Jump to content
billosm

συναγερμος Meta

Recommended Posts

Καλημερα

Εχω μια απορια .Αγορασα ενα tsi μεταχειρισμενο,το οποιο εχει συμαγερμο που απο μια καρτα που βρηκα με ενα 5ψηφιο κωδικο ειναι της meta.Ψαχνω να βρω οδηγιες για αυτον (και στο site metasystem δεν βρισκω) και καποια ρυθμιση να κλεινει αυτοοματα παραθυρα-ηλιοροφη.Ξερετε τιποτα?

δουλευει με το εργοστασιακο κλειδι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω μια απορια .Αγορασα ενα tsi μεταχειρισμενο,το οποιο εχει συμαγερμο που απο μια καρτα που βρηκα με ενα 5ψηφιο κωδικο ειναι της meta.Ψαχνω να βρω οδηγιες για αυτον (και στο site metasystem δεν βρισκω) και καποια ρυθμιση να κλεινει αυτοοματα παραθυρα-ηλιοροφη.Ξερετε τιποτα?

δουλευει με το εργοστασιακο κλειδι

Δες εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=465

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ο κωδικος ειναι ο αριθμος ασσφαλειας του συναργεμου. Ως συνηθως οι συναγερμοι της META SYSTEN εχουν εγγυηση εφ΄ορου ζωης.Καλο εινα να βρεις τον καποιον εξουσιοδοτημενο της εταιρειας για να σου κανει οτι ρυθμηση θες.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω οδηγιες γιατι καλα καλα δεν ξερω αν τυχει κατι πως περναω τον 5ψηφιο κωδικο να βγαλω off τον συναγερμο.

Πλακετες δεν νομιζω να θελει διοτι ηδη χρησιμοποιει τις δικες του αν κρατησεις πατημενο το κουμπι κλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

θελει εξτρα πλακετα

δεν χρειαζετε κατι τετοιο διοτι το αμαξι ειδη το κανει αμα γυρναει πατημενο το κλειδη στη κλειδαρια! μπορει ο εγκεφαλος του συναγερμου να εχει καποιο jumper και να ρυθμιστη απο εκει αλλα και με διαγνωστικο εχω την εντυπωση οτι μπορεις να του πεις στο κλειδωμα νακληνει τα παραθυρα

Link to comment
Share on other sites

σιγουρο?εγω στο Bora οταν εβαζα το συναγερμο ειχε ενα jumper και ολα καλα!

Edited by stergis
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο βορα δεν ειχε καν απομακρυσμενο κλειδωμα εβαζα το κλειδι και το κραταγα πατημενο και οσο το κραταγα τοσο ανοιγαν η εκλειναν τα παραθυρα!στο συναγερμο τωρα το μανιουαλ εγραφε :για καποια μοντελα οπως golf , passat etc που εχουν μηχανησμο απλα βαλε αλλη θεση στο τζαμπερ κε επαιξε ,

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο βορα δεν ειχε καν απομακρυσμενο κλειδωμα εβαζα το κλειδι και το κραταγα πατημενο και οσο το κραταγα τοσο ανοιγαν η εκλειναν τα παραθυρα!στο συναγερμο τωρα το μανιουαλ εγραφε :για καποια μοντελα οπως golf , passat etc που εχουν μηχανησμο απλα βαλε αλλη θεση στο τζαμπερ κε επαιξε ,

Xωρις να εχεις βαλει πλακετα παραθυρων??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

βρηκα δυο σελιδες για την απενεργοποιηση του συναγερμου με τον κωδικο.καμια αλλη πληροφορια.

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως τον εχουν για καλο συναγερμο!!!

Ειχα clifford παλιοτερα ,μερα με τη νυχτα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε κατι τετοιο διοτι το αμαξι ειδη το κανει αμα γυρναει πατημενο το κλειδη στη κλειδαρια! μπορει ο εγκεφαλος του συναγερμου να εχει καποιο jumper και να ρυθμιστη απο εκει αλλα και με διαγνωστικο εχω την εντυπωση οτι μπορεις να του πεις στο κλειδωμα νακληνει τα παραθυρα

εγω εβαλα εξτρα πλακετα και επαιξε στο golf στο πολο που ειχα επαιξε χωρις πλακετα γιατι ο ηλεκτρολογος εκανε πατεντα με τα καλωδια της κλειδαριας και εκλειναν τα παραθυρα .

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου το Golf V εχει συναγερμο META. μια μερα καποιος περιεργος παταγε το κουμπακι που βρισκεται στο ταμπλο με το φωτακι.απο τοτε ο συναγερμος χτυπαει μονο αν ανοιξω τη πορτα με το κλειδι.αν αφησω ανοιχτο παραθυρο δεν χτυπαει οπως πριν.πρεπει να παω στην αντιπρωσοπεια?

Link to comment
Share on other sites

παταγε το κουμπακι και την εκανε την μαλακια του........

στον απορυθμισε,πηγαινε να τον επαναρυθμισεις ή αν εχεις οδηγιες καντο μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

tolisgti... Λευτέρης εδώ... πήγενε μεχρη την Αντιπρωσοπία εδώ Πρεβεζα μετα την δουλεία, και βρες τον Τάσο... είναι γατόνι στα ηλεκτρονικα εαν δεν ειναι ρώτα τον Βαγγελή ξέρει και αυτός...

Τα λεμε αρχηγε!

Link to comment
Share on other sites

tolisgti... Λευτέρης εδώ... πήγενε μεχρη την Αντιπρωσοπία εδώ Πρεβεζα μετα την δουλεία, και βρες τον Τάσο... είναι γατόνι στα ηλεκτρονικα εαν δεν ειναι ρώτα τον Βαγγελή ξέρει και αυτός...

Τα λεμε αρχηγε!

δεν προλαβαινω φιλε.τρεχω καθε μερα πανω κατω με το φορτηγο και δεν εχω κουραγιο να ξαναπαω.στειλε μου το τηλ. σου οταν παω να σε παρω να παμε παρεα.

Link to comment
Share on other sites

έγινε βρε φίλε θα στο στύλω σε PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.