Jump to content
getsagal

Επιτελους Led στα Golf V

Recommended Posts

kapios eidikos na mas pei dyo pragmatakia giayta edo kala lampakia mikra alla k gia kanonika fota?..

http://www.superbrightleds.com/specs/H3_11-WHP.htm :unsure:

ρε παιδια αυτα ειναι μονο για τον εσωτερικο χωρο.η κανω λαθος?

Edited by PANOS 1.8 GT
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτα ειναι μονο για τον εσωτερικο χωρο.η κανω λαθος?

Αυτά είναι για τα μπροστινά φανάρια και τα προβολάκια!

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...2012&st=140 upyours.gif

Kapios poy ebale na mas pei dyo koubentes...kapia foto? Yparxoyn Ellada? Miliste reeeeeee.... tongue.gif

Thelo na balo se probolakia poy de ginaite na mpoyn xenon k pisteyo oti tha teriaksoyn kala..

Ps. sory gia ta Greeklish :D

Edited by K_M_l
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουργιο ποστ, για λιγη βοηθεια. Πηγα και πηρα ενα ζευγος λαμπες για την μικρη την σκαλα, μιας και εβαλα ξενον στα φωτα πορειας και οι μικρες φαινονται κιτρινες.

Ειναι της philips blue vision και πανω δεξια λεει W5W 12V 5W

Ειναι οι σωστες ή με βλεπω για αλλαγη?

Please heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp me

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουργιο ποστ, για λιγη βοηθεια. Πηγα και πηρα ενα ζευγος λαμπες για την μικρη την σκαλα, μιας και εβαλα ξενον στα φωτα πορειας και οι μικρες φαινονται κιτρινες.

Ειναι της philips blue vision και πανω δεξια λεει W5W 12V 5W

Ειναι οι σωστες ή με βλεπω για αλλαγη?

Please heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp me

Οι λάμπες είναι οι σωστές αλλα πάλι με τα xenon κίτρινές θα φαίνονται...Τις είχα και εγώ πρίν τα xenon αλλά μετά τις άλλαξα γιατι με τα xenon φανόταν κίτρινες και έβαλα αυτές

που βγάζουν ακριβώς το ίδιο χρώμα με τα xenon.

Link to comment
Share on other sites

Οι λάμπες είναι οι σωστές αλλα πάλι με τα xenon κίτρινές θα φαίνονται...Τις είχα και εγώ πρίν τα xenon αλλά μετά τις άλλαξα γιατι με τα xenon φανόταν κίτρινες και έβαλα αυτές

που βγάζουν ακριβώς το ίδιο χρώμα με τα xenon.

+100000000

Κ αυτες εβαλα της λαμπες απο mtec (οπως κ το κιτ xenon μου) Καμια διαφορα στο χρωμα κατασπρο κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος B)

Link to comment
Share on other sites

οι λάμπες που βλέπετε μπροστά (απλές και όχι led) κάνανε 5 ευρώ.... τις πήρα από το DRAGO στην Αργυρούπολη

οι λάμπες για μέσα είναι led 3pin και κάνανε 20 ευρώ..... μου τις έφερε ο BAD BOY από κάπου που ήξερε....

Οι φώτο δεν είναι και πολύ καθαρές αλλά μπορείτε να καταλάβετε τη διαφορά και να δείτε το λευκό και όχι το κίτρινο φως....

και τώρα ψάχνομαι να βάλω πίσω στην πινακίδα αλλά εκεί πρέπει να βάλεις παράλληλα αντίσταση για να δουλέψουν τα led.....θέλει πατέντα δλδ....

post-5-1220049271_thumb.jpg

post-5-1220049287_thumb.jpg

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε φίλε doumasj που μπορούμε να ψάξουμε λάμπες για το εσωτερικό του αυτοκινήτου;(διεύθυνση μαγαζιού κτλ)

Περιμένουμε βοήθεια για όποιον μπορεί να απαντήσει για τον φωτισμό των πινακίδων!

Edited by alexd
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο γερμανικο e-bay συστημα με led για αντικατασταση των μικρων 'κιτρινων' λαμπων.

Βοηθηστε να κανουμε ενα group-buy γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο e-bay και δεν γνωριζω και πολλα... :huh:

Λοιπον τι λετε ?

Αυτα ειναι...

για κανε ενα Update στο λινκ...

εψαξα κ γω σε ebay αλλα δεν ξερω αν ταιριαζουν στο ντουι.βιδωτες ειναι?

http://cgi.ebay.co.uk/3-MR11-G4-12V-5W-Whi...A1%7C240%3A1318

παντως οι ψειρες του παραπανω gt φαινονται πιο λευκες απο τις μτεκ στο audi

μπορεις να ανεβασεις κ με τα ξενον αναμενα?κ ποσα κελβιν ειναι τα ξενον σου...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

για κανε ενα Update στο λινκ...

εψαξα κ γω σε ebay αλλα δεν ξερω αν ταιριαζουν στο ντουι.βιδωτες ειναι?

http://cgi.ebay.co.uk/3-MR11-G4-12V-5W-Whi...A1%7C240%3A1318

παντως οι ψειρες του παραπανω gt φαινονται πιο λευκες απο τις μτεκ στο audi

μπορεις να ανεβασεις κ με τα ξενον αναμενα?κ ποσα κελβιν ειναι τα ξενον σου...

Φίλε μου αυτές οι λάμπες δεν είναι για αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα led 3 pin με λευκό φως όπου μου τα φερε ο BΑD BOY ο οποίος τα χε ήδη τοποθετήσει στην liliantsi και στον MIXOSGOLFGT και αφού τα τοποθέτησα έχω μείνει ευχαριστημένος....και το άσπρο φως είναι όλα τα λεφτά μέσα....

και τα χει πάρει από ένα μαγαζί στο χαϊδάρι.....

τώρα ψάχνω να βρω για την πινακίδα.....ξέρει κανείς κάτι????

Εγώ αν ενδιαφέρεσαι για φωτισμό πινακίδας έχω βάλει αυτά εδώ http://www.xenonwhite.de/6f0124972e0cb5401/index.php με τα 2 leds και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. ¶ψογο xenon χρώμα ....

Αρκεί φυσικά να έχεις τέτοια λάμπα κυλινδρική για να μπορέσεις να την αντικαταστήσεις με την αντίστοιχη από το παραπάνω site. Αν πάλι έχεις ψείρα και πίσω στην πινακίδα τότε ακόμα πιό εύκολο γιατί το ebay έχει βρωμίσει από τέτοιες ψείρες με leds!

Edited by Sailing
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε κανα λινκ που να τα χει δοκιμασει καποιος...να ξερουμε κ μεις αν ειναι να τα παραγγειλουμε

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κ στην ελλαδα σε μαγαζια με λαμπες τετοιες σωληνωτες λεντ, πηρα τις προαλλες απο ενα μαγαζι στη λαρισα ενα ζευγαρι με 6 λεντακια η καθεμια. τις εβαλα στην πινακιδα, αφου κολλησα παραλληλα στη μια λαμπα μια αντισταση (100Ω, 1 W) κ δουλεψαν κανονικα.

μεγαλη η διαφορα στο χρωμα κ στη φωτεινοτητα με τις απλες λαμπες, οι λεντ φωτιζουν μεχρι το δρομο !! :lol:

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

καμια φωτο να δουμε?

προς το παρον δεν εχω βγαλει, αν βρω χρονο να βγαλω τις επομενες ημερες θα ανεβασω!

Link to comment
Share on other sites

ναι πολυ ομορφο αποτελεσμα.την σωληνα με τα λεντ πως την εβαλες ?μπηκε κανονικα η με ταινια 2πλης?

Link to comment
Share on other sites

κανονικα, βγαινουν οι μαμα κ βαζεις τις λεντ, χωρανε ακριβως. απλα στη μια θα βαλεις παραλληλα αντισταση.

α,κ να τις βαλεις να κοιτανε προς τα κατω,οχι οπως καποιος φιλος που τις εβαλε προς τα πανω, ονοματα δε λεμε... :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 χρονια περιπου επανερχομαι στο forum με αυτο το post..

οσοι με ξερουν προσωπικα, γνωριζουν οτι εχω φαει την ζωη μου με τα LED :thumbsup:

Ελπιζω να βρω λιγο χρονο τωρα μεσα στα χριστουγεννα και να φτιαξω εναν αναλυτικο οδηγο τι μπαινει που στο golf V σχετικα με τα led, και που ισχυει ο ελεγχος της τασης(/εντασης/αντιστασης, οπως θελετε πεστε το)

Σιγουρα στο τελος, θα δωσω μια λιστα με τους δικους μου προμηθευτες (ebay και οχι μονο) για LED, καθως και πληροφοριες για μερικες 10δες παρτιδες που μου εχουν μείνει οποιος τα θελει (ναι, τα σκοτώνω tongue.gif)

ps: sorry για το off-topic :/

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατι χρειάζεται να βάλουμε αντίσταση πάνω απο LED που εχουν check για καμένη λάμπα, τη στιγμή που όποιος έχει πρόσβαση σε VAG-COM μπορεί να απενεργοποιήσει αυτόν τον έλεγχο με μερικά κλίκ?

Αυτό ακριβώς λένε οτι γίνεται και σε περίπτωση που βάλει κανείς LED πίσω φανάρια σε Golf V.

Μία παρένθεση: Εγώ που παρέλαβα τα VW OEM LED Taillights για το γκολφάκι μου δεν χρειάστεικε να κανω τίποτα με το VAG-COM για να δουλέψουν όπως συζητάται στα ελληνικά και ξένα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατι χρειάζεται να βάλουμε αντίσταση πάνω απο LED που εχουν check για καμένη λάμπα, τη στιγμή που όποιος έχει πρόσβαση σε VAG-COM μπορεί να απενεργοποιήσει αυτόν τον έλεγχο με μερικά κλίκ?

Αυτό ακριβώς λένε οτι γίνεται και σε περίπτωση που βάλει κανείς LED πίσω φανάρια σε Golf V.

Μία παρένθεση: Εγώ που παρέλαβα τα VW OEM LED Taillights για το γκολφάκι μου δεν χρειάστεικε να κανω τίποτα με το VAG-COM για να δουλέψουν όπως συζητάται στα ελληνικά και ξένα φόρουμ.

Που τα βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.