Jump to content
Lippi

Airbag Fault

Recommended Posts

To Golfaki μου βγάζει αυτό το μύνημα στην οθόνη:

AIRBAG FAULT

εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι? Το έχει αντιμετωπίσει κανείς από το φόρουμ?

Να ξέρω αν είναι να προετοιμάζομαι αν πρόκειται να μου έρθει καμία λυπητερή και ασήκωτη....

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πρόβλημα στον αερόσακο... tongue.gif

Για να σου το βγάζει στην οθόνη, υποθέτω ότι έχεις Golf V.

Το είχε παρουσιάσει το Golf IV ενός φίλου. Το IV -βέβαια- δεν έχει οθόνη.

Το άναβα μόνο ένα λαμπάκι δίπλα στο κοντέρ που αναφερόταν στον αερόσακο.

Τελικά ήταν πρόβλημα σε κάποιο αισθητήρα που έκανε έλεγχο για τη σωστή λειτουργία του αερόσακου.

Το κόστος ήταν πολύ μικρό. Σου εύχομαι να έχεις κάτι ανάλογο και να μη σε γδάρουν καλοκαιριάτικα...

Link to comment
Share on other sites

το παθα εγω στους 6 μηνες που ειχα το αμαξι....

ηταν η φισα κατω απο το καθισμα του συνοδηγου και μου την αλλαξαν στην εγγυηση. δεν ξερω κοστος δεν ρωτησα.

βεβαια μπορει να ειναι τα παντα οποτε πας αντιπροσωπεια εγκεφαλο κτλ κτλ να δουν απο που βγαινει το μηνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές συμβαίνει στα 3πορτα με το μπροστά- πίσω των καθσμάτων, για να μπούν πίσω επιβάτες, κουνάνε τα καλώδια που βρίσκονται κάτω από τα καθίσματα και συμβαίνει αυτό.

Πολύ πιθανόν να μην είναι τίποτα ανυσιχητικό.

Σίγουρα το διαγνωστικό θα δείξει τι ακριβώς είναι.

<_<:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να μην είναι τίποτα ανυσιχητικό.

Σίγουρα το διαγνωστικό θα δείξει τι ακριβώς είναι.

:D:lol::lol:

+1000000000000000000 και μην το αμελησεις γιατι δεν θες να εχεις τιποτα........................αεροσακοεπαφες 3ου τυπου <_<

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΘΩΣ ΟΔΗΓΩ???

:lol::lol:

-Τι να σας πω κύριε Αστυνόμε μου...Εκεί που πήγαινα είδα κάτι άσπρο να πετάγεται στα μάτια μου....Αμέσως μετά είδα ένα δέντρο....Δεν έχω να πώ κάτι άλλο!

:lol:

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και θα επιστρέψω με την επίλυση.

Edited by Lippi
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΘΩΣ ΟΔΗΓΩ???

:lol::lol:

-Τι να σας πω κύριε Αστυνόμε μου...Εκεί που πήγαινα είδα κάτι άσπρο να πετάγεται στα μάτια μου....Αμέσως μετά είδα ένα δέντρο....Δεν έχω να πώ κάτι άλλο!

:lol:

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και θα επιστρέψω με την επίλυση.

Κανονικά βέβαια θα πρέπει να δείς πρώτα το δέντρο.....

tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

To Golfaki μου βγάζει αυτό το μύνημα στην οθόνη:

AIRBAG FAULT

εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι? Το έχει αντιμετωπίσει κανείς από το φόρουμ?

Να ξέρω αν είναι να προετοιμάζομαι αν πρόκειται να μου έρθει καμία λυπητερή και ασήκωτη....

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Χτες μου συνέβει ακριβώς το ίδιο. Στα καλά καθουμενα αναβει το λαμπάκι. Σημειωτέον το αμαξι ειναι 5πορτο και το καθισμα του συνοδηγου παιζει και να μην εχει κουνηθει και ποτε οποτε δυσκολο να εχουν κουνηθει καλωδια. Ευτυχώς ακομα υπαρχει εγγυηση :excl: Απο βδομαδα θα εχω νεοτερα. Αντε να δουμε τι αλλο θα μας συμβει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έιχατε δίκιο όσοι έιπατε για την καλωδίωση. Αυτό ήταν το πρόβλημα διορθώθηκε χωρίς κόστος (αυτό έλειπε να πάρουν και χρήματα για μια φίσσα που έφυγε).

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.