Jump to content
Giorgos79

95άρα Αμόλυβδη σε πρατήρια Shell

Recommended Posts

Την εβδομάδα που μας πέρασε ξεκίνησε το πρώτο σκέλος των διακοπών μου με αποτέλεσμα λόγω πολλών "περιπλανήσεων" οι επισκέψεις στα πρατήρια καυσίμων να γίνουν πιο πυκνές......

Παρατήρησα λοιπόν και στην Αθήνα, αλλά και στην επαρχία, πρατήρια Shell να έχουν προκλητικά φτηνή 95 απλή αμόλυβδη, αλλά μόλις έμπαινα βλέποντας τη ταμπέλα "καμάκι" μου έλεγαν οτι έχουν μόνο V-power και Racing, γιατί η απλή τελείωσε ή γιατί έγινε λάθος στη παραγγελία και παράγγειλαν Diesel κλπ κλπ.

Έτυχε σε κάποιον αυτό το διάστημα κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

κάτι αντοίστιχο έπαθα με ΒΡ στην Κέρκυρα αλλά μπορεί να ήτανε και μεμόνομένα περιστατικά για Shell τουλάχιστών στην πόλη μου δέν έχω παρατιρίσει κάτι τέτιο, αλλα σε ΒΡ και σε ΑVIN το παρατήρισα... κόλπο για να πουλίσουνε την 100αρα είναι (όχι πώς θα έβαζα 95 ;) ) απλά η κοροϊδία και η απάτη είναι λίγο... που σου την δίνει

Link to comment
Share on other sites

κάτι αντοίστιχο έπαθα με ΒΡ στην Κέρκυρα αλλά μπορεί να ήτανε και μεμόνομένα περιστατικά για Shell τουλάχιστών στην πόλη μου δέν έχω παρατιρίσει κάτι τέτιο, αλλα σε ΒΡ και σε ΑVIN το παρατήρισα... κόλπο για να πουλίσουνε την 100αρα είναι (όχι πώς θα έβαζα 95 :D ) απλά η κοροϊδία και η απάτη είναι λίγο... που σου την δίνει

Εμένα μου έτυχε σε 3 πρατήρια, Αθήνα και Ζάκυνθο, και ο μόνος λόγος που μπήκα ήταν η προκλητικά φτηνή τιμή της απλής αμόλυβδης(6,7 λεπτά φτηνότερη από το ΑΠΕΝΑΝΤΙ πρατήριο). Ούτε πινακίδα οτι τελείωσε, ούτε τίποτα. Αφού τους τα έχωσα, πήγα στον απέναντι......

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σήμερα στα γνωστά πρατήρια της Shell στην Αναπαύσεως στα Βριλλήσια. Ταμπέλες γραμμένες στο χέρι με "ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΤΕΛΟΣ". Φυσικά τους χαιρέτησα ευγενικά....

Link to comment
Share on other sites

άλλα κόλπα τώρα οι Βενζινοπόλεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σήμερα στα γνωστά πρατήρια της Shell στην Αναπαύσεως στα Βριλλήσια. Ταμπέλες γραμμένες στο χέρι με "ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΤΕΛΟΣ". Φυσικά τους χαιρέτησα ευγενικά....

Τουλάχιστον αυτοί είχαν τη καλοσύνη να βάλουν και μια ταμπελίτσα....

Πάντως στον Πύργο που ήμουν τη προηγούμενη εβδομάδα και μπήκα επίτηδες σε 2 πρατήρια δεν παρατήρησα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

εμάς εδώ πρέβεζα κάπως αρχήσαν να καλητερευουν οι τιμές και να γίνωνται ποιο υπευθινοι οι πρατηριουχοι... πάντως ειδαμε κλασικα την Cyclone 1.335 100αρα όπως και η ΒΡ 1.380 τι να πώ που πρίν λίγο είχε τιμή 1.4+

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό που λες εδώ και καιρό στη Λαμία στη Shell στον πασιάκο.

Έχει κράχτη 95άρα και μεσα έχει χαρτί που λέει τελος.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό που λες εδώ και καιρό στη Λαμία στη Shell στον πασιάκο.

Έχει κράχτη 95άρα και μεσα έχει χαρτί που λέει τελος.

Ξεκίνησαν τα ίδια πάλι???

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι τελικα ειναι χαζοι.Ειδικα στην επαρχια οποιος κανει τετοια κολπα ειναι τελειωμενος.Ο κλεφτης και ο ψευτης τον πρωτο χρονο χαιρονται.Στην επαρχια δε χρειαζεται πολυς χρονος για να μαθευτει αυτο το κολπο και ο συγκεκριμενος βενζινοπωλης στην τελικη θα χασει πελατεια.Τελικα μερικοι οχι μονο δεν εχουν τη στοιχειωδη εξυπναδα να προσελκυσουν πελατες αλλα ειναι τοσο στουρνοι που θα χασουν κ αυτους που εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι τελικα ειναι χαζοι.Ειδικα στην επαρχια οποιος κανει τετοια κολπα ειναι τελειωμενος.Ο κλεφτης και ο ψευτης τον πρωτο χρονο χαιρονται.Στην επαρχια δε χρειαζεται πολυς χρονος για να μαθευτει αυτο το κολπο και ο συγκεκριμενος βενζινοπωλης στην τελικη θα χασει πελατεια.Τελικα μερικοι οχι μονο δεν εχουν τη στοιχειωδη εξυπναδα να προσελκυσουν πελατες αλλα ειναι τοσο στουρνοι που θα χασουν κ αυτους που εχουν.

Να τους χάσουν Νάσο, γιατί να μην τους χάσουν. Κι αν σκαρφίζονται τέτοια κόλπα, ποιός ξέρει τι άλλο -μη εμφανές- θα έχουν σκαρφιστεί με σκοπό το κέρδος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.