Jump to content
Dark Angel

Εντιπώσεις για Eos 2.0tfsi

Recommended Posts

15/05 το παραγγιλά έχω πολύ ψωμί μεχρι να το δώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και απο μενα Dark Angel! worthy.gifworthy.gif:lol::lol:

Να σε καλά βρε φιλαράκι! αντε να φέρεις και εσυ το V6 4-Motion :lol:<_<

Link to comment
Share on other sites

Πρέβεζας why my frined?

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μακάρι να είξερα εχω φάει πίκρα στους 4 μου είπαν και μετα αφου ειθέλα εξτρα με πήγαν σε 5 ΠΙΚΡΑ! αλλά το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Αντέχω την υπομονή, απλά στεναχωριέμε που θα πρέπει να φύγει το Passat

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

εχεις χασει επεισοδια οπως επισης και μερικες σελιδες για να πεις τα δηθεν ''καλοριζικα''.

αυτα ηταν προβληματα του παρελθοντος που αφορουσαν αρχικα μοντελα μιας και το eos εκανε την εμφανιση του το 2006.

εκτοτε εχουν διορθωθει πολλα προβληματα μετα απο 2,5 χρονια παρουσιας στον χωρο τα οποια αφορουσαν την στεγανοτητα.

τα σημερινα μοντελα MY08-MY09 σπανιως τα εμφανιζουν αλλα και αυτο διορθωνεται αν ειναι δυσλειτουργια τσιμουχων οροφης με την αντκατασταση τους.

επισης βασικο ειναι να καθαριζονται συχνα τα λαστιχα και να λιπαινονται ανα 6 μηνες περιπου με το ειδικο λιπαντικο υγρο τσιμουχων.

σημερα τα συχνοτερα προβληματα εντοπιζονται στους τριγμους της οροφης και συγκεκριμενα στις 2 πισω κολωνες και τις αρθρωσεις αυτης.

και γι'αυτο ομως υπαρχει λυση λιπαινοντας τις αρθρωσεις συχνα ανα 6μηνο περιπου με το ειδικο λιπαντικο υγρο μεταλλικων μερων οροφης και ρυθμιζοντας τις βιδες

του μηχανισμου αυτης. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

ενταξει ρε παιδια εγω μια φορα που ημουνα σε εος (απο τα πρωτα) εμπαζε νερα

και αλλη μια φορα που επιασα στα χερια μου ενα 206cc μια μερα ηταν αρκετη για να μην κλεινει η οροφη (στραβο αμαξωμα)

απλα επειδη τα cabrio δεν ταιριαζουν στο οδηγικο μου στυλ δεν μου αρεσουν καθαρα για πρακτικους λογους

ουτος η αλλος και ποιος δεν του αρεσει να οδηγα σε μια πενεμορφη διαδρομη και να νοιωθει ενα με το περιβαλον

παντως εγω αν αγοραζα cabrio μονο lotus elise αυτο αντεχει γιατι οι πανεμορφες διαδρομες ειναι σε βουνο και δεν ειναι ευθεια.......

Link to comment
Share on other sites

Για τις όμορφες γρήγορες βόλτες στο βουνό χαλαρά θα ψύφιζα Edition 30 αλλά εγώ θέλω κάτι άλλο... κάτι χαλαρωτικό και να πηγενο την βόλτα μου να ρολάρω παραλιάκος με 40 - 50 κμ και να με χτυπαει το δροσερό αεράκι της θάλασσας... δεν θέλω cabrio για ιδικές διαδρόμες το έχω ξαναπει σε άλλα ποστ με πια κριτιρια το περνο και την χρήση που θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε... δεν είναι μόνο να τα 40κμ... ειναι πόλλα άλλα που πέρνει κάποιος ένα 2.0 TFSi και cabrio... και το 1.6 στο χαρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 2 εβδομαδες ειχα μια συζητηση με ενα παληκαρι που εχει το 2.0fsi με τα 150

και ηταν υπερευχαρηστημενος απο το αμαξι και ειδικως απο τον κινητηρα....

δεν περιμενε να αποδιδει ετσι...

Καλοριζικο και καλες βολτες στις παραλιες οταν ερθει με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.