Jump to content
andain

Με χτυπησαν και την κοπανησαν

Recommended Posts

Μιας και εχω νευρα rocket.gifrocket.gif ας το γραψω να ξεσπασω!!!! Καποιο @#@##@@#@@ rocket.gifmachinegun.gifshockgun.gif σημερα το πρωι στην δουλεια, μου εγδαρε τον μπροστινο προφηλακτηρα και το δεξι φτερο. Αλλα βεβαιως σαν κλασικος ##$#@@@ σηκωθηκε και εφυγε. Αλλα οπως εχω ξαναπει..........επρεπε να τον πιασω στα χερια μου να τον τσιγαρισω/ ταρακουνισω ;) λιγο, χτυπαει και φευγει σαν κυριος, αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω νευρα rocket.gifrocket.gif ας το γραψω να ξεσπασω!!!! Καποιο @#@##@@#@@ rocket.gifmachinegun.gifshockgun.gif σημερα το πρωι στην δουλεια, μου εγδαρε τον μπροστινο προφηλακτηρα και το δεξι φτερο. Αλλα βεβαιως σαν κλασικος ##$#@@@ σηκωθηκε και εφυγε. Αλλα οπως εχω ξαναπει..........επρεπε να τον πιασω στα χερια μου να τον τσιγαρισω/ ταρακουνισω ;) λιγο, χτυπαει και φευγει σαν κυριος, αλλα αν ηταν το δικο του, τοτε πώς θα αντιδρουσε????? Φανταζομαι οτι θα εφερνε τα πανω κατω!!!

Επιδημια επεσε? Το ειχα παει για πλυσιμο πριν απο καμμια ωριτσα και το παιδι στο πλυντηριο μου λεει. Που το χτυπησες? Αρχιζω και τρελαίνομαι εκεινη την ωρα και του λεω, ποιο χτυπημα? Και μου δειχνει μια "ωραιοτατη" λακουβιτσα πισω στον προφυλακτηρα!!!! Περαστικα μας.

Υ.Γ. Λες να μου το φαγανε εκει που ειχα παρκαρει προχθες Παναγιωτη? Κανας Πευκιωτης? Θα τον φαω ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιδημια επεσε? Το ειχα παει για πλυσιμο πριν απο καμμια ωριτσα και το παιδι στο πλυντηριο μου λεει. Που το χτυπησες? Αρχιζω και τρελαίνομαι εκεινη την ωρα και του λεω, ποιο χτυπημα? Και μου δειχνει μια "ωραιοτατη" λακουβιτσα πισω στον προφυλακτηρα!!!! Περαστικα μας.

Υ.Γ. Λες να μου το φαγανε εκει που ειχα παρκαρει προχθες Παναγιωτη? Κανας Πευκιωτης? Θα τον φαω ;)

Πιθανοτατα να εγινε μιας και το σημειο δεν ενδεικνυται για παρκαρισμα. Ειναι κ#λομερος και δεν προλαβα να σε προειδοποιησω , μην το βαλεις ξανα εκει, γιατι εκει λογω της ανηφορας και του στοπ που εχει γινονται τρελες στουκες.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα να εγινε μιας και το σημειο δεν ενδεικνυται για παρκαρισμα. Ειναι κ#λομερος και δεν προλαβα να σε προειδοποιησω , μην το βαλεις ξανα εκει, γιατι εκει λογω της ανηφορας και του στοπ που εχει γινονται τρελες στουκες.

Ωχ κατάλαβα που πάρκαρε.... Το χειρότερο μέρος για παρκάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα να εγινε μιας και το σημειο δεν ενδεικνυται για παρκαρισμα. Ειναι κ#λομερος και δεν προλαβα να σε προειδοποιησω , μην το βαλεις ξανα εκει, γιατι εκει λογω της ανηφορας και του στοπ που εχει γινονται τρελες στουκες.
Ωχ κατάλαβα που πάρκαρε.... Το χειρότερο μέρος για παρκάρισμα...

Επειδη μεχρι τα 12 μου μεγαλωσα εκει, ουτε φαναρια ειχαμε τοτε ουτε flocafe και φυσικα δεν υπηρχαν stop και η Χ. Σμυρνης ηταν διπλης κατεύθυνσης. off-topic-maker.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι τα 12 μου μεγαλωσα εκει, ουτε φαναρια ειχαμε τοτε ουτε flocafe και φυσικα δεν υπηρχαν stop και η Χ. Σμυρνης ηταν διπλης κατεύθυνσης. off-topic-maker.gif

Εγώ στα 17 χρόνια που μένω Πεύκη η Χ.Σμύρνης ήταν ότι χειρότερο από παλιά....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 17 χρόνια που μένω Πεύκη η Χ.Σμύρνης ήταν ότι χειρότερο από παλιά....

Αμ γιατι τωρα νομιζεις οτι εχει βελτιωθει? <_< Απλως τωρα ειναι μονης κατευθυνσης και ερχονται απο κατω σφαιρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Σβούρα το έχεις γεμίσει μπαλόματα το αμάξι :D

Κρίμα.....

Link to comment
Share on other sites

Αμ γιατι τωρα νομιζεις οτι εχει βελτιωθει? :D Απλως τωρα ειναι μονης κατευθυνσης και ερχονται απο κατω σφαιρα!!!!

Που να δείς πως πετάγονται και από την Δαγκλή γείτονα ( και πλέον παλαιέ μου συμφοιτητά)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Σβούρα το έχεις γεμίσει μπαλόματα το αμάξι :(

Κρίμα.....

Που τα ειδες τα μπαλωματα στο αμαξι? <_< Τον πισω προφηλακτηρα τον εβαψα περσυ γιατι καποιος ευγενικος Ελληνας μου τον γρατζουνισε πισω αριστερα και μου σπασε και το φαναρι στο Σ.ε.φ. . Ο μπροστινος προφηλακτηρας εχει 2 γρατζουνιες, που οπτικα δεν φαινονται καθολου, μαλιστα ο φαναρτζης μου προτεινε να τα αφησω οπως ειναι. Για την ακριβεια βγαινουν και με κρεμα. Βλεπεις ομως ειμαι......ψειρας tongue.gif και το θελω τζιτζι το τουτου μου :lol: Θα το εχεις δει εξαλλου αποτις φωτογραφιες στο gallery & meetings.

Που να δείς πως πετάγονται και από την Δαγκλή γείτονα ( και πλέον παλαιέ μου συμφοιτητά)

Στις γωνιες της Δαγκλη δεν εχει σηματα εχει.....τον χαρο με δρεπανι :lol: .

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω το Σάββατο supermarket και παρκάρω σε ωραιότατη θέση με αρκετό χώρο για να ανοίξουν και οι διπλανοί τις πόρτες τους χωρίς να μου γεμίσουν λακκούβες τις δικές μου.

Βγαίνω 45 λεπτά αργότερα με το καροτσάκι καργαρισμένο τροφές, απορρυπαντικά και pampers. Φτάνω στο αυτοκίνητο, ξεκλειδώνω, ανοίγω το πορτ-μπαγκάζ, το φορτώνω, κλείνω, επιστρέφω το καροτσάκι, πάω να μπω μέσα και βλέπω το πίσω φτερό poutana από καροτσάκι που έσυρε κάποιος/κάποια εγκεφαλικά ανάπηρος/ανάπηρη πάνω μου.

Μπαίνω μέσα στο αυτοκίνητο σφυρίζοντας αδιάφορα, βάζω μπρος και φεύγω.

Σιγά μην κάτσω να σκάσω για παλιολαμαρίνες...

P.S. Είχα πάει με το 10 ετών σάπιο Astra G της γυναίκας μου γιατί βαριόμουν να βγάλω το GTI από το γκαράζ. :)

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω το Σάββατο supermarket και παρκάρω σε ωραιότατη θέση με αρκετό χώρο για να ανοίξουν και οι διπλανοί τις πόρτες τους χωρίς να μου γεμίσουν λακκούβες τις δικές μου.

Βγαίνω 45 λεπτά αργότερα με το καροτσάκι καργαρισμένο τροφές, απορρυπαντικά και pampers. Φτάνω στο αυτοκίνητο, ξεκλειδώνω, ανοίγω το πορτ-μπαγκάζ, το φορτώνω, κλείνω, επιστρέφω το καροτσάκι, πάω να μπω μέσα και βλέπω το πίσω φτερό poutana από καροτσάκι που έσυρε κάποιος/κάποια εγκεφαλικά ανάπηρος/ανάπηρη πάνω μου.

Μπαίνω μέσα στο αυτοκίνητο σφυρίζοντας αδιάφορα, βάζω μπρος και φεύγω.

Σιγά μην κάτσω να σκάσω για παλιολαμαρίνες...

P.S. Είχα πάει με το 10 ετών σάπιο Astra G της γυναίκας μου γιατί βαριόμουν να βγάλω το GTI από το γκαράζ. :D

Συμπέρασμα: όσο πιό παλιό αυτοκίνητο κυκλοφορείτε, τόσο λιγότερο κινδυνεύετε από εγκεφαλικό! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα: όσο πιό παλιό αυτοκίνητο κυκλοφορείτε, τόσο λιγότερο κινδυνεύετε από εγκεφαλικό! tongue.gif

Πες το ψεματα!!!!!! Με ενα datsun :D κατασκουριασμενο θα επρεπε να κυκλοφορω tongue.gif να δω πεφτει ή δεν πεφτει πανω μου ο αλλος B)

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,1500 km εχει το αυτοκινητο και το βρηκα γρατζουνισμενο...Προφυλακτηρας και πισω δεξι φτερο στο μεγεθος οσο 2 παλαμες ανοιχτες....(σαν τις μουτζες που εριξα στο ζωων που με εγδαρε και δεν αφησε στοιχεια)Το συμπερασμα: Στις συγχρονες πόλεις οσο και να προσπαθεις αυτοκινητο ατρακα-αγρατζου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.Μονο σε γκαραζ που και αυτο....παιζεται...

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικες μερες εδωσα το αμαξι μου στον κολλητο μου κ μου εδωσε το δικο του (επαγγελματικο) για να κανω κατι δουλειες.το παιδι πηγε στην δουλεια του αλλα παρκαρε κ δεν εκοψε το τιμονι για να ισιοσει η ροδα με αποτελεσμα να ερθει ενας κερατας με ενα φορτηγακι κ να του παιξει στην ροδα......σαν κλασσικος γ@μημενος ελληναρας την εκανε με ελαφρα..................στην αλλη γωνια του τετραγωνου βγηκε ενας φιλος μαγαζατορας απο το μπαμ αλλα δεν εβλεπε να παρει τις πινακιδες.........αποτελεσμα;;;;αλλαγη δεξιου ακρου κ απο το αμορτισερ να ακουγετε ενας σπαστικος ηχος..........παλι καλα που το αμαξι ειναι παλιο αλλα πιο πολυ μου την βαραει η νοοτροποια που την κοπανανε new_grrrr.gifnew_grrrr.gifnew_grrrr.gifnew_grrrr.gifnew_grrrr.gif

Edited by M.G.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 "δωράκια" από πέρσυ.

Το 1ο σε απίστευτα φαρδύ δρόμο (κάθετος σε παράδρομο της Βουλιαγμένης), παρκαρισμένος νομιμότατα, μου έκανε κάποιο καλό-παιδο Χριστουγιεννιάτικο δωράκι. Με χτύπησε μπροστά στο δεξί φτερό. Το απόγευμα καθώς γύριζα σπίτι άκουσα τη μνήμη του συναγερμού και κατάλαβα ότι κάποιος με χτπύπησε. Φυσικά ούτε σημείωμα ούτε τίποτα. Κόστος ζημιάς 200Ε (τίμες Κ. Δήμου).

Το 2ο σε κάθετο δρομάκι στη Συγγρού, πάλι παρκαρισμένος νομιμότατα, μου έγδαρε (πολύ βαθύ γδάρσιμο) τον αριστερό προφυλακτήρα, μάλλον κάποιο φορτηγό. Κόστος επισκευής (τιμές Κ. Δήμου) 250Ε.

Δεν τα έχω φτιάξει ακόμη λόγω οικονομικής στενότητας, αλλά πραγματικά μου τη σπάει η νοοτροπία κάποιων να κάνουν ζημιά και να φεύγουν. ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ !

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκε φίλος μετά την δουλειά του το passat που έχει με γρατζουνισμένη την δεξιά πόρτα, την ζάντα και σπασμένο τον καθρέπτη. Ως συνήθως σημείωμα δεν υπήρχε.

Υπάρχει περίπτωση να παίζει σε ανταλλακτικά μεταχειρισμένος καθρέπτης συνοδηγού??

Γνωρίζει κανείς το κόστος του καινούριου?? (το αυτοκίνητο είναι μοντέλο 2007).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκε φίλος μετά την δουλειά του το passat που έχει με γρατζουνισμένη την δεξιά πόρτα, την ζάντα και σπασμένο τον καθρέπτη. Ως συνήθως σημείωμα δεν υπήρχε.

Υπάρχει περίπτωση να παίζει σε ανταλλακτικά μεταχειρισμένος καθρέπτης συνοδηγού??

Γνωρίζει κανείς το κόστος του καινούριου?? (το αυτοκίνητο είναι μοντέλο 2007).

Καλησπέρα ,

Κωδικοί ανταλλακτικών

Καθρέπτης : 3C1 857 508 DM 9B9 ~ 80 €

Καπάκι καθρέπτη : Άβαφο 3C0 857 538 A GRU ~ 39 €

Ασήμι 3C0 857 538 A A7W ~ 95 €

Μαύρο 3C0 857 538 A C9X ~ 95 €

ps: Οι παραπάνω τιμές είναι ενδεικτικές και σύμφωνα με το ετκα. Ενδέχεται να είναι διαφορετικές με αυτές των αντιπροσωπειών. Οι κωδικοί μπορεί να διαφέρουν από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο γι αυτό θα ήταν κάλο πριν την αγορά των παραπάνω ανταλλακτικών να ενημερωθείτε για το τι φοραεί το δικό σας αυτοκίνητο.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Κωδικοί ανταλλακτικών

Καθρέπτης : 3C1 857 508 DM 9B9 ~ 80 ¤

Καπάκι καθρέπτη : ¶βαφο 3C0 857 538 A GRU ~ 39 ¤

Ασήμι 3C0 857 538 A A7W ~ 95 ¤

Μαύρο 3C0 857 538 A C9X ~ 95 ¤

ps: Οι παραπάνω τιμές είναι ενδεικτικές και σύμφωνα με το ετκα. Ενδέχεται να είναι διαφορετικές με αυτές των αντιπροσωπειών. Οι κωδικοί μπορεί να διαφέρουν από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο γι αυτό θα ήταν κάλο πριν την αγορά των παραπάνω ανταλλακτικών να ενημερωθείτε για το τι φοραεί το δικό σας αυτοκίνητο.

Thanks Speedy, τελικά βρήκαμε μεταχειρισμένο με 120 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.