Jump to content
kostakisSs

τι βρομαει? τι βρομαει?

Recommended Posts

¶λλαξε και κανα φίλτρο....κάνε και κανα καθαρισμό...το χειρότερο δεν είναι η μυρωδιά...και υπάρχει και αντίστοιχο topic...

δηλαδη στο service τι σου κανουν??? εγω να το αλλαξω? πληρωσα μια περιουσια για το service των 30000 δηλαδη ποτε σκοπευουν να το αλλαξουν???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στο service τι σου κανουν??? εγω να το αλλαξω? πληρωσα μια περιουσια για το service των 30000 δηλαδη ποτε σκοπευουν να το αλλαξουν???

Κανονικα στο σερβις των 30.000 χλμ αλλαζονται και τα φιλτρα.Δεν ησουν απο πανω να δεις τι εκαναν;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα στο σερβις των 30.000 χλμ αλλαζονται και τα φιλτρα.Δεν ησουν απο πανω να δεις τι εκαναν;

Δυστηχως Οχι επρεπε να ειμαι πανεπιστημιο...:< μην ανυσηχεις! θα τους παρει ο διαολος κανονικα:D

Link to comment
Share on other sites

καπνιζεις?

Ουτε καταδιανια! ουτε αρωματικα εχω βαλει μεσα ουτε τπτ και γενικα το πλενω το αυτοκινητο... παιδες μαλλον υπαρχει ΖΩΗ στους αεραγωγους μου... Οχι τπτ αλλο μην παιτακτει και τπτ και με αρπαξει φοβαμαι tongue.giftongue.gif

Μην φανταστητε καμια τρελη βρωμα αλλα οκ δεν ειναι φυσιολογικη,,,:<:<

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχουν κάτι σπρει που κυκλοφορούν σε βενζινάδικα της wurth νομίζω αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά. Το ένα λεέι να βγάλεις το φίλτρο καμπινας και να ψεκάσεις το ψυγείο του α/c. Που ειναι αυτό ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Πολύ βρώμα! Εγω έχω κάνει 19.000χλμ. και το έχω ένα χρόνο! Δεν είναι ακόμα η ώρα για αλλαγή φίλτρου!

Link to comment
Share on other sites

ρε Dis σε ενα garage ειναι! και τα πλησηματα του τακτικοτατα... ουτε αροματικα ουτε τπτ... με το που μπαινεις μεσα μυριζε Golf Oπως την πρωτη στιγμη που το πηρα... Η μυρωδια ΔΕΝ ειναι σε καμια περιπτωση φυσιολογικη... θα παρω αυριο την αντιπροσωπια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εχω κατι παραπανω απο ενα χρονο και το παρκαρω στο δρομο αλλα δεν βρωμαει το κλιματιστικο.Βεβαια το αυτοκινητο κινειται σχεδον καθημεριναι και καθε φορα που κινειται δουλευει και ο κλιματισμος.Μαλιστα οταν ανοιγω το κλιμα, μου λενε οτι μυριζει καινουριο <_<

Υ.Γ. Παντως αν το αυτοκινητο δεν κινειται συχνα και ο κλιματισμος δουλευει ακομα πιο σπανια μου φαινεται λογικο να μυριζει.Μηπως φταιει αυτο;

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

κοιτα τωρα που θα το φερω απο πατρα αθηνα θα το βαλω μια να δουλεψει Foul να 3εβρομισει:Ρ

Θυμαμαι και εγω αυτο τον φρεσκο δροσερο αερακο του.... ΑΧχχχ!<_<:)

Γενικα θα παρω και την αντιπροσωπια να τους κραξω!:Ρ

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι κανα 5λεπτο πριν φτασετε στον προορισμο σας να κλινετε τον κλιματισμο και να αφηνετε μονο τον ανεμηστηρα ωστε να "καθαριζουν" οι αεραγωγοι απο την υγρασια η οποια και ευθυνετε για τη μυρωδια (σα να μυριζει μουχλα δεν ειναι?)

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι κανα 5λεπτο πριν φτασετε στον προορισμο σας να κλινετε τον κλιματισμο και να αφηνετε μονο τον ανεμηστηρα ωστε να "καθαριζουν" οι αεραγωγοι απο την υγρασια η οποια και ευθυνετε για τη μυρωδια (σα να μυριζει μουχλα δεν ειναι?)

5 λεπτα ειναι πολλά, αλλά γενικά η συμβουλή σου ειναι σωστή και δοκιμασμένη λύση.

Κάτι σε ποδαρίλα κάνει η πρώτη μπόχα που βγαίνει :)

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι κανα 5λεπτο πριν φτασετε στον προορισμο σας να κλινετε τον κλιματισμο και να αφηνετε μονο τον ανεμηστηρα ωστε να "καθαριζουν" οι αεραγωγοι απο την υγρασια η οποια και ευθυνετε για τη μυρωδια (σα να μυριζει μουχλα δεν ειναι?)

Στα καινουρια, μολις κλεινεις το κλιμα, κλεινουν και οι ανεμιστηρες.Δεν υπαρχει δυνατοτητα να λειτουργει μονο ο ανεμιστηρας.

Link to comment
Share on other sites

Στα καινουρια, μολις κλεινεις το κλιμα, κλεινουν και οι ανεμιστηρες.Δεν υπαρχει δυνατοτητα να λειτουργει μονο ο ανεμιστηρας.

Νομίζω υπάρχει...πατώντας το eco..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει...πατώντας το eco..

Απ'οσο ξερω, το eco δεν απενεργοποιει το κλιμα, απλα πατωντας το, δουλευει λιγοτερο μιας και ζεστος αερας υπαρχει ηδη διαθεσιμος απο τον χωρο του κινητηρα.Αν το πατησεις παντως θα σου βγαλει ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξερω, το eco δεν απενεργοποιει το κλιμα, απλα πατωντας το, δουλευει λιγοτερο μιας και ζεστος αερας υπαρχει ηδη διαθεσιμος απο τον χωρο του κινητηρα.Αν το πατησεις παντως θα σου βγαλει ζεστο.

Απ'οσο ξέρω πατώντας το eco, δουλεύει μόνο ο ανεμιστήρας...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το eco απενεργοποιει τον συμπιεστη της ψυξης...

οποτε το κλιματιστικο τον χειμωνα δουλευει κανονικα γιατι παιρνει ζεστο αερα απο την μηχανη οποτε πετυχαινει θερμοκρασια, και το καλοκαιρι φερνει απλα τον αερα απο το περιβαλλον ( οποτε ποτε δεν πετυχαινει θερμοκρασια γιατι ειναι ζεστος απο εξω)

οποτε τον χειμωνα το εχουμε παντα πατημενο γιατι τζαμπα καταναλωση αυξανει και το καλοκαιρι αναλογα με τις αναγκες το ανοιγοκλεινουμε..

και σε καμμια οριακη προσπεραση κλειντε το και το καλοκαιρι...ουκ ολιγα αλογακια τρωει...( εκτος αν εχεις GTI οποτε ακυρο...)

Link to comment
Share on other sites

για ζεστο παντα αερα οταν ειναι ανοιχτος ο συμπιεστης, ο αερας ειναι πιο ξηρος και αρα θεωρειται καλυτερης ποιοτητας...

αλλα παλι ειναι ο αερας που περναει μεσα απο την μηχανη..

ποια διαφορα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καταδιανια! ουτε αρωματικα εχω βαλει μεσα ουτε τπτ και γενικα το πλενω το αυτοκινητο... παιδες μαλλον υπαρχει ΖΩΗ στους αεραγωγους μου... Οχι τπτ αλλο μην παιτακτει και τπτ και με αρπαξει φοβαμαι tongue.giftongue.gif

Μην φανταστητε καμια τρελη βρωμα αλλα οκ δεν ειναι φυσιολογικη,,,:<:<

;):D :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια!!! ΕΛΕΟΣ!!! Τι μποχα ειναι αυτη μολις κλεισω το aircondition??? Δεν αντεχω αλλο..Ολο το καλοκαιρι μεσα στη μποχα το εβγαλα..Βαρεθηκα..Το ενα τουτου αλλαξα περυσι φιλτρο , το αλλο το εχω ενα χρονο κ μολις εκανα πρωτο σερβις..Καποιος που να εχει μια λυση σωστη???? ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?? machinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια!!! ΕΛΕΟΣ!!! Τι μποχα ειναι αυτη μολις κλεισω το aircondition??? Δεν αντεχω αλλο..Ολο το καλοκαιρι μεσα στη μποχα το εβγαλα..Βαρεθηκα..Το ενα τουτου αλλαξα περυσι φιλτρο , το αλλο το εχω ενα χρονο κ μολις εκανα πρωτο σερβις..Καποιος που να εχει μια λυση σωστη???? ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?? machinegun.gif

Απλά, πριν φτάσετε στον προορισμό σας κλείστε το AC και αφήστε να δουλέψει μόνο ο αέρας για να βγάλει την υγρασία από τους αεραγωγούς....

Τόσο απλό :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα αφηνα τους ανεμιστηρες να δουλευουν 1-2 λεπτα πριν φτασω αλλα και παλι για το πρωτο λεπτο με το που ανοιξω το air condition σκαει μια μποχα ΞΥΝΙΛΑ....

Αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι πηγα πριν 4000 χλμ για το service των 30000 και μου αλλαξαν και φιλτρο καμπινας! Οπότε πως γινεται να βρομαει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα αφηνα τους ανεμιστηρες να δουλευουν 1-2 λεπτα πριν φτασω αλλα και παλι για το πρωτο λεπτο με το που ανοιξω το air condition σκαει μια μποχα ΞΥΝΙΛΑ....

Αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι πηγα πριν 4000 χλμ για το service των 30000 και μου αλλαξαν και φιλτρο καμπινας! Οπότε πως γινεται να βρομαει?

αυτη η βρομα προερχεται απο τους αεραγωγους οι οποιοι ποιανουν καποια μικροβια και θελουν απολυμανση με ειδικο αφρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.