Jump to content
SilverPassat

Μετατροπη σε Passat

Recommended Posts

Παιδια καλημερα σε ολους!Θα ηθελα να μου πειτε,επειδη σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο να βελτιωσω το Passat μου(B5),αν φερω απο εξω ενα Α4 2.8 V6 biturbo quattro αντοιστιχης χρονολογιας θα κανω τιποτα η να προτιμησω ενα Passat B5 2.8 V6 atm για πιο σιγουρα????Εχω μπερδευτει! :lol::angry2::wacko: Please SOS!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το μοτερ ειναι το ιδιο οποτε θα κουμπωσει κανονικα πανω.

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους!Θα ηθελα να μου πειτε,επειδη σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο να βελτιωσω το Passat μου(B5),αν φερω απο εξω ενα Α4 2.8 V6 biturbo quattro αντοιστιχης χρονολογιας θα κανω τιποτα η να προτιμησω ενα Passat B5 2.8 V6 atm για πιο σιγουρα????Εχω μπερδευτει! ;):lol::lol: Please SOS!!!!!

Το έχω σκευτή και εγώ ποιο παλία για το Passat μου... απλά με προβήματιζε επιδι το σασμαν είναι για τετρακίνιτο... και επιδι το πατομα απο το πασσατ μου 1.8Τ δεν πέρνει διαφορικο πίσω (αλλο πάτομα το ένα άλλο το V6)... Αλλα το μοτεράκι μπενει κουτι... απλα ασε το ιδιο σασμαν η βάλε απο το Α6 η Α4 3.0 (οχι quattro) να έχεις και 6 τάχιτο και είσαι ορέος!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκευτή και εγώ ποιο παλία για το Passat μου... απλά με προβήματιζε επιδι το σασμαν είναι για τετρακίνιτο... και επιδι το πατομα απο το πασσατ μου 1.8Τ δεν πέρνει διαφορικο πίσω (αλλο πάτομα το ένα άλλο το V6)... Αλλα το μοτεράκι μπενει κουτι... απλα ασε το ιδιο σασμαν η βάλε απο το Α6 η Α4 3.0 (οχι quattro) να έχεις και 6 τάχιτο και είσαι ορέος!

Απ οσο μου ειπε φιλαρακι μαστορας μπορω να βαλω ολη την τετρακινηση κουτι γι'αυτο σας ρωταω??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το μοτερ ειναι το ιδιο οποτε θα κουμπωσει κανονικα πανω.

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Ποιο απο τα δυο? Το turbo η το atm? η τετρακινηση να μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορέσεις και πάρεις και αλάξεις το πάτομα και να το βάλεις στο δικό σου... για εμένα μετα δεν θα αξίζει να κάνεις τέτιο ξίλονε ράβε.. παρε το άλλο V6 απο έξω ρίξε ένα βάψιμο να ειναι ίδιο με το δικό σου και τελείωνει το θέμα

Αλλά έτσι να μπει στο σιγκεκρίμενο πατομα να μπει το διαφορικό το κόβο κομάτι δίσκολο...

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορέσεις και πάρεις και αλάξεις το πάτομα και να το βάλεις στο δικό σου... για εμένα μετα δεν θα αξίζει να κάνεις τέτιο ξίλονε ράβε.. παρε το άλλο V6 απο έξω ρίξε ένα βάψιμο να ειναι ίδιο με το δικό σου και τελείωνει το θέμα

Αλλά έτσι να μπει στο σιγκεκρίμενο πατομα να μπει το διαφορικό το κόβο κομάτι δίσκολο...

Οκ θα το κοιταξω αν ειναι με ενα 4motion Passat που εχω στο μυαλο μου(δεν ξερω τον ιδιοκτητη μονο το αμαξι και δεν πιστευω να θελει να τρεχει σε ραμπες και δικολωνα.....)αλλα βλεποντας και κανοντας..Ευχαριστω παντως και αν ξερει και κανεις αλλος δεκτες ολες οι προτασεις! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

πάντος ορέα σκέψει είναι και το Audi A6 2.7T - BiTurbo 250PS με το σαμαν να βρείς ένα (οχι Quattro) να το πετάξεις επάνω στο Passat... και μετα... πέτας κανα πρόγραμμα και είσαι στα 300 PS άνετα θέλω να πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

πάντος ορέα σκέψει είναι και το Audi A6 2.7T - BiTurbo 250PS με το σαμαν να βρείς ένα (οχι Quattro) να το πετάξεις επάνω στο Passat... και μετα... πέτας κανα πρόγραμμα και είσαι στα 300 PS άνετα θέλω να πιστεύω...

Καθολου κακο οφειλω να ομολογισω ;):lol: ...Αλλα η τετρακουνα εχει αλλη χαρη και το Passat μου το εχω ερωτευτει και δεν παιζει να το αλλαξω τουλαχιστον κανα 4-5 χρονακια ακομα.. worthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Και έγω έχω "παντρευτει" το Passat μου αλλά απο όσο θυμαμε στην άρτα περάστικε σε ένα Passat 3B5 σαν το δικό σου το μοτερ 2.7 V6 του RS4 με τα 380 και είχε βάλει το σασμαν απο το 3.0 Α6 (οχι Quattro) και θυμάμε είχα ακούσει ότι το αυτοκίνητο γάζωνε... Γιατί σου έχει κολήσει τόσο πολύ το 4-Motion με ένα καλό στήσιμο πιστεύω θα είναι τρένο...

Link to comment
Share on other sites

Και έγω έχω "παντρευτει" το Passat μου αλλά απο όσο θυμαμε στην άρτα περάστικε σε ένα Passat 3B5 σαν το δικό σου το μοτερ 2.7 V6 του RS4 με τα 380 και είχε βάλει το σασμαν απο το 3.0 Α6 (οχι Quattro) και θυμάμε είχα ακούσει ότι το αυτοκίνητο γάζωνε... Γιατί σου έχει κολήσει τόσο πολύ το 4-Motion με ένα καλό στήσιμο πιστεύω θα είναι τρένο...

[/qΤο προηγουμενο μου ηταν ενα ΤΤ quattro και το εδωσα λογω οτι σε κανα 6μηνο(πρωτα ο θεος)θα γινω μπαμπας!!Επειδη εζησα τα πλεονεκτηματα της τετρακινησης σκεφτηκα να κανω το ιδιο στο Passat μου μιας και τα χιονοδρομικα κεντρα τα τιμουμε ιδιαιτερα με την γυναικα μου.Δεν θα ηθελα να το δωσω να παρω skoda 4x4.......

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το V6 Syncro 193 PS απο έξω, εάν έχεις την άκρη και μπορείς να βρείς και κανένα W8... ακόμα καλήτερα αλλά για να βάλεις στο δικό σου πάτωμα το 4-Motion θές πάτωμα στο 1.8Τ απλά ράβε ξίλονε... βγάλε το πάτομα απο το V6 και βάλτο στο 1.8T και βάλε και ένα προγραμματακι μεσεο τελικο καταλιτης και φιλτρο μέσα στο φιλτροκούτι και είσαι μια χαρα... μαζί με ένα σετ καλα ελλαστιχα και αναρτίσεις είσαι ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το V6 Syncro 193 PS απο έξω, εάν έχεις την άκρη και μπορείς να βρείς και κανένα W8... ακόμα καλήτερα αλλά για να βάλεις στο δικό σου πάτωμα το 4-Motion θές πάτωμα στο 1.8Τ απλά ράβε ξίλονε... βγάλε το πάτομα απο το V6 και βάλτο στο 1.8T και βάλε και ένα προγραμματακι μεσεο τελικο καταλιτης και φιλτρο μέσα στο φιλτροκούτι και είσαι μια χαρα... μαζί με ένα σετ καλα ελλαστιχα και αναρτίσεις είσαι ΟΚ...

Εξω τα V6 τα βρισκω γυρω στα 6κ ολοκληρο αμαξι ατρακαρηστο και θα φερω σιγουρα αλλα ελεγα πριν το κανω μακαρι να ψησω τον τυπο με το 4motion να μου το δωσει να ελεγξω τα πατωματα απο κατω.Θα δω.......Ερε μπλεξιμο που θα φαω....δεν μπορουσε να μπαινει κουτι να ξεμπερδευα........Μαλλον για Octavia με βλεπω.......

Link to comment
Share on other sites

αμα μπορείς αγώρασε το V6 του τύπου και πούλα το δικό σου... αμα είναι ιδιο... εγώ εάν είθελα 4κίνητο θα πήγενα θα έπερνα το Σκουρο μπλε μεταλικο περλε και θα το έπερνα με όλα τα φουλ έξτρα και θα έκανα τις πρώ παραπάνω βελτιώσεις και θα είμουνα όλα ΟΚ και θα είναι σαν να είχα το δικό μου 1.8Τ όπως έχω τώρα! Αλλά αυτό που θα έκανα θα έπερνα το W8 και επιδή δεν μου αρέσει το συγκεκριμενο μοντελο εξωτερικα μασκα - φωτα φτερα μπρος πίσω θα έβαζα απο το δικό μου μοντέο... και θα είχα Passat W8 3B5!

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

αμα μπορείς αγώρασε το V6 του τύπου και πούλα το δικό σου... αμα είναι ιδιο... εγώ εάν είθελα 4κίνητο θα πήγενα θα έπερνα το Σκουρο μπλε μεταλικο περλε και θα το έπερνα με όλα τα φουλ έξτρα και θα έκανα τις πρώ παραπάνω βελτιώσεις και θα είμουνα όλα ΟΚ

Του τυπα ειναι 1.8 ατμοσφαιρα.κοιτωντας λιγο στο mobile.de ειδα οτι υπαρχουν επισημα τετοια στο εξωτερικο αλλα Ελλαδα upyours.gifupyours.gif Ελεγα να κανω το δικο μου τετρακουνα γιατι ΜΟΝΟ το τελωνειο για το V6 κανει οσο το Passat μου..Αστα μπερδευτηκα παλι..

Link to comment
Share on other sites

εσύ τώρα ποιο πασσατ έχεις δεν έχω καταλάβει... 1.6 1.8 1.8Τ?

Link to comment
Share on other sites

OK κατάλαβα και αυτός τουρμπίζετε χορής δυσκολία ο άλλος έχει το 1.8 με 4-Motion?

Link to comment
Share on other sites

OK κατάλαβα και αυτός τουρμπίζετε χορής δυσκολία ο άλλος έχει το 1.8 με 4-Motion?

Ναι αυτο με τα 125αλογα εχει και ο αλλος αλλα τετρακινητο.Ελεγα αν ειναι να τουρμπισω το δικο μου και να ψαχνω για τετρακινηση απ'εξω καλυτερα να εφερνα ενα V6 αλλα μαλλον θα κανω μ@λ@κι@ οπως το βλεπω.. ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

του άλλου είναι το ίδιο με το δικό σου? σε τι κατάσταση είναι? αμα είναι να έδινες το δικό σου κάπου να έπερνες αυτο του τυπου και να το έκανες παπάδες!

Link to comment
Share on other sites

του άλλου είναι το ίδιο με το δικό σου? σε τι κατάσταση είναι? αμα είναι να έδινες το δικό σου κάπου να έπερνες αυτο του τυπου και να το έκανες παπάδες!

Δεν του μιλαω καθολου.Ασε που το δικο μου ξερω σιγουρα οτι ειναι στην πενα ατρακαριστο κ.τ.λ. Ειχα την τρελα να το κανω V6 syncro.....Αν ηξερες ποσο καιρο ψαχνομαι ποσα site εχω μπει και ποσα τηλ. εχω κανει...αστα....Μαλλον θα πρεπει να καταληξω σε skoda...... :(:(:(

Edited by SilverPassat
Link to comment
Share on other sites

εεεεε πάρε το ν6 απο έξωτερικό πόσο να έχει ένα με 8.000 ευρώπουλα που να είναι και φουλ στο χρώμα που θες και με τα λευτα που θα δώσεις το δικό σου θα εκτελωνισεις το ν6 που αγόρασες...

Link to comment
Share on other sites

εεεεε πάρε το ν6 απο έξωτερικό πόσο να έχει ένα με 8.000 ευρώπουλα που να είναι και φουλ στο χρώμα που θες και με τα λευτα που θα δώσεις το δικό σου θα εκτελωνισεις το ν6 που αγόρασες...

Μαλλον κατι τετοιο θα γινει αλλα απο την αλλη 18000 € για μαμα passat 98-99 ειναι μαλλον χ@ζομ@ρ@ ας ειναι και W8.Και οχι τιποτα αλλο γουστο ειναι θα μου πεις και πληρωνετε αλλα αντε ξηγα στην κυρα οτι θα δωσεις τοσα € για μεταχειρο..

Link to comment
Share on other sites

άμα το θέλεις... η κυρά θα ακολουθίσει... αλλά ένα W8... ΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ! εάν βρείς ένα W8 2001 - 2002 ΤΕΛΕΙΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

άμα το θέλεις... η κυρά θα ακολουθίσει... αλλά ένα W8... ΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ! εάν βρείς ένα W8 2001 - 2002 ΤΕΛΕΙΟ!!!!

Το λευκο το εχω ηδη εδω κανα μηνα φοντο στο κινητο μου.Αστα σου λεω ειμαι κ@υλωμενος με το αμαξι αυτο.Αυτα τα βλεπω καθε μερα στο internet με το δικο πρεπει να κανω κατι................................Θα το φερω το μπ0υρδ€λ0 το V6 4motion και θα το βαλω....Δεν θα μου γλιτωσει!Ευχαριστω παντως φιλε μου για την συμπαρασταση :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.