Jump to content
activious

προβλημα σε κομπρεσορα απο Golf 5 Gt?

Recommended Posts

ακομα λειτουργει καλα.οποτε μαλλον δεν χρειαζεται αλλο το θεμα.οποτε ας κλειδωσει και αν χρειαστει κατι αλλο το ξανανοιγουμε. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιο προβλημα (???) και χρειαζομαι επειγοντος βοηθεια απο τα μελη που γνωριζουν κατι παραπανω.

εδω και 2-3 μερες, ο κομπρεσορας δεν δουλευει καλα.

για παραδειγμα καθως εχω τεταρτη,πεμπτη με 2.000 στροφες μεσα και πατωντας το γκαζι,αλλες φορες δουλευει μια χαρα και το αμαξι γκαζωνει ευκολα.

αλλες φορες ομως ακουγετε το φυσιμα του κομπρεσορα στις 1900 στροφες περιπου αλλα στις 2100 ακουγετε ενα ξεφουσκωμα και κλεινει ο κομπρεσορας και το αμαξι δεν παει καθολου(νεκρο) μεχρι να πιασει τουρμπινα(3600 στρφες περιπου).

με δευτερα παλι ,παω με 2000 στροφες και γκαζωνω.αλλοτε ανοιγει καλα και αλλοτε ανοιγει αλλα κανει 2-3 κομπιασματα μεχρι τις 3500 στροφες.

πηγα σημερα στην αντιπροσωπια αλλα μου ειπαν οτι δεν βγαζει καποιο σφαλμα και δεν μπορουν να κανουν κατι.τους ειπα οτι υπαρχει προβλημα αλλα μου ειπαν οτι "αν δεν βγαλει σφαλμα δεν μπορουν να κανουν κατι".οποτε μου εκαναν τελικα το update μπας και στρωσει κατι αλλα οταν εφυγα,ενω για λιγη ωρα ολα ηταν οκ,μετα παλι τα ιδια.

τι μπορει να συμβαινει ρε παιδια???

ΥΓ:μερικες φορες μου φαινεται οτι ο κομπρεσορας κανει ενα περιεργο φυσιμα(οχι το κανονικο)

τι να κανω???που να παω να το ψαξω???αθηνα (αν ναι που) ή σαλονικα(ετεα)???

πετα το και παρε AUDI
Link to comment
Share on other sites

πετα το και παρε AUDI

χαρισμα σου.... :whistling: :whistling: :whistling:

μαλλον σου ταιριαζει πιο πολυ......

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

πετα το και παρε AUDI

χμ... ενώ εσύ που έχεις Golf 5 σύμφωνα με το προφίλ σου, να φανταστώ πως δεν είχες τα φράγκουλα για Audi και βολεύτηκες με αυτό;

Για να ηρεμήσουμε!! Μια χαρά είναι τα VWάκια!

α! και όπως είχε ζητήσει πριν καιρό ο activious... λουκέτο!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.