Jump to content
ktm25089

βαψιμο σε δαγκανες

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου πει που υπαρχει το σετ της foliatech στην αθηνα?

δεν εχω και πολυ ελευθερο χρονο για να ψαξω

και θελω να παω να το παρω αυριο για να παω σε ενα φιλο μαστορα να μου κανει τη βαφη!

(νοτια προαστια κατα προτιμιση) :wacko:

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος τις έχω βάψει με ένα acryl lacksprey το χρώμα είναι ωραίο και έντονο εδώ και 6 μήνες δεν έχει πάθει τίποτα έχει περάσει και 2 φορές πίστα το αυτοκίνητο

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

πάντως είδα και δαγκάνες βαμένες και περασμένες και με βερνίκι από φανοποιό (το χρώμα δεν ήτανε κάποιο επώνυμο κιτ) αλλά χρώμα που έφτιαξε ο φανοποιός και η δουλεία ήτανε τέλεια σε ένα Golf 4 εδώ Πρέβεζα.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω εγω πως τα εβαψα....στην αρχη τις περασα με ρεβουλινη με ενα χοντρο πινελο ξερετε το 18αρι..μετα λιγο παστανακα και στο τελος νερομπογια ροζ...εκπληκτικο αποτελεσμα τωρα τι να λεμε... :wacko:^_^:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν επεσε το ματι μου τοσο χαμηλα tongue.giftongue.gif Το αυτοκολλητο του club εβλεπα!

Folia tec χρησιμοποιησες Παναγιωτη?

ναι.το εχω καιρο και δεν εχω κανενα προβλημα.....πολυ καλο.αν οχι το καλυτερο τοτε ειναι απο τα καλυτερα..... :(B):lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηγα σε καταστημα με χρωματα κ ειχε ετοιμο σετ βαφης ( χρωμα ειδικο με κρεμα σκληρυνσης του χρωματος, σπρευ για καθαρισμο των δαγκανων πριν το βαψιμο κ πινελακι ) γυρω στα 20 ¤..

Το εκανα μονος μου( 2 χερια ) περυσι το καλοκαιρι κ ολα καλα μεχρι στιγμης..... :(

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις περασει βερνικι απο πανω δεν θα εχει ποτε κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να τις βαψω σε μαυρο γυαλιστερο χρωματακι...πως?υπαρχει κανα σπρευ καλο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να τις βαψω σε μαυρο γυαλιστερο χρωματακι...πως?υπαρχει κανα σπρευ καλο?

υπαρχει σετ βαφης και σε μαυρο χρωμα

εγω αγορασα ενα πριν μια βδομαδα και δεν εχει γινει η βαφη ακωμα!

Για πειτε τωρα οσοι το εχουν κανει ποση ωρα αφησατε τις δαγκανες να στεγνωσουν?

φοβαμε μην το αφησω λιγο και φαω κανα πακετο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τωρα οσοι το εχουν κανει ποση ωρα αφησατε τις δαγκανες να στεγνωσουν?

φοβαμε μην το αφησω λιγο και φαω κανα πακετο ;)

Κατ'αρχην αυτο θα φανει αν εχουν στεγνωσει ή οχι..

Εγω κανα μισαωρο τις ειχα αφησει αναμεσα απο τα 2 χερια κ στο τελος ακομα ενα μισαωρο κ τελος....

Τις εκανα κ καλοκαιρι οποτε καταλαβαινεις...

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο αν θελεις στο μελον να τις ξεβαψεις???

ειναι δυνατο?

Απο τη στιγμη που ειναι κατι προσθετο κ στην προκειμενη περιπτωση χρωμα, πιστευω πως με υαλοχαρτο χοντρο θα βγαινει...

Δεν το ξερω ομως με σιγουρια αυτο..

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο αν θελεις στο μελον να τις ξεβαψεις???

ειναι δυνατο?

είναι αρκετά σκληρό όπως είναι και το χρώμα του αυτοκινήτου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Είναι Το Λεγόμενο Κιτ Της Foliatec?

http://cgi.ebay.co.uk/Foliatec-SIGNAL-RED-...id=p3286.c0.m14

Αν Ναι Κάποιος Που Το Έχει Αγοράσει Μπορεί Να Με Πει Με Σιγουριά Αν Είναι Αυτό Το Κόκκινο Για Να Το Αγοράσω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εγώ με αυτό έχω κάνει τις πίσω δαγκάνες και της βάσεις από τις δισκόπλακες των φρένων. Ισως το καλύτερο προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εγώ με αυτό έχω κάνει τις πίσω δαγκάνες και της βάσεις από τις δισκόπλακες των φρένων. Ισως το καλύτερο προϊόν.

Σε Ευχαριστώ Το Παραγγέλνω Τότε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Ρε Εσύ Τι Τις Έχεις Γκρι?

gloss black αλλα εχω κ μαυρα χειλακια απο τις ζαντες..

ΥΓ ακομα κ η γκρι χρωματος Lambo μαυρες τις εχει βαμμενες να σου ανεβασω φωτο να δεις αν θες ηταν η lambo απο το vw festival...

Link to comment
Share on other sites

gloss black αλλα εχω κ μαυρα χειλακια απο τις ζαντες..

ΥΓ ακομα κ η γκρι χρωματος Lambo μαυρες τις εχει βαμμενες να σου ανεβασω φωτο να δεις αν θες ηταν η lambo απο το vw festival...

χμμμμ..... Με Προβληματίζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σε Όλους Μόλις Παρέλαβα Το Κιτ Της Foliatec,Η Συσκευασία Έχει Ένα Σπρέι,Ένα Χρώμα Και ¶λλα Δυο Κουτάκια Τα Οποία Δεν Ξέρω Τι Είναι,Παρακαλώ Όποιος Γνωρίζει Κάτι Ας Βοηθήσει

Αν Μπορεί Να Με Πει Πως Το Βάφουμε Θα Το Εκτιμούσα,Διάβασα Στο Forum Περί Βαψίματος Αλλά Δεν Αναγράφει Κάποιος Για Το Κιτ Της Foliatec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.