Jump to content
thanasis6Ν

Ενα βημα πριν το εγκεφαλικο!

Recommended Posts

τους τελευταιους μηνες το πολο εχει αρχισει και κανει πολλα ωραια κολπακια tongue.gif εκει που πας κανονικα κανει ενα κομπιασμα και κλοτσαει.μερικες φορες δεν κανει τιποτα αλλο και παει κανονικα αλλες ομως πεφτει η αποδοση κατακορυφα και παει λες και ειναι 30 αλογα και δεν ανεβαζει με τιποτα πανω απο τις 5000 και οταν φτανει εκει με το ζορι κανει λες και πιανει κοφτη οταν το σβηνω και το ξαναβαζω μπροστα δουλευει κανονικα παλι και μερικες φορες εκει που ειμαι σταματημενος σε φαναρι και δουλευει ρολοι χωρις να πεσουν οι στροφες σβηνει ετσι απλα και ξαναπερνει κανονικα μετα!!δεν αναβει κανενα λαμπακι το εβαλα στον εγκεφαλο δεν εδειξε τιποτα του εκανα καθαρισμο πεταλουδας τιποτα.ρωτησα εναν γνωστο μηχανικο του γκρατσια και μαλλον λεει εγκεφαλος αν και δεν του εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.εσεις τι λετε?μηπως θελει να το πουλησω και μου τολεει σιγα σιγα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

καθαρισμο πεταλουδας θα σου ελεγα αλλα το εκανες ηδη.. Με αυτο εφτιαξε κατι παρομοιο στο δικο μου.

Αυτο που λες το ειχα παθει ακριβως ιδιο και αν θυμαμαι καλα του εκαναν reset,

βγαλε τον πολο της μπαταριας για καποια ωρα και βαλτον μετα..

Link to comment
Share on other sites

καλη η ιδεα σου μου το ειχε πει και ο πατερας μου αλλα το ειχα ξεχασει.ειμαι και εγω ομως ε.θα το κανω αυριο και θα επανελθω ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

ειχα το ιδιο προβλημα (σχεδον) σε BMW 318i και δεν εβρησκαν τιποτα.....και ηταν

το "ρελε τρομπας βενζινης" ! οποτε του ερχοταν κολαγε και ή εσβηνε το μοτερ

ή δεν ειχε σωστο ρευμα η τρομπα βενζινης (σαν αποτελεσμα να μην δουλεβει σωστα)

και το αμαξι δεν τραβαγε!

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα αφου, καθάρισες πεταλουδα, να τις πέρναγες και της βασικές ρυθμίσεις εαν δεν το έχεις κανει...

Link to comment
Share on other sites

εμάς δεν είχε φτάσει έως εκεί απλά πεταλούδα καθαρίσαμε και περάσαμε βασικές ρυθμίσεις και αλάξαμε πολλαπλασιαστές...

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε βαλβίδα ΑΓΡ για ρινίσματα. Εάν δούν ρινίσματα τότε είσαι για προκαταλύτη. Εάν η διάγνωση λέει ΟΚ τότε δεν πρέπει να είναι θέμα ηλεκτρικό γιατι οι σένσορες θα είχαν καταγράψει κάτι διαφορές στην τάση οπότε οι δύο σκέψεις που ερχονται στο νού είναι μπούκωμα του μοτέρ απο κάπου. Η δεύτερη σκέψη είναι αντλία βενζίνας και κάποιο σωληνάκι μπουκωμένο.

Edited by MadBrainiac
Link to comment
Share on other sites

πηγα(ο πατερας) σημερα το εβαλα ξανα στον εγκεφαλο και μου ειπαν οτι ειχε βλαβες πολλες τις μηδενισανε και μετα δεν εβγαζε ξανα θα βγω βολτιτσα μετα για δοκιμες!!!ελπιζω να την γλυτωσαμε :D .βεβαια θα το δωσουμε το 50αρι για αλλαγη γρυλου παραθυρου.τοσο εχει?την ταπετσαρια την εβγαλα μονος.(ο πατερας δηλαδη) :D

Link to comment
Share on other sites

σχεδον τα ιδια συμπτωματα και το passat του πατερα μου! αλλαξε αισθητηρα στροφων και το προβλημα λυθηκε! στο τεστερ δεν το ειχαν εντοπισει!

το ίδιο και σε εμένα, τα ίδια συμπτώματα το έδειξε και το τεστερ.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε εμένα, τα ίδια συμπτώματα το έδειξε και το τεστερ.

αυτο ηταν τελικα αν και αναψε ξανα το check θα παω αυριο να το βαλω παλι και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.