Jump to content
JDL9

ΕΠΙΣΗΜΩΣ Golf Mk6

Recommended Posts

ποιος θα το παρει?εσυ και ο k.pil standar οι δυο πρωτοι B)

κατι σαν το golf II RALLYE θα ειναι κι αυτο.λιγα και καλα :lol:

μωρη κουφάλα... (sorry για το μωρη tongue.gif ) βλέπω με έμαθες καλα! tongue.giftongue.gif

κάτσε ΑΝ βγει ποτε η plus ή η R42 τότε σίγουρα το ed30 θα πουληθεί.... αλλιως το απλό δεν το παίρνω.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως το αλαξαν απλα για οικονομια και οι διαφορε ς θα φανουν στο 7αρι, οποτε ξκαλα καναμε και πηραμε το 5αρι

+100000

Link to comment
Share on other sites

το 7αρι νωρίτερα απο το 2012 ΜΗΝ το περιμένετε

Το πηρα το 2007. Μεχρι το 2012 που θα βγει + 1 χρονο στην παραγωγη = 6 χρονια...

Καλα ειναι. θα το κρατησω μια 6ετια το Γκολφακι μου και μετα θα παρω Hyundai i10... tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στην αρχή που είδα το golf V δεν μου είχε αρέσει καθόλου εξωτερικά , μετά όμως με το βλέπε βλέπε άρχισε να μου αρέσει . Έτσι πιστεύω θα γίνει και με το VI ! Πόσο μάλλον εάν τα πίσω φανάρια αλλαχτούν με αυτά του R32 , και γίνουν τα οπίσθιά του φωτιά !! Όπως στην φωτό , στην οποία τα σκούρυνα λίγο ώστε να μοιάζουν με του R32 !

286555917934fb280d9copz6.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: Προς το παρών παιδιά οι πρώτες φωτος απο το Golf VI GTI και το απλό ::thumbsup:

high_7.jpg

72591_b.jpg

73533_b.jpg

73534_b.jpg

73535_b.jpg

vw_golf_vi_paris_14.jpg

vw_golf_vi_paris_15.jpg

vw_golf_vi_paris_16.jpg

vw_golf_vi_paris_17.jpg

vw_golf_vi_paris_04.jpg

vw_golf_vi_paris_01.jpg

vw_golf_vi_paris_02.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Δεν ξέρω για εσάς , άλλα το VI GTi εμένα με κολάζει ! Τέλειο είναι ! :heart: :heart:

Volkswagen-Golf-VI-GTi-01.jpg

Volkswagen-Golf-VI-GTi-04.jpg

Volkswagen-Golf-VI-GTi-07.jpg

vw_golf_vi_gti_paris_24.jpg

high_3.jpg

high_4.jpg

high_5.jpg

high_6.jpg

vw_golf_vi_gti_paris_12.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Όλα καλά αλλά αυτό το πίσω μέρος δε βλέπεται με τίποτα!

Να δεις που θα το συνηθίσουμε και θα μας αρέσει κι αυτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εβγαλαν τον κεντρικο αεραγωγο που μας εχει σπασει τα νευρα στο τριξιμο!!!

Προσωπικα δεν με χαλαει ιδιαιτερα το 6, το 5 παντως το οποιο εχω οταν ειχε βγει το χαρακτηριζα απαισιο!

Link to comment
Share on other sites

Να δεις που θα το συνηθίσουμε και θα μας αρέσει κι αυτό. :D

Με 1000 !! Ότι λέτε εσείς παιδιά για το 6αρι τα έλεγα εγώ για το 5αρι με το που παρουσιάστηκε . Σαν το είδα από κοντά στους δρόμους ξετρελάθηκα και έχω φάει κόλλημα , κόλλημα χοντρό !!! Το ίδιο πιστεύω θα γίνει και με το 6αρι σε όσους δεν τους αρέσει προς το παρών ! :blink: Αρχίζω να πέρνω διαζύγιο με το 5αρι σιγα σιγα για να μου ερθει πιο μαλακά το 6αρι ! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

GOLF V FOR EVER... και ας εχω την παλια μασκα. Εαν ειχα την καινουργια δεν το ζητητω...πολυ ομορφοτερο το V

Παντως οσοι πηγαν προσφατα στο σαλονι αυτοκινητου ολοι ελεγαν για το Σιροκο...ειδικα ενα μπλε που ειχε στην εκθεση φυσουσε...θαπουλησει τρελα το αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στην Αυτοκίνηση 2008 και είδα το Golf VI. Μπροστά μπορείς να πεις ότι είναι πιο ωραίο από το V.

Πίσω όμως το V, είναι πολύ πιο ωραίο κατά την γνώμη μου. Μέσα είναι σχεδόν το ίδιο, φαίνεται πιο ποιοτικό

και έχει άσπρο φωτισμό όπως το AUDI A3. Πάντως η πόρτα του 3θυρου που υπήρχε στην έκθεση μου φάνηκε

πιο ελαφριά από του 3θυρου Golf V..... ;)

Edited by tasos7
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα εμφάνισης....

Το πίσω μέρος είναι ΧΑΛΙΑ ! Τα φανάρια δε μου αρέσουν καθόλου και επιτέλους, τι περιμένουν για να βάλουν LED; new_killpc.gifnew_grrrr.gif

Μπροστά καλό

Ο φωτισμός μέσα δε με χαλάει, ίσα ισα που είναι από τους πιο όμορφους. Προτιμώ όμως το μπλε (απλά με τρελένει ;)hearts.gifhearts.gif )

Από θέμα κινητήρα δε με απασχολεί. Κάποια στιγμή θα βγει ένα προγραμματάκι και θα πάρουν από καμια 80αρια άλογα μπα-μπαμ tongue.gif

Πάντως πιστεύω οτι έβγαλαν το 6αρι πιο συντηριτικό για να σπρώξουν αυτούς που θέλουν κάτι πιο σπορ στο σιρόκο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εβγαλαν τον κεντρικο αεραγωγο που μας εχει σπασει τα νευρα στο τριξιμο!!!

Κι εμένα έρτιζε και πήγα και μου το φτιάξανε. Από τότε έιναι οκ.

Πάντως έτσι είναι καλύτερα. Τώρα πια υπάρχει και κάποιος χώρος για οργανάκια ;)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πόρτα του 3θυρου που υπήρχε στην έκθεση μου φάνηκε

πιο ελαφριά από του 3θυρου Golf V..... :unsure:

Εάν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι θα μειώσουν το κόστος παραγωγής άρα και την τιμή του σε σχέση με το προηγούμενο golf . Εάν έχεις δίκαιο , τότε το έκαναν στην ασφάλεια ? Αλλιώς πρέπει να μάθουμε σε ποιο κομμάτι της παραγωγής μείωσαν το budget ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι θα μειώσουν το κόστος παραγωγής άρα και την τιμή του σε σχέση με το προηγούμενο golf . Εάν έχεις δίκαιο , τότε το έκαναν στην ασφάλεια ? Αλλιώς πρέπει να μάθουμε σε ποιο κομμάτι της παραγωγής μείωσαν το budget ! :unsure:

Μακάρι να μειώσουν και την τιμή του αλλά δύσκολο το κόβω.... Ακριβώς επειδή και εγώ είχα διαβάσει ότι ήθελαν να μειώσουν το κόστος,

είπα να δω αν μείωσαν καθόλουν λαμαρίνα και μου φάνηκε ότι το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Πάντως η πόρτα του 3θυρου που υπήρχε στην έκθεση μου φάνηκε

πιο ελαφριά από του 3θυρου Golf V..... :unsure:

Από το καπό θα καταλάβεις καλύτερα, γνώμη μου.

Η πόρτα μέσα έχει μηχανισμούς ,τζάμια,ηχεία,πλαστικά κλπ. Δεν μπορείς να καταλάβεις αν ελάφρυναν(μείωσαν) την λαμαρίνα ή αυτά που έχει μέσα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω οτι έβγαλαν το 6αρι πιο συντηριτικό για να σπρώξουν αυτούς που θέλουν κάτι πιο σπορ στο σιρόκο ;)

Τι ειπε ο ανθρωπος.... worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.