Jump to content
opus

Συμπλεκτης.......γιοκ!

Recommended Posts

Τελικά μαλλον θεμα τυχης ειναι. Πριν ειχα ενα πεζω 206 και στα 100.000χλμ που εκανα δεν μου εβγαλε το παραμικρο πρόβλημα περα απο τις φυσιολογικες φθορές. Το VW οταν το πηρα μεχρι το σπιτι μου πηγα και ξαναγυρισα αντιπροσωπια για αλλαγη συμπλεχτη και βολαν. Παλι καλα που κανουν τεχνικο ελεγχο πριν την παραδοση <_< Τα πρωτα 50χλμ τα εγραψαν οι μαστορες να το οδηγουν για να αποφανθουν τι έχει. Ειναι να μην ξενερωνεις απο την πρωτη στιγμή? Και μετα συνεχιζω με διαρροή λαδιων από το καρτερ, προβλημα στην πλακετα της πόρτας του οδηγού και τωρα πιθανών αλλαγή συγχρονιζέ. Με εχει παει καλα μεχρι τωρα :D

Το δικό μου saxaki που είχα πριν με είχε αφήσει αρκετές φορές. Το πούλησα με 90.000 χλμ και ησύχασα :lol::lol::lol:

Πάντως έτριζε λιγότερο από το Golf.........

Link to comment
Share on other sites

Τα τρένα φταίνε φίλε μου!!! Φωτιά στα τρένα!!! Ζήτω ο συμπλέκτης του Golf που δεν φταίει πουθενά. <_<:D:lol:

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

:lol::lol::lol::lol:

Πάντως περα απο την πλακα......επειδη ειμαι συνεχως στους δρομους ,λογω δουλειας,δεν σας κρυβω ,οτι πλεον απεκτησα φοβία με αυτο που μου συνεβη......

Χθες που ημουν παλι Ε.Ο. καθε λιγο σκεφτομουν τι μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη στο αυτοκινητο,και μου χαλαγε την διαθεση και την ηρεμία!!

Θα ζητησω απο την kosmocar να μου καλυψει εξοδα ψυχολογου....μεχρι να το ξεπερασω..... tongue.giftongue.gif

B) B) B) B) B) B) B) B)

Το δικό μου saxaki που είχα πριν με είχε αφήσει αρκετές φορές. Το πούλησα με 90.000 χλμ και ησύχασα :lol::lol::lol:

Πάντως έτριζε λιγότερο από το Golf.........

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρότι είναι πολύ ευχάριστο αυτοκίνητο το TSi αποδείχτηκε πλήρως αναξιόπιστο και κυρίως όχι λόγω του κινητήρα του. Εμένα έχει ήδη αρχίσει να τα φτύνει ο συμπλέκτης. Στις γιορτές ήμουν στην ιδιαίτερη πατρίδα μου τη Θεσσαλονίκη και μου έβγαλε πριν την αλλαγή του χρόνου πρόβλημα στον συμπλέκτη. Έχει ένα σημείο όπου "κολάει" και μετά από ένα δευτερόλετο επανέρχεται στη θέση του. Πήγα στο Φιλοσίδη και μου είπαν ότι μάλλον είναι τρόμπα και έκλεισα ραντεβού για τη Δευτέρα. Από ότι φαίνεται θα πράπει τον Απρίλη (22ος μήνας από την αγορά του αυτοκινήτου) να κάνω την επέκταση εγγύησης. Έχει ήδη βγάλει αρκετούτσικα προβλήματα :

1) Ηλεκτρονική πεταλούδα γκαζιού (με άφησε στο δρόμο)

2) Συγχρονιζέ 2ας

3) Διακόπτης cruise control

4) Συμπλέκτης

....... ελπίζω να σταματήσουμε εδώ

Link to comment
Share on other sites

στα πρωτα 1500Km το αυτοκινητο οποτε αλλαζα ταχυτητα στον κοφτη κοντα ο συμπλεκτης εμενε κατω... αποτελεσμα? αλλαγη δισκου συμπλεκτη με νεο βελτιωμενο αγωνιστικου τυπου for free ;):) (ολα αυτα αφου τους πηρε και τους σηκωσε)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.