Jump to content
sakisxas

Αγορά ενισχυτή

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω ενα r/cd στο Πασσάτ μου,το Volkswagen Individual φτιαγμένο σε συνεργασία με την BECKER.

Εχει 4χ30wattRMS,και θέλω να βάλω και ένα 4κάναλο ενισχυτή,για λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου ακόμα και λίγο περισσότερη ένταση.

Τί μου προτείνετε σε τιμή έως 250-300 ευρώ το πολύ?

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θα παιξεις με τον ενισχυτη?να ξερεις πως μετα θες και ηχεια!! η πηγη π εχεις τωρα εχει RCA εξοδο?αν οχι θα πρεπει να παιξεις με hi-low φιλτρα το οποιο δεν ειναι και η καλυτερη λυση αλλα γινετε!

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θα παιξεις με τον ενισχυτη?να ξερεις πως μετα θες και ηχεια!! η πηγη π εχεις τωρα εχει RCA εξοδο?αν οχι θα πρεπει να παιξεις με hi-low φιλτρα το οποιο δεν ειναι και η καλυτερη λυση αλλα γινετε!

Σχεδόν όλα τα είδη μουσικής φίλε μου.Ηχεία έχω διαιρούμενα σετ μπρός-πίσω τοποθετημένα μαμά.Εχουν πολύ καλή απόδοση και μου αρέσει ο ήχος που παράγουν.

Η πηγή έχει έξοδο τύπου ISO και πιστέυω με ένα ανταπτοράκι σε RCA να γίνει η δουλειά.

Αυτά τα HI-LOW φίλτρα τι ακριβώς είναι,και τι κάνουν?Είναι αναγκαία στην περιπτωσή μου?

Link to comment
Share on other sites

οταν ενωουσα τι ακριβως θα παιξεις ελεγα για τα ηχεια!απλα το ξεχνας να αφησεις τα εργοστασιακα ηχεια 1-2 στη 3η θα μυρισει ολο το αμαξι! αναγκαστηκα αφου δεν εχεις εξοδους RCA πρεπει να πανε τα καλωδια για τα ηχεια απο τη φυσα στον ενισχυτη και απο τον ενισχυτη να φυγουν καινουρια προς μπροστα στα ηχεια παλι! HI-low θα εχει 90% ο ενισχυτης!

με 350 ευρω πανω κατω κανεις δουλια φτανουν για καλωδιο ρευματος , καλωδιοση ηχειων , ενισχυτη & ενα σετακι διαρουμενο μπροστα!

πανω κατω να παρεις μια ιδεα

Crunch GTS 480 EUR 129.00 http://www.12voltshop.eu/gr/index.php?main...e8d9113a6499c53

Peerless Resolution 6 180

http://power-systems.gr/product_info.php?m...73650260e16e180

πες μετα αλλα 50 για το μαστορα και για τα καλωδια γυρω στα 350 ευρω και σου μενουν 2 καναλια ελευθερα να παιξεις στο μελον ενα σετακι ηχειων ή κανα woofer mikro!!

πηγαινε σε διαφορους μαστορες και παρε γνωμες για οτι θα σου πουν!ολοι θα θα σου πουν να βαλεις αλλη πηγη εσυ πες δεν θελω θα χαλασει το στυλ του αυτοκινητου , δε θελω κτλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.