Jump to content
ktm25089

βαψιμο σε δαγκανες

Recommended Posts

ρε Τασο γιατι σε λενε καγκουρα ρε φιλε? βαλε αυτοκολλητο brembo πανω να γουσταρεις.. new_lol.gif

με ζηλευουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε gt sport 140 tsi γκρι με τη μαυρη μασκα που χει και μαυρη ζαντα εννοειται τι χρωμα λετε δαγκανες?κοκκινες,μαυρες,χρυσο(παρατραβηγμενο για γκρι μου φαινεται).Πιο πολυ ειμαι στο κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε gt sport 140 tsi γκρι με τη μαυρη μασκα που χει και μαυρη ζαντα εννοειται τι χρωμα λετε δαγκανες?κοκκινες,μαυρες,χρυσο(παρατραβηγμενο για γκρι μου φαινεται).Πιο πολυ ειμαι στο κοκκινο.

Κόκκινο ή χρυσό.

Link to comment
Share on other sites

και που τις βαφουμε παλικαρια?

Αν πας 2 σελιδες πισω θα βρεις αυτο το Link www.autopaint.gr.Απο οτι διαβασα καποια παιδια εχουν παει και ειναι ευχαριστημενοι οποτε λεω και γω να παω εκει.

Κόκκινο ή χρυσό.

Και γω κανα κοκκινακι λεω

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο κυρ δημος κανει τα παντα ετσι?

ξερω εχω δει δουλεια του!

ειναι οντως πολυ καλος!

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να τις βαψετε μονοι σας με ενα σπρει υψηλης θερμοκρασιας και μην πληρωνεται τζαμπα λεφτα. Ενδεικτικη τιμη το σπρει 4 ευρω 2 χαρτονια απο το σουπερμαρκετ για καλυψη θολων αμορτισερ ψαλιδιων και οτι αλλο υπαρχει εκει απο κατω που δεν θελετε να βαψετε 2 σακουλες απο σουπερμαρκετ για να καλυψετε τις δισκοπλακες καλο καθαρισμα τις δαγκανες και μια χαρτοταινια και ξεκιναμε το βαψιμο καλη επιτυχια.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να τις βαψετε μονοι σας με ενα σπρει υψηλης θερμοκρασιας και μην πληρωνεται τζαμπα λεφτα. Ενδεικτικη τιμη το σπρει 4 ευρω 2 χαρτονια απο το σουπερμαρκετ για καλυψη θολων αμορτισερ ψαλιδιων και οτι αλλο υπαρχει εκει απο κατω που δεν θελετε να βαψετε 2 σακουλες απο σουπερμαρκετ για να καλυψετε τις δισκοπλακες καλο καθαρισμα τις δαγκανες και μια χαρτοταινια και ξεκιναμε το βαψιμο καλη επιτυχια.

Φιλε το σκεφτηκα και αυτο γιατι και 60γιουρια λιγα δεν ειναι με 80 παιρνω τον πισω προφυλακτηρα gti.Αλλα 1)δεν ξερω που βρισκω το σπρει 2)ποση ωρα θελει να μεινει στον γρυλλο για να στεγνωσει 3)μην κανω καμια μαλακια και βαψω τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το σκεφτηκα και αυτο γιατι και 60γιουρια λιγα δεν ειναι με 80 παιρνω τον πισω προφυλακτηρα gti.Αλλα 1)δεν ξερω που βρισκω το σπρει 2)ποση ωρα θελει να μεινει στον γρυλλο για να στεγνωσει 3)μην κανω καμια μαλακια και βαψω τιποτα αλλο..

1) Σε χρωματοπωλειο ;)

2) Δεν εχω ιδεα!!!! :pardon:

3) Αυτο φοβαμαι και γω!!! :thumbsd:

Παντως τωρα που αλλαξα και ζαντολαστιχα ενα βαψιματακι ειναι ο,τι πρεπει!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η αλλη λυση. Λαδομπογια,πινελακι,βαφεις βαζεις τον τροχο προσεκτικα, και συνεχιζεις με τους αλλους τρεις. Το αμαξι θα μεινει στον γρυλο οση ωρα θα βαφεις τις δαγγανες.Δεν ειναι αναγκη να τις βαψεις και απο μεσα και δεν ακουμπουν τις ζαντσες για να χαλασουν.Απλα δεν πλησιαζεις τη περιοχη που φενεται το τακακι καιτα ελατηρια πο το συγκρατουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η αλλη λυση. Λαδομπογια,πινελακι,βαφεις βαζεις τον τροχο προσεκτικα, και συνεχιζεις με τους αλλους τρεις. Το αμαξι θα μεινει στον γρυλο οση ωρα θα βαφεις τις δαγγανες.Δεν ειναι αναγκη να τις βαψεις και απο μεσα και δεν ακουμπουν τις ζαντσες για να χαλασουν.Απλα δεν πλησιαζεις τη περιοχη που φενεται το τακακι καιτα ελατηρια πο το συγκρατουν.

Αυτο μου ακουγεται καλυτερο απο το σπρει,τουλαχιστον πιο ελεγχομενο αλλα η λαδομπογια ειναι καταλληλη για αυτην την δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τεσερις μηνες τωρα δεν εχω προβλημα.Η μπογια ουτε ξεθωριασε ουτε ξεφλουδιστηκε ουτε επαθε κατι αλλο.Και οταν πλενω το αμξαι και φευγει η σκονη απο τα τακακια γυαλιζουν σαν καινουργιες.

Link to comment
Share on other sites

+1000

Και εγω με λαδομπογια και πινελακι τις εβαψα, ουτε εφημεριδες και χαρτοταινιες χρειαζονται οπως το σπρει, και εδω και κανα 6μηνο+, δεν εχουν παθει το παραμικρο...

aftervi.jpg

dsc00615ra.jpg

Φοβερη δουλεια,το αποφασισα θα φυλαξω τα 60 ευρω για τον προφυλακτηρα του gti.Επομενως απλα παω και ζηταω κοκκινη λαδομπογια..

Link to comment
Share on other sites

Επομενως απλα παω και ζηταω κοκκινη λαδομπογια..

Ειδες ποσο απλο ειναι,φτηνο και τελειο ειναι???

Ναι!αυριο κιολας παω να το κανω.πρεπει να το αφησω καποια ωρα πανω στο γρυλλο?ή φοραω τη ροδα αμεσως?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τις εβαψα με σπρει ενταξει γουστα ειναι αυτα αλλα εγω τις εχω 2 χρονια και δεν μιλαμε για πλυσιματα 2 φορες την εβδομαδα και με καυτο νερο που δεν βαζεις χερι και εξακολουθουν να ειναι κατακοκκινες για αυτο ειπα εγω σπρει υψηλης και με λιγη προσοχη και καλη μονωση πιστευω οτι δεν θα εχετε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τις εβαψα με σπρει ενταξει γουστα ειναι αυτα αλλα εγω τις εχω 2 χρονια και δεν μιλαμε για πλυσιματα 2 φορες την εβδομαδα και με καυτο νερο που δεν βαζεις χερι και εξακολουθουν να ειναι κατακοκκινες για αυτο ειπα εγω σπρει υψηλης και με λιγη προσοχη και καλη μονωση πιστευω οτι δεν θα εχετε προβλημα.

καλη λυση ακουγεται και το σπρει απλα φοβαμαι γιατι δεν ειναι ελεγχομενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.