Jump to content
kouliss

Εαρινή Εβδομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας

Recommended Posts

Φίλε και Φίλη,

Το Hellenic VWClub σε καλεί να κάνεις ένα δώρο ζωής!

Δώσε 15 λεπτά απο το χρόνο σου την εβδομάδα 30 Ιουνίου με 6 Ιουλίου και σώσε ένα συνάνθρωπό σου!

Δώστε αίμα σε οποιοδήποτε κέντρο αιμοδοσίας υπέρ της τράπεζας αίματος "ΛΕΣΧΗ HELLENIC VWCLUB" του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ.

Μην ξεχνάτε να αναγράφεται σωστά το όνομα της τράπεζας και το νοσοκομείο που διατηρεί την τράπεζα.

Φροντίστε να ενημερώσετε την επιτροπή αιμοδοσίας της λέσχης ώστε να καταγραφεί η αιμοδοσία σας και να διατηρήσετε το δικαίωμα λήψης μονάδων αίματος αν σας παραστεί ανάγκη. Μπορείτε να επικοινωνείτε με την επιτροπή αιμοδοσίας στο aimodosia@vwclub.gr ή για όσο διαρκεί η εβδομάδα εθελοντικής αιμοδοσίας στο τηλέφωνο 6944 712 713.

Να σας ενημερώσουμε ότι όσα μέλη είναι στην Αττική μπορούν να δώσουν απευθείας αίμα στην τράπεζα της λέσχης VWClub στο νοσοκομείο της Νίκαιας στο κέντρο αιμοδοσίας. Το κέντρο αιμοδοσίας είναι ανοικτό και τις Κυριακές από 08:30 έως 14:00.

Το κέντρο θα το βρείτε πηγαίνοντας αριστερά απο την κεντρική πύλη, στο εκκλησάκι δεξιά και τέρμα κάτω στα δεξιά είναι το κέντρο αιμοδοσίας.

Τα τηλέφωνα των κέντρων αιμοδοσίας ανά την Ελλάδα θα τα βρείτε στο θέμα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17399

Τους κανόνες της τράπεζας αίματος θα τους βρείτε στο θέμα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17694

Παρακαλούμε για την συμμετοχή όλων σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα!

Με εκτίμηση,

το Δ.Σ. της Ελληνικής Αγωνιστικής - Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων VW

Link to comment
Share on other sites

όλα τα μέλη που μπορούν να δώσουν αίμα καλό θα είναι να πάνε σε οποιδήποτε σημείο και αν είναι σε κάποιο κρατικό νοσοκομείο απλά να προσέξουνε το όνομα της ομάδας αίματος που θα συμπληρώσουν στο χαρτί....Για να μην γίνει λάθος.....

Δώστε αίμα και σώστε μία ζωή.....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα να κάνω αιμοδοσία 2 φορές μέσα σε έναν μήνα? ( γιατί έδωσα αίμα στις αρχές του μήνα)

Link to comment
Share on other sites

δεν επιτρέπεται Παναγιώτη, κανονικά πρέπει να δίνεις ανά 3 μήνες. Οπότε... στο 3μηνο επάνω μπορείς να πας και να δώσεις για την τράπεζα αίματος του VWClub :(

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή αυτή κατά τις 10 επιτρέποντος συνθηκών θα πάω στο νοσοκομείο της Νίκαιας να δώσω αίμα. Θα ακολουθήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα Σημερα στο Γενικό Νικαίας μια χαρα ,τσίμπησα και τις φρυγανίτσες μου, το τυράκι μου και φυσικά χυμούλη...Χορτάσαμε... -_-:huh:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ από τα τόσα μέλη που ήμαστε εδώ μέσα μόνο ένας πήγε και έδωσε αίμα ρε παιδιά??? ε???

Δλδ τί να πω....Κάποια πράγματα είναι ανεξήγητα....

Link to comment
Share on other sites

Γράψε 2 αν και 1 - 2 άτομα δεν βοηθάμε χρειάζεται μεγαλύτερη συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε 2 αν και 1 - 2 άτομα δεν βοηθάμε χρειάζεται μεγαλύτερη συμμετοχή.

Να βοηθήσω? Στο Γενικό Νικαίας εχει και ωραιες νοσοκόμες!!!!!!!1 ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω να πάμε μια Κυριακή πρωί όσοι θέλουμε; Εγώ αυτή τη φορά το έχασα λόγω της επέμβασης στα γκαβά μου αλλά τώρα που βλέπω φαντάζομαι πως μπορώ να δώσω κανονικά...!

¶ντε Γιάννη (doumasj) και όσοι άλλοι είστε εδώ, κανονίζουμε να πάμε... ΣΥΝΤΟΜΑ (!?)

Το θεωρώ ξεφτύλα ενώ το επικροτούσατε τόσα πολλά μέλη ότι κάναμε κάτι τέτοιο να μην έχει πάει ΚΑΝΕΙΣ να δώσει...!!!

Αν όμως -χτύπα ξύλο- βρεθείτε στην ανάγκη εκεί θα αρχίσετε να τα χώνετε πως φταίμε εμείς (ναι γιατί πάντα οι mods/admins/το Δ.Σ. φταίει), που δε μαζέψαμε κόσμο να δώσει αίμα...

Είναι η τελευταία φορά που παρακαλάω να το κάνετε... εναλλακτικά στο επόμενο meeting θα έρθω με σύριγγες να μαζέψω μόνος μου αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.