Jump to content
Dark Angel

Εντιπώσεις για Eos 2.0tfsi

Recommended Posts

Φίλε μου,

εγώ έχω το συγκεκριμένο μοντέλο από τον 01/07 και μέχρι τώρα έχω κάνει 27.000 km.

Όπως θα έχεις καταλάβει κι απ' το nick name μου είμαι "Αλφαρωμαιάκιας" και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω αυτοκίνητο άλλης εταιρίας για τις βόλτες μου.

Το επέλεξα γιατί πραγματικά κάλυπτε όλες τις ανάγκες μου από ένα αυτοκίνητο.

Γρήγορο, cabrio/coupe και μάλιστα με ηλιοροφή ανοιγόμενη, όμορφο και η τιμή μου φάνηκε λογική για αυτά που μου πρόσφερε.

Πριν το αγοράσω έκανα test drive το 2λιτρο με τους 150hp γιατί φυσικά καμία αντιπροσωπεία τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη δεν διέθετε το αυτοκίνητο που ήθελα.

Συγκρίνοντας λοιπόν αυτά τα δύο, αν επέλεγα σήμερα θα διάλεγα την έκδοση χωρίς turbo για τους εξής λόγους:

Πρώτον το αυτοκίνητο είναι κάμπριο, οπότε εκ των πραγμάτων με ανοιχτή οροφή δεν έχεις διάθεση να κινηθείς γρήγορα, αλλά και να θέλεις μετά τα 140 - 150 km/h είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Δεύτερον το αυτοκίνητο δεν έχει σπορ σχεδίαση. Εννοώ ότι οι ρυθμίσεις τις ανάρτησης έχουν στόχο περισσότερο την άνεση και τη δυνατόν λιγότερη καταπόνηση του αμαξώματος ελλείψει οροφής, οπότε πρέπει να ξέρεις ότι σε καμία περίπτωση δεν έχει οδική συμπεριφορά Golf GTI.

Όχι βέβαια πως μετανόησα που το αγόρασα, απλά νομίζω ότι η ποιο ισορροπημένη έκδοση για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι η 2,0 FSI 150hp.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση στην διάθεσή σου.

δεν το θέλω για κόντρες και ανβάσεις κτλπ. θέλω ένα Cabrio - Sport αυτοκίνητο να είναι άνετο να κάνω ταξίδι να έχω τα άλογα όταν τα χριαστώ να τα έχω! να είναι στυλάτο να έχει κάποιο prestige. Θέλω ένα αυτοκίνιτο μεν να είναι κυριλέ cabrio αλλα να έχει και το sport χαρακτίρα. και ΣΗΓΟΥΡΑ θα βάλω όλα τα έξτρα... να μην κάνω όπως έκανα με το Πασσατ! Αλλά ένα είναι σήγουρο μπλέ σκούρο μεταλίκο θά ναι το χρώμα με μπεζ δέρμα . και -!

αυτό είχα γράψει στο 11 πόστ.

Και συνεχίζω να το θέλω δεν ψάχνω το GTi Cabrio αλλά ότι προ ανέφερα παραπάνω, επήσεις είδα σήμερα το ΤFSi ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ σε μαύρο με μπέζ δέρματα! μάλων ψύθικα αρκετά!

Boulis-> δες το πρώτο ποστ μου γιατί δεν θέλω να πάρω το 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα έκκλεισε, αύριο θα πάω να το κλεισώ το EOS σε μπλε σκουρο μεταλικο (δεν θυμαμε τώρα πως είναι το όνομα) με τα μπεζ καθήσματα και με τον υπόλυπο εξοπλήσμο που προ ανέφερα! Θα δώσω και μια προκαταβολή... και ΟΚ :D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα έκκλεισε, αύριο θα πάω να το κλεισώ το EOS σε μπλε σκουρο μεταλικο (δεν θυμαμε τώρα πως είναι το όνομα) με τα μπεζ καθήσματα και με τον υπόλυπο εξοπλήσμο που προ ανέφερα! Θα δώσω και μια προκαταβολή... και ΟΚ :lol::(

μπλε shadow ή μπλε mitternacht ειναι τα 2 βαθια μπλε χρωματα που εχει..

ποιο ειναι βρε tongue.gif ;

αντε καλη αναμονη τωρα,πιστευω κατα τον οκτωβρη να το παρεις :(

Link to comment
Share on other sites

Αυρίο θα αποφασίσο τελικο χρώμα... ούτως η άλλος 5-6 μίνες μπορεί και παραπάνω να τους φάμε! I Have faith

Link to comment
Share on other sites

μπλε shadow ή μπλε mitternacht ειναι τα 2 βαθια μπλε χρωματα που εχει..

ποιο ειναι βρε tongue.gif ;

αντε καλη αναμονη τωρα,πιστευω κατα τον οκτωβρη να το παρεις ;)

μπλε shadow αποφάσισα να τεριάζει και με τα άλλα δυο της υπογραφής μου ;)

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

μπλε shadow αποφάσισα να τεριάζει και με τα άλλα δυο της υπογραφής μου ;)

ωραιο!! ;):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μετα να βγάλω νεα φωτό να βάλω υπογραφή και τα τρεία αυτοκίνητα! αχαχαχαχαχα :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μετα να βγάλω νεα φωτό να βάλω υπογραφή και τα τρεία αυτοκίνητα! αχαχαχαχαχα B):thumbsup:

προς το παρον δεν μας λες με τι extra το παρηγγειλες;

ετσι για να γουσταρουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδια δεν είχε το 2.0TFSi είχε ένα 1.6FSi το οποίο είναι για test drive... όμορφο σε χώρους ώρεο στον δρόμο μου άρεσει που δεν ακουγα με την κλιστη οροφή σφυριγματα, πραγματικα σαν να οδηγούσα ένα coupe αμάξι (και όχι cabrio!). Ρώτισα για τα χρώματα, και γενικος μου λένε που είθελα τα σπορ καθησματα με το navigation plus με υπολιγιστη ταξιδιου σήστημα παρκαρίσματος

Αυτά που είθελα έξτρα

1. PXF, 8X1 - Bi-Xenon ........ 1195E

2. WDC - Αισθητίρες παρκαρίσματος........440

3. WUS , FC1 - Υποδοχη USB.......260

4. WS2 - Το Σπόρ πακέτο........1155E

5. R2D, 7RT - To navigation Plus........3350

6. WL6 - Θερμενόμενα καθησματα δερματινα σπορ......2745

Ολα μάζι 36.580 + 9145 έξτρα.......= 45.729 ;)B)worthy.gif:thumbsup:

και με στέλνει... σε 6 μίνες με 8... κάγγελο εγώ... και έχω κάπως ψυλοξενερώσει!

Μέ όλα τα παραπάνω που αναφέρωνται σε προιγουμενό μου ποστ! :Dworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

είμαι Off-Topic εάν είναι να πάρεις αμαξί και να λές μετά ΟΧ είθελα εκεινό, δεν έβαλα το άλλο, καλητερά να σκάσει όσα γουστάρεις τώρα να έρθει με τα εξτρά παρά μετά... γιατί μετά δεν συμφέρει να τα βάλεις άσε που θα σου βιάσουν το αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

φιλος που το ειχε εος 1.6 το πουλησε ηταν πολυ αργο

τα δερματινα ξεφτισανε και οταν εβρεχε πολυ......

και η απαντηση ..... ειναι καμπριο

παντος σε αυτα τα λεφτα πιστευω καλητερα ΑUDI....

Link to comment
Share on other sites

ναι... ποιο Audi? Με Hardtop? και εγώ δεν περναω το 1.6 εγώ πάω για το 2.0TFSi

Link to comment
Share on other sites

Α3 -> έχει hardtop? Δεν νομίζω επίσεις είθελα δίλιτρο... έχω 1.8Τ σε BMW μετα δεν πάω ασε που δεν είναι και αυτό Hardtop Z350 δεν είναι των γούστων μου... boxter με 45.000 ευρώ??? Μεταχιρίσμένη ΟΧΙ! καινούρια δεν βρίσκεις ούτε με σφέρες! ΤΤ... και αυτό δεν είναι Hardtop. (πρόσεξε όχι να βάλω εγώ μετα συδερένια οροφη εξτρά και να έχει κουκουλα) γι'αυτό και πρωτίμισα το ΕΟS

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό λέω και έγω φίλε μου Joop. δεν με ακούει κανεις όμως :D

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Παιδία... θέλω να ρωτίσω κάτι πώς μπορώ να μάθω την ευδομάδα κατασκευεις του EOS μου, επίσεις μετά απο πόσο καιρο απο την ευδωμάδα παραγωγείς είναι έτοιμο ευχαριστω sorry for the off topick!

Link to comment
Share on other sites

ακομα ειναι νωρις βρε.ανυπομονε! tongue.gif

μετα απο κανα 2μηνο θα ρωτησεις για εβδομαδα παραγωγης αν ξερουν(πωλητης σου).

μολις την μαθεις τοτε μας λες να υπολογισουμε περιπου ποτε θα το εχεις B)

προς το παρον παρε ενα βιντεακι να δεις που και πως θα φτιαχτει η αμαξαρα σου lick.gif:o :o

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

2 μήνο θα ξέρω εεε??? B) θα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

2 μήνο θα ξέρω εεε??? B) θα περιμένω...

Το καλο το πραμα αργει να γινει. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλο το πραμα αργει να γινει. tongue.gif

Αχ 2 μηνο για να μάθω πιά ευδομαδα θα φτιαχτεί... έχω τρελαθεί... αλλα αξίζει η αναμονή δεν πηράζει θα γίνει λέει η χρηστουγενιατικο δώρο η δώρο για την γιορτή μου ;):(:D:D

Link to comment
Share on other sites

τελικα για να κλεισει το θέμα η να συνεχισει και να διαγραφουν τα Off-Topic για την ιστορια τελικα που προαναφέρθικε ο Πολήτης μου μου είπε να μην ανοισιχω και σε 5 μίνες

(το μεγιστο) θα το έχω το αυτοκίνητο.... Αυτα thank you!

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο Dark χρειαζοταν ενα cabrio στην συλλογη σου.

Φιλος προσφατα πηρε το Eos σε απλο διλιτρο και ειναι μια χαρα πολυ καλο ποιοτικο και πολυ ομορφο και παει και μια χαρα.

Ειμαστε και φιλοι του ιδιου χρωματος.

Αντε να το δουμε και απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.