Jump to content
getsagal

Επιτελους Led στα Golf V

Recommended Posts

Που τα βρήκες?

Τα πήρα απο Γρατσία στην Αγία Παρασκευή στα 410 ¤. Το καλό ειναι οτι μου κόστησαν λιγότερο απο παραγγελεία εξωτερικού (περίπου 70¤ λιγότερο) και ήρθαν και σε 2 μόνο ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα απο Γρατσία στην Αγία Παρασκευή στα 410 ¤. Το καλό ειναι οτι μου κόστησαν λιγότερο απο παραγγελεία εξωτερικού (περίπου 70¤ λιγότερο) και ήρθαν και σε 2 μόνο ημέρες!

Πο ρε φιλε πολλα λεφτα ;)

Του r32 ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πο ρε φιλε πολλα λεφτα :wub:

Του r32 ειναι?

Δεν είναι του R32. Είναι επίσημο αξεσουάρ Votex όπως το λένε στην μαμά VW και τα κατασκευάζει η Visteon.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ρε παιδια μπαινει στον προφυλακτηρα πανω απο τα φωτα ομιχλης εκει μεσα στις εσοχες?

ειναι τυπου led σαν τα audi η ειναι απλα φωτα?

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=2082

τα εχει βαλει κανεις η ενδιαφερεται να τα βαλει>?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

αυτο ρε παιδια μπαινει στον προφυλακτηρα πανω απο τα φωτα ομιχλης εκει μεσα στις εσοχες?

ειναι τυπου led σαν τα audi η ειναι απλα φωτα?

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=2082

τα εχει βαλει κανεις η ενδιαφερεται να τα βαλει>?

Δες αυτά

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

αυτα εχω δει κ εχω μπριζωθει φιλε μου....

επειδη δεν βλεπω καποιος να τα εβαλε θα το ψαξω το θεμα αν ειναι να το ξεκινησω εγω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο αφου μπει το βαρελακι-λεντ στην πινακιδα πισω σβηνει πρεπει να γινει μοντα με καποια αντισταση?

στις πλαφονιερες ολα οκ.επισης στον χωρο αποσκευων τι μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σε Όλους Έχω Βάλει Στην Πλαφονιέρα Της Λάμπες Blue Vision Της Philips Και Έχει Αρκετό Λεύκο Χρώμα Το Θέμα Είναι Ότι Δεν Είναι Αυτό Που Θέλω.Μήπως Γνωρίζει Κανείς Που Θα Βρω Στη Θεσσαλονίκη Λάμπες ή Led Λευκό Χρώματος Χώρις Να Χρειάζεται Να Βάλω Καμία Απολύτως Αντίσταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σε Όλους Έχω Βάλει Στην Πλαφονιέρα Της Λάμπες Blue Vision Της Philips Και Έχει Αρκετό Λεύκο Χρώμα Το Θέμα Είναι Ότι Δεν Είναι Αυτό Που Θέλω.Μήπως Γνωρίζει Κανείς Που Θα Βρω Στη Θεσσαλονίκη Λάμπες ή Led Λευκό Χρώματος Χώρις Να Χρειάζεται Να Βάλω Καμία Απολύτως Αντίσταση;

Μπορείς να βάλεις τα led 5w που κυκλοφορούν στην αγορά χωρίς να σου βγάζει σφάλμα αλλά δεν θα σβήνουν τελέιως αλλά μένουν λίγο λίγο ανοικτά.

Δές εδώ: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26581

Link to comment
Share on other sites

πισω στην πινακιδα τι να βαλω ρε παιδες (μετα απο 3 δευτερολεπτα σβηνει το λεντ κ βγαζει σφαλμα κ δεν ξερω πως να περασω την αντισταση καθως δεν ειδα κατι αναλογο απο κοντα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψείρες led χωρίς να χρειάζονται πατέντα για να δουλέψουν δεν υπάρχουν?

Υπάρχει αυτό:

http://www.ecstuning.com/stage/edpd/pagebu...gn=zizacityleds

Αν ψάξεις έχει και ψείρες για μπροστά και άλλα για τις πινακίδες μας. :D

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψείρες led χωρίς να χρειάζονται πατέντα για να δουλέψουν δεν υπάρχουν?

Αυτά τα δύο που έχω ποστάρει παραπάνω δεν βγάζουν σφάλμα(αν δείς το γράφει κιόλας) και το 2ο είναι led.

Link to comment
Share on other sites

τα ζιζαλεντ στην πινακιδα εχουνε προβλημα καιγοντε σε μια βδομαδα το διαβασα στο golfmkv forum

στην πλαφονιερα βαλτε οτι θελετε δεν υπαρχει θεμα αλλα στην πινακιδα υπαρχει καθως ο "εγκεφαλος ανεσης" το βλεπει καμμενο...κ σβηνει...

κανεις που να εβαλε πισω πινακιδα λεντ?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

καποιος γνωστος μου βρισκετε Γερμανια για μερικες μερες,επειδη καποιος φιλος, μου ζητησε τα συκεκριμενα λεντ να του βρω απο κει,

Λοιπον υπαρχουν με τιμη 50 ευρο και ειναι για τα αμαξια με την συγκεκριμενη τεχνολογια.

μιλαμε παντα για λεντ που τοπο8ετουντε στα εμπρος φαναρια και ειναι LED

Oποιος ενδιαφερετε μπορει να μου στειλει pm.

Link to comment
Share on other sites

τα ζιζαλεντ στην πινακιδα εχουνε προβλημα καιγοντε σε μια βδομαδα το διαβασα στο golfmkv forum

στην πλαφονιερα βαλτε οτι θελετε δεν υπαρχει θεμα αλλα στην πινακιδα υπαρχει καθως ο "εγκεφαλος ανεσης" το βλεπει καμμενο...κ σβηνει...

κανεις που να εβαλε πισω πινακιδα λεντ?

ισχυει αυτο που λες φιλε, κι εμενα κανα μηνα δουλεψαν κανονικα κ μετα το λεντακι που ειχε την αντισταση αναβε στιγμιαια κ μετα εσβηνε τελειως..

απο τοτε τα εβγαλα κ ψαχνω μηπως υπαρχει καμια αλλη λυση..

δεν υπαρχουν κ απλες λαμπες xenon-look,τουλαχιστον να βαζαμε τετοιες..

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες φιλε, κι εμενα κανα μηνα δουλεψαν κανονικα κ μετα το λεντακι που ειχε την αντισταση αναβε στιγμιαια κ μετα εσβηνε τελειως..

απο τοτε τα εβγαλα κ ψαχνω μηπως υπαρχει καμια αλλη λυση..

δεν υπαρχουν κ απλες λαμπες xenon-look,τουλαχιστον να βαζαμε τετοιες..

Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν? Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν και ότι μάλλον είναι καλύτερη λύση για το Golf V.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες φιλε, κι εμενα κανα μηνα δουλεψαν κανονικα κ μετα το λεντακι που ειχε την αντισταση αναβε στιγμιαια κ μετα εσβηνε τελειως..

απο τοτε τα εβγαλα κ ψαχνω μηπως υπαρχει καμια αλλη λυση..

δεν υπαρχουν κ απλες λαμπες xenon-look,τουλαχιστον να βαζαμε τετοιες..

http://cgi.ebay.co.uk/MTEC-211-Festoon-12w...1742.m153.l1262

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που πήγα και αγόρασα πλακέ λάμπα led με άσπρο φώς έχω βάλει και την αντίσταση μου όπως προείπε κάποιος και δουλεύει άψογα.....

έχω βάλει σε όλο το αμάξι λάμπες με άσπρο φως.....από μπροστά φανάρια,πίσω πινακίδα,πλαφονιέρα πίσω,πλαφονιέρα μπροστά και φωτισμό δαπέδου.....επίσης στο ντουλαπάκι συνοδηγού,στα σκιάδια ψηλά και στο πορτ μπαγκαζ......και όλα δουλεύουν ρολόι.....

Και κόστος κάτω από 30¤ όλα μαζί......

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

.....επίσης στο ντουλαπάκι συνοδηγού,στα σκιάδια ψηλά και στο πορτ μπαγκαζ......και όλα δουλεύουν ρολόι.....

στο ντουλαπακι που τη βρηκες αυτη τη λαμπα βρε γιαννη? πολυ περιεργη λαμπα μου φανηκε μια φορα που την ειχα ξεκουμπωσει..

επισης τα σκιαδια τι λαμπες παιρνουν? δεν το εχω προσεξει καν..

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ηλία:

παίρνει πλακέ λάμπα.....και στα 2 που ανέφερες.....απλά είναι διαφορετικού μεγέθους.....τώρα λεπτομέρειες δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά παίζουν μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

@doumasj μπροστα τι εβαλες?λεντακια?τα δεχτηκε χωρις αντιστασεις κ τετοια?

αν μπορεις να μας πεις διαστασεις για χωρο αποσκευων σκιαδια πορτες καλα θα ηταν καθως επισης σε ποια σημεια χρειαστηκαν πατεντες με αντιστασεις κ που τα δεχτηκε οπως ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.