Jump to content
ktm25089

βαψιμο σε δαγκανες

Recommended Posts

Καλημέρα Σε Όλους Μόλις Παρέλαβα Το Κιτ Της Foliatec,Η Συσκευασία Έχει Ένα Σπρέι,Ένα Χρώμα Και ¶λλα Δυο Κουτάκια Τα Οποία Δεν Ξέρω Τι Είναι,Παρακαλώ Όποιος Γνωρίζει Κάτι Ας Βοηθήσει

Αν Μπορεί Να Με Πει Πως Το Βάφουμε Θα Το Εκτιμούσα,Διάβασα Στο Forum Περί Βαψίματος Αλλά Δεν Αναγράφει Κάποιος Για Το Κιτ Της Foliatec.

http://rabbitownersclub.com/vw/showthread....ipers-8559.html

Δεν είναι το σετάκι που πήρες αλλά περίπου το ίδιο σε άλλη μάρκα.Πιστεύω πως η διαδικασία είναι η ίδια. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σε Όλους Μόλις Παρέλαβα Το Κιτ Της Foliatec,Η Συσκευασία Έχει Ένα Σπρέι,Ένα Χρώμα Και ¶λλα Δυο Κουτάκια Τα Οποία Δεν Ξέρω Τι Είναι,Παρακαλώ Όποιος Γνωρίζει Κάτι Ας Βοηθήσει

Αν Μπορεί Να Με Πει Πως Το Βάφουμε Θα Το Εκτιμούσα,Διάβασα Στο Forum Περί Βαψίματος Αλλά Δεν Αναγράφει Κάποιος Για Το Κιτ Της Foliatec.

Φιλε μου στο post#16 εχω ανεβασει σχετικο βιντεακι του youtube που ισως σου φανει χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ Να Απαντήσουν Όσοι Το Έχουν Χρησιμοποιείσει

Έχω Αγοράσει Το Κιτ Της Foliatec Το Οποίο Έχει Μέσα Τα Εξείς

1).Brake Caliper Cleaner

2).Brake Caliper Lacquer (Είναι Το Χρώμα)

3).Brake Caliper Primer

4).Brake Caliper Hardener

Το Πρόβλημα Μου Είναι Το Εξείς:Πως Ξεκινάω Την Διαδικασία Και Πως Τελειώνω,Πρέπει Να Αναμίξω Κάποια Απο Αυτά Αν Ναι Ποιά Θα Ήθελα Πολύ Όποιος Το Έχει Χρησιμοποιείσει Να Με Ενημερώσει,Που Ξέρετε Μπορεί Να Χρειαστεί Και Σε ¶λλον.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

με σηρά σου τα βάζω τι πρέπει να κάνεις.......

1). Brake Caliper Cleaner -> Καθάρισε πολύ καλα με αυτό τις δαγκάνες

2). Brake Caliper Primer -> Αφου καθαρίστικε πολύ καλά και στέγνωσαν οι δαγκανες περνάς το primer

3). Brake Caliper Lacquer (Είναι Το Χρώμα) -> To βάφεις... και αφίνεις να στεγνώσει (όχι πολύ χρόνο)

4). Brake Caliper Hardener (Βερνίκη) -> είναι το άχρομο και σκληριντικό βερνικί και το περνάς αφού στεγνόσει το χρώμα για να αποκτίσει την γυαλάδα αλλά και να προστατέψει το χρώμα :o

Link to comment
Share on other sites

το χρωμα (Lacquer) δεν το κανουμε αναμιξη με τον σκληρηντη (herdener)?????

Ετσι τουλαχιστον εχω κανει εγω οσες φορες εβαψα με 2Κ χρωμα σαν αυτο της foliatec.

Μηπως εχει γινει καποιο λαθος?μην παει τζαμπα το κιτ του ανθρωπου.

Link to comment
Share on other sites

στο κιτ αυτό με το χρόμα (που βάφετε με πινέλο) όχι σπρέι ναι κάνουμε ανάμιξη.

Link to comment
Share on other sites

στο κιτ αυτό με το χρόμα (που βάφετε με πινέλο) όχι σπρέι ναι κάνουμε ανάμιξη.

Οπότε Εγώ Που Θα Το Βάψω Με Πινέλο Ποιο Θα Κάνω Ανάμιξη;

Το Hardener Με Το Χρώμα;

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

3). Brake Caliper Lacquer (Είναι Το Χρώμα)

4). Brake Caliper Hardener (Βερνίκη)

Αυτά τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

σε φανοποιεία

Γνωρίζεις κανένα συγκεκριμένα?

Όλα όσα έχω ρωτήσει δεν βάφουν (μάλιστα ένας μου απάντησε είσαι τρελός ρε φιλαράκι να φάω όλη την ημέρα για 50¤ ???)είναι αρκετά κουραστική και άσκοπη δουλειά για φανοποιό...

Link to comment
Share on other sites

γιατι θελεις να βαψεις τις δαγκανες;

απλα για φιγουρα; καλυτερα δωσε τα λεφτα αυτα να παρεις κατι που θα αυξησει την ασφαλεια του αυτοκινητου. το ακοπο χρωμα πανω στη δαγκανα δε θα το αναβαθμισει καθολου το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι θελεις να βαψεις τις δαγκανες;

απλα για φιγουρα; καλυτερα δωσε τα λεφτα αυτα να παρεις κατι που θα αυξησει την ασφαλεια του αυτοκινητου. το ακοπο χρωμα πανω στη δαγκανα δε θα το αναβαθμισει καθολου το αυτοκινητο.

Το αυτοκίνητο το βελτιώνεις σήμφωνα με αυτό που αρέσει για πάρτη σου! όλοι έχουμε περάσει χαζά και ανούσια πράγματα στα αυτοκινητά μας, αλλά για κάποιον που του αρέσει το κάνει ακριβώς για αυτό τον λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο το βελτιώνεις σήμφωνα με αυτό που αρέσει για πάρτη σου! όλοι έχουμε περάσει χαζά και ανούσια πράγματα στα αυτοκινητά μας, αλλά για κάποιον που του αρέσει το κάνει ακριβώς για αυτό τον λόγο!

1+!!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο το βελτιώνεις σήμφωνα με αυτό που αρέσει για πάρτη σου! όλοι έχουμε περάσει χαζά και ανούσια πράγματα στα αυτοκινητά μας, αλλά για κάποιον που του αρέσει το κάνει ακριβώς για αυτό τον λόγο!

+1000 και από εμένα...

+ θα μπει μαύρη ζάντα στην Γκόλφο οπότε με κόκκινες δαγκάνες θα δείξει ακόμα πιο πολύ η ζάντα και το σύνολο...

Ο Δήμος είναι ο? που? και τηλ? αν δες θες να κάνεις διαφήμιση pm please...

Link to comment
Share on other sites

ο Δήμος θα σου κάνει τέλεια δουλειά! ;) άντε με το καλό να το δείς όπως θές!

Link to comment
Share on other sites

ανέβασε photo να δούμε την δουλειά ;)

Link to comment
Share on other sites

ε όποιος είναι ο άμεσα βαφόμενος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες εβαψα τις δικες μου στου μαστρο-Δημου. Τη δουλεια εκανε ο Νικος ο γιος του και ειναι αψογες. Βαψιμο με το πιστολι και το χρωμα ειναι το κοκκινο της vw.

Ιδου: post-10954-1254123424_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες εβαψα τις δικες μου στου μαστρο-Δημου. Τη δουλεια εκανε ο Νικος ο γιος του και ειναι αψογες. Βαψιμο με το πιστολι και το χρωμα ειναι το κοκκινο της vw.

Ιδου: post-10954-1254123424_thumb.jpg

Φανταζομαι μπρος πισω και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες εβαψα τις δικες μου στου μαστρο-Δημου. Τη δουλεια εκανε ο Νικος ο γιος του και ειναι αψογες. Βαψιμο με το πιστολι και το χρωμα ειναι το κοκκινο της vw.

Ιδου: post-10954-1254123424_thumb.jpg

Πολύ καλό αποτέλεσμα

Υ.Γ. Όμορφη η ζαντούλα η Momo GTR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.