Jump to content
nasos_ea

Polo μοντ. '99

Recommended Posts

Παιδια εχω βρει ενα polo 1.4 75 αλογα μοντ. '99 που προοριζεται για τον αδερφο μου.Το ειχε γυναικα κι εχει κανει 60.000 χλμ.Τα σερβις εχουν γινει στην αντιπροσωπεια της Vw εδω στην Ηλεια με το βιβλιο του σερβις κομπλε.Το τελευταιο σερβις εγινε στα 48.000 χλμ.?Το αυτοκινητο ειναι σε κατασταση σουπερ.Παρα πολυ προσεγμενο μεσα εξω.Θελω να ρωτησω τα παρακατω.

1) Η τιμη των 5000 ευρω κρινεται ικανοποιητικη;

2)Στα 60.000 χλμ ή σχετικα κοντα, υπαρχει κατι που πρεπει να αλλαχτει (βαλβολινες,ιμαντας κ.λ.π.);

3)Απο καταναλωση λαδιου πως παει το συγκεκριμενο μοντελο;

4) Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

Link to comment
Share on other sites

κοίτα μην θέλει αλάγη ιμάντα (εαν δεν τον άλαξε) αλαξέ τον, αμα είναι σε τετια τέλια κατάσταση, 5000χιλιάρικα? λίγο πολλά δεν είναι? κανα 3000 χιλιαρο... νομίζω πρέπει να κοιμένετε αυτό το 100άρι τότε πάνω απο 5.000 πρέπει να πουλιθει μετα? το αμάξι είναι καλό κοίτα εαν μπορείς να κατευάσεις την τιμή και όχι δεν καίει πολλά είναι σούπερ για μέσα στην πολη και ταξιδάκι απλά δεν θα έχει "τις" επιδοσεις...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το πολο του 99 ειχαν 68 αλογα και οχι 75 απο το 2000 και μετα με το 6ν2 ειχαν 75 αλογα

Link to comment
Share on other sites

Με ενα ψαξιμο που εκανα παντως στο ιντερνετ, παιζει απο 4500 μεχρι 5500.Τα τρια και τεσσερα χιλιαρικα δεν τα ειδα πουθενα.Κι εμενα πολλα μου φανηκαν αλλα τοσο το βλεπω και σε αγγελιες.

Υ.Γ. Αρη εισαι σιγουρος για τα αλογα.Ειχα μεσα αλλα δυο ατομα και το αιρ κοντισιον ανοιχτο και ανοιγε καλα.Δεν το περιμενα ετσι.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

διλάδη δεν προκιτε να κάνετε έστω μια κουβέντα να κερδίσετε κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

διλάδη δεν προκιτε να κάνετε έστω μια κουβέντα να κερδίσετε κάτι ?

Το βλεπω λιγο δυσκολο να του κατεβασω την τιμη.Δεν παιρνει απο λογια.Εχει κολλησει στα πεντε χιλιαρικα.Δε θελω πολυ να του δωσω κανενα ακυρο.Απλα ρε παιδια με το συγκεκριμενο αυτοκινητο δεν εχω τις αμφιβολιες που εχω με αυτοκινητα μαντραδων.Ουτε κατεβασμενα χλμ εχει, τα σερβις του ειναι ολα στη Vw και ειναι πολυ προσεγμενο ολοκληρο το αυτοκινητο.Επισης δεν ειναι δουλεμενο στην Αθηνα αλλα στην επαρχια σε ανοιχτους δρομους.Αυτο που με χαλαει ειναι αυτη η κ@@@ζαντα.Η σιδερενια με τις στρογγυλες τρυπες.Ειναι για να κοβεις φλεβες....

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

πάντως αμά ειναι έτσι όπως τα λές... πάρτο

Link to comment
Share on other sites

περίμενε λίγους μήνες πριν τα τέλη κυκλοφορίας. Τότε να δεις πως θα κάνει κρα ο κώλος της να το δώσει. Βρωμάει ο τόπος από τέτοια polo, σίγουρα θα βρεις σε καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω λιγο δυσκολο να του κατεβασω την τιμη.Δεν παιρνει απο λογια.Εχει κολλησει στα πεντε χιλιαρικα.Δε θελω πολυ να του δωσω κανενα ακυρο.Απλα ρε παιδια με το συγκεκριμενο αυτοκινητο δεν εχω τις αμφιβολιες που εχω με αυτοκινητα μαντραδων.Ουτε κατεβασμενα χλμ εχει, τα σερβις του ειναι ολα στη Vw και ειναι πολυ προσεγμενο ολοκληρο το αυτοκινητο.Επισης δεν ειναι δουλεμενο στην Αθηνα αλλα στην επαρχια σε ανοιχτους δρομους.Αυτο που με χαλαει ειναι αυτη η κ@@@ζαντα.Η σιδερενια με τις στρογγυλες τρυπες.Ειναι για να κοβεις φλεβες....

1. Σε αυτα τα χλμ. θα κοιταξεις εαν εχει αλλαξει το λουρι. Λογικα θα το εχει αλλαξει η αντιπροσωπεια στο τελευταιο service που εκανε.

2. Για λαδια δεν νομιζω να καιει. Αυτο ηταν.........προτερημα του 9Ν fire.gif (ειχα στο πορτπαγκαζ παντοτε λαδι για παν ενδεχομενο fire.gif ).

3. Καλα η..............δεν πεφτει οθτε 500€? Ασε μολις τις ερθουν τα ασφαλιστρα και τα τελη θα δεις πως θα κανει παζαρια. Παντως αν εχεις υπομονη <χορεψε> την.

Link to comment
Share on other sites

"τι 5 χιλιάρικα ρε..." πες της?

9 χρόνων αυτοκίνητο?

μου φαίνεται ότι ο κόσμος έχει τρελαθεί.

κ να φανταστείς ότι (όπως είπες)δεν έχει ούτε ζαντες αλουμινίου.

Link to comment
Share on other sites

απαρετίτος παζάρι η όχι δεν θέλει πές της ciao...

Link to comment
Share on other sites

απαρετίτος παζάρι η όχι δεν θέλει πές της ciao...

Ελα ντεεεεεε. Εδω περσυ το πολακι που ηταν 3,5 ετων και το πηραν με παζαρια που τους εκανα 8.500€ ;) και <γεματο> :)

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν με πέρνει να πουλίσω το δικό tongue.gif πάντως πιστεύω πώς αμα την αφίσεις λίγο έτσι χωρείς να της δίξετε ότι καίγεστε θα την τσούξει και ρίξει την τιμή πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και τ αλλα παιδια τα λεφτα ειναι πολλα για το συγκεκριμενο,

με τα ιδια λεφτα πιστευω βρισκεις ενα πολυ καλοσυντηρημενο 100αρι.

Παντως αν περιμενεις μεχρι να ληξει η ασφαλεια κι οταν θα ρθει το χαρτι για το σημα,

δεν υπαρχει περιπτωση να μην πεσει...

Τα λεφτα ειναι δικα σου

οπως κι η επιλογη σου!

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα θεωρω οτι ειναι πολλα, σκεψου οτι εγω εν ετει 2004 αγορασα ενα 1,4 πολο (μοντελο του 2000) φουλ οψιον (κλιματρονικ, ηλ.παραθυρα, προβολακια ομιχλης, θερμαινομενοι ηλ. καθρεπτες, κλπ) με 4500 ευρω, με 65000 πανω. δλδ αν τοτε, ενα μοντελο 4 ετων εκανε 4500, να δωσεις 5 για ενα 8ετιας ειναι λιγο τσιμπιμενο. Ωστοσο, οφειλω να σου πω οτι το πηρα απο εξωτερικό ( Βελγιο)

Φιλικα,

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα που το ξέθαψες αυτό ?

Η τελευταία απάντηση είχε δωθεί τον Αύγουστο και μάλλον ο Νάσος ή αγόρασε κάτι η το εγκατέλειψε το project :huh:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά θέλω την βοήθεια σας αν μπορείτε σας παρακαλώ. ας μην ανοίξω άλλο θέμα και απλά ας ρωτήσω σε αυτό - ελπίζω να επιτρέπεται :rolleyes:

το ερώτημα μου απλό: polo 6n 16V μοντέλο δεκέμβρης 99, 209000 km, αρκετά καλή κατάσταση εσωτερικά-εξωτερικά

4700 είναι καλά λεφτά η δεν αξίζει να το δώσω? η να το χαρώ λίγο ακόμα, αλλα μετά τι θα πιάσει ας πούμε μετά από 1-2 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

4700 είναι καλά λεφτά η δεν αξίζει να το δώσω? η να το χαρώ λίγο ακόμα, αλλα μετά τι θα πιάσει ας πούμε μετά από 1-2 χρονια?

σιγουρα σε 1-2 χρονια η τιμη θα πεσει κι αλλο αλλα ποτε δεν ξερεις ποσο

το ερώτημα μου απλό: polo 6n 16V μοντέλο δεκέμβρης 99, 209000 km, αρκετά καλή κατάσταση εσωτερικά-εξωτερικά

αυτο ειναι το μεγαλητερο προβλημα πολλα χιλιομετρα κι ολοι θελουν λιγα

γενικοτερα αν εχεις βρει ανθρωπο να το δωσεις τωρα 4700 γνωμη μου καντο δεν νομιζω να ξαναβρεις τετοια ευκαιρια συμφωνα με τα χρονια που κουβαλαει και τα χιλιομετρα που εχει κανει εκτος κι αν το προσεχεις τοσο πολυ που το εχεις σαν καινουριο κι αγοραστεις το ξερεις καλα το αυτοκινητο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει μια αγγελία πριν 2 μήνες περίπου όταν σκεφτόμουνα να το πουλήσω αλλα μετά που το ξανασκέφτηκα άλλαξα γνώμη. και ενδιαφέρθηκε κάποιος τελοσπάντων για τιμή στα 4700 περίπου τώρα.

το θέμα είναι ότι τώρα το ξανασκέφτομαι γιατί δεν ξέρω άμα θα βρω άλλη τέτοια "ευκαιρία" να το δώσω

το polaki πάντως για τα χιλιόμετρα του είναι πολύ καλο από μηχανής μεριά λόγο του ότι το οδηγούσε ο πατέρας μου τα 6 περίπου πρώτα χρονια του και δεν έχει βγάλει γερά προβλήματα, όμως θέλει αλλαγή δίσκο-plato σύντομα και δεν γίνεται να πουληθεί έτσι οποτε -300 euro τουλάχιστον

δεν ξέρω μπέρδεμα πάντως και θετικά k αρνητικά βρίσκω στο θέμα δεν ξέρω τι να κάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες το αποφάσισα το αμάξι δεν το δίνω δεν αξίζει και από την στιγμή που είμαι μια χαρά εγώ με αυτό. δεν με ενδιαφέρει ποσο θα πέσει η τιμή του, όταν αποφασίσω τελικά να το πουλήσω θα δούμε...

...μένω με την polara μου λοιπόν! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες το αποφάσισα το αμάξι δεν το δίνω δεν αξίζει και από την στιγμή που είμαι μια χαρά εγώ με αυτό. δεν με ενδιαφέρει ποσο θα πέσει η τιμή του, όταν αποφασίσω τελικά να το πουλήσω θα δούμε...

...μένω με την polara μου λοιπόν! tongue.gif

Nice ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.