Jump to content
SilverPassat

Μετατροπη σε Passat

Recommended Posts

Θα τα μετρισεις με μεζουρα ή με το παχυμετρο :lol::D:lol:tongue.gif Πλακα κανω αλλα να μετρισεις τι ακριβως?Το θεμα δεν ειναι μονο στο μηκος των εξαρτηματων αλλα και στις ενωσεις τους(ημιαξονια, ψαλιδια κτλ)Για να μην πολυλογο θελει σχεδον ολο το πατωμα , κοψιμο και ραψιμο σασι απο κατω στο υψος περιπου των μπροστινων καθησματων για να ταιριαξεις σασμαν με κεντρικο κοψιμο και ραψιμο παλι πισω για να ταιριαξεις πισω αξονα και με κεντρικο αξονα χωρια να βρεις ταιριαξεις τα ημιαξονια,ψαλιδια κτλ που λεγαμε πιο πανω. :lol:

Φιλε μου καλησπερα καταρχην.Πριν απο λιγη ωρα τελειωσα με τις μετρησεις με το Α6 ενος γωστου και κατεληξα στα εξης

1.το τουνελ απο τα πενταλ του οδηγου ως τις βασεις της πισω γεφυρας ειναι απολυτως ιδιες και στα δυο

2.η διαμετρος των τουνελ ειναι επισης ιδια

3.οι διαστασεις της πισω γεφυρας ειναι επισης ιδιες

4.μεταξονιο κ μετατροχιο σχεδον ιδιο(χιλιοστα) οι μικρες διαφορες οφειλονταν ?ισως? λογω διαφορετικοτητας αυτοκινητων(που ειναι το passat 4 motion οταν το θες?)Τι βασικοτερο που δεν μετρησα (επειδη στο τετρακινητο ειναι αλλο το ντεποζιτο) τον ''αερα'' του πατωματος μεχρι την πισω "ποδια"(δεν βγαινει και ευκολα το μπ0υρδ€λ0) οποτε και παλι ειμαστε σε αναμονη να βρω το 4motion Passat που τριγυρναει στα μερη μου για περισοτερες λεπτομερειες.Καθε παρατηρηση και βοηθεια ευπροσδεκτη μπας και το κανω και ησυχασω........

Link to comment
Share on other sites

Είχα δίκιο Α6... ε?

Ειμαστε πολυ κοντα για τα μηχανικα αλλα και να καθησουν τα μηχανικα με τετρακουνες και ολα τα συναφη θα μπλεξω με τα ρευματα...Ισως...Δεν ξερω ακομα.Να κατεβασω και το ντεποζιτο να μετρησω και τα τελευταια και να βρω επιτελους και τον μ@λ@κ@ με το αλλο (να τον ψησω) και να ξαναμετρησω!Ειδωμεν!Η ελπιδα παιθενει τελευταια!(βασικα οπως το βλεπω καλα παμε....)Καλο ακουγεται ενα Biturbo Quattro!!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλο ακούγετε εεε? με ένα προγραμμα και φιλτρο το 250άρι το 2.7 απο το Α6... θα ανέβει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

καλο ακούγετε εεε? με ένα προγραμμα και φιλτρο το 250άρι το 2.7 απο το Α6... θα ανέβει αρκετα...

Βασικα μαλλον θα μπει και το ταμπλω απο το Α6 για να μην κανω αλχημειες με τα ρευματα(απ'οσο μου ειπε ο ηλεκτρολογος μου) αλλα δεν πιστευω να φτασω μεχρι εκει..πρεπει να βρω το 4motion........Που να το κρυβει ο φ0υστης??Τωρα που τον θελω κρυβεται.....

Link to comment
Share on other sites

ποιος είπε ότι πρέπει να βάλεις το ταμπλο απο το Α6... δεν υσχεί κάτι τέτιο λίγο προσοχή θέλει η πλεξουδα και όλα ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

boulis -> το ξέρω για το Passat ένα ασιμένιο είναι το έιχα προ αναφέρει στα ποιο αρχικα ποστ! αυτό είναι άρτα εαν θυμαμε καλα και έγινε στον καψιόχα η μετατροπη ο ηλεκτρολογοσ ο Δημητρης ο παπουτσις του έκανε την πλεξουδα εδώ πρέβεζα και νομίζω ο Αρη σδούκο λέγετε αυτός ο εξατμισάς στα γιάννενα απο τους καλήτερους του ίδους.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

boulis -> το ξέρω για το Passat ένα ασιμένιο είναι το έιχα προ αναφέρει στα ποιο αρχικα ποστ! αυτό είναι άρτα εαν θυμαμε καλα και έγινε στον καψιόχα η μετατροπη ο ηλεκτρολογοσ ο Δημητρης ο παπουτσις του έκανε την πλεξουδα εδώ πρέβεζα και νομίζω ο Αρη σδούκο λέγετε αυτός ο εξατμισάς στα γιάννενα απο τους καλήτερους του ίδους.

Παιδια καλημερα καταρχην.Το Passat ειναι τελειο και καλοφτιαγμενο αλλα αν δεν ειναι τετρα για μενα δεν........Ρε λετε να το δωσω να παρω ενα ετοιμο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα καταρχην.Το Passat ειναι τελειο και καλοφτιαγμενο αλλα αν δεν ειναι τετρα για μενα δεν........Ρε λετε να το δωσω να παρω ενα ετοιμο?

και εγω ετσι λέω! πάρε ένα απο w8 h v6 που σε εστυλα pm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε να είσαι καλα! ότι θές στήλε pm... cu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.