Jump to content
soulfreem

Προτάσεις συνεργείων για εξατμίσεις

Recommended Posts

παιδια μου σκουριασε η εξατμιση στο 2ο αυτοκινητο(VOLVO) και δεν ξερω που να το παω!απλη εξατμιση ψαχνω και να μιν μου φυγουν πολλα ευρω!!!εχετε κανενα υποψιν σας???ανατολικα αν γνωριζατε κανεναν η εστω μεχρι κεντρο.....

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα και εγω εξατμιση στο πολο.πηγα στην GP exhaust στο περιστερι.αψογοι πανος και λαμπρος,πολυ εξυπηρετικοι,να προτεινουν λυσεις και πολυ καλοι στην δουλεια τους.απο τιμες τις βρισκω λογικες.εβαλα μεσαιο,inox σωληνωσεις και τελικο με μπουκα.ολα σε πολυ καλη ποιοτητα inox.το αλλο σαββατο ξαναπαω μιας και του παρηγγειλα να μου φτιαξει χταποδι ωστε να ολοκληρωθει ολη η μετατροπη του συστηματος.μερικες φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η Festus που κάνει πολύ καλή δουλειά, εμένα στο polo μου έβαλε ένα τελικό που κάνω τούμπες! Φοβερό ήχο ακριβώς όπως τον ζήτησα και εφ' όρου ζωής εγγύηση και για τον ήχο και οτι δέν τρυπάει και η εγγύηση σημαίνει οτι δέν επισκευάζουν το λάθος τους αλλά αλλάζουν το λάθος σημείο. ¶ν σε ενδιαφέρει έχω πάρει και προσφορά έκπτωσης για τα μέλη.

Ρε Γιώργο εμένα μου έκανε έκπτωση ή με δούλευε γιατί ακριβά μου φάνηκε οτι βγήκε!Πόσο μάλλον η αρχική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιώργο εμένα μου έκανε έκπτωση ή με δούλευε γιατί ακριβά μου φάνηκε οτι βγήκε!Πόσο μάλλον η αρχική τιμή.

Ποσο δηλαδη ρε Νικο εδωσες?

και εγω Festus εχω και εδωσα 150-160 ευρω για τελικο δεν θυμαμε ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική τιμή για αυτό που διάλεξες ήταν 240 ευρώ και στο άφησε 190, δέν είχε έκπτωση??

Απλά μου φάνηκαν πάρα πολλά 240 ευρώ για ένα τελικό και σκέφτηκα μήπως το είπαν επείτηδες για να κώψουν μετά και να πούν οτι έκαναν έκπτωση.

@BAD BOY

Έδωσα 190 Θανάση.Απλά η αρχική τιμή μου φάνηκε πολύ και επειδή κάποιοι φίλοι μου είπαν οτι τούς φάνηκε ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη και εγω γειτονια ειμαι πρεπει να λες τον εξατμισα που ειναι αριστερα καθως ανεβαινουμε την Λαμπρακη πανω στη στροφη που μπαινουν ολοι ταπα.Λιγο πιο κατω απο τα δυο βενζιναδικα που ειναι αντικριστα.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη και εγω γειτονια ειμαι πρεπει να λες τον εξατμισα που ειναι αριστερα καθως ανεβαινουμε την Λαμπρακη πανω στη στροφη που μπαινουν ολοι ταπα.Λιγο πιο κατω απο τα δυο βενζιναδικα που ειναι αντικριστα.

ναι φιλε αυτον ακριβως λεω... μηπως ξερεις τπτ για αυτον?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα ειχα παει για του πατερα μου το αμαξι.Κοιτα για να βαλεις κανενα τελικο και καμια κοληση καλος ειναι.Τωρα για φτιαξεις καμια χειροποιητη δεν στον συνιστο.

Link to comment
Share on other sites

γεια τον εξατμισα στο περιστερη στην οδο θηβων 104 νομιζω.δεν θυμαμε ονομα γνωριζει καποιοσ τη δουλεια κανει ειναι καλοσ?γιατι εχει προσφορα 400 ευρα απο dp μεχρι πισω χωρις καταλητη εαν γνωριζει καποιος θα με βοηθηση παρα πολυ -_-

Link to comment
Share on other sites

γεια τον εξατμισα στο περιστερη στην οδο θηβων 104 νομιζω.δεν θυμαμε ονομα γνωριζει καποιοσ τη δουλεια κανει ειναι καλοσ?γιατι εχει προσφορα 400 ευρα απο dp μεχρι πισω χωρις καταλητη εαν γνωριζει καποιος θα με βοηθηση παρα πολυ <_<

Φίλε τον εξατμισά που λές δέ τον ξέρω, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι μιά εξάτμιση όπως την περιγράφεις με 400 ευρά ή πολύ καλή προσφορά είναι ή μυρίζει κουρμπαδόρος που σημαίνει διάμετρος κ@λος, οι σωλήνες θα είναι Φ63,5 και οι γωνίες θα πέφτουν σε Φ50.

Πρόσεξέ το πολύ πρίν κάνεις κάποια κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τον εξατμισά που λές δέ τον ξέρω, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι μιά εξάτμιση όπως την περιγράφεις με 400 ευρά ή πολύ καλή προσφορά είναι ή μυρίζει κουρμπαδόρος που σημαίνει διάμετρος κ@λος, οι σωλήνες θα είναι Φ63,5 και οι γωνίες θα πέφτουν σε Φ50.

Πρόσεξέ το πολύ πρίν κάνεις κάποια κίνηση.

εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω να παιζει και μεγαλη σημασια οταν τα αλογα δεν ειναι πολλα...

σαν το δικο σου δηλαδη tongue.gif

σε σενα σιγουρα θα επαιζε μεγαλο ρολο και οι κουρμπες θα πρεπει να ειναι ''χαρτι''. <_<

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω να παιζει και μεγαλη σημασια οταν τα αλογα δεν ειναι πολλα...

σαν το δικο σου δηλαδη tongue.gif

σε σενα σιγουρα θα επαιζε μεγαλο ρολο και οι κουρμπες θα πρεπει να ειναι ''χαρτι''. <_<

Τί είναι ακριβώς αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι ένα αμάξι με λίγα άλογα δέν "πνίγεται" απο μία κακή εξάτμιση????

Εδώ φίλε δέν μετράνε και τόσο τα άλογα, όλα τα αμάξια "πνίγονται" απο τις κακές εξατμίσεις, πολλά άλογα = μεγαλύτερες απώλειες, λίγα άλογα = μικρότερες απώλειες, όπως και να έχει όμως υπάρχουν απώλειες....

Αφού θα σκάσεις κάποια λεφτά για να κάνεις κάτι τουλάχιστον αυτό το κάτι να αξίζει τα λεφτά σου, μή πάνε χαμένα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι ακριβώς αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι ένα αμάξι με λίγα άλογα δέν "πνίγεται" απο μία κακή εξάτμιση????

Εδώ φίλε δέν μετράνε και τόσο τα άλογα, όλα τα αμάξια "πνίγονται" απο τις κακές εξατμίσεις, πολλά άλογα = μεγαλύτερες απώλειες, λίγα άλογα = μικρότερες απώλειες, όπως και να έχει όμως υπάρχουν απώλειες....

Αφού θα σκάσεις κάποια λεφτά για να κάνεις κάτι τουλάχιστον αυτό το κάτι να αξίζει τα λεφτά σου, μή πάνε χαμένα.... :D

δηλαδη να περασω απο τον λαμπρο και τον παναγιωτη (GP) και να τους τα ψαλλω γιατι εμενα αλλα μου ειπανε και αλλα μου κανανε.. :D

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να περασω απο τον λαμπρο και τον παναγιωτη (GP) και να τους τα ψαλλω γιατι εμενα αλλα μου ειπανε και αλλα μου κανανε.. ;)

Εννοείται φίλε μου, ειδικά αφού άλλα είπαν και άλλα έκαναν θέλουν κράξιμο.

Να κάνουν αυτό που συμφωνήσατε απο την αρχή και όχι να λέμε κάνω αυτό με αυτή την τιμή και να κάνουν άλλο φτηνότερο αλλά να χρεώνουν την ίδια τιμή... Αυτό λέγεται κοροϊδία.

Εκτός κι άν έκαναν κάτι καλύτερο απο αυτό που είχατε συμφωνήσει και σου είπαν ότι δέ στο χρεώνουν παραπάνω για να μήν αλλάξει ο αρχικός προγραμματισμός της τιμής, αυτό λεγεται πολύ καλός επαγγελματίας γιατί είδε ότι κάτι δέν είναι σωστό και το έφτιαξε σωστό χωρίς να σε χαλάσει με την τιμή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα ψήνομαι όλο και περισσότερο για εξάτμιση. Κυρίως για να αποκτήσω πιό μπάσο ήχο. Κάποια πρόταση για χειροποίητη εξάτμιση στη Βόρεια Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα την εξατμιση την εβαλα εδω και καιρο.σορυ που δεν απαντησα.μοθ εκανε καταπληκτηκη δουλεια μιας κ οι κουρμπες εγιναν σε κουρμπαδωρο ο οποιος δεν μου στενεψε καθολου της γωνιες 63.5 βγαινουν κ οι γωνιες :thumbsup: :thumbsup: ;) εγω ειμαι πολυ ευχαριστιμενος και απο αποδοση κ απο ηχο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρι μίλα πρίν πάς, ο άνθρωπος είναι γνωστός μου και θα μπορούσαμε να πάρουμε και καλύτερη τιμή.

Τέσπα, όποιος σκοπεύει να πάει στο συγγεκριμένο κατάστημα ας κάνει τον κόπο να μου το πεί να του κάνω κανένα κονέ για καλύτερη τιμή, ότι πετύχουμε ρε αδερφέ, δέ θα μας χαλάσει :)

Αγαπητέ Phantom,

Σκοπεύω μετά απο 9 χρόνια κυκλοφορίας του VW 1,6 IV να πάω για αλλαγή εξάτμισης διότι τρύπησε και κάνει θόρυβο, θέλω να βάλω κάτι σχετικά καλό , να μην σκουριάζει με καλή εγγύηση λειτουργίας. Μήπως θα μπορούσες να πείς κάποια κουβέντα στους κυρίους για να πετύχουμε καλή τιμή? Μένω στη Νέα Μάκρη και δεν θέλω να πάω σε κάποια εξατμισάδικα τα οποία είναι προς Γλυκά Νερά ή Παλλήνη, διότι δεν έχω ακούσει καλά λόγια, ούτε μου τα έχουν συστήσει. Επειδή θέλω να το φροντίσω ακόμα το Golf μου βέβαια λόγω και οικονομικής κρίσης δεν μπορώ να πληρώσω πάνω απο 250 με 300 ευρώ θα σε παρακλούσα εαν μπορούσες να κάνεις κάτι.

Παρεπιπτόντως στο site δεν είμαι ιδιάιτερα συχνός, αλλά έχω εξυπηρετηθεί με πρόβλημα φρένω πα΄ρα πολύ κατα το παρελθόν!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Κώστας

Υ.Γ Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα Σάββατο πρωί 30/05/09

Εαν είχα και κάποι τηλέφωνο των παιδιών εκεί για να επικοινωνήσω,

ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα golf v gti και σκεφτομουν για εξατμιση .και επειδη θα παω σε K04 setup ηθελα να βαλω κατευθειαν την σωστη διαμετρο(76mm) απο dp και πισω μαζι με καταλυτη.ειχα μεχρι στιγμης στο νου μου την miltek (1500 ευρω) αλλα σκεφτομουν και για καραμπελα η παπαδοπουλο.γνωριζετε αν η δουλεια τους ειναι σωστη και εγγυημενη?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω δει και ακουσει ειναι πολυ καλη η δουλεια τους!

οπως επισης και ποπαυ!

παντως αν υπηρχε milltek για το τσι μου δεν θα το σκευτομουν ΚΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.