Jump to content
vassilis3

Vw Type 2

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν θα ακουστεί χαζό, αλλα ελεγα να το βάψω λαχανί. Το είδα στον δρόμο και μου άρεσε. Το καλό είναι οτι έχω κανει πάρα πολυ δουλειά που δεν θα έχει ατέλειες. Πάντως άμα θες κάποια βοήθεια να ανακατασκευάσεις το δικό σου, ρώτα με και όσο μπορώ θα βοηθήσω. Μόλις το βάψω θα ανεβάσω και αλλες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα ακουστεί χαζό, αλλα ελεγα να το βάψω λαχανί. Το είδα στον δρόμο και μου άρεσε. Το καλό είναι οτι έχω κανει πάρα πολυ δουλειά που δεν θα έχει ατέλειες. Πάντως άμα θες κάποια βοήθεια να ανακατασκευάσεις το δικό σου, ρώτα με και όσο μπορώ θα βοηθήσω. Μόλις το βάψω θα ανεβάσω και αλλες φωτογραφίες.

Είναι σίγουρο φίλε μου ότι όσο και καλή δουλειά να κάνεις ο στόκος φαίνεται ειδικά στα σκουρα χρώματα.

Περιμένουμε φώτο

Που βρίσκεται το αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο φίλε μου ότι όσο και καλή δουλειά να κάνεις ο στόκος φαίνεται ειδικά στα σκουρα χρώματα.

Περιμένουμε φώτο

Που βρίσκεται το αμάξι?

Το αμάξι βρίσκεται στο φανοποιοίο του κολλητού μου. Όσο για τον στόκο, το αμάξι έχει λίγους στόκους. Όπου είχε κάποιες σκουριές τις αφαίρεσα και σε κάποια σημεία έβαλα καινούριες λαμαρίνες. Φυσικά το αποτέλεσμα θα φανεί στο βάψιμο και ελπίζω να είναι καλό.

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο. Το αυτοκίνητο έχει aircondition απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του και καταλυτική μηχανη subaru. Είναι προτιμότερο να τα αφαιρέσω για να κρατήσω την κλασική μορφη του αυτοκινήτου ή να τα κρατήσω ώς έχει. Επίσης έχει άδεια Ι.Χ για 5 άτομα, αλλα χωράει 8-9. Γίνεται αυτο να αλλάξει?

Link to comment
Share on other sites

η Subaru είναι μια υδρόψυκτη μηχανή που θεωρητικά ταιριάζει στο αυτοκίνητο, εξαρτάται τι θες να κάνεις, αν θες να κρατήσεις τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου θα πρέπει να το κάνεις όσο το δυνατό "μαμά" αν θες πρακτικότητα και αξιοπιστία τότε μονο οι τελευταίες τεχνολογίες προσφέρουν

Όσο για τις θέσεις μάλλον θα μπλέξεις αλλά σίγουρα θα υπάρχει τρόπος αλλά τα 8 είναι μάλλον πολλα

Link to comment
Share on other sites

καλοκαίριασε και μιας και το Πάσχα πέφτει μακριά ίσως βρω χρόνο να ασχοληθώ

προς το παρον το χρησιμοποιώ για να βάζω τα εργαλεία του Golf

 

Σήμερα λέω να καταθέσω πινακίδες προσωρινά για να μην βγάλω ασφάλεια. Τι κακός χαμός και αυτός!

Link to comment
Share on other sites

καλοκαίριασε και μιας και το Πάσχα πέφτει μακριά ίσως βρω χρόνο να ασχοληθώ

προς το παρον το χρησιμοποιώ για να βάζω τα εργαλεία του Golf

 

Σήμερα λέω να καταθέσω πινακίδες προσωρινά για να μην βγάλω ασφάλεια. Τι κακός χαμός και αυτός!

κρίμα   :nea: ...

πάντως ανταλλακτικά μπορείς να βρεις άνετα στην Ελλάδα και σε πολύ καλες τιμές..

αν αποφασίσεις να το κανεις κουκλάκι μπορώ να σε βοηθήσω και να σου προσφέρω πολυτιμες πληροφορίες  για ο,τι χρειαστείς :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

H ιδέα ενός camper συμπληρώνεται ιδανικά με την τετρακίνηση SYNCRO! 
 
Έτσι λατρεύεται και στην Αμερική, που δεν έχουν έλλειψη ούτε από camper, (πρωτοδιδάξαντες), ούτε από τετρακίνητα, (ξανά οι πρωτοδιδάξαντες).
 
 Έφτασε σήμερα, το SYNCRO, (CAMPER),  T3, να θεωρείται, στΙς Η.Π.Α. της αφθονίας μέσων και επιλογών, ένα από τα δέκα πλέον επιθυμητά αυτοκίνητα! Και αυτό με βάση, όχι τισ απόψεις κάποιων προκατειλλημένων, φανατικών,  SYNCROναυτών, αλλά του ειδικού επιστημονικού περιοδικού "POPULAR MECHANICS":
 
TOP 10, SYNCRO T3
POPULARMECHANICS_zpsf6ebc7ed.png
 
Ένας από τους εκλεκτούς οπαδούς του αυτοκινήτου είναι και ο ηθοποιός ΤΟΜ ΗΑΝΚS, ιδιαίτερα δημοφιλής και στην Ελλάδα, που αναφέρεται σχετικά στο παρακάτω video:


(H αναφορά γίνεται μετά το 5:55)

MAΡΟΚΟ 2011
marokko_2011__9_.jpg

 

GERMAN BULLY

2008-1.jpg

 

READY FOR ROCKY MOUNTAINS

aeswingladderTO.jpg

Edited by hellenic vanagon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Έφθασαν στο σημείο να αναρωτιούνται, αν, μετά 25 τόσα χρόνια, υπάρχει πλέον ο "διάδοχος" του SYNCRO T3, και να απαντούν πως όχι!

 

"Unfortunately, nothing in the market right now provides the same experience as a Syncro (4WD, low granny gear, rear/front lockers, 50/50 distribution, sleeping for 4 people, fridge, kitchen and sink, etc), all in a car with similar length to a Toyota Corolla."

http://www.expeditionportal.com/forum/threads/82223-Son-of-Syncro-is-there-a-modern-equivalent?s=4bd4b3924ebaecb2f8b26c85235f4f1a&p=1162287#post1162287

 

Και όλα αυτά στις Η.Π.Α., στην χώρα των 4x4 και  των camper!

 

Αναζητώντας τον "Son of Syncro": (Vanagon Syncro)

 

http://www.expeditionportal.com/forum/threads/82223-Son-of-Syncro-is-there-a-modern-equivalent

Edited by hellenic vanagon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έφθασαν στο σημείο να αναρωτιούνται, αν, μετά 25 τόσα χρόνια, υπάρχει πλέον ο "διάδοχος" του SYNCRO T3, και να απαντούν πως όχι!

 

"Unfortunately, nothing in the market right now provides the same experience as a Syncro (4WD, low granny gear, rear/front lockers, 50/50 distribution, sleeping for 4 people, fridge, kitchen and sink, etc), all in a car with similar length to a Toyota Corolla."

http://www.expeditionportal.com/forum/threads/82223-Son-of-Syncro-is-there-a-modern-equivalent?s=4bd4b3924ebaecb2f8b26c85235f4f1a&p=1162287#post1162287

 

Και όλα αυτά στις Η.Π.Α., στην χώρα των 4x4 και  των camper!

 

Αναζητώντας τον "Son of Syncro": (Vanagon Syncro)

 

http://www.expeditionportal.com/forum/threads/82223-Son-of-Syncro-is-there-a-modern-equivalent

Νομίζω είναι άσχετο με το θέμα "VW type II"

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2014 at 8:51 ΜΜ, vassilis3 said:

Νομίζω είναι άσχετο με το θέμα "VW type II"

Τελικά είναι για πούλημα. Έχω να το κουνήσω αρκετά χρόνια
Σημειώνω ΙΧ αυτοκινούμενο όπως αναγράφεται στην άδεια

Σκεφτομαι για 12000 και προφανώς λογω της άδειας του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.