Jump to content
Dark Angel

Audi S3 Sportback

Recommended Posts

Πολύ όμορφο και ότι πρέπει για ένα γρίγορο - οικογενιακο δίλιτρο τουρμπατο και τετρακίνητο... άμα είχα οικογένια... θα ήταν ο πρώτος στόχος!

96vrniydaepmwisrg8oq.jpg

jg0ujbpeg0g0xc3pa0cp.jpg

πηγή : Auto Express

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/fi...-sportback.html

Link to comment
Share on other sites

Γμτ λαλακια εκανα ε? tongue.gif Δεν περιμενα λιγακι ο μακακας!!!Μανωλη το χρυσουλι μου πισω θα παραγγειλω αυτο και μεχρι να ερθει κανε υπομονη!!!! upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

έλα που έκλισα το EOS TFSI ... αλλά επιδι δεν πρόκιτε να κάνω και σύντομα οικογένια και γούσταρα και κάμπριο στην φάση που είμαι... ιδάλος... εάν ήτο μόνο το 3Door... και εάν είχα οικογένια ΔΑΓΚΟΤΟ S3 Sportback...

Link to comment
Share on other sites

Προχθές, επί γερμανικού εδάφους έκανα test drive ένα Audi A3 Sportback και συγκεκριμένα την έκδοση με τον V6 3.2 κινητήρα και φυσικά Quattro. Ή καλύτερα..ευτυχώς Quattro! Το αυτοκίνητο βγάζει απίστευτα τα 250 ατμοσφαιρικά άλογά του κι αυτό που δύσκολα θα ξεχάσω είναι ο ήχος του κινητήρα στις επιταχύνσεις...ανασταίνει και νεκρό!

Φαντάζομαι ότι πρόκειται για τον ίδιο ακριβώς κινητήρα του R32.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται και ανανεωμενο αλλα αυτη την σειρα με τα led τι τους επιασε και την εβαλαν στο πανω μερος των φαναριων?

Τα LED ήταν το κερασάκι στα ούτως ή άλλως όμορφα Audi. Κι εμένα δεν μου αρέσαν που τα βάλανε στο πάνω μέρος των φαναριών. Ίσως επειδή γίνεται σύγκριση με τα Audi Α4 και Α5 (όλα τα λεφτά!!!)

Αν πρόσεξα καλά στην αντιπροσωπεία και στο Audi Q5 τα LED είναι απο πάνω.

Γενικά το Sportback είναι κούκλα και ταυτόχρονα και πρακτικό. Το s3 sportback απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ...Αν έβγαινε και dsg...

μ αρέσει σε άσπρο χρώμα με μαύρη οροφή όπως στο παραπάνω βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το Sportback είναι κούκλα και ταυτόχρονα και πρακτικό. Το s3 sportback απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ...Αν έβγαινε και dsg...

τωρα πλεον βγαινει και με dsg (s-tronic οπως το λεει η audi). πηγα και ρωτησα. αυτο περιμενα για να το παρω. απλα το τελειο... εχει τα παντα... κανει τα παντα...

ανετα και ξεκουραστα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα πλεον βγαινει και με dsg (s-tronic οπως το λεει η audi). πηγα και ρωτησα. αυτο περιμενα για να το παρω. απλα το τελειο... εχει τα παντα... κανει τα παντα...

ανετα και ξεκουραστα.

Καληνύχτα..Το απόλυτο πλέον αφού το έβγαλαν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

τωρα πλεον βγαινει και με dsg (s-tronic οπως το λεει η audi). πηγα και ρωτησα. αυτο περιμενα για να το παρω. απλα το τελειο... εχει τα παντα... κανει τα παντα...

ανετα και ξεκουραστα.

Δεν ξέρω ρε γμτ...Αν δεν μου άρεσε μια φορά τo GTi πεντάπορτο αυτό με χαλάει τελείως...Καλά εσύ δε έλεγες να πάρεις jeep ή SUV? :wub::D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε γμτ...Αν δεν μου άρεσε μια φορά τo GTi πεντάπορτο αυτό με χαλάει τελείως...Καλά εσύ δε έλεγες να πάρεις jeep ή SUV? :lol:;)

;) το ελεγα επειδη δεν ειχε βγει το s3 αυτοματο. τωρα πλεον ειναι μονοδρομος. θα σε συμβουλευα να κανεις κι εσυ το ιδιο βημα. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα οδηγήσει ήταν αυτόματο. Πριν το οδηγήσω, έλεγα ότι με τίποτα δεν θα αγόραζα αυτοκίνητο με αυτόματο κιβώτιο, για το συγκεκριμένο όμως, θα έκανα άνετα εξαίρεση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.