Jump to content
Lestat

Επισκευη αμορτισερ Kw.

Recommended Posts

Παιδια ξερετε αν τα KW variant 2 επισκευαζονται και αν ναι ποιος κανει αυτη την δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πληρως επισκευαζομενα.

Για επισκευη τους επικοινωνεις ειτε με αυτον που τις αγορασες ειτε κατευθειαν με τον κεντρικο αντιπροσωπο Ελλαδας την ΤΡΟΧΟΣ ΑΒΕΕ

Το κοστος επισκευης εξαρταται απο την ζημια που εχουν και θελει περιπου 1-2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Μιά χάζη ερώτηση...αλλα κρίσιμη, απο αξιοπιστια μέτα την επισκευη? εγγήση παίζει κάτι τέτιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν καποιο προβλημα μετα.

Ειναι παλι καινουριες.

Εγω τις εστειλα στα 120.000χλμ για επισκευη και δεν ειχαν και μεγαλη ζημια.

Αλλαξαν τα λαδια μεσα και εκαναν ενα γενικοτερο τσεκ.

Απο εγγυηση δεν εχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Απο εγγυση δεν έχει κάτι

Αυτο το προαναφερώμενο με προβληματίζει... τελος πάντων εγώ εαν πάθουν ζημιά τις αλάζω δεν στέλνω για service... είναι ενα ζωτικό και κρίσιμό μέρος του αυτοκινήτου και δεν νομίζω να οφελει να ανακατασκευάσω το προβληματικό, από ότι να δωσω χρήματα αρκετα να πάρω το καινούριο... όσο και να το ανακατασκευάζεις... το ίδιο μετα απο το πρότο πρόβλημα μετα θα έρχονται συγα συγα και άλλα... οπότε μια και καλή νέα ανάρτηση και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Dark κοιτα να δεις KW variant 2 καινουργιες για το polo μας κανουν περιπου 1200 E. Βρηκα και πήρα στον τροχό και μου ζήτησαν 240 για καθενα απο τα μπροστινα αμορτισερ και περι τα 140 για καθενα απο τα πισω. Αυτο περιλαμβανει την αλλαγή των φυσιγγίων των αναρτήσεων αλλα οποιδήποτε χτύπημα η σκουρια στο γόνατο παραμένει. Δηλαδη μια επισκευη στοιχίζει γυρω στα 760 ενω η αντικατάσταση 1200 αρα συμφερει αν το υπολοιπο κομματι της αναρτησης ηταν gg. Βεβαια αν το ψαξεις μπορείς να βρεις τα ίδια αμορτισερ γυρω στα 840 μέσω ebay. Τεσπα θα το ψαξω λιγο ακομα μηπως μπορει να σταλουν Γερμανια για την επισκευη και μου ερθει φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έδινα κάτι παραπάνω και θα έβαζα καινουριες και θα υσιχο το κεφάλι μου, τόρα στο σέρβισε τι αν κάτι πάει στραβά δεν το βλέπουν ετσι.. τι γίνετε μετα? Εγώ και το παραμικρό 1200 ΝΑΙ 1200 τα σκαώ (γιατι αυτα θα μα γλυτώσουν απο το να πάμε μια ώρα γρηγορότερα στον παράδεισο)

Link to comment
Share on other sites

Απο εγγυση δεν έχει κάτι

Αυτο το προαναφερώμενο με προβληματίζει... τελος πάντων εγώ εαν πάθουν ζημιά τις αλάζω δεν στέλνω για service... είναι ενα ζωτικό και κρίσιμό μέρος του αυτοκινήτου και δεν νομίζω να οφελει να ανακατασκευάσω το προβληματικό, από ότι να δωσω χρήματα αρκετα να πάρω το καινούριο... όσο και να το ανακατασκευάζεις... το ίδιο μετα απο το πρότο πρόβλημα μετα θα έρχονται συγα συγα και άλλα... οπότε μια και καλή νέα ανάρτηση και τέλος.

Οταν λεω οτι δεν εχει κατι απο εγγυηση προφανως εννοω οτι δεν σου δινει πχ 1 χρονο εγγυηση.

service κανεις ουσιαστικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Mάληστα... και πάλη θα πρωτιίσω την αντικατάσταση... Για συγουρια! ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στο κοστος ομως ειναι τεραστια.

Η επισκευη να σου παει στην χειροτερη περιπτωση ¤200 ενω η αντικατασταση θα σου παει στο χιλιαρικο.

Και απο την στιγμη που ειναι πληρως επισκευαζομενες οι αναρτησεις,δεν εχεις λογο να μην το εμπιστευτεις πιστευω.

Ετσι κι αλλιως το service γινεται στην κεντρικη εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Για πλήρη ανακατασκευή επισκεφθείτε την km suspension στον Πειραιά. Της παραλαμβάνεις καινούριες περίπου στα 140 ευρώ την μια και δίνει και ένα χρόνο γραπτή εγγύηση.  :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.