Jump to content
M.G.

κληση δημοτικης αστυνομιας

Recommended Posts

σημερα με περνει η μανα μου τηλεφωνο κ μου ειπε οτι μου ηρθε μια κλιση απο τον δημο γ........,οπου ηταν η παλια μου δουλεια,η οποια ειναι για παρανομη σταθμευση κ που το αποκομα δεν ηταν στο αμαξι.εχει προθεσμια μεχρι τις 9 να πληρωθει αλλα με την ορεξη θα μηνουν.σιγα μην παω να την πληρωσω.αμφιβαλω αν σου κανουν τιποτα.αυτοι πιστευω την στειλαν μπας κ ψαρωσω κ την πληρωσω.

Edited by M.G.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παει εφορια εις διπλουν η τριπλουν! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παει εφορια εις διπλουν η τριπλουν! ;)

Αμφιβάλλω, αλλά καλύτερα να μας κρατήσει ενήμερους το παιδί για το θέμα.

Παλιότερα είχα λάβει κάποιο email που έλεγε ότι οι κλίσεις αυτές είναι παράνομες και δεν πάνε εφορία, αλλά ποτέ δεν το επιβεβαίωσα..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παει εφορια εις διπλουν η τριπλουν! ;)

δεν καναν τιποτα εδω κ 2μισι χρονια τωρα θα παει μεσω εφοριας;εχω ακουσει οτι οι κλισεις τις δημοτικης κ να μην τις πληρωσεις δεν σου κανουν τιποτα.

Edited by M.G.
Link to comment
Share on other sites

δεν καναν τιποτα εδω κ 2μισι χρονια τωρα θα παει μεσω εφοριας;εχω ακουσει οτι οι κλισεις τις δημοτικης κ να μην τις πληρωσεις δεν σου κανουν τιποτα.
+1
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την αποστολη στο σπιτι σου παει ΕΦΟΡΙΑ και διπλασιαζεται + τοκους + πανοτοκια + συν , συν , συν

+100000+ οτι δεν θα μπορεις να παρεις φορολογικη ενημεροτητα να χρειαστεις ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

παρκαρισμα σε εναν πεζοδρομο ειναι οχι παρκομετρο γιατι παιζει ρολο;σιγα να μην μου λερωσουν κ το ποινικο μητροω ρε παιδια.κ ξαναρωτω αν ηταν να παει εφορια δεν θα ειχε παει τοσο καιρο μετα απο 2μισι χρονια θα παει;εγω παντος δεν τα πληρωνω κ οτι θελουν ας κανουν.επειδη ενα καραγκιοζακη της δημοτικης ξυπνησε στραβα θα την πληρωσω εγω;εκει παρκαρει ολος ο δημος κ εξαλλου ξεραν οτι τις εταιριας τα αμαξια τα παρκαρουμε εκει χωρις να ενοχλουν

Link to comment
Share on other sites

Οι κλησεις της δημοτικης οντως δεν πηγαιναν Εφορια.Για να σου τα παρει επρεπε να κανει μηνυση και να πατε δικαστηριο αλλα δε συμφερε οικονομικα τον Δημο να πληρωσει π.χ. 100 ευρω εναν δικηγορο για να σου παρει 65 ευρω εκτος κι αν ειχες πολλες απληρωτες κλησεις.Μονο τοτε συμφερε να σε κυνηγησει.Εχω ακουσει ομως (χωρις να το εχω επιβεβαιωσει προσωπικα) οτι καταφεραν οι Δημοι να πηγαινουν στην Εφορια πλεον οι κλησεις.Τωρα, κατα ποσο ισχυει....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα εφόσον ο "Δημοτικός Αστυνομικός" δέν εντάσεται λογικά στα σώματα ασφαλείας, αλλά είναι

υπάλληλος του Δήμου,με τί δικαίωμα και με τί εξουσία ΒΕΒΑΙΩΝΕΙ την παράβαση ;;

¶ν δηλαδή εγώ τον πάω δικαστήριο για ψευδή κλήση, μπορεί να βεβαιώσει ότι εγώ ήμουν εκεί;;;

Γιατί άν είναι έτσι ας κόψουμε και εμείς καμια κλήση ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα εφόσον ο "Δημοτικός Αστυνομικός" δέν εντάσεται λογικά στα σώματα ασφαλείας, αλλά είναι

υπάλληλος του Δήμου,με τί δικαίωμα και με τί εξουσία ΒΕΒΑΙΩΝΕΙ την παράβαση ;;

¶ν δηλαδή εγώ τον πάω δικαστήριο για ψευδή κλήση, μπορεί να βεβαιώσει ότι εγώ ήμουν εκεί;;;

Γιατί άν είναι έτσι ας κόψουμε και εμείς καμια κλήση ρε παιδιά...

Εκει ειναι ολη η ουσια Δημητρη και γιαυτο καθε φορα τα δικαστηρια τις κρινουν παρανομες. :D

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε οκ. Να παρκαρουμε όπου γουσταρουμε. Να διπλοτριπλοπαρκαρουμε και μια χαρά. Ειναι και αχρειοι. Βαζουν απαγορευτικό εκει που δεν πρέπει..... Και μη δω κανενα σας να μην παρκαρει σε διαβαση αναπηρου σε σταση λεωφορειου .......Αφου δεν εχει και αλλου τι μ@λ@κες ήμαστε να γυρνάμε γυρω γύρω για παρκάρισμα... τι τα έχουμε τα πεζοδρόμια......ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ

Δηλαδή εάν την κλίση στην έκοβε μπάτσος δεν θα την πλήρωνες?

Edited by kchristus
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα εφόσον ο "Δημοτικός Αστυνομικός" δέν εντάσεται λογικά στα σώματα ασφαλείας, αλλά είναι

υπάλληλος του Δήμου,με τί δικαίωμα και με τί εξουσία ΒΕΒΑΙΩΝΕΙ την παράβαση ;;

¶ν δηλαδή εγώ τον πάω δικαστήριο για ψευδή κλήση, μπορεί να βεβαιώσει ότι εγώ ήμουν εκεί;;;

Γιατί άν είναι έτσι ας κόψουμε και εμείς καμια κλήση ρε παιδιά...

Γιατι υπαρχει κανενας Νομος που να λεει οτι κληση κοβουν μονο τα σωματα ασφαλειας;Η Δημοτικη Αστυνομια ειναι μια Υπηρεσια που εχει συσταθει βασει καποιου νομικου πλαισιου κι εχει ψηφιστει απο τη Βουλη ως Υπηρεσια με συγκεκριμενες αρμοδιοτητες κι εξουσιες.Εφοσον λοιπον εχει ψηφιστει ως εκτελεστικο οργανο του Κρατους, δε βλεπω πουθενα το παρανομο.Μπορει και να μου διαφευγει κατι βεβαια.Οσο για τα Δικαστηια που λεει ο Κων/νος, δεν το εχω ξανακουσει αυτο περι χαρακτηρισμου των κλησεων ως παρανομες.

Link to comment
Share on other sites

kchristus αν διαβασεις λιγο παραπανω λεω οτι παρκαρουν παρα πολυ εκει κ ο χωρος επιτρεποταν στους μονιμους κατοικους κ σε αυτους που εργαζονται οπως κ ΕΓΩ χωρις να ενοχλω την κυκλοφορια.οσω για το αν την εκοβε μπατσος ναι θα την πληρωνα γιατι θα πηγενε 100% εφορια.τωρα δεν ξερω αλλα εχω ακουσει οτι δεν σου κανουν τιποτα οπως κ δεν εχουν κανει τοσο καιρο κ μην ειμαστε τοσο επιθετικοι συζητηση κανουμε αν δεν γουσταρεις μην απαντας

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν ήθελα να είμαι επιθετικός. Αλλά άν είχε απαγορευτικό η μόνη περίπτωση να σε δικαιολογεί είναι να γράψανε μόνο εσένα και όχι τους άλλους. Πολλές φορές δε μπορεί να γράψαν εσένα γιατί μονο εσύ εμπόδιζες τον μόνιμο να παρκάρει έξω από το σπίτι του οπότε μπορεί να σε κάρφωσε αυτός και να μη φταίει ο αστυνομικός αφού αν του το καταγγείλουν ειναι υποχρεωμένος να σε γράψει. Αν πάει εφορία ή όχι πάντως δεν το ξέρω αλλά για πόσα χρήματα μιλάμε? Εγώ θα την πλήρωνα. Δεν λέω ότι μου τρέχουν απο τα παντελόνια αλλά το προτιμώ από το να τρέχω τελευταια στιγμή να πληρώσω προσαυξηση στην εφορία για να πάρω ενημερότητα. Και για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο δεν θα πάρκαρα παράνομα....

Edited by kchristus
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν ήθελα να είμαι επιθετικός. Αλλά άν είχε απαγορευτικό η μόνη περίπτωση να σε δικαιολογεί είναι να γράψανε μόνο εσένα και όχι τους άλλους. Πολλές φορές δε μπορεί να γράψαν εσένα γιατί μονο εσύ εμπόδιζες τον μόνιμο να παρκάρει έξω από το σπίτι του οπότε μπορεί να σε κάρφωσε αυτός και να μη φταίει ο αστυνομικός αφού αν του το καταγγείλουν ειναι υποχρεωμένος να σε γράψει. Αν πάει εφορία ή όχι πάντως δεν το ξέρω αλλά για πόσα χρήματα μιλάμε? Εγώ θα την πλήρωνα. Δεν λέω ότι μου τρέχουν απο τα παντελόνια αλλά το προτιμώ από το να τρέχω τελευταια στιγμή να πληρώσω προσαυξηση στην εφορία για να πάρω ενημερότητα.

Μάλλον δέν κατάλαβες τί έγραψα παραπάνω...

Εμένα μου ήρθε κλήση για παράνομο παρκάρισμα σε μία περιοχή που δέν έχω παρκάρει ΠΟΤΕ μου, σε μία περίοδο που βρισκόμουν στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..

Πές μου τώρα εσύ:

1)Γιατί να πληρώσω εγώ αυτή την κλήση;

2)¶μα εγώ τον πάω δικαστήριο για ψευδή κλήση και κατάχρηση εξουσίας, ΝΟΜΙΚΑ, ο λόγος του σε τί υπερτερεί του δικού μου;Γιατί απο όσο γνωρίζω κάτι τέτοιο ισχύει για έναν αστυνομικό, αλλά για υπάλληλο του δήμου ;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δέν κατάλαβες τί έγραψα παραπάνω...

Εμένα μου ήρθε κλήση για παράνομο παρκάρισμα σε μία περιοχή που δέν έχω παρκάρει ΠΟΤΕ μου, σε μία περίοδο που βρισκόμουν στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..

Πές μου τώρα εσύ:

/quote]

Αυτο συνεβη στον πατερα μου πριν πολλα χρονια!! ;) Μετα απο ενα χρονο που ειχε περασει που πουλησε το παλιο του αμαξι σε ιδιωτη, μας πηραν απο το Δημαρχειο Ζακυνθου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για να πληρωσουμε δημοτικη κληση για παρανομο παρκαρισμα. new_grrrr.gif Τα ζωα, γιατι περι αυτου επροκειτο, δεν εκαναν σωστο ελεγχο να βρουν τον νεο ιδιοκτητη και πηραν εμας!!!!! new_killpc.gifnew_killpc.gif Και να φανταστειτε οτι ο νεος ιδιοκτητης ηταν μονιμος κατοικος Ζακυνθου. Το τι εγινε στο σπιτι δεν περιγραφεται!!!! Το αποτελεσμα πηραν τα α@#@# μου. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν ήθελα να είμαι επιθετικός. Αλλά άν είχε απαγορευτικό η μόνη περίπτωση να σε δικαιολογεί είναι να γράψανε μόνο εσένα και όχι τους άλλους. Πολλές φορές δε μπορεί να γράψαν εσένα γιατί μονο εσύ εμπόδιζες τον μόνιμο να παρκάρει έξω από το σπίτι του οπότε μπορεί να σε κάρφωσε αυτός και να μη φταίει ο αστυνομικός αφού αν του το καταγγείλουν ειναι υποχρεωμένος να σε γράψει. Αν πάει εφορία ή όχι πάντως δεν το ξέρω αλλά για πόσα χρήματα μιλάμε? Εγώ θα την πλήρωνα. Δεν λέω ότι μου τρέχουν απο τα παντελόνια αλλά το προτιμώ από το να τρέχω τελευταια στιγμή να πληρώσω προσαυξηση στην εφορία για να πάρω ενημερότητα. Και για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο δεν θα πάρκαρα παράνομα....

αν παρκαρα καπου θα το παρκαρα εξω απο το μαγαζι που δουλευα.ποτε δεν ειχα αφησει το αμαξι πουθενα αλλου αλλα κ σπανια το παρκαρα εκει.τεσπα.το θεμα δεν ειναι τα χρηματα,35 ευρω ειναι,αλλα το γαμωτο κ ουτε μπορω να στελνω την μανα μου να τρεχει στο ταχυδρομιο να την πληρωσει.εγω δουλευω ρεθυμνο τωρα.

τελικα golfrsτι εγινε με την κλιση την πληρωσες;

Edited by M.G.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δέν κατάλαβες τί έγραψα παραπάνω...

Εμένα μου ήρθε κλήση για παράνομο παρκάρισμα σε μία περιοχή που δέν έχω παρκάρει ΠΟΤΕ μου, σε μία περίοδο που βρισκόμουν στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..

Πές μου τώρα εσύ:

1)Γιατί να πληρώσω εγώ αυτή την κλήση;

2)¶μα εγώ τον πάω δικαστήριο για ψευδή κλήση και κατάχρηση εξουσίας, ΝΟΜΙΚΑ, ο λόγος του σε τί υπερτερεί του δικού μου;Γιατί απο όσο γνωρίζω κάτι τέτοιο ισχύει για έναν αστυνομικό, αλλά για υπάλληλο του δήμου ;;

Και γιατί να υπερτερεί ο λόγος του μπάτσου αντί του δημοτικού αστυνομικού... Είναι ποιο μάγκας ή έχει καλύτερη εκπαίδευση για να αντιγράφει νούμερα σε χαρτί? Δηλαδή αν σε έγραφε λάθος ο μπάτσος θα ήταν ποιο νόμιμος αλλά πάλι δίκιο θα είχες? Εσύ δεν έχεις κάνει ποτέ λάθος στη ζωή σου?

Λάθη γίνονται . Το θεμα έιναι να μη γίνονται εσκεμένα. Λάθος μπορέι να κάνει και ο υπαλληλος που θα το στείλει για την ενημερότητα και να βάλει άλλο νούμερο. Οσο όλα αυτά δεν γίνονται μηχανογραφημενα όλο λάθη θα γίνονται. Και στην τελική ανάλυση γιατί να σε πιστέψει εσένα ο άλλος ότι έχεις δίκιο. Σε ήξερε και από χτές ή μήπως είσαι ο μόνος (γενικά μιλάω όχι προσωπικά) που δεν έχει κατά καιρούς δοκιμάσει να ξεγελάσει κάποιον στο δήμο στα ταμεία ή αλλού για να κάνει τη δουλειά του? ¨Είδατε τι έγινε και πέρυσι με τα πυρόπληκτα. Οπως βλέπετε υπάρχουν γιαυτά 2 λύσεις. Η να μπούμε σε ένα απέραντο κυκαιώνα γραφειοκρατίας ή να γίνει πλήρως ηλεκτρονικό το σύστημα δηλαδή πχ βεβαίωση παράβασης με ψηφιακή φωτογραφία όπου θα αναγράφεται με κάποιο κλειδωμένο σύστημα η ημερομηνία θα φαίνεται ο αριθμός και η παράβαση και μετά αυτόματη ταχυδρομική αποστολή κατά το δυνατόν χωρίς να μεσολαβεί ανθρωπος...

Edited by kchristus
Link to comment
Share on other sites

δεν καναν τιποτα εδω κ 2μισι χρονια τωρα θα παει μεσω εφοριας;εχω ακουσει οτι οι κλισεις τις δημοτικης κ να μην τις πληρωσεις δεν σου κανουν τιποτα.

Να σε ενημερώσω λοιπόν φίλε μου οτι από τότε που άλλαξε ο ΚΟΚ έχεις δικαίωμα να κάνεις ένσταση σε 3 μέρες όπως παλιά, να πληρώσεις σε 10 μέρες το μισό από το πρόστημο και μετά από αυτό η δημοτική αστυνομία πρέπει να την πάει στην οικονομική υπήρεσία του δήμου και η τελευταία μέσα σε 2 μήνες στην ΕΦΟΡΙΑ.

Επίσης παλιά όντως αν δεν ήσουν δημότης εκεί που σε γράψανε δεν είχες πρόβλημα εκτός και αν ήθελες να πάρεις κανένα χαρτί από το δήμο και έβλεπαν οτι χρωστάς. Τώρα όμως και μετά από τα χρέη που έχουν οι περι΄σσότεροι δήμοι, το υπουργείο τους έδωσε αυτόν τον τρόπο (αλλαγή του ΚΟΚ και εφορια) για να τους βοηθήσει και όχι μόνο αυτό αλλά τους πιέζει κιόλας να μαζέψουν τα χρέη από τα πρόστημα (ενώ πιο παλιά μπορεί κάποιος δήμος να μην έδινε και πολύ βάση).

Με βάση το προεδρικό διάταγμα 23 έχουν το δικαίωμα (είσαι δεν είσαι εκεί) να σου βεβαιώσουν παράβαση για παράνομη ΣΤΑΣΗ ή ΣΤΑΥΘΜΕΥΣΗ και κάτι άλλα ψιλά.

¶ρα πας και πληρώνεις. Αλλίως αν είσαι περίεργος κάτσε να την πληρώσεις μαζί με την αύξηση που θα έρθει από την εφορία. Για μένα πάντως είναι κρίμα.

Και κάτι ακόμα. Το οτι παρκάρεις εκεί που δουλεύεις (ή εκεί που μένεις) δε σημαίνει οτι είσαι και νόμιμος. Το οτι εσύ νομίζεις οτι δεν εμποπδίζεις, δε πάει να πει οτι είναι και έτσι. Για να σε γράψουν, κάποια παράβαση έχεις κάνει.

Ελπίζω να μην ήμουν πολύ επιθετικός :D (οτι έγραψα το έγραψα εντελώς φιλικά)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω λοιπόν φίλε μου οτι από τότε που άλλαξε ο ΚΟΚ έχεις δικαίωμα να κάνεις ένσταση σε 3 μέρες όπως παλιά, να πληρώσεις σε 10 μέρες το μισό από το πρόστημο και μετά από αυτό η δημοτική αστυνομία πρέπει να την πάει στην οικονομική υπήρεσία του δήμου και η τελευταία μέσα σε 2 μήνες στην ΕΦΟΡΙΑ.

Επίσης παλιά όντως αν δεν ήσουν δημότης εκεί που σε γράψανε δεν είχες πρόβλημα εκτός και αν ήθελες να πάρεις κανένα χαρτί από το δήμο και έβλεπαν οτι χρωστάς. Τώρα όμως και μετά από τα χρέη που έχουν οι περι΄σσότεροι δήμοι, το υπουργείο τους έδωσε αυτόν τον τρόπο (αλλαγή του ΚΟΚ και εφορια) για να τους βοηθήσει και όχι μόνο αυτό αλλά τους πιέζει κιόλας να μαζέψουν τα χρέη από τα πρόστημα (ενώ πιο παλιά μπορεί κάποιος δήμος να μην έδινε και πολύ βάση).

Με βάση το προεδρικό διάταγμα 23 έχουν το δικαίωμα (είσαι δεν είσαι εκεί) να σου βεβαιώσουν παράβαση για παράνομη ΣΤΑΣΗ ή ΣΤΑΥΘΜΕΥΣΗ και κάτι άλλα ψιλά.

¶ρα πας και πληρώνεις. Αλλίως αν είσαι περίεργος κάτσε να την πληρώσεις μαζί με την αύξηση που θα έρθει από την εφορία. Για μένα πάντως είναι κρίμα.

Και κάτι ακόμα. Το οτι παρκάρεις εκεί που δουλεύεις (ή εκεί που μένεις) δε σημαίνει οτι είσαι και νόμιμος. Το οτι εσύ νομίζεις οτι δεν εμποπδίζεις, δε πάει να πει οτι είναι και έτσι. Για να σε γράψουν, κάποια παράβαση έχεις κάνει.

Ελπίζω να μην ήμουν πολύ επιθετικός :D (οτι έγραψα το έγραψα εντελώς φιλικά)

1.πως να κανω ενσταση απο την στιγμη που δεν υπηρχε στο αμαξι η κλιση;(αν υπηρχε θα την πληρωνα).

2.λες σε 2 μηνες παει εφορια κ αν βλεπεις καλα ο τυτλος λεει ''2.5 χρονια μετα''

3.γραφω οι μονιμοι κατοικοι κ εργαζομενοι επιτρεποταν να παρκαρουν κ η εταιρια μου ειχε αδεια απο τον ιδιο τον δημο κιολας.

4.κ επειδη ειμαι πολυ περιεργος σε πληροφορω οτι δεν την πληρωσα για να δω τι θα γινει.οταν παρω το εκαθαριστικο θα ξαναγραψω να σου πω κ να ενημεροσω κ τυχον αλλους φιλους

5.φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

σημερα με περνει η μανα μου τηλεφωνο κ μου ειπε οτι μου ηρθε μια κλιση απο τον δημο γ........,οπου ηταν η παλια μου δουλεια,η οποια ειναι για παρανομη σταθμευση κ που το αποκομα δεν ηταν στο αμαξι.εχει προθεσμια μεχρι τις 9 να πληρωθει αλλα με την ορεξη θα μηνουν.σιγα μην παω να την πληρωσω.αμφιβαλω αν σου κανουν τιποτα.αυτοι πιστευω την στειλαν μπας κ ψαρωσω κ την πληρωσω.

Δεν σου κανουν τιποτα....Ουτε εφορια.κ εμενα μου ιρθε μια απο δημο απο το 2004(!) παρακαλω.Και μολιςπηγα στο ταχυδρομειο να πληρωσω ο υπαλληλος (γνωστος μου) μου ειπε να τιν κανω προσαναμα για το τζακι. :)

Link to comment
Share on other sites

1.πως να κανω ενσταση απο την στιγμη που δεν υπηρχε στο αμαξι η κλιση;(αν υπηρχε θα την πληρωνα).

2.λες σε 2 μηνες παει εφορια κ αν βλεπεις καλα ο τυτλος λεει ''2.5 χρονια μετα''

3.γραφω οι μονιμοι κατοικοι κ εργαζομενοι επιτρεποταν να παρκαρουν κ η εταιρια μου ειχε αδεια απο τον ιδιο τον δημο κιολας.

4.κ επειδη ειμαι πολυ περιεργος σε πληροφορω οτι δεν την πληρωσα για να δω τι θα γινει.οταν παρω το εκαθαριστικο θα ξαναγραψω να σου πω κ να ενημεροσω κ τυχον αλλους φιλους

5.φιλικα παντα

1. Φυσικά και δεν μπορείς να κάνεις ένσταση μετά απόι 2.5 χρόνια. Μπορείς σε τρεις μέρες μόνο! Αν δεν έχεις τη κλήση (και ξέρεις με κάποιον τρόπο οτι σε γράψανε π.χ. να είδε κάποιος και να στο είπε αλλά να μη βρήκες χαρτί πάνω) μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο από τα γραφεία της Δ.Α. στο δήμο που σε γράψανε.

2. Βλέπω πολύ καλά και διαβάζω επίσης με πολύ προσοχή αυτα που γράφουν όλοι εδω! Ο ΚΟΚ δεν έχει 2.5 χρόνια που άλλαξε και άρα δεν έχει σημασία αν εσύ την έπαθες τότε. Ένας λόγος που δε σου έστελναν τίποτα είναι γιατί οι κλήσεις δεν πήγαιναν πουθενά σε αντίθεση με τώρα και γι' αυτό σου έστειλαν ;) .

3. Όταν λες έχεις άδεια από τον δήμο; Μήπως σου είπε κάποιος ανιδήμαρχος π.χ. οτι μπορείς να παρκάρεις σου έδωσε κανένα χαρτάκι ή κάτι τέτοιο. Σε πληροφορώ οτί κάνουν κάτι τέτοιες μ@λ@κίες χωρίς να ξέρουν και χωρίς να ρωτήσουν αν μπορούν (από νομικής πλευράς) να κάνουν μια τέτοια κίνηση. Αποτέλεσμα: Είτε η δημοτική αστυνομία έρθει είτε ή τροχαία, θα σε γράψει -_- . Στον πεζόδρομο κανονικά επιτρέπεται να μπει μόνο κάποιος που έχει γκαράζ και βάζει το αμάξι του μέσα ή οχήματα τροφοδοσίας και μόνο γι' αυτόν το λόγο. Δηλαδή αν είσαι κάτοικος και έχεις αμάξι αλλά δεν έχεις γκαράζ δεν μπορείς να παρκάρεις μέσα στο πεζόδρομο καλό ε; :D

4. Καλά κάνεις και είσαι περίεργος. Αν έχεις νεότερα, περιμένουμε. Είπαμε τι υσχύει (νομικά) αλλά μη ξεχνάμε οτι εδώ είναι και Ελλάντα. ¶λλο τι υσχύει και άλλο τι γίνεται tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανουν τιποτα....Ουτε εφορια.κ εμενα μου ιρθε μια απο δημο απο το 2004(!) παρακαλω.Και μολιςπηγα στο ταχυδρομειο να πληρωσω ο υπαλληλος (γνωστος μου) μου ειπε να τιν κανω προσαναμα για το τζακι. ;)

Δε θέλω να στη σπάσω αλλά αν τελικά σου έρθει από εφορία θα την πληρώσει ο γνωστός σου από το ταχυδρομείο; Απ' οτι ξέρω δεν πληρώνονται εκεί πλέον οι κλήσεις έτσι δεν είναι; :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.