Jump to content
Dark Angel

Βαψιμό δαγκάνες φρένων?

Recommended Posts

Παιδία πάλη σας κούραζω... ψίνωμαι να βάψω ολες τι δαγκάνες απο τα φρένα του Passat. και σκεύτωμαι τι χρώμα να τα βάψω... κίτρινο πιστεύω τεριάζει ποιο πολύ λόγο ότι φοράει και κιτριο σαλόνι και ότι τεριάζει με το Μπλέ σκουρο μεταλικο-περλε καμια γνώμη?

Εαν δεν είναι η σωστή θέσει του Ποστ παρακλώ να το μεταφέρετε!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πάλη σας κούραζω... ψίνωμαι να βάψω ολες τι δαγκάνες απο τα φρένα του Passat. και σκεύτωμαι τι χρώμα να τα βάψω... κίτρινο πιστεύω τεριάζει ποιο πολύ λόγο ότι φοράει και κιτριο σαλόνι και ότι τεριάζει με το Μπλέ σκουρο μεταλικο-περλε καμια γνώμη?

Εαν δεν είναι η σωστή θέσει του Ποστ παρακλώ να το μεταφέρετε!

Ευχαριστώ!

κιτρινακι και απο εμενα,μην γινει και τρικολορε! :D

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου konstantinos passat & joop. ------> νιόθω πως τα γούστα σας με τα γούστα μου τεριάζουνε απόλιτα... εγώ απο πρίν σκευτώμουνα κίτρινα εδώ και μερικες μέρες... αλλα είθελα γνώμες! -------> κόκκινα έχει το πόλο, αλλά εδώ είναι άλλη περίπτωση!

Αυρίο και όλας θα γίνει με 40 ευρούλακια το χρωματάκι της Foliatech - άντε και καμια 15αρια να μου πάρει ο φίλος μου να της βάψουμε... όμορφα... Και είναι είδιο με της Porsche το κίτρινο όλα τα λευτα!!

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

σταματα βρε να μας πριζονεις hearts.gif και να μας πορωνεις hearts.gif με το τι κανεις καθε φορα lick.gif

δεν το αντεχω αλλο :D αυτο !!

θελω και γωωωωω music.gifmusic.gif

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

OFF-Topic και που να δείς βρίκα το κιτ 4 πίστωνη Tarox για το πόλο για τα πίσω φρένα σε κοκκινάκι! ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΞΕΡΟΣ σε χριαζώμαστε!

Αρε φιλαρακι Πέτρο τι δουλεια σου έχω αύριο πάλη :thumbsup::D πάλυ βάψιμο θα πέσει... μα την χαρά του το παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον σπαστικό, το κίτρινο ρε παιδιά είναι για πιο σπορ, σχεδόν extreme σπορ, καταστάσεις... Το Passat είναι κυριλέ αμάξι! Δε νομίζω ότι το κίτρινο θα ταίριαζε (να μη κοιτάμε μόνο χρωματικά αν ταιριάζει, αλλά και στο στυλ του αυτοκινήτου). Εγώ προσωπικά ούτε κόκκινες θα τις έβαφα. Για μένα ψάχνω να βρω ένα 6πίστονο κιτ το οποίο να έχει χρυσές δαγκάνες.

Φίλε Dark Angel, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα χρυσό ή ασημί ή μαύρο χρώμα και να τις βάψεις. Αυτά θα έβρισκα εγώ ταιριαστά σε ένα κυριλέ 4πορτο αμάξι (βλέπε εξάλλου και τι επιλογές υπάρχουν σε μεγάλα σπορ 4θυρα, Maserati Quattroporte κλπ κλπ) Τα κίτρινα θα τα συναντήσεις σε πολύ σπορ αμάξια, σε καμιά 911 GT2 κλπ. και στο σκούρο μπλε του Passat, που το κάνει κυριλέ, δε νομίζω ότι θα ταίριαζαν... Να είχε το αμάξι κανένα πιο χτυπητό χρώμα και με κανένα τουμπανιασμένο bodykit, να το συζητήσω. Αλλά σε μαμά εμφάνιση και σκούρο μπλε, ξέρω 'γω??.... Δεν θέλω να σε μπερδέψω, αλλά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου... :D

Link to comment
Share on other sites

Στο golf σκεφτομαι να τις βαψω μαυρες για 3 λογους.

1.Το κοκκινο εχει φορεθει πααααααρα πολυ

2. οτι δεν θα ειναι σαν το κοκκινο του gti και

3. καλυπτει την βρωωωωωωμα ;)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον σπαστικό, το κίτρινο ρε παιδιά είναι για πιο σπορ, σχεδόν extreme σπορ, καταστάσεις... Το Passat είναι κυριλέ αμάξι! Δε νομίζω ότι το κίτρινο θα ταίριαζε (να μη κοιτάμε μόνο χρωματικά αν ταιριάζει, αλλά και στο στυλ του αυτοκινήτου). Εγώ προσωπικά ούτε κόκκινες θα τις έβαφα. Για μένα ψάχνω να βρω ένα 6πίστονο κιτ το οποίο να έχει χρυσές δαγκάνες.

Φίλε Dark Angel, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα χρυσό ή ασημί ή μαύρο χρώμα και να τις βάψεις. Αυτά θα έβρισκα εγώ ταιριαστά σε ένα κυριλέ 4πορτο αμάξι (βλέπε εξάλλου και τι επιλογές υπάρχουν σε μεγάλα σπορ 4θυρα, Maserati Quattroporte κλπ κλπ) Τα κίτρινα θα τα συναντήσεις σε πολύ σπορ αμάξια, σε καμιά 911 GT2 κλπ. και στο σκούρο μπλε του Passat, που το κάνει κυριλέ, δε νομίζω ότι θα ταίριαζαν... Να είχε το αμάξι κανένα πιο χτυπητό χρώμα και με κανένα τουμπανιασμένο bodykit, να το συζητήσω. Αλλά σε μαμά εμφάνιση και σκούρο μπλε, ξέρω 'γω??.... Δεν θέλω να σε μπερδέψω, αλλά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου... ;)

θα συμφωνησω 100% με το Νικο ειναι ενα κυριλέ αμαξι κ το κιτρτινο δεν θα ταιριάζει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδια... και να είθελα κίτρινο δέν είχε ο φίλος μου και το αφίνω προς το παρών λόγο ότι θα μουνε οι ζάντες κτλπ... οπότε μπορεί να παίξω σε καλνενα tarox χρυσαφη - porsche μαύρη δαγκανα η Brembo το χρησοπορτοκλαη (σαν αυτην στο χρώμα που φοράνε τα Ζ350) θα δούμε... να δούμε και εάν έρθουν και οι Super Leggera πέμτπη ιδάλος άλλη ζαντα και μέτα θα δόυμε πώσο χάλια φένετε με τα εργοστασιακα φρένα θα βάψούμε ένα με χρόμα να δουμε πώς και τι... και μετά πάω σε κιτ φρένων.

Link to comment
Share on other sites

:) - το χρυσαφι μαυριζει ευκολα και χανει σε εμφανιση ,το εχω δει σε Polo (!)

¶μα δεν ασχολήτε ο ιδιοκτίτης του με τον καθαρισμό του λογικό ειναι η σκόνη απο το τακάκι να αποροφάτε απο το χρώμα (εάν δεν έχει περαστει με βερνίκι έτσι) έαν έχει περασει με βέρνικι με ένα ελαφρός καθάρισμα με το πιεστικο είσαι τζετ!

Link to comment
Share on other sites

Ξανα φέρνω στο προσκίνιο το θέμα με το βάψιμο δαγκάνες στο Passat... εδώ μερικές φώτο...

58g06aa17rejk34wndms.jpg

skpc0kv112nl7ab5f8he.jpg

Επιτέλους τα έκανα... άλιως τα υπολόγιζα και αλίως είρθαν... άλλες μέρες είχα κανονίει να γίνουν και άλαξε πάλη το πρόγραμμα σημασία ειναι ότι έγιναν! Έδιξαν πολή ωρέα, αλλά επιμένω εαν δεν μπεί κανένα Brembo... τι να λέω τώρα ξεγελάω τον ευατό μου... ΑΧΧΧΧ ατιμά ευρά...

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό φινίρισμα θα έλεγα. Μπράβο! Δεν βάζει όμως και καμιά φωτογραφία όλο το αυτοκίνητο, να δούμε πως φαίνεται το κόκκινο στο σύνολο?

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και αυτό! να βρω μια ευκαιρία να γίνει σήμερα το απογευματάκι

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο Dark θα συμφωνησω με τον Νικολα.Πολυ ομορφο φινιρισμα.Αλλα χρειαζομαστε και φωτογραφιες απο το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εβγάλα, δεν είναι και οι καλήτερες... αλλα πιστεύω θα φένονται...

enn5d2d08a7e5303knth.jpg

4wxviw9c1qb4qlawqeiy.jpg

Δεν ειναι καλες οι φώτο τις έβγαλα με το κινητό δεν είχα πάρει μαζί μου την φωτογραφική μιχανη... βαριόμουν να τις βγάλω και το απογεύμα... και έτσι έβαλα αυτές τώρα, εαν θέλετε καλητερες με λέτε και βγάζω και ξανα ανεβάζω!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που ειδα το πασατ απο κοντα το βαψιμο,και το φινιρισμα ειναι τελοιο,σαν εργοστασιακο,στο συνολο του αυτοκινητου ταιριαζει και ειναι τελοιο!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που ειδα το πασατ απο κοντα το βαψιμο,και το φινιρισμα ειναι τελοιο,σαν εργοστασιακο,στο συνολο του αυτοκινητου ταιριαζει και ειναι τελοιο!

Γεια σου dogo άρχοντα!, Νίκο σ'ευχαριστώ! να χερέσε και εσυ τον πασσατοπύραυλο σου!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες Dark μπραβο μου αρεσαν πολυ.Αντε με γειες κι απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά panostok να χέρεσε και εσυ το Passat σου.

Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο πως φένετε απο πλάι όλο το αυτοκίνητο με τις βαμένες δαγκάνες.

profilpassatkokkinesdagpy5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα φαίνεται ολοκληρωμένο το αισθητικό αποτέλεσμα και είναι τέλειο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μορέ τέλειο είναι οι 17άρες το χαλάνε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.