Jump to content
peolinio

17 ή 18 !

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια τα φώτα σας!!!!

Εφτασε ο καιρος της αλλαγης ......της αλλαγης ζαντολαστιχων

Το τουτου μου ειναι tsi κοκκινο κ κατεληξα στην μαρκα και στο μοντελο OZ ultraleggera μαυρη , θα βγαζει ματια το αμαξι :lol: !!!

Το θεμα τωρα ειναι η διασταση αυτης των 17 η 18 ιντσων ,μηπως με 18 θα δειχνει αδεια με τα μικρα δισκοφενα και επισης τα φωτα σας στην επιλογη λαστιχου sport contact 3 εχω στο μυαλο μου

Η εν λογω ζαντα με τα απιθανα δισκοφρενα

Link to comment
Share on other sites

18άρα... και η UltraLeggera ειναι και αρκετά ελλαφριά! Θα δίξει πολύ όμορφο στο αυτοκίνητο σού, το έχεις κατευάσει? αν ναι... θα δίχνει τέλειο, εάν πάλυ όχι... κατευασέ το μελοντικά tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Πολύ όμορφες!Και τι πειράζει αν δείχνουν μικρά τα δισκόφρενα? ¶λλοι έχουν 17' και ταμπούρα πίσω tongue.gif

Μήπως μπορείς να μου πεις με τι τιμή τις βρήκες τις 17άρες (την τετράδα χωρίς λάστιχα)? ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες!Και τι πειράζει αν δείχνουν μικρά τα δισκόφρενα? ¶λλοι έχουν 17' και ταμπούρα πίσω tongue.gif

Μήπως μπορείς να μου πεις με τι τιμή τις βρήκες τις 17άρες (την τετράδα χωρίς λάστιχα)? ;)

Μπορώ να σε διαφωτίσω για 18άρα.

1.500 οι ζάντες και 800 τα λάστιχα (contisporcontact 3...κορυφή και δεν υπάρχει περίπτωση να χαραχτεί η ζάντα!!)

Θέμα παίζει με τα φρένα και το χαμήλωμα!

Εγώ φοράω bilstein με H&R και φρένα απο R32 οπότε μιλάμε για την optimum κατάσταση!

Οι μαύρες αν δεν υπάρχουν θέλει παραγγελία 2 εβδομάδες απο Ιταλία και είναι Γ@@#".. η αναμονή.

18x8 ζυγίζουν μόνο 8 κιλά ακριβώς και απο 17άρες(άλλη μάρκα) που φορούσα πρίν είδα πιο ελαφρύ τιμόνι (...μα πάρα πολύ!!!)

Link to comment
Share on other sites

τις 17 της βρηκα 1000 γιουρια χωρις λαστιχο το καλο στην υποθεση ειναι οτι παιρνει τα δικα μου ζαντολαστιχα αυτα του tsi sportline κρατηθειτε ....600ευρω ολε !!!οποτε με κλειστα ματια θα τις παρω απο αυτον.

Τωρα ποσο να κατεβει το ρημαδι ?3 ποντους πιστευω θα ειναι καλα αλλαγη ελατηριων με βλεπω για πιο φθηνη και αμεση λυση αλλα πια αυτα του gti η κατι αλλα να παρει?

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλές οι ζάντες , ωραία επιλογή!

τώρα άν έχεις την δυνατότητα για 18" δεν το συζητάμε πάρτες! επειδή ανεβαίνει γενικώς το κόστος οχι μονο στις ζάντες,

θα έχεις όμως και την δυνατότητα να βάλεις αργότερα και μεγαλύτερες δαγκάνες κτλ.

όσο για τα sportcontact3 τα έχω από τον Νοέμβριο , είναι πάρα πολύ καλό λάστιχο με μία όμως παρατήρηση ,

"ακούγονται" λίγο παραπάνω στο εσωτερικό !

Edited by auber002b
Link to comment
Share on other sites

με λιγο ψαξιμο βρηκα εμαθα και ενημερωθηκα πως οι συγκεκριμενες ζαντες ειναι οτι καλυτερο εχουν να παρουσιασουν οι ΟΖ και πως βγαινουν μονο σε μαυρο και ασημι γιο golf v οποτε οτι αλλο σας πουν σας λενε ψεματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

με λιγο ψαξιμο βρηκα εμαθα και ενημερωθηκα πως οι συγκεκριμενες ζαντες ειναι οτι καλυτερο εχουν να παρουσιασουν οι ΟΖ και πως βγαινουν μονο σε μαυρο και ασημι γιο golf v οποτε οτι αλλο σας πουν σας λενε ψεματα!!!!

εξαρτάται , ωραίες είναι αλλά αυτά είναι γούστα , τώρα για ότι καλύτερο έχει βγάλει η OZ δεν νομίζω αφού έχει διαιρούμενες κτλ με πολύ μεγαλύτερη τιμή.

π.χ. εμένα μου αρέσουν και της BBS CH silver & black αλλά δεν είναι ούτε οι πιο ελαφριές ούτε οι καλύτερες της BBS

οι συγκρίσεις θα πρέπει να γίνονται πάντα ψάχνοντας στα ίδια χρήματα πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

παντα με το συγκεκριμενο ποσο που θελω να διαθεσω χωρις παρεξηγηση ,εχει και ζαντες ΟΖ με 3 κομματια (τριαιρουμενες ξερω εγω πως τις λεν με 3000+ευρω)

Link to comment
Share on other sites

παντα με το συγκεκριμενο ποσο που θελω να διαθεσω χωρις παρεξηγηση ,εχει και ζαντες ΟΖ με 3 κομματια (τριαιρουμενες ξερω εγω πως τις λεν με 3000+ευρω)

...και πήρες tsi??

Απο που είπαμε οτι είσαι....Κιλκίς??? tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

600e oi μαμα του Tsi? που τα εδωσες να τα δωσω και εγω με 300 οχι 600!! ακου εκει 600!! πεσ μαγαζι! στειλτο μου πμ πεσ το μου με καποιο τροπο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.