Jump to content
Dark Angel

Αποστάτες 16mm στο Passat

Recommended Posts

Λοιπόν σήμερα βάλαμε και του αποστάτες πίσω το 16mm δείχνει τρελά όμορφο τέλειο άριστο αποτέλεσμα τώρα τα μπροστά πετάνε το πολύ τα ζαντολάστιχα έξω από το φτερό και σκεφτήκαμε να περάσουμε σε τόρνο τους μπροστινούς αποστάτες να πάμε από 16 σε 8 mm τι λέτε? Πάντως πίσω ο κώλος δείχνει πολύ φοβερός σαν να έγινε ποιο "κτήνος" το αυτοκίνητο. Και επιδι τώρα που τελειώσαμε δεν βρήκαμε διαθέσιμο μαγαζί ανοιχτό με τόρνο αφήσαμε χωρείς αποστάτες μπροστά και αύριο θα τελειώσει και αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Eγω στο Golf μου φοραω πισω 20mm και μπροστα χωρις αποστατες.Τους φοραω εδω και 1,5 χρονο χωρις κανενα προβλημα.Το αυτοκινητο συμπεριφερεται ουδετερο προς υποστροφικο και ειναι πολυ καλο σε ανοιχτα κομματια ενω στα κλειστα κομματια δεν το νιωθω το ιδιο καλο.Προτεινω μπροστα να μην βαλεις περα απο την ομορφια προσεξε με τερμα κομμενο τιμονι απο οποιαδηποτε πλευρα εαν βρισκει στο θολο.Θα δειχνει πολυ τουμπανο παντως B)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πορεί και να βάλω 10mm πισω και καθόλου μπροστά, αλλά επιδή ώρα έχω βάλει τον πίσω 16mm και δίνει πολύ τούμπανο το μπροστά βγένει πολύ έξω απο το φτερο διλαδι ωλεπο το πελμα απο το λαστιχο τοσο πολυ θα φένετε διαφορα που το πισο δείχνει πανέμορφο και το μπροστά που είναι ποιό μέσα?

Μπορεί εάν δώ και απο ειδώ... να τους βγάλω όλους και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

τελικά 8mm μπήκανε μπροστά και 16mm πίσω δεν ξέρω ακόμα για τρέμουλο το έχω μέσα συνεργείο, επιδή το σημαζεύω οπότε δεν το πήγα ακόμα βόλτα αναμένετε και μπάρα θόλου κτλπ... θα αργήσει λίγο να ποσταριστεί κάτι ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

σας παραθέτω μερικές photo απο τους αποστάτες

Εδώ ειναι οι κωδικοί και τα καρε και για τι αυτοκίνητα κάθωνται...

sis7s8j6xplda624cus3_thumb.jpg

Εδώ είναι η συσκευασια του κουτιού απο τους αποστάτες

o85rfyeekvb7imk8423g_thumb.jpg

Εδώ ειναι που κρατάω μια απο τους δύο αποστάτες στο χέρι μου και έχει κατεύει στα 8mm απο τον τόρνο

mbc14bkdg7mgcgla56ma_thumb.jpg

Εδώ μια φώτο όπου έχει κατεύει το πάχος του αποστάτη και λιάνθικε όλο το σημείο

0ds7ttvo5ikxqi7ciwsr_thumb.jpg

Εδώ πάλυ είναι ο αποστάτης με την βάση για να κάθετε η ζάντα (συγκεκριμενα όλες οι ζάντες ομίλου VW-Audi) αλλά δεν κάνει χωρις το δαχτιλίδι της ζάντες aftermarket ΠΧ OZ MOMO κτλπ.

rpskkzrelserevatooy6_thumb.jpg

Εδώ πάλυ είναι ο αποστάτης απο την πίσω πλευρά με την έσωχη που θα κάθετε πάνω στο εμουαγέ

2u2jci3nu6gbw8pqf3s8_thumb.jpg

Και τέλως εδώ ειναι και οι δύο αποστάτες μέσα στο κουτι μετα μπουλώνια (οπου και αυτά κατέβικαν ελάχιστο με την σειρά τους)

e7w7u1h59jdc78xwtg6q_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι μπροστρινοι αποστάτες σε μια δοκίμη που κάναμε εώς και 180 που πηγαμε το αυτοκίνητο δεν νίωσαμε τρέμουλο στο τιμώνι (μονο ένα ελαφρί τραβηγμα πρώς τα δεξια) και αυτό λογο ότι δεν έχει γινει ευθιγράμηση και ακόμα αναμένουμε τα Brembo και αναρτήσεις για να ευθγραμιστεί το αυτοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

50 Euro και οι τέσσερης σε μαγαζί φίλου.

Link to comment
Share on other sites

μόνο πίσω βάλαμε και πίσω βάλαμε 20mm και μπροστά βάλαμε 5mm 16mm που είχα κάνει στον τόρνο δεν μου άρεσε και τόσο... και αποφασιστικέ να μπουν 20mm και δικαιόθηκε η επιογή μου.

Link to comment
Share on other sites

μόνο πίσω βάλαμε και πίσω βάλαμε 20mm και μπροστά βάλαμε 5mm 16mm που είχα κάνει στον τόρνο δεν μου άρεσε και τόσο... και αποφασιστικέ να μπουν 20mm και δικαιόθηκε η επιογή μου.

5 μπροστα

20 πισω ε?

σωστος

Link to comment
Share on other sites

μπροστα με τον 8αρη ένιοσα ελάχιστο τρέμουλο στα 220 - 230 που έκανα ταξίδι, όταν έβαλα τον 5άρη δεν είχα πρόβλημα πουθένα έκανα και αρνητική ρύθμιση στα Camper το αυτοκίνητο πατάει άψογα και σε συνδιασμό με της PSS10 και με μπαρα θόλου είναι καλύτερο και απο τρένο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βαλω αποστατες στο passat θα εχω προβλημα με το κτεο? Μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει η τετραδα τι διασταση να βαλω για να δειχνει ωραιο και σε ποιο μαγαζι μπορω να τους βρω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βαλω αποστατες στο passat θα εχω προβλημα με το κτεο? Μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει η τετραδα τι διασταση να βαλω για να δειχνει ωραιο και σε ποιο μαγαζι μπορω να τους βρω?

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες ποιό αμάξι έχεις (μοντέλο) και τι διάσταση ζαντολάστιχα φοράς (και το offset της ζάντας)... :p Μια φώτο δεν θα ήταν άσχημα... :) Επίσης, φοράς κάποια ανάρτηση άλλη? Το έχεις χαμηλώσει??

Link to comment
Share on other sites

Passat 98 μοντελο φοραει 16αρες ζαντες με 205/55/16 για το offset δεν γνωριζω να σου πω η αναρτηση ειναι εργοτασιακη αλλα σκεφτομαι να βαλω bilstein κιτρινα 3-4 ποντους χαμηλωμα.οσο για φοτογραφια μπες στο facebook στο προφιλ του club να το δεις το passat.

Edited by stavros geoldasis
Link to comment
Share on other sites

Passat 98 μοντελο φοραει 16αρες ζαντες με 205/55/16 για το offset δεν γνωριζω να σου πω η αναρτηση ειναι εργοτασιακη αλλα σκεφτομαι να βαλω bilstein κιτρινα 3-4 ποντους χαμηλωμα.οσο για φοτογραφια μπες στο facebook στο προφιλ του club να το δεις το passat.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να το σκεφτείς για αποστάτες αφού βάλεις τα Bilstein. Και από πρακτικής άποψης (τα μαμά μπορεί να είναι πολύ μαλακά και να ακουμπάνε στο θόλο πίσω) και από αισθητικής, αφού θα δείξει πιο τούμπανο, αν το λάστιχο είναι πιο κοντά στο φτερό και στο ύψος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.