Jump to content
Dark Angel

Audi Tt -s & -rs

Recommended Posts

Ποια 70.000¤; Εδώ από τα 60.000+ ξεκινάει το ΤΤs. Είναι πολλά τα λεφτά ¶ρη...

Σε τέτοιο budget, πέρα από κάτι κουκλεντέδες (βλ. Puck) που θέλουν κάτι γρήγορο που να μην τους σκοτώσει λόγο κουλαμάρας και με αρκετά εφέ, δεν νομίζω να το επιλέξει κάποιος άλλος.

Μα συγκρίνετε τώρα μια Cayman με αυτή τη χελώνα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια 70.000¤; Εδώ από τα 60.000+ ξεκινάει το ΤΤs. Είναι πολλά τα λεφτά ¶ρη...

Σε τέτοιο budget, πέρα από κάτι κουκλεντέδες (βλ. Puck) που θέλουν κάτι γρήγορο που να μην τους σκοτώσει λόγο κουλαμάρας και με αρκετά εφέ, δεν νομίζω να το επιλέξει κάποιος άλλος.

Μα συγκρίνετε τώρα μια Cayman με αυτή τη χελώνα;

+1 στο κουκλεντε (βλ. Puck)!

Link to comment
Share on other sites

και νεο άρθρο απο το AutoExpress για το TT-RS

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpr...s_blast_in.html

Ultimate TTs blast in!

Flagship turbo TT RS is fastest version ever, and comes Roadster or Coupé from launch.

The wraps are off the new Audi TT RS. Following the teaser shots revealed in Issue 1,052, hereΆs the flagship in all its glory. And the shock news is that it will be available as a Coupé and Roadster from launch.

In a nod towards the original Quattro rally car, the TT RS uses a 2.5-litre five-cylinder turbo. It produces 340bhp and 450Nm of torque – enough for 0-62mph in 4.6 seconds. Top speed is restricted to 155mph, although the limiter can be removed for a 174mph maximum.

To cope with all that performance, Audi has beefed up the carΆs brakes, lowered and stiffened the suspension and tweaked the four-wheel drive. A Sport button sharpens the settings and makes the exhaust louder, while the companyΆs magnetic dampers are an option.

Enlarged front air vents, a diffuser and fixed rear wing set the RS apart, as do sports seats and a flat-bottomed steering wheel. ItΆs due in the summer, starting at around £40,000.

001xxe.jpg

w900.png

002pa4.jpg

w900.png

003zc0.jpg

w900.png

004in7.jpg

w900.png

005yu3.jpg

w900.png

Link to comment
Share on other sites

έλιωσα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικός ήχος.

Το Coupe θα το έλεγες αρκετά άσχημο.

To Roadster όμως ξεπερνά ακόμη κι αυτόν τον χαρακτηρισμό. Στο μπλε χρώμα που ήταν στο βίντεο, θα ταιριάξει τέλεια στον πάτο του Σαρωνικού δίπλα στις κουράδες που έπαψαν να επιπλέουν. Πάντως, είναι πιο όμορφο από το Rexton.

Μόλις το μοτεράκι μπει σε ενα αξιόλογο avant σασί θα αρχίσω να αποταμιεύω.

P.S.1 Δεν είδα σε κανένα daytime led lights.

P.S.2 Σε βίντεο του TT-RS στο Nurburgring φάνηκε και ο αναβαθμισμένος Haldex. Μούτρα, μούτρα, μούτρα αλλά τουλάχιστον δεν αγόρασε οικοπεδάκι ή μπαριέρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Μόλις το μοτεράκι μπει σε ενα αξιόλογο avant :o σασί θα αρχίσω να αποταμιεύω.

Καλά δεν λέω , το "γράφειν" το έχεις ...... να είχες και γούστα τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν λέω , το "γράφειν" το έχεις ...... να είχες και γούστα τουλάχιστον

Κοίτα, αυτή τη στιγμή στο Golf στριμώχνω το καροτσάκι του παιδιού, το relax του παιδιού, τη τσάντα με τα πράγματα του παιδιού και μια τσάντα της συζύγου μου και μου απομένει χώρος για μια οδοντόπαστα. Για να φύγω διακοπές το καλοκαίρι πρέπει να πάρω μαζί και το παρκοκρέβατο. Βάλε και τα σακ-βουαγιάζ... Γι' αυτό σου λέω: Avant. Η ανάγκη είναι που με υποχρεώνει...

Link to comment
Share on other sites

σωστός :( ο άνθρωπος έχει οικογένεια σωστά το θέτει... και εγώ σε 3-4 χρονάκια από τώρα στο ίδιο σκεπτικό θα βρίσκομαι όπως και πολλοί άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Κοίτα, αυτή τη στιγμή στο Golf στριμώχνω το καροτσάκι του παιδιού, το relax του παιδιού, τη τσάντα με τα πράγματα του παιδιού και μια τσάντα της συζύγου μου και μου απομένει χώρος για μια οδοντόπαστα. Για να φύγω διακοπές το καλοκαίρι πρέπει να πάρω μαζί και το παρκοκρέβατο. Βάλε και τα σακ-βουαγιάζ... Γι' αυτό σου λέω: Avant. Η ανάγκη είναι που με υποχρεώνει...

Είχες προτείνει RS2 (avant δεν είναι?) αντί για Focus RS ("έκτρωμα"), στο αντίστοιχο θέμα.

Έπειτα εδώ, έγραψες ότι είναι άσχημο το TT και από κάτω λες ότι θα αποταμιεύσεις λεφτά για avant.

Ε το ένα έφερε το άλλο και στράβωσα tongue.gif.

Προσθεού μην απολογείσαι......μακάρι να κάνω κι εγώ :D και παίρνω και Transit

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Είχες προτείνει RS2 (avant δεν είναι?) αντί για Focus RS ("έκτρωμα"), στο αντίστοιχο θέμα.

Έπειτα εδώ, έγραψες ότι είναι άσχημο το TT και από κάτω λες ότι θα αποταμιεύσεις λεφτά για avant.

Ε το ένα έφερε το άλλο και στράβωσα tongue.gif.

Προσθεού μην απολογείσαι......μακάρι να κάνω κι εγώ :lol: και παίρνω και Transit

Θα το βγάλει και με το μοτέρ του RS... :D:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

:unsure:^_^:rolleyes::thumbsup:

H παίρνουμε χώρο ή δεν παίρνουμε..........Μισές δουλειές?

Στο ΤΤ ίσα ίσα που μπορείς να κάτσεις, στο avant άντε πες ότι μπορείς να τεντωθείς, στο Transit παίζεις ποδόσφαιρο sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

64.300¤ το Audi TT-RS στην Αυστρία

Κατά την έκθεση της Γενεύης η Audi παρουσίασε το TT-RS. Πολλοί ήμασταν αυτοί που αναρωτιόμασταν τι τιμή θα έχει το νέο μοντέλο των Βαβαρών. Στο ιταλικό forum audttclub έκαναν την εμφάνιση τους live φωτογραφίες από μία αντιπροσωπεία της Αυστρίας. Μαζί με τις διάφορες φωτογραφίες του αυτοκινήτου, υπήρχε και μια που είχε το χαρτί με τα χαρακτηριστικά και την τιμή του στην Αυστριακή αγορά. Η τιμή του στην Αυστρία ανέρχεται στα 64.300 ¤. Δεν μπορώ να πω, ακριβό είναι αλλά είναι πολλά τα άλογα… Για να δούμε τι τιμή θα έχει στην Ελλάδα όταν έρθει. Δείτε τις live φωτογραφίες που ακολουθούν.

http://www.autoblog.gr/2009/03/19/64300-e-...-rs-in-austria/

δες την λες ακριβή την τιμή... αλλά με τόσα παίρνεις cayman......

Link to comment
Share on other sites

και με 58.000 έχει το TTS? καλή τιμούλα φένετε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.