Jump to content
george5152

G 60 Kompressor Service

Recommended Posts

Ποσα χλμ εχει κανει το G και στο MFA τεστ ποσο σου πρεσαρει?

Βγαζει λαδια η ακους παραξενο θορυβο?

Τα ανταλακτικα οπως και εχουμε ξαναπει, κυκλοφορανε απο διαφορες εταιριες σε διαφορες ποιοτητες και τιμες.

Το θεμα ειναι να μπορεις να τα βαλεις, γιατι αν εχει φαγωματα μεσα...ΔΕΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είμαι κάτοχος ΜΚ1 Golf cabrio.Με το ίδιο σασμάν που έχω(όχι αυτό που φοράνε τα ελληνικά cabrio,άλλος κωδικός=άλλες σχέσεις,το έχω δεί το μοτέρ σε κάμπριο στην Γερμανία που έμενα).Το θέμα είναι όπως λές φίλε μου πώς καταλαβαίνεις το φάγωμα?θέλει άνοιγμα ο κομπρέσσορας?Το μοτέρ το έχω μαζί με τα περιφερειακά πλήρες σέτ έτοιμο,απλά κοιτάω πόσο θα στοιχήσει το όλο πακέτο.¨Ετσι κι αλλιώς ένα ρεκτιφιάρισμα θα το κάνω,ας έχω και τον κομπρέσσορα σε καλή κατάσταση!Για κατατόπισέ με με τις τιμές!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρεπει να εχεις ΟΛΟ το μοτερ και τις πλεξουδες με τον εγκεφαλο του.

Τα G60 εχουνε ΑΛΛΟ σασμαν, ντιζατο και πολυ ανθεκτικο.

Το G-Lader, ελεγε η αντιπροσωπεια οτι θελει οποσδηποτε service περιπου στις 100.000 χλμ, αλλα η πραγματηκοτητα ειναι πολυ πιο κατω.

Τα G ειναι λαχειο.

Εγω το δικο μου το εκανα τουρμπο, οπως και αλλα παιδια εδω μεσα.

Αν και μονο αν ειναι καλο απο μεσα, τα σετ επισκευης του στο ebay ξεκινανε απο τα 180 ευρα και φθανουν στα 300+ με τα ρουλεμαν και τα παρεμφερει τους.

Και ετσι να ειναι ομως θελει μεγαλη προσοχη στην χρηση του.

Τελος παντων, δεν ξερω κατα το Mk1 παιρνει το μοτερ και αν καθετε.

Υπολογισε παντα κοστος μηχανικου - ηλεκτρολογου - πατεντες - βασεις, ΑΞΙΖΕΙ???

Απλα και μονο ενημερωτικα σου λεω οτι ενα μοτερ g60 κομπλε το ειχα βρει στην Αναληψη Θεσσσαλονικη στα 800 ευρα συζητησιμα τοτε, αλλα οπως εχω ξαναγραψει δεν μ'αρεσε ο τυπος καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Το χω το μοτέρ φούλ κομπλέ.Από σειρά 2 το έβγαλα ο ίδιος(μαλ.....σμένη κόντρα στον Γέρακα,καρφώθηκε ένα Rallye από πίσω),αλλά πήρε ο προηγούμενος φίλος μου το σασμάν,κατά τα άλλα όλα είναι πάνω(εγκέφαλος ,πλεξούδες,ψυγεία,σωληνάκια,κλπ...)Εργατικά,τα χεράκια μου και το μαγαζί μας να είναι καλά,το θέμα είναι κι ο χρόνος πότε θα το βάλω μέσα.¨Αντε να βρεθούμε σε κανά meeting να θυμηθώ λίγο τα G machinegun.gifmachinegun.gif να πυροβολάνε.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.