Jump to content
emperor

Προβλημα στο ταμπλο..!

Recommended Posts

Σημερα ενω μιλουσα μιση ωρα στο κινητο, εβλεπα ασυνιδητα το ταμπλο του Α4 με αποτελεσμα να δω πως...δεν ειναι σωστα κουμπωμενο, με αποτελεσμα απο την μεση και προς την μερια του οδηγου να ειναι ελαφρα σηκωμενο, δεν εχω μηχανη να σας δειξω τι εννοω, μα καλα λεω ειναι δυνατον? :cry::blink:knife.gifmachinegun.gif

Το προβλημα ερχεται απο ενα λαστιχακι το οποιο "εμποδιζει να πατησει σωστα το ταμπλο, απορω πως δεν το ειχαν δει απο την αντιπροσωπεια και εγω τοσο καιρο, ωρα να επισκευτω συνεργειο, λετε να ειναι ευκολη η αποκατασταση ή θα μου ριμαξουνε το αυτοκινητο?

Να τολμησω να το παω στην Καρεντα στον Πειραια ή να παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο?

Συντομα θα ανεβασω και φωτο να δειτε τι εννοω...

Edited by emperor
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΒΑΛΕ ΦΩΤΌΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΎΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΈΝΗ

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες αντε και οι φωτο να μου πειτε αν το εχετε ξαναδει αυτο:

1) Το επιμαχο σημειο!

post-38-1104787514_thumb.jpg

2) Ζοομ!

post-38-1104787661_thumb.jpg

3) Η δεξια μερια της κεντρικης κονσολας

post-38-1104787737_thumb.jpg

4) Παμε παλι μια φωτο που φαινεται το χαντακι στην κεντρικη κονσολα

post-38-1104787807_thumb.jpg

5) Δεστε τωρα αλλο χαντακι απο τον διακοπτη των φωτων...

post-38-1104787888_thumb.jpg

post-38-1104788040_thumb.jpg

6) Αριστερα απο τον διακοπτη...φαινεται ΟΚ

post-38-1104787989_thumb.jpg

7) Αλλο ενα χαντακι αριστερα του επιμαχου σημειου κατω απο το ταχυμετρο..

post-38-1104788114_thumb.jpg

@αμω την ατυχια μου machinegun.gif:(:cry::blink:

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΤΡΑΒΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΉ ΤΑΜΠΛΌ

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα για τα καλα κοιταζοντας ξανα τις φωτο, μου φαινεται θα ριξω και κανενα μπινελικι στην Καρεντα, απορω δεν το ειδανε?...upyours.gifrocket.gif

Τελος παντων θα παρω τηλ αυριο να δω πως θα γινει η αλλαγη, ευκαιρια να επισκεφτω το service να κοιταξω και κατι αλλα πραγματακια που θελω :cry::blink::( :(

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΜΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΊΖΕΙΣ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΦΩΝΈΣ ΚΑΙ NOS ΑΠΌ ΌΛΑ

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Να τολμησω να το παω στην Καρεντα στον Πειραια ή να παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο?

Γιατί η Karenta δεν είναι εξουσιοδοτημένο???

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

βασικα δυσκολα θα σου κανουν την αλλαγη ταμπλω,εγω ειχα προβλημα με τους τριγμους κ πηγα με φιλαρακι που δουλευει κ μου ειπε οτι δε γινεται κανονικα αλλα το βολεψαμε!χα

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδη αν δεν αλλαξουνε ταμπλο τι θα κανουνε στην περιπτωση μου? Την παρασκευη θα παω να το δει η Καρεντα στον Πειραια, η πρωτη επαφη με εξισιοδετημενο συνεργειο, δεν νομιζω να το αφησω να το πειραξουνε, μονο να το δουνε και να μου πουν ποσο καιρο θα παρει να το φτιαξουνε κλπ..

Μια γκομενα στο τηλεφωνο μου ειπε πως λογω ερρτων δεν εχουνε αλλο αυτοκινητο να μου δωσουν, αλληθεια αν το κρατισουν μεσα 2 μερες σου δινουν αλλο...?

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΏ ΌΣΕΣ ΜΈΡΕΣ ΣΕ ΚΡΑΤΉΣΟΥΝ ΤΟ CAR ΤΌΣΕΣ ΣΟΥ ΔΊΝΟΥΝ ΑΛΛΟ ΤΏΡΑ ΤΙ ΠΑΊΖΕΙ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΩ

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ρε πουστη μου αυτα τα πραγματα εμενα μου θυμιζουνε....να πως να το πω..... στουκα? τρακα ? τροπετουρα.... φιλε μου ακου να σου πω κατι καλα ολα αυτα οτι κανεις με το ταμπλω...αλλα πραγματικα....κανε κατι ετσι για χαρη μου ρε συ... τραβα στο πιο αλανι φαναρτζη σε παρακαλω στον πιο κρυμενο που μονο εσυ θα του χεις εμπιστοσυνη...και πες του να το κοιταξει μπροστα το αμαξι δεν σου κανω πλακα αλλα μην στεναχωριεσαι προληπτικα καντο!

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδη αν δεν αλλαξουνε ταμπλο τι θα κανουνε στην περιπτωση μου? Την παρασκευη θα παω να το δει η Καρεντα στον Πειραια, η πρωτη επαφη με εξισιοδετημενο συνεργειο, δεν νομιζω να το αφησω να το πειραξουνε, μονο να το δουνε και να μου πουν ποσο καιρο θα παρει να το φτιαξουνε κλπ..

Μια γκομενα στο τηλεφωνο μου ειπε πως λογω ερρτων δεν εχουνε αλλο αυτοκινητο να μου δωσουν, αλληθεια αν το κρατισουν μεσα 2 μερες σου δινουν αλλο...?

Ερμ! Όχι ακριβώς! Η πρώτη μέρα είναι δωρεάν και από κει και πέρα πληρώνεις 20 euro την ημέρα! ¶ρα σου προτείνω να μην πάρεις αυτοκίνητο αντικατάστασης!

Link to comment
Share on other sites

χμ 20 ευρω ε... ε ωραια παρε και σκιστο παντιλικωσε το ντριφταρε το καψτου το δισκο φρεναρε επι μια ωρα και μετα ριχτο σε νερα...!

βγαλε τα λεφτα του !! χχααχ

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ναι οντως 20 ευρω ειναι για καθε μερα αλλα μπορει αν το σκισεις να σε βαλουν να πληρωσεις κ καμια ζημια οποτε μη το ξεσκισεις.

πηγαινε δες το κ αν σου πουνε σουξου μουξου φυγε

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΖΟΎΓΚΛΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΕΊΜΑΙ ΜΈΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΥΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΏΣΩ 20 EURO ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ CAR ;):);):heart::wub::baby::thumbsup: ΒΌΛΤΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ VW ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΑΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΈΝΑ CAR ΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤΑΡΩ

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε ψυχοπλακωσω αλλα μηπως κανανε καμια μπινια στην αντιπρωσωπια πριν στο παραδωσουν και χρειαστικε να αλλαξουν ταμπλο??

Απο τριξιμο πως παει?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Δεν θελω να σε ψυχοπλακωσω αλλα μηπως κανανε καμια μπινια στην αντιπρωσωπια πριν στο παραδωσουν και χρειαστικε να αλλαξουν ταμπλο??

Απο τριξιμο πως παει?? ;)

παιζει δεν εχουν γινει λιγες φορες αυτα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Guest technik

Κοίταξε καταρχήν αν υπέρχει ζήτημα τρακαρίσματος,

γιατί τέτοιο κενό στη συναρμογή του ταμπλό,

δεν νοείται από πλευράς ΑUDI, εκτός κι αν έπεσες στο εκατομμυριοστό κομμάτι.....

Δυσάρεστες καταστάσεις, δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια...την Παρασκευη πηγα για "ελεγχο" στο επισημο service της Καρεντα στον Πειραια. Το αποτελεσμα? Παραλιγο να με βγαλουν και τρελο οτι βλεπω κενα, και εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε...

Στην αρχη ηρθε ενας με μια "ρομπα" της Audi και με ρωτησε που ειναι το προβλημα. Νατο του λεω, μα αυτο ετσι πρεπει να ειναι μου λεει, αμαν λεω εγω νατα...

Μα του λεω τοσο μεγαλο κενο, κοιταξτε αριστερα/ξεξια του διακοπτη των φωτων? Και παιρνω την ηρωικη απαντηση, ναι ετσι ειναι, ποτε δεν το πετυχαινουν, παντα εχει κενο σε καποιο σημειο...

Εγω βεβαια επαθα εγκεφαλικο, το starletaki που ειχα πριν, οχι δεν ετριζε τιποτα, το ειχα σκισει, αλλα και ολα τα πλαστικα ειναι τζιτζι και χωρις κενα.

Συνεχιζοντας στο ιδιο βιολι εγω, μου λεει, ενταξει αστο να στα βγαλω και να στα βαλω παλα, αλλα με επισυμανση μην περιμενεις να γινει και τελειο, παντα εχει καπου κενο...

Μετα μπαινει και ενας δευτερος (ανωτερος μου φανηκε), ο οποιος πανω κατω μου λεει τα ιδια..Ρε παιδια λεω, κανενα αλλο Α4 εχετε να δουμε αν ειναι νορμαλ αυτο το πραγμα ή οχι? Με πανε στο αυτοκινητο που εχουν για την "εξυπηρετηση πελατων", αυτο δεν ειχε στο δικο μου σημειο, αλλα καπου αλλου ενα μικρο κενο...

Αστο μου λενε, θα το παρεις δευτερα, καλα τους λεω, απο εβδομαδα θα το φερω και εφηγα κακην κακος, φοβηθηκα μηπως μετα γινει χειροτερο και τριζουν τα παντα...

Να τονισω πως το πλαστικο που εξεχει πανω απο τον διακοπτη του ESP μου ειπαν πως ειναι για να μην ακουμπανε τα πλαστικα μεταξυ τους και τριζουν, φυσιολογικο μου ακουγεται, το ειδα και στο αλλο Α4, οχι φυσικα να "πεταγεται" τοσο εξω...

Να πω ακομα, πως στο φως της ημερας το κενο ειναι σχεδον αναιπαισθητο λογο των σκιων του ταμπλο,ενω φυσικα στις φωτο που ανεβασα φαινεται το κενο λογο του φλας της μηχανης (ισως και για αυτο εκανα τοσο καιρο να το προσεξω).

Το αυτοκινητο δεν νομιζω να ειναι τρακαρισμενο, δεν εχω προσεξει κατι τετοιο, καινουργιο το πηρα, στο βιβλιο ελεγε κατασκευη 05/2004, τωρα αμα εδω κανανε μαμουνιες...Θα παω σε συνεργειο να το σηκωσουνε να το δει κανενας μαστορας...

Αυτο που με εχει προβληματισει τωρα ειναι...τι να κανω?

Σκεφτομαι να το παω και σε δευτερο συνεργειο (πχ Παζαροπουλος) και να ξαναπαω σε εκθεση με Α4 να δω αν υπαρχουν τετοια κενα σε αλλα Α4, ωστε να το παρω αποφαση, ειτε να στειλω επισημο email στα κεντρικα της Audi ζητωντας μια απαντηση...

Ειναι δυνατο εταιρεια με το ονομα της Audi, να μην μπορει να "κουμπωσει" χωρις κενα ενα ταμπλο? Μην τρελαθουμε κιολας :cry: :cry: protest.gif

Παιδια αν εχεται προσβαση σε Α4, 2001 και μετα, για ριχτε μια προσεκτικη ματια στο ταμπλο και πεστε αν βλεπεται κατι παρομοιο ή οχι, αρχησαν να με ζωνουνε οι εφιαλτες!

Link to comment
Share on other sites

Guest technik

Πήγαινε σε άλλο εξουσιοδοτημένο να το ελέγξουν,

να πάρεις μια 2η γνώμη.

Η AUDI ξέρει από συναρμογή ταμπλό, ίσως είναι η κορυφαία τη στιγμή αυτή.

Αυτό μοιάζει με "ατόπημα".

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω και βλεπουμε, θα προσπαθησω να ανεβασω και νεες φωτο σε φως της ημερας...

>Αυτό μοιάζει με "ατόπημα".

Ολες οι εταιρειες βγαζουν αυτοκινητα που ισως εχουν καποιο ελαττωμα, το θεμα ειναι αν ζητησω/απαιτησω θα μου αλλαξουν ολο το ταμπλο ωστε να κουμπωσει οπως πρεπει?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

κοιτα ετσι κ αλλιως η συναρμολογηση γινεται στο εξωτερικο δε γινεται απο τους βλακες εδω,ισως ειναι βγηκε προβληματικο στη γραμμη παραγωγης,δες τι θα σου πουνε κ αλλου κ αν κ εκει δε βγαλεις ακρη στειλε μου ενα π.μ κ θα σε φτιαξω εγω να στο αλλαξουν καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοειται οτι εδω στην ελλαδα δεν κανουν τιποτα απο θεμα συναρμολογησης, ασε που απο το συνεργειο πηρα την εντυπωση πως αμα ξεκουμπωσει, μετα..θα ξανακουμπωσει? :)

Χρηστο κατσε να παω και αλλου και βλεπουμε, εχεις κανενα δικο σου να με μονταρει σε περιπτωση κολληματος? :xmas:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ναι ενα παλικαρι στη καρενατα βουλιαγμενης ο οποιος θελει να γινει κ μελος του κλαμπ του ειπα για τα τριξηματα κ μου τα αλλαξε τα παντα οχι μονο κονσολα οδηγου αλλα απο τη μια ακρη στην αλλη,αν δε κανω λαθος εκει κανουν κ τα audi servise?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.