Jump to content
andain

Με χτυπησαν και την κοπανησαν

Recommended Posts

Γυρναω απο τη δουλεια μου εχοντας αφησει το gti στον περιφερειακο Λυκαβηττου...Τι να δω??? Αριστερο φτερο και προφυλακτηρας χτυπημενα...και βεβαια ουτε σημειωμα αφησε ουτε τιποτα..τροχαια ηρθε αλλα δε ξερουν τιποτα..οποτε αδικος κοπος..Τωρα πρεπει να σκασω ολο το μισθο μου για να πληρωσω την αδιαφορια και τη γαιδουρια ορισμενων...

Link to comment
Share on other sites

Γυρναω απο τη δουλεια μου εχοντας αφησει το gti στον περιφερειακο Λυκαβηττου...Τι να δω??? Αριστερο φτερο και προφυλακτηρας χτυπημενα...και βεβαια ουτε σημειωμα αφησε ουτε τιποτα..τροχαια ηρθε αλλα δε ξερουν τιποτα..οποτε αδικος κοπος..Τωρα πρεπει να σκασω ολο το μισθο μου για να πληρωσω την αδιαφορια και τη γαιδουρια ορισμενων...

Φίλε το μόνο που μπορώ να σου δώσω είναι...συμπαράσταση!!

Δευτέρα πρωί 05:30 έξω απο το σπίτι έσκασε φορτηγο πάνω στο δικό μου (μόνο!!! :lol: )...και η γειτονιά ήταν φούλ στο αμάξι!

Την έκανε κατευθείαν ο τύπος και αποδείξεις δεν υπάρχουν!

Δε σηκώνω φωτογραφία γιατί αμα το δείς θα κλάψεις!

Δε λές που δεν ήμασταν μέσα. Λαμαρίνες είναι...θα φτιάξουν!

Το γαμώτο ξέρεις ποιό είνα όμωςι?

Να την έκανες εσύ τη Μ@@κια, ναι να τη πληρώσεις!

Τώρα θα πληρώσεις τα Γ@μησι@τικα για κάτι που δε φταίς!

Αξίζει τώρα να κάνεις μεικτή ασφάλεια?

Link to comment
Share on other sites

Γυρναω απο τη δουλεια μου εχοντας αφησει το gti στον περιφερειακο Λυκαβηττου...Τι να δω??? Αριστερο φτερο και προφυλακτηρας χτυπημενα...και βεβαια ουτε σημειωμα αφησε ουτε τιποτα..τροχαια ηρθε αλλα δε ξερουν τιποτα..οποτε αδικος κοπος..Τωρα πρεπει να σκασω ολο το μισθο μου για να πληρωσω την αδιαφορια και τη γαιδουρια ορισμενων...

Και η πλάκα είναι οτι τώρα με τις φιλικές δηλώσεις δεν χρειάζεται ιδιαίτερο τρέξιμο, μέρχι 2 τράκες το χρόνο δεν ανεβαίνει το bonus!! Όποιος δεν αφήνει τα στοιχεία του σε τέτοιες περιπτώσεις είναι τουλάχιστον ανεύθυνος.

Έτσι και εγώ πρίν 6 μήνες βρήκα το GT μου με σκισμένη κουκούλα και από μέσα χτυπημένο φτερό και προφυλαχτήρα. Το φτιάχνω εκτός VW 400 Ευρω(δεν άλλαξα τίποτα,επισκευή και βάψιμο) και μετά απο μια εβδομάδα μου έσπασαν το καθρέφτη του οδηγού!!!

Ένα πράγμα θα σου πω: πρέπει να ήμουν τόσο χάλια όταν ξαναπήγα στον φανοποιό που μου είπε: φέρε μου τα ανταλ/κα και θα στο περάσω τσάμπα!!!

Είπα όμως: όποιος το έκανε να δώσει τα 10πλάσια......και στους γιατρούς......

Link to comment
Share on other sites

συμπαράσταση....

και εμενα μου την εχουνε κανει στο προσφατο παρελθον. Δες....

Παρκαρω σε ιδιωτικο χωρο, που χωραει αλλα 3 αμαξια γειτονικων διαμερισματων ιδιωτικα παρκιν.

Μια ωραια πρωια λοιπον, παω να παρω το αμαξι μου να παω στην δουλεια μου, και βλεπω τραβηγμα απο μπροστα προφυλακτηρα μεχρι πορτα οδηγου.

??????

Ο ενοχος αφησε την μπογια του πανω, και στου ενοχου εμεινε η δικια μου μπογια.

Να μην λεω πολλα, ο τυπος (Δασκαλος παρακαλω) μου μιλησε με τον χειροτερο τροπο, και ηταν πληρη επιθετικος!!!

Εγω στο εκανα? Με ειδες? και τετοια κολπα.

Ηρθε αστυνομια αμεσα, αλλα ακρη δεν εβγαινε....ητανε βλεπετε γνωστοι του!!!!

Του λεω στο τελος " εγω φιλε ψειρας για 200 - 300 ευρω δεν γινομαι " παω και το φτιαχνω μονος μου.

Αλλα εσυ ανθρωπος ΔΕΝ θα γινεις ποτε.

Η πλακα ητανε ητανε οτι ειχε τοση τσατιλα λες και τον επνιγε το δικιο του.....

Εκτοτε με κοιταει υπο γωνια, και εχει χασει τον υπνο του.

Καθε φορα που γυρανω αργα, βγαινει ο μαπας και κοιταει απο το παραθυρο του, μηπως και του πειραξουνε το αποκτημα του, που θα πληρωνει κερατιατικα πολλα χρονια ακομη.

Προσπαθησα να κρατησω την συζητηση σε καποιο επιπεδο, αλλα δυστηχως...δεν.

Link to comment
Share on other sites

συμπαράσταση.... μια απο τα ιδια.

1. 3η μερα που το αγορασα μια γρατζουνια, ναααααααααα,(με το συμπαθειο) πισω δεξια μερια του προφυλακτηρα. Ευτυχως δεν βγηκε χρωμα. Εννοειται πως σηκωθηκε και εφυγε. fire.gifprotest.gifrocket.gifrocket.gifmachinegun.gifnew_rtfm.gif

2. Το γκολφακι μου εχει δεχτει ενα χτυπημα fire.giffire.gif μεταξυ πισω αριστερου φτερου και προφυλακτηρα. Το κουφο της υποθεσης, :wub: ειναι οτι φαινεται μονο αν πας κοντα και δεις την ακρη του φτερου στραβωμενη λιγακι προς τα μεσα. Δεν εχει φαει χρωμα καθολου, worthy.gif , ισα ισα που εμεινε λιγο μπλε ( φαινεται τετοιο χρωμα ειχε ο @@@@@ που μου το χτυπησε ). Το μονο ασχημο ειναι οτι αναγκαστηκα και τον εσπρωξα λιγακι στην καμπυλη που σχηματιζει για να κουμπωσει γιατι φαινεται οτι ξεκουμπωσε?

new_grrrr.gifnew_grrrr.gif . Και να φανταστειτε οτι το χτυπημα εγινε στην δουλεια μου, σε κεντρικο σημειο του Αμαρουσιου και κανεις δεν εκανε τον κοπο να του παρει τα στοιχεια, ετσι για να τον τσιγαρισω λιγο, χτυπαει την περιουσια του αλλουνου και σηκωνεται και φευγει machinegun.gifnew_killpc.gifrocket.gif σαν κυριος, αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω!!!

Αλλα...... ο επομενος που θα με χτυπησει απο πισω θα πληρωσει ολα τα κερατιατικα. (θα βαλω κκαι το μαυρο σποιλερ του gt :lol::lol: )

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το μόνο που μπορώ να σου δώσω είναι...συμπαράσταση!!

Δευτέρα πρωί 05:30 έξω απο το σπίτι έσκασε φορτηγο πάνω στο δικό μου (μόνο!!! :blink: )...και η γειτονιά ήταν φούλ στο αμάξι!

Την έκανε κατευθείαν ο τύπος και αποδείξεις δεν υπάρχουν!

Δε σηκώνω φωτογραφία γιατί αμα το δείς θα κλάψεις!

Δε λές που δεν ήμασταν μέσα. Λαμαρίνες είναι...θα φτιάξουν!

Το γαμώτο ξέρεις ποιό είνα όμωςι?

Να την έκανες εσύ τη Μ@@κια, ναι να τη πληρώσεις!

Τώρα θα πληρώσεις τα Γ@μησι@τικα για κάτι που δε φταίς!

Αξίζει τώρα να κάνεις μεικτή ασφάλεια?

παιδια το αμαξι το ειδα και πονεσε η καρδια μου.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως καποιος @#@##@@#@@ χτες το βραδυ μου εσπασε το πισω αριστερο φαναρι (μονο του φτερου) και μου εγδαρε τον προφηλακτηρα. Αλλα σαν κλασικος ##$#@@@ σηκωθηκε και εφυγε. Επρεπε να τον πιασω να τον τσιγαρισω λιγο, χτυπαει την περιουσια του αλλουνου και σηκωνεται και φευγει σαν κυριος, αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως καποιος @#@##@@#@@ χτες το βραδυ μου εσπασε το πισω αριστερο φαναρι (μονο του φτερου) και μου εγδαρε τον προφηλακτηρα. Αλλα σαν κλασικος ##$#@@@ σηκωθηκε και εφυγε. Επρεπε να τον πιασω να τον τσιγαρισω λιγο, χτυπαει την περιουσια του αλλουνου και σηκωνεται και φευγει σαν κυριος, αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω!!!

Αυτος που σε χτυπάει, εφόσον φταίει, θα πληρώσει τη δική του ζημιά έτσι κι αλλιώς. Αν έχει τη μαγκιά και σου αφήσει όμως έστω ένα τηλέφωνό του, θα φτιαχτεί και το δικό σου αυτοκίνητο απο την ασφαλιστική του δίχως να επιβαρυνθεί ο ίδιος καθόλου. Σχεδόν όλες οι εταιρίες δεν σ' επιβαρύνουν για 1-2 ατυχήματα. ¶ρα ποιός ο λόγος να φύγει σαν κλέφτης?

Εκτός κι αν είναι πιωμένος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που σε χτυπάει, εφόσον φταίει, θα πληρώσει τη δική του ζημιά έτσι κι αλλιώς. Αν έχει τη μαγκιά και σου αφήσει όμως έστω ένα τηλέφωνό του, θα φτιαχτεί και το δικό σου αυτοκίνητο απο την ασφαλιστική του δίχως να επιβαρυνθεί ο ίδιος καθόλου. Σχεδόν όλες οι εταιρίες δεν σ' επιβαρύνουν για 1-2 ατυχήματα. ¶ρα ποιός ο λόγος να φύγει σαν κλέφτης?

Εκτός κι αν είναι πιωμένος...

Δεν ξερω τι σκ@τ@ ηταν, το μονο που ξερω ειναι οτι μου εκανε την καρδια μαυρη Χριστουγεννιατικα και την τσεπη (λες και παιρνω κανα μισθο goldenboy) ελαφρυτερη :cry: .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε Σβούρα ούτε ένας στους 1000 δεν αφήνει σημείωμα. Σε κοπανάει, βάζει πρώτη,σπινιάρει σου ρίχνει κι ένα μπινελίκι επειδή σου προκάλεσε το χτύπημα και την κάνει σαν κύριος ή κυρία. Αυτή είναι λοιπόν η κουλτούρα μας. Τα ίδια έπαθα και ΄γω στην Παναγία Σουμελά το καλοκαίρι. Αφού μου στραπατσάρησε κάποιος το πίσω αριστερό τμήμα του προφυλακτήρα την έκανε δίκην λαγού. Αποτέλεσμα:κόστος επισκευής με αλλαγή προφυλακτήρα 800 ευρώ. Αναγκάστηκα να επισκευάσω τον υπάρχον προφυλακτήρα και να τον βάψω τοπικά. Όποτε βλέπω τον προφυλακτήρα μου θυμίζει το περιστατικό και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε Σβούρα ούτε ένας στους 1000 δεν αφήνει σημείωμα. Σε κοπανάει, βάζει πρώτη,σπινιάρει σου ρίχνει κι ένα μπινελίκι επειδή σου προκάλεσε το χτύπημα και την κάνει σαν κύριος ή κυρία. Αυτή είναι λοιπόν η κουλτούρα μας. Τα ίδια έπαθα και ΄γω στην Παναγία Σουμελά το καλοκαίρι. Αφού μου στραπατσάρησε κάποιος το πίσω αριστερό τμήμα του προφυλακτήρα την έκανε δίκην λαγού. Αποτέλεσμα:κόστος επισκευής με αλλαγή προφυλακτήρα 800 ευρώ. Αναγκάστηκα να επισκευάσω τον υπάρχον προφυλακτήρα και να τον βάψω τοπικά. Όποτε βλέπω τον προφυλακτήρα μου θυμίζει το περιστατικό και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. :cry:

Ειναι να μην σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι? fire.gif Ααααα και το ρεζουμε της υποθεσης. Γυρω στα 90 με τοποθετηση και Φ.Π.Α το φαναρι και 200 το βαψιμο του προφηλακτηρα. fire.gif

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια... Με χτύπησαν Καθαρά Δευτέρα, μέσα στο κέντρο της Αθήνας και έφυγε. Δηλαδή πριν φύγει φρόντισε να αφήσει μερικά ψευδή στοιχεία, ώστε να ελπίζω ότι θα τον βρω. Ένα αριθμό κυκλοφορίας ενός ανασφάλιστου αυτοκινήτου, ένα άσχετο όνομα που δεν ταίριαζε με του αυτοκινήτου και ένα μη υπαρκτό νούμερο κινητού. Η ζημιά όπως φαίνεται παρακάτω, έφτασε μέχρι την ρόδα από μέσα, τουλάχιστον αλλαγή στον κάτω προφυλακτήρα, βάψιμο στον πάνω (golf V).

dsc00418d.jpg

w1024.png

ΥΓ η απαλλαγή των 2 μικροατυχημάτων δεν ισχύει πια;; Απορώ πόσο ασυνείδητος μπορείς να είσαι, εφόσον το μόνο που οφείλεις να κάνεις είναι να συμπληρώσεις μια αίτηση στην ασφαλιστική.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια... Με χτύπησαν Καθαρά Δευτέρα, μέσα στο κέντρο της Αθήνας και έφυγε. Δηλαδή πριν φύγει φρόντισε να αφήσει μερικά ψευδή στοιχεία, ώστε να ελπίζω ότι θα τον βρω. Ένα αριθμό κυκλοφορίας ενός ανασφάλιστου αυτοκινήτου, ένα άσχετο όνομα που δεν ταίριαζε με του αυτοκινήτου και ένα μη υπαρκτό νούμερο κινητού. Η ζημιά όπως φαίνεται παρακάτω, έφτασε μέχρι την ρόδα από μέσα, τουλάχιστον αλλαγή στον κάτω προφυλακτήρα, βάψιμο στον πάνω (golf V).

dsc00418d.jpg

w1024.png

ΥΓ η απαλλαγή των 2 μικροατυχημάτων δεν ισχύει πια;; Απορώ πόσο ασυνείδητος μπορείς να είσαι, εφόσον το μόνο που οφείλεις να κάνεις είναι να συμπληρώσεις μια αίτηση στην ασφαλιστική.

Δυστυχως αν ειχε τα @ρχιδι@ και το φιλοτιμο θα σου αφηνε τα πραγματικα του στοιχεια, εστω με μια μ....... δικαιολογια, αλλα χτυπαει fire.gif την περιουσια του αλλουνου και σηκωνεται και φευγει σαν κυριος,( τι κυριος δλδ fire.gif ) αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω και θα απειλουσε θεους και δαιμονες. Ασε θα κανεις την καρδια σου πετρα οπως την εκανα και εγω και θα συνεχισουμε να ζουμε αναμεσα στους απανθρωπους.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα στο φτερο του συνοδηγου παλιοτερα μου ειχε χαραξει ενας με κλειδι 2 χαργματιες σχεδον σε ολο το φτερο....Θελει αλλαγη ολο το φτερο καθως δεν φτιαχνετε το ιδιο!Αυτους πρεπει να τους πιανεις και να τους χαραζεις με το κλειδι μεσα στη μουρη...Πραγματικα τοτε ειχα τσαντιστει απιστευτα!Τωρα απλα εχω συμβιβαστει με το φτερο :D :D

Link to comment
Share on other sites

Eμενα στο φτερο του συνοδηγου παλιοτερα μου ειχε χαραξει ενας με κλειδι 2 χαργματιες σχεδον σε ολο το φτερο....Θελει αλλαγη ολο το φτερο καθως δεν φτιαχνετε το ιδιο!Αυτους πρεπει να τους πιανεις και να τους χαραζεις με το κλειδι μεσα στη μουρη...Πραγματικα τοτε ειχα τσαντιστει απιστευτα!Τωρα απλα εχω συμβιβαστει με το φτερο :D :D

Μια απ τα ίδια.Το είχα αφήσει πάνω πάρνηθα για να ανέβουμε με το τελεφερικ και οταν γυρισα είδα μια χαραγματιά απο κλειδί απο τη μεριά του οδηγού σε όλη την πίσω πόρτα.....Επίσης πριν κανα μήνα κάποιος καλός άνθρωπος μου έκανε στο πορτ μπαγκάζ μια 15ποντη γραντουζιά πάλι με κλειδί αριστερά απο την πινακίδα.Καλά λές με το κλειδί είναι να του χαράξεις τη μούρη αν τον βρείς.Αν και εγω σκέφτηκα να του κοπεί το χέρι ! machinegun.gifmachinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια... Με χτύπησαν Καθαρά Δευτέρα, μέσα στο κέντρο της Αθήνας και έφυγε. Δηλαδή πριν φύγει φρόντισε να αφήσει μερικά ψευδή στοιχεία, ώστε να ελπίζω ότι θα τον βρω. Ένα αριθμό κυκλοφορίας ενός ανασφάλιστου αυτοκινήτου, ένα άσχετο όνομα που δεν ταίριαζε με του αυτοκινήτου και ένα μη υπαρκτό νούμερο κινητού. Η ζημιά όπως φαίνεται παρακάτω, έφτασε μέχρι την ρόδα από μέσα, τουλάχιστον αλλαγή στον κάτω προφυλακτήρα, βάψιμο στον πάνω (golf V).

dsc00418d.jpg

w1024.png

ΥΓ η απαλλαγή των 2 μικροατυχημάτων δεν ισχύει πια;; Απορώ πόσο ασυνείδητος μπορείς να είσαι, εφόσον το μόνο που οφείλεις να κάνεις είναι να συμπληρώσεις μια αίτηση στην ασφαλιστική.

ρε τον π@@@τη οχι μονο δεν ειχε @ρχ!δι@ αλλα ητνα και δειλος. Για ποιο λογο πληρωνουμε τις ασφαλιστικες?

Φιλε προφανως δεν εχει μεικτη να ξενιασεις? ετσι?

Βρες τον και φωναξε και βαλε του φωτο στο club να τον λινταρουμε.

Ο Ελληνας τελικα δεν προκειται να γινει Ευρωπαιος ποτε παρα μονο Π@ος

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω μεικτή γιατί πλήρωνα κερατιάτικα 400¤ το χρόνο παραπάνω στο παλιό και ποτέ δε μου χρειάστηκε (ήταν και η απαλλαγή στη μέση..). Τώρα τη χρειάζομαι αλλά δεν την πληρώνω.. τι να πω, είμαι και εγώ άτυχος..

Να σημειώσω επίσης ότι το αμάξι το έχω 4 μήνες και τη νύχτα πριν πέσει ο μλκς έκλεισα τα 6000χλμ....

ΥΓ Θέλετε να βάλω τα ψευδή στοιχεία και τον αριθμό του ανασφάλιστου στο κλαμπ - αν δεν το πάρουμε στην πλάκα δεν την παλεύουμε με τίποτα ;) ?

Edited by aqua
Link to comment
Share on other sites

δυστηχος υπαρχουν πολλοι αναμεσα μας παιδες....εκτος οτι πριν απο μια βδομαδα περιπου με χτυπησαν στο φτερο κ μου εκαναν μια μικρη ευτυχος λακουβα,σημερα γυρνουσα σπιτι μου κ μεσα σε ενα στενο εκανε πισω το αμαξι που ερχοταν αντιθετα γιατι δεν χοραγαμε κ κοπαναει ενα τζιπακι στο φτερο...αρχισε να χτυπα ο συναγερμος κ ο τυπος οταν περασα απο διπλα του εβαλε πρωτη κ γκαζοσε σαν τρελος...για καλη του τυχη μεχρι να καταλαβω οτι ειχε κοπανισει σε αμαξι ειχε φυγει κ δεν μπορεσα να δω τις πινακιδες του.....

Link to comment
Share on other sites

συμπαράσταση....

και εμενα μου την εχουνε κανει στο προσφατο παρελθον. Δες....

Παρκαρω σε ιδιωτικο χωρο, που χωραει αλλα 3 αμαξια γειτονικων διαμερισματων ιδιωτικα παρκιν.

Μια ωραια πρωια λοιπον, παω να παρω το αμαξι μου να παω στην δουλεια μου, και βλεπω τραβηγμα απο μπροστα προφυλακτηρα μεχρι πορτα οδηγου.

??????

Ο ενοχος αφησε την μπογια του πανω, και στου ενοχου εμεινε η δικια μου μπογια.

Να μην λεω πολλα, ο τυπος (Δασκαλος παρακαλω) μου μιλησε με τον χειροτερο τροπο, και ηταν πληρη επιθετικος!!!

Εγω στο εκανα? Με ειδες? και τετοια κολπα.

Ηρθε αστυνομια αμεσα, αλλα ακρη δεν εβγαινε....ητανε βλεπετε γνωστοι του!!!!

Του λεω στο τελος " εγω φιλε ψειρας για 200 - 300 ευρω δεν γινομαι " παω και το φτιαχνω μονος μου.

Αλλα εσυ ανθρωπος ΔΕΝ θα γινεις ποτε.

Η πλακα ητανε ητανε οτι ειχε τοση τσατιλα λες και τον επνιγε το δικιο του.....

Εκτοτε με κοιταει υπο γωνια, και εχει χασει τον υπνο του.

Καθε φορα που γυρανω αργα, βγαινει ο μαπας και κοιταει απο το παραθυρο του, μηπως και του πειραξουνε το αποκτημα του, που θα πληρωνει κερατιατικα πολλα χρονια ακομη.

Προσπαθησα να κρατησω την συζητηση σε καποιο επιπεδο, αλλα δυστηχως...δεν.

Του το περνάς με κάνα κλειδί η δεν του το περνάς;

Link to comment
Share on other sites

Του το περνάς με κάνα κλειδί η δεν του το περνάς;

Θες......απαντηση σε αυτο tongue.gif ??????

Link to comment
Share on other sites

Θες......απαντηση σε αυτο tongue.gif ??????

Tου το περνάς γείτονα tongue.gif

Edited by Clopyright
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια.Το είχα αφήσει πάνω πάρνηθα για να ανέβουμε με το τελεφερικ και οταν γυρισα είδα μια χαραγματιά απο κλειδί απο τη μεριά του οδηγού σε όλη την πίσω πόρτα.....Επίσης πριν κανα μήνα κάποιος καλός άνθρωπος μου έκανε στο πορτ μπαγκάζ μια 15ποντη γραντουζιά πάλι με κλειδί αριστερά απο την πινακίδα.Καλά λές με το κλειδί είναι να του χαράξεις τη μούρη αν τον βρείς.Αν και εγω σκέφτηκα να του κοπεί το χέρι ! machinegun.gifmachinegun.gif

Και εγώ συμφωνώ μαζί σας και έχω στο αμάξι μου μια μεγάλη χαρακιά απο κλειδι. Όμως θέλω να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου και να σας ρωτήσω το εξής:

προσέχετε πολλές φορές που και πως παρκάρετε το αμάξι σας???

Δηλαδή προσέχετε εκεί που το παρκάρετε να μην εμποδίζετε την διέλευση των πεζών, να μην κλείνετε εισόδους πάρκων, να μην καβαλάτε τα πεζοδρόμια και τα σχετικά? Γιατί αν την κλειδιά την φάγατε σε τέτοια περίπτωση τότε την θεωρώ δικαολογημένη. Και τα λεφτά που δώσατε για επισκευή μπορεί να αντιστοιχούν σε ένα μικρο ποσοστό του πρόστιμου που θα έπρεπε να πληρώσετε.

Έτσι λοιπόν χρειάζεται μια δεύτερη σκέψη μήπως εκτός απο το να του χαράξουμε την μούρη αυτουνού που το έκανε με το κλειδί πρέπει να βάλουμε και το αυτοκίνητο να περάσει μια-δυο φορές απο πάνω μας.

Προς θεού, η θέση μου αυτή δεν είναι ούτε προσωπική εναντίων κάποιου, ούτε αυτό που περιγράφω αντιστοιχεί σε όλες τις περιπτώσεις, ούτε και επιδοκιμάζω τέτοιες συμπεριφορές. Είμαι και εγώ οδηγός, όμως αηδιάζω πολλές φορές απο την συμπεριφορά κάποιών συν-οδηγων μας.

Δεν μπορεί να απαιτείς σεβασμό από όλους προς εσένα και την περιουσία σου όταν δεν σκέφτεσαι τον πεζό, όταν δεν σταματάς στις διαβάσεις, όταν κλείνεις το δρόμο, όταν διπλοπαρκαρεις, όταν κάνεις μπατιλίκια σε συνοικίες σαν καλός κάγκουρας, όταν βάζεις την μουσική στο τέρμα και πατάς την κόρνα χωρίς να νοιάζεσαι για αυτους που μένουν στα γύρω σπίτια!!!

Και σιχένομαι αυτούς που στεναχωριούνται και θυμώνουν για την γρατζουνιά στο φτερό, αλλά τον φίλο μου που έχει περιορισμένη όραση και δεν μπορεί να περάσει τον δρόμο τον γράφουν εκεί που ξέρουν, είτε συνειδητά, είτε ασυνείδητα.

Ο κόσμος θα διορθωθεί μόνο όταν ο καθένας μας διορθώσει τον ίδιο του τον εαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

φιλε μου αν κ γενικα εχεις δικιο πρεπει να σκεφτεις το εξης.στην αθηνα υπαρχουν τοσα αυτοκινητα οσοι σχεδον οι κατοικοι της.συνεπως δεν ειναι παντα ευκολο να παρκαρεις σωστα κ ολοι παρανομουμε εστω κ λιγο.τη μια μερα ενοχλει ο ενας,την αλλη ο αλλος κ ειναι κατι με το οποιο πρεπει να συμβιβαστουμε.φυσικα αν καποιος παρκαρει εξω απο τη πορτα σου κ δε μπορεις να μπεις σπιτι σου, δεν παιρνεις αμεσως το ξιφος(κλειδι) κ αρχιζεις το κοψε ραψε πανω στο αμαξι του.του αφηνεις ενα ωραιο χεστηριο ραβασακι κ αν δεν παρει το μνμ την επομενη φορα του το γραφεις με κλειδι πανω στο καπο για να το βλεπει συνεχεια κ να το εμπεδωσει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν κ γενικα εχεις δικιο πρεπει να σκεφτεις το εξης.στην αθηνα υπαρχουν τοσα αυτοκινητα οσοι σχεδον οι κατοικοι της.συνεπως δεν ειναι παντα ευκολο να παρκαρεις σωστα κ ολοι παρανομουμε εστω κ λιγο.τη μια μερα ενοχλει ο ενας,την αλλη ο αλλος κ ειναι κατι με το οποιο πρεπει να συμβιβαστουμε.φυσικα αν καποιος παρκαρει εξω απο τη πορτα σου κ δε μπορεις να μπεις σπιτι σου, δεν παιρνεις αμεσως το ξιφος(κλειδι) κ αρχιζεις το κοψε ραψε πανω στο αμαξι του.του αφηνεις ενα ωραιο χεστηριο ραβασακι κ αν δεν παρει το μνμ την επομενη φορα του το γραφεις με κλειδι πανω στο καπο για να το βλεπει συνεχεια κ να το εμπεδωσει.

μα γιατι να μπεις σε αυτην την διαδικασια??πας ομορφα και του λεω οτι σε εμποδιζει στην καθημερινοτητα σου...αν δεν καταλαβει....του το ξαναλες...αν παλι οχι φωναζεις την αστυνομια και αν οχι παλι τον κανεις ασηκωτο...

Link to comment
Share on other sites

Γυρναω απο τη δουλεια μου εχοντας αφησει το gti στον περιφερειακο Λυκαβηττου...Τι να δω??? Αριστερο φτερο και προφυλακτηρας χτυπημενα...και βεβαια ουτε σημειωμα αφησε ουτε τιποτα..τροχαια ηρθε αλλα δε ξερουν τιποτα..οποτε αδικος κοπος..Τωρα πρεπει να σκασω ολο το μισθο μου για να πληρωσω την αδιαφορια και τη γαιδουρια ορισμενων...

Κουραγιο φιλε μου , δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο αυτο που σου συνεβη !!! ειναι αδικο αλλα τι να κανεις? συτος που το εκανε θελει @@@@@@ !!!! Ευχομαι καλα ξεμπερδεματα να εχεις. μου εχει συμβει και ξερω πως νιωθεις!!!

Edited by Acey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.