Jump to content
sergeant

Ατιθασοι Πολλαπλασιαστες...

Recommended Posts

Καλημερα σας,

την τελευταια εβδομαδα εχω ενα μικρο προβληματακι...μετα απο κατι ψιλο-διακοπες που εκανε ο κινητηρας κατα τη διαρκεια ενος κοντινου ταξιδιου ανοιξα το καπω για να τσεκαρω τι μπορει να ευθυνεται...παρατηρησα οτι 2 πολλαπλασιαστες ειχαν ελαφρως πεταχτει προς τα πανω με αποτελεσμα να μην κανουν καλη επαφη με τα μπουζι...τους πιεσα παλι πισω στην θεση τους κ ολα μια χαρα...προχθες κ χθες ομως συνεβη το ιδιο χωρις να εχω κανει μεγαλη διαδρομη...απλα εκανα μερικα ανοιγματα στην Αττικη Οδο...Μηπως μπορειτε να μου πειτε περι τινος προκειται?Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο?Τι μπορει να ευθυνεται?

Το αυτοκινητο ειναι φουλ 1ο σταδιο, 2002 μοντελο, GIAC προγραμμα κ δουλευει στα 17-18 PSi σταθερα και 23-24 PSi overboost. Τα μπουζι ειναι OWS Uber Power Iridium. Ειμαι στη διαθεση σας για περισσοτερες πληροφοριες.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου φαινεται που σου πεταει τους πολλαπλασιαστες.

Δοκιμασε να βαλεις δυο καινουριους και τσεκαρε και τα μπουζι σου να δεις σε τι κατασταση ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου φαινεται που σου πεταει τους πολλαπλασιαστες.

Δοκιμασε να βαλεις δυο καινουριους και τσεκαρε και τα μπουζι σου να δεις σε τι κατασταση ειναι.

Κωσταντινε,

οι πολλαπλασιαστες που πεταγονται δεν ειναι παντα οι ιδιοι...μια ο ενας, μια ο αλλος...μια δυο μαζι...κ οχι οι ιδιοι 2..δηλαδη σε τυχαια σειρα...

Χθες τους εβγαλα κ τους τσεκαρα οπως επισης και τα μπουζι (τα οποια τα εβαλα τελη Νοεμβριου δηλαδη ειναι 6 μηνων).

Δεν μου φανηκαν να εχουν καποιο προβλημα ουτε μυριζαν περιεργα...το μονο που ελειπε ηταν αυτη η κρεμουλα (δεν ξερω αν την εχεις προσεξει οταν οι πολλαπλασιαστες ειναι καινουργιοι..) που εχουν στην μερια που "θηλυκωνει" στο μπουζι. Τα μπουζι ειναι σχεδον καινουργια, σε πολυ καλη κατασταση τα κοιταξα ενα-ενα...

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει..?Μηπως οι ζεστη του καλοκαιριου? Αν και πρωτη φορα μου συμβαινει...Μηπως η πιεση στο θαλαμο καυσης? Δεν ξερω κ γι αυτο απευθυνομαι σε εσας μηπως εχετε ξαναδει κατι παρομοιο...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλαξα την τετράδα στο Passat, προλιπτικα επιδι είδα μια μικρό φθόρα λόγο πολυ-καιρίας τους άλαξα.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλαξα την τετράδα στο Passat, προλιπτικα επιδι είδα μια μικρό φθόρα λόγο πολυ-καιρίας τους άλαξα.

[/quo

Οι πολλαπλασιαστες ειχαν αλλαχθει πριν 2,5 με 3 χρονια...το αμαξι ειναι 6 ετων κ πρωτη φορα παρατηρησα κατι τετοιο...

Αυριο λεω να παω να ρωτησω κανα μηχανικο...Ελπιζω να ξερει κ να μην αρχισει τις υποθεσεις...

Αν παρολα αυτα μαθετε κατι καινουργιο θα χαρω να το ακουσω!!

Link to comment
Share on other sites

έμενα είναι εσίος 9 χρονόν (στα 7 του χρόνια άλαξα την τετράδα πολλαπλασιαστων) και εκ τότε δεν ειχα κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει ο πολλαπλασιαστης ειναι δυσκολο.Βγαλτους ολους και προσπαθησε να τους ξαναβαλεις αλλα να τους <σφηνωσεις> με τις μπριζες να μην κουνιουνται. :whistling: Πρωτη φορα ακουω να πεταει πολλαπλασιαστες B)

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει ο πολλαπλασιαστης ειναι δυσκολο.Βγαλτους ολους και προσπαθησε να τους ξαναβαλεις αλλα να τους <σφηνωσεις> με τις μπριζες να μην κουνιουνται. :rolleyes: Πρωτη φορα ακουω να πεταει πολλαπλασιαστες :huh:

Τους σφηνωσα ρε γαμωτο...παλι σημερα το πρωι τους κοιταξα κ ηταν ολιγο πεταγμενοι...κ ο μηχανικος που περασα εχθες να ρωτησω μου ειπε οτι πρωτη φορα βλεπει κατι αναλογο...ενδεχομενως να οφειλεται στο χαλαρωμα των μικρων λαστιχενιων δακτυλιων που εχουν για να σφηνωνουν...αλλα τους εβγαλε κ δεν διαπιστωσε φθορα...δεν μπορω να καταλαβω...καμια αλλη ιδεα για το τι μπορει να φταιει????

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χαλαροσαν λογικα τα λαστιχένια - πλαστικα κλιπ που έχουνε, εαν δεν γίνετε τπτ βάλε μια τετραδα καινούρια και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.