Jump to content
ktm25089

βαψιμο σε δαγκανες

Recommended Posts

καλησπερα,

θα ηθελα να ρωτησω τι διαδικασια εχει για να βαφτουν οι δαγκανες εμπρος-πισω στο tsi?

τι χρωμα βαζουμε να μην ξεφλουδισει?και εαν εχουμε κανεναν μαστορα να το κανει σωστα στην θεσσαλονικη.ξερουμε τιμη?

Ευχαριστω

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου υπαρχει το σετ βαφης(για μεγαλες θερμοκρασιες) με ειδικο χρωμα,καθαριστικο,σκληριντικο και μερικες φορες πινελακι ,που θα το βρεις στα αξεσουαρ αυτοκινητων ή σε βουλκανιζατερ.

ειναι πολυ ευκολο.μην πας σε μαστορα.

μερικα σετ δεν εχουν μεσα πινελακι.

μετα με τον γρυλο ανεβαζεις το αμαξι.βγαζεις μια-μια τις ροδες.καθαριζεις με το καθαριστικο του σετ τις δαγκανες και μετα τις βαφεις .οσο πιο προσεκτικα τοσο πιο ομορφο το αποτελεσμα.βαψε ακομα και απο το πισω μερος τις δαγκανας (αν περισεψει μπογια).

Link to comment
Share on other sites

αν πάρει της Foliatech το κιτ με το κατηαριστικο σπρέι το χρόμα και το σκληριντίκο βερνίκη που έχει μέσα το κιτ με 2 πινελα ενα μικρο ένα μεσεο θα κάνει τέλεια δουλεια, αμα μπορει και βάλει απο κατηε μερια εναν τάκο και να στρίβει το τιμόνι θα κάνει τέλεια δουλεία!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει κανείς να μας δείξει ; Γιατι έχω μια υπόνεια ότι καθώς είναι μικρές οι δαγκάνες του tsi δεν θα φαίνεται πολύ ωραίο. Παρόλα αυτά μου αρέσει πολύ σαν ιδεά και με ψήνει το thread να το δοκιμάσω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Foliatech παρε.αυτο πηρα και εγω.ειναι πολυ καλο.

για TSI δεν ξερω λογο μεγεθους.αλλα του GT που εκανα τα δικα μου εγινε κουκλακι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει κανείς να μας δείξει ; Γιατι έχω μια υπόνεια ότι καθώς είναι μικρές οι δαγκάνες του tsi δεν θα φαίνεται πολύ ωραίο. Παρόλα αυτά μου αρέσει πολύ σαν ιδεά και με ψήνει το thread να το δοκιμάσω tongue.gif

Εχώ κάνει εγώ βάψιμο και στο Passat & Polo τις δαγκάνες

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει κανείς να μας δείξει ; Γιατι έχω μια υπόνεια ότι καθώς είναι μικρές οι δαγκάνες του tsi δεν θα φαίνεται πολύ ωραίο. Παρόλα αυτά μου αρέσει πολύ σαν ιδεά και με ψήνει το thread να το δοκιμάσω tongue.gif

οι δαγκανες του gti που ειναι κοκκινες ,ειναι μεγαλυτερες; :ninja::huh:

Link to comment
Share on other sites

ίδιες δεν είναι σε διάσταση? GT-GTI????

Link to comment
Share on other sites

Tin bogia pou tin poulane ?

κοιτα σε χρωματα αυτοκινητων,χρωματοπωλεια,praktiker,συνεργεια,ebay,αγγελιες και γενικα οπου πουλανε χρωματα.

διαβασε και αυτο να δεις την διαδικασια http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20255

Link to comment
Share on other sites

O Xristos kai i panagia :S Dn paizei na katsw na vgazw egw ta lastixa kai na ksevidonw troxous

δια μαγειας δεν γινεται δουλεια,θελει κει λιγο κοπο αλλα το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει.

αν δεν θες να το κανεις εσυ τοτε θα πρεπει να αποτανθεις σε ενα συνεργειο,αλλα εκει δεν θα γινει τσαμπα η δουλεια........................

Link to comment
Share on other sites

δια μαγειας δεν γινεται δουλεια,θελει κει λιγο κοπο αλλα το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει.

αν δεν θες να το κανεις εσυ τοτε θα πρεπει να αποτανθεις σε ενα συνεργειο,αλλα εκει δεν θα γινει τσαμπα η δουλεια........................

καλα τα λες ;)

Link to comment
Share on other sites

μια γεύση απο το πώς βάψαμε με πινελό με το kit Foliatech που έχει σπρέι καθαρισμού, τρίψιμο μετά πέρασμα με το χρόμα και μετα με το σκληριντικο βερνίκι

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=244099 <- ειναι απο το Passat

εδώ απο το Polo που έγινα και οι βάσεις απο τους δίσκους των φρένων και οι πίσω δαγκάνες (με το ίδιο κιτ και Passat & Polo)

ujp3izwz3qkcwr02u71u_thumb.jpg

u5cwi3cmkhy2xzirh3li_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι κι εγω για βαψιμο φιλε Dark γι αυτο και ψαχνομαι. Τωρα που μαθαμε τον τροπο, μενει να παρουμε το κιτ. B)

τα δικα μου δεν τα προσεξες???

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι κι εγω για βαψιμο φιλε Dark γι αυτο και ψαχνομαι. Τωρα που μαθαμε τον τροπο, μενει να παρουμε το κιτ. ;)

και με φίλο που τα κάναμε μόνοι μας σε ένα punto έγινε καλή δουλειά με το Kit Foliatech

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο POLάκι μου το είχα κάνει με πινέλο. Έβγαζα μία μία τις ζάντες, πλήσιμο να φύγουν οι μαυρίλες, στέγνωμα με πιστολάκι, μασκάρισμα να μην βάφω λαστιχάκια-τακάκια κ.τ.λ. και υπομονή!!! Το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό!!! Υπάρχει φωτό στο Garage που φαίνεται πως έγιναν...

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να μου πει που θα βρω θεσσαλονικη το κιτ τησ foliatec???

με π.μ παρακαλω να μην εχουμε προβληματα.

Ευχαριστω

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.