Jump to content
Polo-man

ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Alfa Romeo Mi.to

Recommended Posts

Εχω ενα πολακι 9n το οποιο μου εχει βγαλει την παναγια machinegun.gifmachinegun.gif και σκεφτομαι την αγορα της MI.TO απ'οτι διαβαζω το αμαξι ειναι υπερπληρες απο εξοπλισμο και σε πολυ καλη τιμη. Παρακαλω την γνωμη σας......... :)

Link to comment
Share on other sites

όμορφο αμάξι είναι, καλό είναι, το πολάκι σε έχει ξενερώσει λιγάκι? σε έβγαλε προβλήματα και αποφάσισες να το αλάξεις? πάντως πολύ ομορφό !

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πολακι 9n το οποιο μου εχει βγαλει την παναγια machinegun.gifmachinegun.gif και σκεφτομαι την αγορα της MI.TO απ'οτι διαβαζω το αμαξι ειναι υπερπληρες απο εξοπλισμο και σε πολυ καλη τιμη. Παρακαλω την γνωμη σας......... ;)

Μια κοροιδια και μιση..Και στο λεει πρωην Ιταλοφιλος...Εσωτερικα ειναι σα το bravo με ψευτοσπορ πινελιες (καρμπον στυλ κ αλουμινιο..) ενω εξωτερικα δεν εχω δει πιο ασχημη alfa romeo ...Η γνωμη μου παντα..Ασε που στα λεφτα αυτα παιρνεις πολυ καλυτερο τουτου..

Link to comment
Share on other sites

όμορφο αμάξι είναι, καλό είναι, το πολάκι σε έχει ξενερώσει λιγάκι? σε έβγαλε προβλήματα και αποφάσισες να το αλάξεις? πάντως πολύ ομορφό !

δυστηχως με εχει ξενερωσει πολυ.....πολλα προβληματα, και το βασικο καθε 1500λμ ενα λιτρο ελαιολαδο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως με εχει ξενερωσει πολυ.....πολλα προβληματα, και το βασικο καθε 1500λμ ενα λιτρο ελαιολαδο!!!!!!!!!!

Για το λάδι έχω ακούσει και εγώ, αλλά μπορεί να φταίει που ειναί ψιλό αυτό που βάζουν είχε ανοιχτεί τόπικ με αυτό το θέμα του λαδιού δόξα τον θεό εμένα δεν καίει ουτε γραμάριο, πάντος καλή επιλογή το αμαξί που σκευτεσε και εαν είναι και το πάρεις σου ευχωμαι καλοτάξιδο να είναι

Link to comment
Share on other sites

Για το λάδι έχω ακούσει και εγώ, αλλά μπορεί να φταίει που ειναί ψιλό αυτό που βάζουν είχε ανοιχτεί τόπικ με αυτό το θέμα του λαδιού δόξα τον θεό εμένα δεν καίει ουτε γραμάριο, πάντος καλή επιλογή το αμαξί που σκευτεσε και εαν είναι και το πάρεις σου ευχωμαι καλοτάξιδο να είναι

thank you dark angel παντως αν δεν ειχα φαει τετοια πικρα με το πολακι θα σκεφτομουν και την αγορα καποιου αντιστοιχου μοντελου σε vw

Link to comment
Share on other sites

μυστήριο αυτό το Mito!!

δεν το είχα ξαναδεί!

"περίεργο" σχεδιασμό έχει αλλά ωραία γενικά :D:)

πάντως θέλεις να δώσεις το polo γιατί βαρέθηκες τα προβλήματά του και το λάδι που καίει και θα πάρεις alfa romeo ????

νομίζω χειρότερα θα είσαι εκεί! :)

Link to comment
Share on other sites

έγω λέω καλή αγορά θα κάνει το παίδι, και εάν πάρει το 1.8 με τα 230... δεν έχω λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις..

Και εγώ απο Golf 4 1.6 Generation πήγα σε Alfa GT 1.8 TS.

Μέχρι στιγμής 1,5 χρόνος χτύπα ξύλο -0- προβλήματα.

Αυτό που ξεχωρίζει στην Alfa απο την πρώτη κιόλα στιγμή είναι το κράτημα-μαγικό κράτημα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει αυτό το αυτοκινητάκι. Πραγματικά. Αλλά δεν ξέρω αν τα 230 θα μπορεί να τα διαχειριστεί εύκολα. Είναι ελαφρυ και μικρό. Ο 1.4 είναι ο ιδανικός. Και με 2-3 καλά έξτρας, θα είναι κουκλί. ¶σε που δεν σε αγχώνει και το τεκμήριο.

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις..

Και εγώ απο Golf 4 1.6 Generation πήγα σε Alfa GT 1.8 TS.

Μέχρι στιγμής 1,5 χρόνος χτύπα ξύλο -0- προβλήματα.

Αυτό που ξεχωρίζει στην Alfa απο την πρώτη κιόλα στιγμή είναι το κράτημα-μαγικό κράτημα...

την εχει παρει ενα φιλαρακι την gt το αμαξι ειναι ολα τα λεφτα μιλαμε για τρελο κρατημα

Link to comment
Share on other sites

Είναι χειρότερη από την VW?

Nαι. Το να καις λάμπες κάθε 2-3 μέρες, πολλαπλασιαστές κάθε βδομάδα και να έχεις και ένα σωρό ασφάλειες μαζί σου, δεν το κάνει πιο αξιόπιστο.

Τα μηχανικά προβλήματα παλεύονται, τα ηλεκτρικά όμως;

Αυτά για τα παλία άλφα. Τα καινούρια έχουν λυτρωθεί από τα ελλατώματα του παραλθόντος. Έτσι λένε τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την σχεδιαστική επιρροή φαίνεται από που την πήραν...

040603_wolf_fish.jpg

8ywly26iovs2niqrhg2b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.