Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

καταρχην καλημέρα

φιλε μου μην το παιρνεις προσωπικά αλλα πίστεψε αυτο που είπες εσύ - χωρις κακόβουλη σκέψη - καποιος αλλος θα το πεί ..

δεν το πηρα προσωπικα αγορινα απλως το ειπα αυτο για να μην διατυπωθει κατι οσο αφορα εμενα σαν ατομο.τωρα το τι θα πει ο καθενας ειναι δικαιωμα του ;)

εγω απλως ηθελα να ξεκαθαρισω την θεση μ γιατι για μια λεξη που ξεχασα να βαλω ειδες τι μπορει να σκεφτει ο οποιοσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

sw6jin,

- Τα εγγεγραμμένα μέλη λειτουργούν όπως ορίζεται από την σχετική νομοθεσία για τα μη κερδοσκοπικά σωματεία, δηλαδή ψηφοφορίες, συνελεύσεις, υποψηφιότητες κλπ.

- Γίνονται δεκτές και πληρωμές μέσω Paypal κατόπιν επικοινωνίας στο σχετικό email info@vwclub.gr

- Τα δώρα είναι αναμνηστικού τύπου δεν δίνονται σε απλά μέλη και δεν θα ανακοινωθούν. Εξάλλου σπάνια μη κερδοσκοπικά σωματεία διαθέτουν δώρα κατά την εγγραφή.

- Η συνδρομή είναι ετήσια με ημερομηνία έναρξης την ημερομηνία αποπληρωμής.

Είναι λογικό κάθε κατάστημα να μην προσφέρει κάποιο είδος έκπτωσης. Όπως επίσης ακόμα κι αν προσφέρει σε συνεργασία μαζί μας θα πρέπει να έχετε τα σχετικά αποδεικτικά. Για τα οποία θα ενημερωθούν τα εγγεγραμμένα μέλη.

Γενικά το θέμα με τις διαφημίσεις στις σελίδες μας έχει συζητηθεί πολλές φορές και παρόλο που προσφέρει ένα είδος εσόδων προσπαθήσαμε να κρατηθεί καθαρό το περιεχόμενο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι η σελίδα μας είναι μικρού μεγέθους και χωρίς τα ενοχλητικά αποκρουστικά κείμενα - εικόνες. Πρόσθετα τα διάφορα διαφημιστικά προσθέτουν κίνηση δεδομένων η οποία δύναται να χρεωθεί. Υπό ορισμένες συνθήκες ίσως να εφαρμοσθεί στο μέλλον.

Η ελεύθερη κατάθεση κάποιου ποσού αν και ήταν μια πολύ καλή ιδέα αρχικά εγκαταλείφτηκε. Μια και με τον τρόπο αυτό δεν καλύπτονται οι λειτουργικές δαπάνες, ακόμα και με συνολική εφαρμογή κάποιων από τις ιδέες που έχουν αναφερθεί. Σκεφτείτε ότι υπάρχουν έξοδα τα οποία πρέπει κάθε πρώτη του μήνα να εξοφλούνται. Με όλες αυτές τις μεθόδους αυτό δεν επιλύεται.

Είναι φυσικό πολλοί να θεωρούν ότι υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι αλλά εάν υπάρξει πλήρη ανάλυση με πραγματικά δεδομένα και ρεαλιστικές συνθήκες τότε με μαθηματικό τρόπο θα οδηγηθούμε στην ύπαρξη συνδρομής ίσης ή μεγαλύτερης από αυτή που ανακοινώθηκε. Σαφώς και ο χώρος αυτός δεν είναι ο κατάλληλος για να γίνει μια τέτοια ανάλυση καθώς υπάρχουν τα αρμόδια όργανα και όλες εκείνες οι διαδικασίες που διέπουν ένα τέτοιο σωματείο. Εδώ λοιπόν θα τερματιστεί η όποια ανάλυση κόστους - εξόδων ώστε να απαντήσουμε σε θέματα που αφορούν τις κάρτες μέλους και όχι την λειτουργία ενός σωματείου.

Για όλους τους παραπάνω λόγους με την βοήθεια σας πάντα προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο γίνεται.

επαναλαμβάνω για να μήν παρεξηγηθώ οτι η συνδρόμη σε αναγνωρισμένα σωματεία είναι απαραίτητη για να μπορούν να λειτουργούν αλλά

με λιγα λογια η μεταφραση του παραπάνω κειμένου οπως το κατάλαβα είναι

....εχουμε έξοδα.... ελάτε να γραφτειτε να πληρώσετε για να καλυφθούν και βλέπουμε....

....για τα καταστήματα βλέπουμε.....

.....διαφημίσεις ???? τι ειναι αυτο ??....τα μόνα εσοδα του σωματείου θα περιορίζονται αποκλειστικά και μόνο στα μέλη!!

.... μόνο αυτοί που θα πληρώσουν θα μάθουν τα πλεονεκτήματα.... που αυτό μπορεί να σημαίνει οτι μετά την απομάκρυνση

εκ του ταμείου ουδέν λαθος αναγνωρίζεται για τους δυσαρεστημένους απο τις παροχές (που θα υπάρξουν σίγουρα)

μήπως θα έπρεπε να μήν είμαστε τόσο απόλυτοι?

Link to comment
Share on other sites

......

Δεν καπνίζετε; ΟΚ! 50 ευρώ = 7 μπουκάλια Johny... επιπλέον αύξηση κινδύνου κίρρωσης. Επιπλεόν κίνδυνος στην οδήγηση... Ενώ με 50 ευρώ εδώ, ούτε την υγεία μας χαλάμε ούτε τίποτα!

......

Αν μου βρείς μπουκάλι τζόνι με 7.14 το ένα θέλω ένα κιβώτιο.

Στο τέλος μας βλέπω Μαθηματικούς ή Πυρινικούς Φυσικούς!!!!

Πολύ πράξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Jetring,

σε καμία περίπτωση το παραπάνω κείμενο που τόνισες δεν αναφέρει τα όσα με εύκολο τρόπο εξέφρασες.

Τα πλεονεκτήματα της κάρτας μέλους αναγράφηκαν στο αρχικό δημοσίευμα. Ενώ οι αναλυτικές πληροφορίες για τα καταστήματα θα δοθούν σε έντυπο κατάλογο στα εγγεγραμμένα μέλη. Εξάλλου σε αυτό το σημείο φιλοξενείται η ανακοίνωση για την κάρτα μέλους και δεν αποτελεί διαφημιστικό βήμα για τους εμπόρους που έχουν συνάψει συμφωνία μαζί μας.

Τα έσοδα του σωματείου καλύπτονται με τα μέλη και τις άλλες μικρές χορηγίες. Ωστόσο αν θέλουμε να αναπτυχθούμε θα απαιτηθεί καλύτερη οικονομική άνεση, κάτι που προφανώς δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι αποτελεί σκοπό μας. Σχετικά με τις διαφημίσεις δεν αποκλείσθηκε η μέθοδος αυτή. Αλλά σίγουρα ακόμα κι αν επιλεγεί δεν θα καλύψει τα έξοδα μας.

Είναι σαφές ότι ακόμα και μετά την απομάκρυνση του ταμείου θα υφίσταται η ιδιότητα του μέλους και ότι αυτό απορρέει με βάση τη νομοθεσία, π.χ. ελεγκτική επιτροπή μελών κλπ. ¶ρα για μια ακόμα φορά τα μέλη μπορούν αποδεδειγμένα να είναι σίγουροι για την κατάληξη των χρημάτων του σωματείου.

Θα ήταν φρόνιμο προτού εκφράσεις δημόσια μια άποψη, μη ελεγμένη, να ενημερωθείς γενικά από παρόμοιες λέσχες για τον τρόπο λειτουργίας τους. Γιατί όχι μόνο προσβάλεις εμάς αλλά και οδηγείς με την λιτή συλλογιστική σου σε ακραία συμπεράσματα. Κάτι που μπορεί να προξενήσει παρεξηγήσεις ακόμη και αν η πρόθεση σου είναι να λάβεις πιο πολλές πληροφορίες για να διαφυλάξεις τον εαυτό σου από κακή χρήση των χρημάτων που ίσως καταβάλλεις.

Τέλος όπως μόνος σου ανέφερες η χρήση συνδρομής είναι η συνήθης τακτική για τέτοια σωματεία. Όμως τα κείμενα που υπάρχουν εδώ διευκρινίζουν το αρχικό δημοσίευμα. Θα μπορούσαμε με την δική σου συλλογιστική να αναφέρουμε ότι δεν σας ενημερώνουμε για το πώς χρησιμοποιούνται τα χρήματα, τους σκοπούς κλπ. γιατί έτσι κάνουν αυτές οι λέσχες.

Νομίζω ότι ο κάθε ένας θα βγάλει τα συμπεράσματα του ενώ όσοι είναι δύσπιστοι ας περιμένουν τα πρώτα σχόλια των εγγεγραμμένων μελών.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου βρείς μπουκάλι τζόνι με 7.14 το ένα θέλω ένα κιβώτιο.

Στο τέλος μας βλέπω Μαθηματικούς ή Πυρινικούς Φυσικούς!!!!

Πολύ πράξη!!!

Κόκκινο Γιάννη λέμε πάντα, ε!

Ας είναι καλά η κάβα της θείας μου! :lol: Αλλά είσαι λίγο μακριά από τη Δράμα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Τί μιζέρια είναι αυτή ρε γαμώτο...

δεν ειναι θεμα μιζεριας

ειναι θεμα διαφανιας γιατι 50 ευρω για Kinder_Surprise_Egg.jpg

επεισης διαβαζοντας διαπιστωσα την υπαρξη εδρας?????

που ειναι η εδρα????

θα ειναι κατι σαν το peugeotsport club ????

θα μαζευομαστε εκει ????

τι ειναι????

μαγαζι??

σπιτι???

γραφειο??

μηπως να υπαρξει πληροφορηση???

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση-

μαζι με την αιτηση μπορουμε να στειλουμε στον ιδιο φακελο

και τα 50 ευρ να ξεμπερδευουμε???

[...]

Απαγορεύεται να στείλεις χρήματα (μετρητά) όπως και κάποια ακόμα πράγματα (π.χ. κοσμήματα) μέσω του ταχυδρομείου χωρίς να ακολουθήσεις τις ειδικές διαδικασίες που έχουν για κάθε περίπτωση (π.χ. ταχυδρομική επιταγή ή συστημένο πακέτο)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Jetring,

σε καμία περίπτωση το παραπάνω κείμενο που τόνισες δεν αναφέρει τα όσα με εύκολο τρόπο εξέφρασες.

Τα πλεονεκτήματα της κάρτας μέλους αναγράφηκαν στο αρχικό δημοσίευμα. Ενώ οι αναλυτικές πληροφορίες για τα καταστήματα θα δοθούν σε έντυπο κατάλογο στα εγγεγραμμένα μέλη. Εξάλλου σε αυτό το σημείο φιλοξενείται η ανακοίνωση για την κάρτα μέλους και δεν αποτελεί διαφημιστικό βήμα για τους εμπόρους που έχουν συνάψει συμφωνία μαζί μας.

Τα έσοδα του σωματείου καλύπτονται με τα μέλη και τις άλλες μικρές χορηγίες. Ωστόσο αν θέλουμε να αναπτυχθούμε θα απαιτηθεί καλύτερη οικονομική άνεση, κάτι που προφανώς δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι αποτελεί σκοπό μας. Σχετικά με τις διαφημίσεις δεν αποκλείσθηκε η μέθοδος αυτή. Αλλά σίγουρα ακόμα κι αν επιλεγεί δεν θα καλύψει τα έξοδα μας.

Είναι σαφές ότι ακόμα και μετά την απομάκρυνση του ταμείου θα υφίσταται η ιδιότητα του μέλους και ότι αυτό απορρέει με βάση τη νομοθεσία, π.χ. ελεγκτική επιτροπή μελών κλπ. ¶ρα για μια ακόμα φορά τα μέλη μπορούν αποδεδειγμένα να είναι σίγουροι για την κατάληξη των χρημάτων του σωματείου.

Θα ήταν φρόνιμο προτού εκφράσεις δημόσια μια άποψη, μη ελεγμένη, να ενημερωθείς γενικά από παρόμοιες λέσχες για τον τρόπο λειτουργίας τους. Γιατί όχι μόνο προσβάλεις εμάς αλλά και οδηγείς με την λιτή συλλογιστική σου σε ακραία συμπεράσματα. Κάτι που μπορεί να προξενήσει παρεξηγήσεις ακόμη και αν η πρόθεση σου είναι να λάβεις πιο πολλές πληροφορίες για να διαφυλάξεις τον εαυτό σου από κακή χρήση των χρημάτων που ίσως καταβάλλεις.

Τέλος όπως μόνος σου ανέφερες η χρήση συνδρομής είναι η συνήθης τακτική για τέτοια σωματεία. Όμως τα κείμενα που υπάρχουν εδώ διευκρινίζουν το αρχικό δημοσίευμα. Θα μπορούσαμε με την δική σου συλλογιστική να αναφέρουμε ότι δεν σας ενημερώνουμε για το πώς χρησιμοποιούνται τα χρήματα, τους σκοπούς κλπ. γιατί έτσι κάνουν αυτές οι λέσχες.

Νομίζω ότι ο κάθε ένας θα βγάλει τα συμπεράσματα του ενώ όσοι είναι δύσπιστοι ας περιμένουν τα πρώτα σχόλια των εγγεγραμμένων μελών.

προφάνως είσαι επηρεασμένος απο κατι για να δώσεις τέτοια απάντηση

να σου εξηγήσω λοιπόν τι εννοούσα απαντώντας στα λεγόμενα σου

1. μιλάς για πλεονεκτήματα που πόλλα απο αυτα εμένα προσωπικά οπως και πολλούς αλλους

πιστεύω μας αφήνουν αδιάφορους (δεν θα κάτσω να στα αναλύσω ενα ενα αλλα αν θές στα λέω)

2. γιατί οι αναλυτικές πληροφορίες να δοθούν μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη? πως θα προσελκύσεις

τους υπόλοιπους?

3. δεν θυμάμαι να μίλησα εγώ η κανείς άλλος για διαφήμιση εμπόρων

4. οσο για τα έσοδα κατ εμέ πρέπει να εξεταστεί το θέμα διαφήμισης απο τρίτους , και δέν θυμάμαι να

είπα ποτέ οτι δεν πρέπει το σωματείο να έχει οικονομική ανεση , αλλωστε οπως ανέφερα και σε

άλλο ποστ είμαι υπέρ της συνδρομής

5. οταν μίλησα για απομάκρυνση απο το ταμείο εννοούσα οτι μπορεί να υπάρξουν δυσαρεστημένοι

διότι θα πλήρωναν μία συνδρομή για καποια πλεονεκτήματα τα οποία στην τελική μπορεί όντως να

μην τους κάλυπταν ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!!

6. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ!!!!! ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ - ΕΧΩ ΔΙΕΤΕΛΕΣΕΙ ΣΕ ΔΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΗ

ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΜΑΣ!!!!!

και για να ολοκληρώσω ... περι λιτης συλλογιστικής ...... κανεις πολυ μεγάλο λάθος φίλε μου

εγω οτι εχω να πώ οπως απ οτι είδα και ολοι οι υπόλοιποι που έχουν κάποιες αντιρήσεις,

το λέω εδώ με ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν προσπάθησα ποτε να κρυφτω πισω απο φρασεις....

ουτε απο νομολογίες και καταστατικά...

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
δεν ειναι θεμα μιζεριας

ειναι θεμα διαφανιας γιατι 50 ευρω για Kinder_Surprise_Egg.jpg

...

Για μένα είναι 50 ευρώ που τα δίνω έτσι κι αλλιώς γιατί θέλω και δεν περιμένω τίποτα απολύτως. Τόσα χρόνια δεν έχω δώσει φράγκο, τόσα χρόνια άλλοι δίνουν για μένα και για σένα. Ήρθε η ώρα να δώσω 50 ψωροευρώ και να μην σκεφτώ καν ότι κάτι θα πάρω πίσω.

Για μένα είναι πολύ και τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα στην ομάδα διαχείρησης να μεταφέρει τα «παραπονούμενα» ποστ σε ένα ξεχωριστό τόπικ, μιας και χαλάνε την εικόνα του club, και κάνουν τα νέα μέλη να βλέπουν καχύποπτα την κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

προφάνως είσαι επηρεασμένος απο κατι για να δώσεις τέτοια απάντηση

να σου εξηγήσω λοιπόν τι εννοούσα απαντώντας στα λεγόμενα σου

1. μιλάς για πλεονεκτήματα που πόλλα απο αυτα εμένα προσωπικά οπως και πολλούς αλλους

πιστεύω μας αφήνουν αδιάφορους (δεν θα κάτσω να στα αναλύσω ενα ενα αλλα αν θές στα λέω)

2. γιατί οι αναλυτικές πληροφορίες να δοθούν μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη? πως θα προσελκύσεις

τους υπόλοιπους?

3. δεν θυμάμαι να μίλησα εγώ η κανείς άλλος για διαφήμιση εμπόρων

4. οσο για τα έσοδα κατ εμέ πρέπει να εξεταστεί το θέμα διαφήμισης απο τρίτους , και δέν θυμάμαι να

είπα ποτέ οτι δεν πρέπει το σωματείο να έχει οικονομική ανεση , αλλωστε οπως ανέφερα και σε

άλλο ποστ είμαι υπέρ της συνδρομής

5. οταν μίλησα για απομάκρυνση απο το ταμείο εννοούσα οτι μπορεί να υπάρξουν δυσαρεστημένοι

διότι θα πλήρωναν μία συνδρομή για καποια πλεονεκτήματα τα οποία στην τελική μπορεί όντως να

μην τους κάλυπταν ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!!

6. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ!!!!! ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ - ΕΧΩ ΔΙΕΤΕΛΕΣΕΙ ΣΕ ΔΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΗ

ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΜΑΣ!!!!!

και για να ολοκληρώσω ... περι λιτης συλλογιστικής ...... κανεις πολυ μεγάλο λάθος φίλε μου

εγω οτι εχω να πώ οπως απ οτι είδα και ολοι οι υπόλοιποι που έχουν κάποιες αντιρήσεις,

το λέω εδώ με ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν προσπάθησα ποτε να κρυφτω πισω απο φρασεις....

ουτε απο νομολογίες και καταστατικά...

Απάντηση στο 2: Οι αναλυτικές και έντυπες πληροφορίες θα δοθούν μόνο στα εγγεγραμένα μέλη, για έναν απλό λόγο... ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΕΣ! Φαντάσου να εκτυπώναμε τις συνεργαζόμενες εταιρίες και τις προσφορές και τα πάντα, και να το δίναμε αυτό σε 1000 άτομα.... Ξέρεις τι θα πει αυτό από κόστος; Και αν είναι (που θα είναι) και τετραχρωμία;;;;; Ασε, καλύτερα να βάζαμε την όπισθεν και να τρέχαμε... Ενα εγγεγραμμένο μέλος, θα έχει 3, 4, 5, 10, 20, όσους φίλους έχει, που μπορεί να αμφισβητούν το θεσμό της κάρτας... Θα τους ενημερώσει και θα κάνει κύκλο το έντυπο... Κανένας δεν θα πει Noooooo, it's miiiiiiiiineeeeeeeee, MIIIIIIIIIIIIIIIIINEEEEEEEEEEE, MYYYYYYYYYYYYYY PRRRRRRRRECIOUSSSSSSS!!!!", και θα το κρατήσει για την πάρτη του μόνο! Αυτό λοιπόν είναι η ΕΜΜΕΣΗ (και όχι γκρίζα) διαφήμιση! Οσο για τους υπόλοιπους, με αυτά που θα διαβάσουν από εδώ, και από αυτά που θα τους δείξουν οι εγγεγραμμένοοι, θα έχουν το δικαίωμα επιλογής!

Απάντηση στο 3: Μίλησαν για εμπόρους και διαφήμιση... Bannners, παρουσία της ΟΝ telecoms στη σελίδα μας.... Πήγαινε μερικά ποστ πίσω και θα τα δεις!

Απάντηση στο 4: Οπως είπα από το 1ο πόστ μου εδώ, υπάρχουν ήδη πολλές εταιρίες που ΘΕΛΟΥΝ να προσφέρουν ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ, αλλά αυτή τη στιγμή μέχρι να τους δείξουμε την έναρξη των καρτών μέλους, ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ! Καταλαβαίνεις λοιπόν, πως στο πρόγραμμα θα τεθεί και μια ετήσια ανανέωση του καταλόγου των χορηγών/συμβεβλημένων εταιριών ανά την Ελλάδα, ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ (ακούς Χρήστο; Η Κρήτη σε περιμένει σύντεκνε!!), η οποία μπορεί να είναι έντυπη ή ηλεκτρονική (οπότε και πιο συχνή)... Σιγά σιγά θα προσέρχονται εταιρίες..... Δεν είναι λίγοι αυτοί που ξέροντας πως θα διαφημιστούν σε μια λέσχη, θα κάνουν μια προσφορά....

Απάντηση στο 5: Και στο κράτος πληρώνεις φόρο, αλλά τελικά τι κερδίζεις σου λένε να πληρώσεις πιο πολλά στο τέλος! Και λαχείο παίζεις.... Αυτό σημαίνει πως επειδή παίζεις, έχεις δεσμευμένη και τη νίκη;;; Οχι απαραίτητα πιστεύω! Ναι, σήμερα μπορεί να μην τους καλύψει. Αύριο θα έρθει η προσφορά που θα τον ικανοποιεί όμως! Και τη βασιλόπιτα που τρως κάθε χρόνο, την τρως επειδή σου αρέσει, κι όχι από βίτσιο για να βρεις το νόμισμα!! Στην περίπτωση που θα σου πέσει, είσαι ακόμα πιο ικανοποιημένος! Αν δε σου πέσει, δε θα κόψεις και μόνο μια βασιλόπιτα τις γιορτές!! (λίγο άστοχο, αλλά ήθελά να φάω κάτι γλυκό και μου έκατσε σαν παράδειγμα! :D) Κι όσο για την αδιαφάνεια, θα συνεχίσει να υπάρχει για τους ΜΗ κατόχους καρτών, αφού δε θα έχουν δυνατότητα εκλογής στο ΔΣ, και από τη στιγμή που είμαστε ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, αλλά και ανοιχτό φόρουμ. Οπότε δεν έχουμε την υποχρέωση να δείχνουμε σε όλους, επισκέπτες και μη, το τι κάνουμε... Στα εγγεγραμμένα μέλη με τη δυνατότητα του εκλέγειν (και εκλέγεσθαι) θα παρουσιάζονται τα στοιχεία.

Πάντα στη διάθεσή σου. Διατελέσας και Γ.Γ. στο ΔΣ του Συλλόγου Χίων Θεσσαλονίκης (ΜΚΧ επίσης). οπότε μιλάμε επί ίσοις όροις!

Θα πρότεινα στην ομάδα διαχείρησης να μεταφέρει τα «παραπονούμενα» ποστ σε ένα ξεχωριστό τόπικ, μιας και χαλάνε την εικόνα του club, και κάνουν τα νέα μέλη να βλέπουν καχύποπτα την κίνηση.

Δεν είναι ανάγκη Σωτήρη! Πολιτισμένη και λογική συζήτηση κάνουμε, με αντιρρήσεις σε κάτι πρωτοποριακό αυτή τη στιγμή για τη λέσχη μας!

Edited by White V GTI
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ,

ο τρόπος που διατυπώνεις κάτι αν δεν το διατυπώσεις σωστά μπορεί να επιφέρει σοβαρές παρεξηγήσεις. Αναφέροντας λοιπόν το προηγούμενο σου κείμενο υπήρχαν σαφώς νοήματα που οδηγούν σε άλλες σκέψεις.

Θα ήταν λοιπόν φρόνιμο να γίνεσαι πιο αναλυτικός τόσο στα σχόλια σου όσο και στις προτάσεις σου ακόμα και αν έχεις διετελέσει σε Δ.Σ. μια και μερικοί απο εμάς βρισκόνται σε 3-4 Δ.Σ.

Σύμφωνα με την συνήθη τακτική τέτοιων σωματείων θα ήξερες ότι δεν υπάρχουν προνόμια καθώς ο λόγος ύπαρξης τους είναι η κοινή ιδεολογία. ¶ρα θα έπρεπε ούτως η άλλως να αφήνουν αδιάφορο κάθε μέλος. Εμείς σαν Δ.Σ. αποφασίσαμε για το κοινό καλό να προσφέρουμε ό,τι μπορούμε. Αυτά λοιπόν στα μάτια μερικών φαίνονται πολλά σε άλλους φαντάζουν μηδενικά.

Αν λοιπόν κάποιος θέλει να εγγραφεί αυτό θα το κάνει γιατί πιστεύει στους σκοπούς ύπαρξης της κοινότητας αυτής. Δεν θέλουμε να έρθει κάποιος για αυτά που προσφέρουμε. Αν όμως έρθει τότε θα λάβει ανάλυση για αυτά τα λίγα. Θα λάβει ανάλυση για τα οικονομικά. Θα λάβει ανάλυση γιατί επιλέξαμε τον Α ή Β τρόπο για τα έσοδα.

Αυτό είναι το σκεπτικό μας! Δεν θέλουμε να συμμετέχετε για να καλύπτετε τα έξοδα! Αυτό μπορούσαμε και το κάναμε τόσο καιρό και πιστεύω για εμάς τους "ανεγκέφαλους" της παρέας που το ξεκίνησε μπορούμε να το συνεχίσουμε. Όμως αν θέλει κάποιος να συνησφέρει αυτός είναι ο τρόπος. Αυτή είναι η κάρτα μέλους. Το διαπιστευτήριο για την είσοδο στην τρέλα και το πάθος για το όχημα VW!

Link to comment
Share on other sites

α)...Οι αναλυτικές και έντυπες πληροφορίες θα δοθούν μόνο στα εγγεγραμένα μέλη, για έναν απλό λόγο... ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΕΣ! Φαντάσου να εκτυπώναμε τις συνεργαζόμενες εταιρίες και τις προσφορές και τα πάντα, και να το δίναμε αυτό σε 1000 άτομα.... Ξέρεις τι θα πει αυτό από κόστος; ...

β)...(ακούς Χρήστο; Η Κρήτη σε περιμένει σύντεκνε!!)...

γ)...Και λαχείο παίζεις.... Αυτό σημαίνει πως επειδή παίζεις, έχεις δεσμευμένη και τη νίκη;;; Οχι απαραίτητα πιστεύω! ...

Απαντησεις

α)...Υπαρχει και ο ΤΣΑΜΠΑ τροπος και ΛΕΓΕΤΑΙ forum

β)...Διαβασε λιγο πιο πανω για να θυμηθεις τι εχω γραψει.

γ)...Συμπερασμα: Οι καρτες μελους ειναι ... ΛΑΧΕΙΟ ! (κι αν σου κατσει;;;...) Δικιο εχεις stel-th ... kinder εκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,

α) αν και η λέσχη χρησιμοποιεί το φόρουμ να σε ενημερώσω πως τα μέλη ΔΕΝ θα ενημερώνονται επίσημα από αυτό. Καθώς τα μέλη δύναται να μην έχουν δίκτυο. ¶ρα δεν υπάρχει τσάμπα τρόπος.

β) το συμπέρασμα οι κάρτες μέλους είναι λαχείο αφορά προσωπικό σου σχόλιο σε σχόλιο άλλου μέλους που φαντάζομαι ότι ήθελε να τονίσει κάτι άλλο. Σε κάθε περίπτωση δεν θεωρείται σωστό να δίνεις τέτοιο ορισμό και να το συκοφαντείς χωρίς κάποιo τεκμηριωμένο επιχείρημα.

Stel-th,

η λέσχη δεν διαθέτει δικό της χώρο - έδρα αλλά είναι στα σχέδια άμεσης υλοποίησης μια και θέλουμε να δημιουργήσουμε σημείο συνάντησης των μελών "στέκι". Ίσως στο μέλλον και σε άλλες πόλεις. Παράλληλα θα αξιοποιηθεί για τις διάφορες εργασίες που απαιτεί το σωματείο όπως συνελεύσεις, επικοινωνία, αποθήκευση υλικού - εξοπλισμού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μην παρερμηνεύεις τα λόγια μου, γιατί τα ίδια κάνουν και τα κόμματα, και μας κυβερνούνε αυτοί που βρίζουμε. Και δε θέλουμε το ίδιο εδώ μέσα Χρήστο!

Εγώ είπα αυτά που είπα, ένα προς ένα σαν απάντηση στα προαναφερθέντα...

Από εκεί και πέρα, όπως είπε κι ο Στοϊλας... Αν δε σας χαλάει να πληρώνετε για ό,τι άλλο, και σας χαλάνε τα 50 ευρώ (όχι εσένα προσωπικά Χρήστο, για όσους έχουν πρόβλημα το λέω), τότε με γεια τους με χαρά τους.. Δε θα κάτσουμε να παρακαλέσουμε κανέναν, και εννοείται πως δε θα χάσουν και το προνόμοιο να είναι μέλη μας! Απλά, μετά αυτοί που ματζιριάσανε, όταν θα γίνουν εκλογές, δε θα έχουν κανένα δικαίωμα να πούνε "θέλω να μπω στο ΔΣ"...

Κι είσης, δεν πληρώνουν μόνο για να μπορούν να ψηφίζουν τα μέλη. Πληρώνουν επειδή γουστάρουν, το αγαπάνε, και λένε "χέστηκα ρε, να μην παρω καφε και τσιγάρα, γιατί μου αρέσει το vw club"... Δηλαδή ΔΕΝ είναι ανάγκη να είσαι ΤΟΣΟ εύπορος πια για να υπολογίσεις 50 ευρώ για 1 χρόνο...... 4,25 ευρώ το μήνα..... Γι αυτό το θέμα χαλιούνται ορισμένοι, γιατί δεν βλέπουν "διαφάνεια"....

Στην τελική ρε παίδες, κανέναν σας δεν παρακαλέσαμε να εγγραφεί, κανέναν δεν παρακαλέσαμε να πάρει κάρτα, κανέναν δεν προτρέψαμε να διαγραφεί, αλλα παρακαλέσαμε να ΜΗΝ διαγραφούν μέλη στο παρελθόν (εκτός περιπτώσεων), ό,τι θέλετε κάνετε.... Αλλά μην κάνετε μεσανατολικό το ζήτημα, γιατί η ματζιριά και η μεμψιμιρία, από κάτι τέτοια φαίνονται...

Αντε, πάω να μετρήσω τα ψιλά που μου έμειναν τώρα κι εμένα που τα έχω δώσει τα 50 ευρώ, για να πιω έναν καφέ κι εγώ... Ρε μπας κι έκανα βλακεία που πλήρωσα για κάτι που αγαπώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Η πρότασή μου ήταν να φτιαχτεί ένα τοπικ πάνω στη συζήτηση για τις κάρτες. Εδώ απλά είναι μέρος ενημέρωσης από εσάς προς εμάς και υποβολή πρωταρχικών δηλώσεων από εμάς προς εσάς!

Link to comment
Share on other sites

Μέρες τώρα το παρατηρώ και λέω ας το κάνω γαργάρα (όπως λέει ο λαός), που θα πάει θα ηρεμίσουν τα πνεύματα.

Στο Δ.Σ. Forum (ω ναι για όσους δε το ξέρετε, υπάρχει κρυφό forum όπου μιλάμε εμείς οι κακιασμένοι άνθρωποι που θέλουμε να φάμε τα λεφτά σας - καθώς επίσης υπάρχουν και άλλα κρυφά mods, global mods, supervisors κ.α. ...να για να σκάσετε!), το κουβεντιάσαμε από τη στιγμή που ανοίχθηκε το θέμα.

Είπαμε... ο λαός θέλει περισσότερες πληροφορίες, δεκτόν ας το κάνουμε... και παρέθεσε ο Κοσμάς κάποια παραπάνω στοιχεία. Κι όμως αυτά δεν αρκούν, είπαμε "μάλιστααααα, τι άλλο θέλουν δηλαδή τα παιδιά;"

Εκεί βέβαια ε σας χάσαμε και εσάς, γιατί δεν έγινε από κάποιον ένα αναλυτικό δημοσίευμα εδώ ώστε να μας πεί τι παραπάνω θέλετε... ε και όπως είναι λογικό αρχίσαμε τα off topic σε αυτό το κρυφό forum που δε βλέπετε εσείς (..να για να σκάσετε!).

Προσωπικά εν μέρει το δέχομαι, εν μέρει όχι. Δηλαδή τι ακριβώς περισσότερο θέλετε να γράψουμε; Για εξηγήστε κάποιος χωρίς ειρωνίες κλπ.

Θα πείτε γιατί εγώ σας "δουλεύω ψιλό γαζί" ποιο πάνω; Ε είναι μια προσπάθεια δική μου στο να ρίξω τη κουβέντα στο επίπεδο που ορισμένοι θέλετε να την ρίξετε.

Θέλετε να μάθετε που θα έχουμε προσφορές; Ρίξτε μια ματιά σε όσους έχουμε στη κατηγορία των προσφορών για να πάρετε μία γεύση (όσο προλαβαίνετε βέβαια γιατί αυτή θα κλειδωθεί μόνο για τα μέλη της Λέσχης -VIP Members- καθώς και θα ενημερώνεται συνέχεια με τις προσφορές που έχουμε), θέλετε και άλλα στοιχεία τι θα τα κάνουμε;

Επιπλέον εκπτώσεις στα εγγεγραμμένα μέλη σε εκδρομές / εκδηλώσεις που θα οργανώνουμε σε όλη την Ελλάδα (εδώ θα χρειαστούμε και τη βοήθειά σας γιατί δυστυχώς η δουλειά που κάνουμε οι περισσότεροι δε μας δίνει δυνατότητα για πολλά ταξίδια), oh! ναι θα χρησιμοποιηθούν ενδεχομένως για δώρα / υλικό για εκδηλώσεις, εκδρομές (πίτες πρωτοχρονιάτικες, μικρά δωράκια για όλους κλπ --όσοι ήρθαν στη προηγούμενη πανελλήνια έχουν το αναμνηστικό μπρελοκάκι μας).

Όσο για την έδρα... ναι δυστυχώς στη παρούσα φάση δεν υπάρχει έδρα, για τις ανάγκες της ύπαρξης της λέσχης έχει δηλωθεί η οικία μου, δυστυχώς δεν είχαμε την οικονομική άνεση να νοικιάσουμε και χώρο για τα γραφεία (ήμασταν απασχολημένοι να πληρώνουμε το server που αγοράσαμε, το προηγούμενο hosting, το domain name, τα sms για τα μέλη που δεν έχουν internet). Ε όπως καταλαβαίνετε το σπίτι μου δεν μπορεί να φιλοξενήσει εύκολα κόσμο, όχι ότι είμαστε αγενείς αλλά μένουν 5 νοματαίοι και 5 σκυλιά... ε άμα είναι να μαζεύεστε και καμιά 10-αριά - 20-αριά νοματαίοι την ημέρα ή θα φουντάρουν οι δικοί μου ή θα με φουντάρουν. Οπότε ναι δυστυχώς χρειάζεται να νοικιάσουμε χώρο να έχουμε και για να υπάρχει ένα γραφείο για όλους εσάς που θα θέλετε να έρθετε να τα πούμε και από κοντά εκτός των συναντήσεων, να έρχεστε γιατί απλά γουστάρετε να αράξετε και ξέρετε πως θα βρείτε 4-5 ακόμη τρελαμένους να τα πείτε. Επίσης θα χρησιμεύσει ως χώρος αποθηκευτικός για τα 3-4 πανό, 2-3 σημαίες, τις 2 τέντες μας, τα φυλλάδια που τυπώνουμε κατά καιρούς, τα τραπεζομάντιλα με τα λογότυπά μας, τα πλαστικά τραπέζια & καρέκλες που έχουμε για τα events και άλλα πολλά που φυλάσσονται στο σπίτι του doumasj και κοντεύει να γίνει αποθήκη.

...ουφ, σας κούρασα; Δε με απασχολεί, αν σας κάλυψα όμως με νοιάζει, οπότε περιμένω σχόλιά σας.

Υ.Γ.

Όσοι άλλοι έχετε διατελέσει μέλη Δ.Σ., όταν με το καλό εγγραφείτε, μπορείτε να μας στείλετε (στη προσωρινή Διοικητική Επιτροπή / Προσωρινό Δ.Σ.) σχετικό υπόμνημα με τις προτάσεις σας καθώς η όποια εμπειρία σας μπορεί να μας βοηθήσει.

Επίσης, όσοι θέλουν μπορούν κάλλιστα, δεδομένου ότι θα έχουν εγγραφεί ως μέλη στο σωματείο / λέσχη, να θέσουν υποψηφιότητα στις εκλογές, να εκλεγούν στο Δ.Σ. και να κάνουν τις όποιες αλλαγές επιθυμούν σε όλα αυτά με τα οποία δε συμφωνούν.

Edit: Σωτήρη αυτό ήταν το αρχικό σκεπτικό αλλά αφού το αφήσαμε ανοιχτό θα συνεχίσουμε εδώ και στη πορεία θα μεταφερθούν όλα πλην των ανακοινώσεων, σε ξεχωριστή ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Για μένα είναι 50 ευρώ που τα δίνω έτσι κι αλλιώς γιατί θέλω και δεν περιμένω τίποτα απολύτως. Τόσα χρόνια δεν έχω δώσει φράγκο, τόσα χρόνια άλλοι δίνουν για μένα και για σένα. Ήρθε η ώρα να δώσω 50 ψωροευρώ και να μην σκεφτώ καν ότι κάτι θα πάρω πίσω.

Για μένα είναι πολύ και τόσο απλό.

ο καθενας εχει τις προτεραιοτητες του......

ο καθενας εχει τις ηθικες του αρχες....

ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του....

Θα πρότεινα στην ομάδα διαχείρησης να μεταφέρει τα «παραπονούμενα» ποστ σε ένα ξεχωριστό τόπικ, μιας και χαλάνε την εικόνα του club, και κάνουν τα νέα μέλη να βλέπουν καχύποπτα την κίνηση.

ρε σωτηρη μην ανυσηχεις δεν θελω να χαλασω την... "μοστρα"....

Απάντηση στο 2: Οι αναλυτικές και έντυπες πληροφορίες θα δοθούν μόνο στα εγγεγραμένα μέλη, για έναν απλό λόγο... ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΕΣ! Φαντάσου να εκτυπώναμε τις συνεργαζόμενες εταιρίες και τις προσφορές και τα πάντα, και να το δίναμε αυτό σε 1000 άτομα....

Απάντηση στο 5: Και στο κράτος πληρώνεις φόρο, αλλά τελικά τι κερδίζεις σου λένε να πληρώσεις πιο πολλά στο τέλος! Και λαχείο παίζεις....

ναι θα συμφωνισω μαζι σου το να εκτυπωσεις εντυπα για 1000 ατομα ειναι κατι που εχει ενα σεβαστο κοστος ....

ΑΛΛΑ το να κανεις ενα post του εντυπου ειναι ΤΖΑΜΠΑ

Μην παρερμηνεύεις τα λόγια μου, γιατί τα ίδια κάνουν και τα κόμματα, και μας κυβερνούνε αυτοί που βρίζουμε. Και δε θέλουμε το ίδιο εδώ μέσα Χρήστο!

Κι είσης, δεν πληρώνουν μόνο για να μπορούν να ψηφίζουν τα μέλη. Πληρώνουν επειδή γουστάρουν, το αγαπάνε, και λένε "χέστηκα ρε, να μην παρω καφε και τσιγάρα, γιατί μου αρέσει το vw club"... Δηλαδή ΔΕΝ είναι ανάγκη να είσαι ΤΟΣΟ εύπορος πια για να υπολογίσεις 50 ευρώ για 1 χρόνο...... 4,25 ευρώ το μήνα..... Γι αυτό το θέμα χαλιούνται ορισμένοι, γιατί δεν βλέπουν "διαφάνεια"....

Στην τελική ρε παίδες, κανέναν σας δεν παρακαλέσαμε να εγγραφεί, κανέναν δεν παρακαλέσαμε να πάρει κάρτα, κανέναν δεν προτρέψαμε να διαγραφεί, αλλα παρακαλέσαμε να ΜΗΝ διαγραφούν μέλη στο παρελθόν (εκτός περιπτώσεων), ό,τι θέλετε κάνετε.... Αλλά μην κάνετε μεσανατολικό το ζήτημα, γιατί η ματζιριά και η μεμψιμιρία, από κάτι τέτοια φαίνονται...

Αντε, πάω να μετρήσω τα ψιλά που μου έμειναν τώρα κι εμένα που τα έχω δώσει τα 50 ευρώ, για να πιω έναν καφέ κι εγώ... Ρε μπας κι έκανα βλακεία που πλήρωσα για κάτι που αγαπώ;;;

οποτε συμφωνα με τα λεγομενα σου καταληγουμε στα εξης...????????(ρωταω για να μην παρερμηνευσω τα λογια σου)

1. και στο κρατος δινουμε λεφτα που δεν φαινετε που πανε... και δεν μας πειραζει ...τα δινουμε. τι και αν δωσουμε και εδω....????

( στο κρατος ειναι υποχρωτικο αλλα εδω οχι)

2. δεν τιθεται θεμα για τα 50 ευρο αλλα ... για το που θα πανε και εκει ενοχλουμαι ( οχι για το ποσο αλλα για την υπονοια της κοροιδιας που ισως να υπαρχει καπου...)

3. και κατι ακομα που με ενοχλησε

1. το υφος του στιλ στ' @ρ#ι0α μας τι θα κανετε οποιος γουσταρει ας δωσει και βλεπουμε

2. το σκεπτικο οτι σιγα μωρε θα τα δωσουν τα 50 ποιος θα ασχολιθει να το ψαξει θα κανουμε και 2 βλακιες να τα δικαιολογισουμε και .....βλεπουμε

κοινος θυμιζει λιγο εμπορικο τρικ παρα την παλια αγαπημενη παρεα του vwclub που αν θυμαστε αρκετα παλιοτερα εχουν δοθει χρηματα απο το πουθενα...

πχ meeting στο olimpico οπου οταν μαθαμε οτι χρειαστηκαν λεφτα για την σελιδα (που τα εδωσε ο doggy αν δεν με απατα η μνημη μου)

ολοι αμεσως δωσαμε απο 5-10 ευρω και γενικα οτι ηθελε ο καθενας που πιστευε σε αυτη την ιδεα και την σωστη εξελιξη του vwclub

αμεσως μετα ανακοινωθηκε οτι μαζευτικε ποσο μεγαλητερο του προσδοκουμενου και οτι εγινε καποια δωρεα

αυτο ονομαζω διαφανια

ελπιζω να μην εγινα κουραστικος αλλα πιο συντομο post δεν εβγαινε....

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάς για διαφάνεια φίλτατε να σου πω ότι το μέχρι σήμερα κόστος του φόρουμ είναι:

1450 και κάτι ψιλά ο DELL SERVER

2400 και κάτι ψιλά το Dedicated server @ america

150 περίπου τα domain names

500 περίπου το κόστος λογισμικού φόρουμ, galery, blog, wifi forum (παλιότερη έκδοση)

100 περίπου το κόστος για κάποια skins

200 και...βάλε... τα διάφορα SMS που έχουν σταλεί κατά καιρούς

και αυτά είναι μόνο τα μέχρι σήμερα έξοδα που αφορούν την ηλεκτρονική μας παρουσία. Φαντάζομαι ότι μετά απο αυτό το μέρος των εξόδων που έχουμε πληρώσει με μηνιαία εξόφληση (καθώς δεν είμαστε λεφτάδες) μπορείς να πεις ότι όντως έχουμε την ανάγκη να πιάσουμε όλα αυτά τα άτομα κορόϊδα.

Στα παραπάνω κοροϊδίστικα δεν γνωρίζω αναλυτικά τι έχουν δώσει όλοι οι υπόλοιποι συνονιστές για να βλέπετε τόσα χρόνια αυτό το πράγμα. Φαντάζομαι και αυτοί κορόϊδα θέλουν να βρουν.

Να υπενθυμίσω όπως έχει ήδη αναφερθεί ότι ΚΑΝΕΝΑ απο αυτά τα έξοδα δεν αφορά την λέσχη μια και έχουν ήδη πληρωθεί. Ωστόσο δεν παύουν να υφίσταται τα νέα - τρέχοντα έξοδα.

Όταν λοιπόν ξεχωρίσετε τον δόλο από την προσπάθεια ελάτε να μιλήσουμε απο κοντά με αποδείξεις. Γιατί εμείς έχουμε τις αποδείξεις για όλα. Εσείς έχετε κάπου να στηρίξετε την πιθανή κοροϊδία;

Link to comment
Share on other sites

3. και κατι ακομα που με ενοχλησε

1. το υφος του στιλ στ' @ρ#ι0α μας τι θα κανετε οποιος γουσταρει ας δωσει και βλεπουμε

2. το σκεπτικο οτι σιγα μωρε θα τα δωσουν τα 50 ποιος θα ασχολιθει να το ψαξει θα κανουμε και 2 βλακιες να τα δικαιολογισουμε και .....βλεπουμε

Οι βλακείες για να καλυφθεί, θα είναι ορατές σε όσους είναι εγγεγραμμένα μέλη!

Το ύφος, ο καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως θέλει! Εξ άλλου μέχρι τώρα κανένας δεν έδινε και ζούμε ακόμα... Αλλά εγώ σου λέω, δικαιολόγησέ μου κάτι... Εγώ, όσες φορές πήρα υλικά και προμήθειες που μου στείλανε από Αθήνα, επειδή πλήρωσα τα μεταφορικά, έπρεπε να πω στα παιδιά "δώσατε 15 γαι τη μπλούζα, αλλά είναι κι άλλα 3 τα μεταφορικά κατ' άτομο", ή ήταν πιο καλά που έλεγα 15; 15.. Τόσο είναι... Εγώ δηλαδή και ο Φάνης, και ο Δημήτρης στα Γιάννενα, γιατί να τα βάζουμε από την τσέπη μας, και να μην καλύπτουμε ακόμα και τη διακίνηση του υλικού της λέσχης μας με τα έσοδα αυτά;;;

Ε, και στην τελική, όσοι αγαπάνε το vwclub πραγματικά, γιατί έρχονται από ακριτικές περιοχές και λένε ΘΕΛΩ ΚΑΡΤΑ; Γιατί ξέρουν πως τα λεφτά που θα δώσουν θα πιάσουν τόπο, αν όχι γι αυτούς, για κάποιον άλλο ναι! Και σε μια λέσχη, δε μας ενδιαφέρει το ΑΤΟΜΙΚΟ, αλλά το ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΑΛΟ..... Αλλιώς δε θα ήταν λέσχη.... Το δωμάτιό μας, ή η απομόνωσή μας θα ήταν.... Η εξατομίκευση. Ομως δε βλέπω να δουλεύουμε έτσι ως τώρα!

Και να πω και κάτι ακόμα..... Αρχή είναι... Σε όλες τις λέσχες και τους Μη Κερδοσκοπικού Χαρακτήρα συλλόγους, όταν παίρνει τη μορφή του και εγγράφει μέλη, πρέπει ΗΔΗ να έχει κάποια πράγματα... Αρα πρέπει να μπορέσει να καλύψει τα αρχικά λειτουργικά έξοδα. Οπότε αυτομάτως, εμείς σαν Ομάδα Διαχείρισης, και ακόμα πιο πολύ, οι πιο πάνω συντονιστές, ήμαστε βλαμένα που τα έχουμε δώσει εδώ και κάποιο καιρό πιο πριν τα χρήματα για να μπορέσετε εσείς να απολαύσετε τα προνόμοια και ό,τι είναι να παραλάβετε από την 1η στιγμή....

Δηλαδή δεν καταλαβαίνω... Από την καλή σας χαλάει, από την ανάποδη σας βρωμάει! Ε, μετά έχουμε άδικο αν λέμε πως "ΟΚ, κι ας μην τα δώσει, ας μη γραφτεί ο άλλος"... Δηλαδή με τη νοοτροπία που κουβαλάτε μερικοί, όταν πεθαίνει κάποιος άνθρωπος δεν θα έπρεπε να του κάνουμε το φέρετρο, γιατί όπως και νά 'χει, θα το φάει το χώμα και η υγρασία. Αρα πέτα τον άνθρωπο μέσα έτσι!!!! Κι εμείς λοιπόν, αφού υπάρχουν τα κορόιδα για να τρέχουν και να γίνονται όλα στην εντέλεια, ή τουλάχιστον να το παλεύουμε, γιατί να γραφτούμε και να πληρώσουμε; Αφού μπορούν και μόνοι τους!!

Τέσπα... Σωστά τα είχε πει ένας σοφός περίπου πριν 6 μήνες... Θα ξεχωρίσουν όσοι μας αγαπάνε κι όσοι μας "αγαπάνε".... Να λοιπόν που άρχισε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Oh oh oh θα πεταχτώ και εγώ τσόντα στα παραπάνω (στου κοσμά το Post γιατί μπήκε τσόντα ο Latou) και θα προσθέσω -για τους κλασσικούς δύσπιστους- πως υπάρχουν ΚΑΙ οι αποδείξεις για τα παραπάνω ποσά (αυτά που έχω πληρώσει εγώ τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

¶στο κούλη, Κώστα, ¶ρη, Στοΐλα, έχουμε ανάγκη από τον Ευαγγελάτο, και δεν εννοώ τον Πέτρο. Έπρεπε να κάνετε την ανακοίνωση ή στις Ευρωεκλογές, ή την ημέρα που ξεκινούσαν οι αποδείξεις.

Και ρε συ Στέλιο, δεν νομίζω πως είσαι άτομο σαν κάποιους άλλους που κατά καιρούς έχουν περάσει από το club. Ούτε τυχαίος είσαι. Δεν χαλάς καμία μόστρα. Αλλά είναι σαν να μπαίνει κάποιος στο μαγαζί σου (φίλος-πελάτης-άγνωστος-συγγενείς), να είναι και κάποιος άλλος πελάτης μέσα και να ξεκινήσει ο Χ (από αυτούς στη προηγούμενη παρένθεση), για πλάκα, λόγω λάθος συνεννόησης, λόγω παρεξήγησης, λόγω καχυποψίας και να αρχίζει να μιλάει για σένα και το μαγαζί σου με υπονοούμενα και σκιτσάκια, όπως έκανες εσύ με το banner από τα στρουμφάκια και με το kinder έκπληξη. Πες μου αν έχω λάθος.

Τελικά ίσως όλοι οι Έλληνες νομίζουμε πως οι γύρω μας φαίρονται σαν Έλληνες-λαμόγια-χρηματοφάγοι-απατεώνες-καρεκλοκένταυροι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.