Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας...Ειμαι νεο μελος στο foroum σας..Τα παιδια απο το vwgolf-club με γνωριζουν καθως ειμαι αρκετο καιρο εκει!Λοιπον εχω:

Golf 2 look Gti με μηχανη AGU 1800 20vt(μαμα προς το παρων)!

Φοραω μια χωανη μονο Κ&Ν!Τα ακρα μου(ημιαξονια-ακρομπαρα κτλπ) ειναι απο G60!

Σταματαω με φρενα 280mm εμπρος και 234mm πισω με aftermarket τακακια tarox προς το παρων!

Εχει γινει ενα γενικο facelift και εχουν μπει...μονοφαναρη μασκα fk-φαναρια angel eyes fk-πισω φαναρια-μαυρες 16" ζαντες Advanti!

Απο Αναρτηση φοραω Coilover της FK και Ελατηρια χαμηλωματος της Fk!

Στο εσωτερικο εχω βαλει λευκα οργανα στο καντραν...το σαλονι ειναι σχεδον καινουργιο και εχει ξαναφτιαχτει ο ουρανος!

Οριστε και μερικες φοτος...dsc00065ob4.jpg

dsc00067fi6.jpg

dsc00069om8.jpg

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ωραίο, ωραίο ,ωραίο ,ωραίο ,ωραίο :lol: :lol:

Να σε ρωτήσω...τον κινητήρα τον έχεις δηλώσει? Αν ναι πως??? και αν όχι, γίνεται????

Link to comment
Share on other sites

Toν κινητηρα φιλε μου οχι δεν τον εχω δηλωσει...Ηταν 1800 16v...Και αυτος ειναι 1800 !Γινετε να τον δηλωσεις...Απλα θελει λιγο τρεξιμο και καμια 100αρα ευρω...

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο το 2αρι σου!!! :D

ωραία μετατροπή!!

*το πιο δύσκολο σημείο στην όλη μετατροπή ποιο ήτανε?

Για μενα δεν υπηρχε καποιο δυσκολο σημειο...Η μετατροπη εγινε στην Tripteam..Απλα δυσκολευτηκαν λιγο διοτι το ιντερκουλερ που ειναι aftermarket και ειναι frontmount ισα ισα χωραγε και χρειαστηκε να φαγωθει η μετοπη λιγο!Επισης και οι βασεις της μηχανης τους δυσκολεψαν λιγο...Αλλα ο ΤripTeam ειχε κανει ιδια μετατροπη και στο δικο του τερας MK2 και γνωριζε!Οποτε δεν υπηρχε ουσιαστικο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Na τος και εδω....Μα καλα ολοι ειστε εδω? tongue.gif

αφου ολοι εδω ειμαστε :D

ωραιο και τα εχουμε ξαναπει μην τα ξαναλεμε..... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για το Μοτερ ουτε κουβεντα τα λογια ειναι περιττα :D

Επισης και πολυ ομορφο. Ο παναγιωτης τα εχει φαει με το κουταλι τα 2 με 20vt μοτερ οποτε ουδεν προβλημα.

Καλοταξιδο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα το ανοίξουμε ξανά μόνο κατόπιν αιτήματος του δημιουργού του, όταν θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα μια δυναμομετρηση στο MAHA(Φωτεινελη) να δω που ειμαι πριν βαλω προγραμμα και οριστε το αποτελεσμα...Ειμαι υπερευχαριστημενος..Να υπενθυμισω το αμαξι φοραει φιλτρο-IC(Απο το G60 μοτερ) μονο και δουλευει 0.5 over με 0.4 σταθερο...

Η ροπη δεν ειναι και οτι καλυτερο και θελει φτιαξιμο απο το προγραμμα αλλα η γραμμη των HP ειναι πιστευω καλη..Το διαγραμμα με παρεξενεψε πολυ μπορω να πω γτ δεν μοιαζει οπως ενα stock 150αρι(ΑGU)!Περιμενα 155-160 hp και βγηκε πολυ παραπανω...Οριστε και η δυναμομετρηση μου...

golfmk220vtdynode3.jpg

w596.png

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

file mou 8a mporouses na mou peis poso peripou sou kostise h metatroph giati skeutomai kai egw nato kanw etsi...

pragmatika to exw skeutei polu kairo kai tuxaia vrhka sto google tis photos apo edw...

kai mphka gia na diavasw kai na enhmerw8w...

an mporouse na me voh8hseis 8a sou hmoun eugnwmon!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα επειδει εγω ειχα ακρα και σασμαν απο G60 μου στοιχισε 4500¤...Αν εχεις το GTi ή το CL θα θες και ακρα και σασμαν οποτε υπολογισε 5500-6000¤..

Link to comment
Share on other sites

Eχουν γινει καποιες αλλαγες που ξεχασα....Φρενα απο S3 μπροστα τοποθετηθηκαν με χαρακτους δισκους και σωληνακια υψηλης και τακακια απλα και οχι αγωνιστηκα καθως δεν μαρεσει καθολου το σφυριγμα οταν ζεσταινονται...Eπισης τοποθετηθηκαν και 2 μπροστινα bucket Νο Name σαν τα Recaro ανακλινομενα...Σε λιγο καιρο και εφοσον πανε ολα καλα ερχονται φιμε-xenon-προγραμμα(και πολυ το καθηστερησα)-full εξατμιση!Οριστε και φοτος

dsc00203.jpg

w640.png

dsc00204x.jpg

w640.png

dsc00307k.jpg

w640.png

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Νικόλας. ¶ντε με το καλό να ολοκληρωθεί το project και να κυλάει αξιοπρεπώς :D

Και όσο σκέφτομαι ότι ήθελες να το πουλήσεις... Πάλι καλά που σε βοηθήσαμε να πάρεις τη σωστή απόφαση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.