Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas

Εννοεί ότι χάθηκες λόγω γυναίκας. Αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί και από άλλον στο παρελθόν και μπορώ να το επιβεβαιώσω κι εγώ.

Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν αρνηθηκα κατι τετιο.απλα πριν ειπα πως ειναι ΕΝΑΣ απο τους λογους

+ τοις αλλης η γυναικα ηρθε μετα απο αυτα... :)

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Κι οπως παντα το θεμα θα γυρισει για το νερο στη σεληνη ... για τις μου@@ψειρες της Γιουλας τα τσοκαρα σε καλη τιμη απο Σαντα μπαρμπαρα και το φαινομενο των παγων... χαιρομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κι οπως παντα το θεμα θα γυρισει για το νερο στη σεληνη ... για τις μου@@ψειρες της Γιουλας τα τσοκαρα σε καλη τιμη απο Σαντα μπαρμπαρα και το φαινομενο των παγων... χαιρομαι..

... κι οπως ειπε και καποιος νωριτερα (jetring) ....

... Kostopoulos speaking...!

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Κι οπως παντα το θεμα θα γυρισει για το νερο στη σεληνη ... για τις μου@@ψειρες της Γιουλας τα τσοκαρα σε καλη τιμη απο Σαντα μπαρμπαρα και το φαινομενο των παγων... χαιρομαι..

+1

Link to comment
Share on other sites

...και επανέρχομαι!

Δεν κοίταξα ακόμη τα τεφτέρια μου καθότι τρέχω με τη δουλειά αλλά ήρθα για να δημοσιεύσω κάτι σε συνέχεια της προηγούμενης δημοσίευσής μου (στη πίσω σελίδα & thanks trelaras που την κάνεις quote)...

- Επισημοποίηση....

εδώ το ξεχάσαμε αυτό, έξοδα δικηγόρου + παράστασης + κάτι παράβολα κλπ αηδίες ...σύνολο 900 ευρώπουλα.

Και για μία ακόμη φορά δυστυχώς δε μου περίσσευαν (δε μου τρέχουν από τα μπατζάκια βλέπετε) αυτά τα χρήματα ώστε να τα δώσω.

Και αυτά καλύφθηκαν και από τα λίγα χρήματα που υπήρχαν στο ταμείο αλλά και από τη συλλογή χρημάτων από τους κλασσικούς 3-4 μαλάκες που κράζετε όλοι εσείς.

@Geopan:

Γιώργο δεκτό αυτό που λες αλλά όχι να γινόμαστε όλοι θεατές / ηθοποιοί στο θέατρο του παραλόγου. Λογικό είναι ο άλλος να έχει ένα άγχος για το αν θα πιάσουν τόπο τα χρήματά του αλλά εδώ δε συζητάμε πλέον αυτό, αλλά σιγά σιγά θα φτάσουμε στο να μας ζητάνε κοστολόγηση των δώρων και αν μέσα στο χρόνο δεν συμπληρώνουν τα 50 ευρώ σε ουσιαστικό κέρδος από εκπτώσεις κλπ, να μας ζητάνε να τους δώσουμε και ρέστα!

"Έλα Κώστα, είχα δώσει 50 ευρώ, μείον 20 τα δώρα και η αποστολή κλπ, 30. Ε όλο το χρόνο πήρα και ένα αρωματικό αυτοκινήτου από συνεργαζόμενο μαγαζί με έκπτωση και από 15 ευρώ το πήρα 10 οπότε μένουν 25 ευρώ. Ε θέλω τα ρέστα μου!"

...

Κωστα δεν μιλήσε κανενας για "ρεστα" ουτε περιεγραψε καμια συναλλαγή με τον τρόπο που το εκανες. Ναι, καποιος περιμένει η συνδρομή του να εχει αντικρισμα και αν αυτο ειναι κακο πειτε το να δωσουμε χρηματα και να μην εχουμε καμια απαιτηση. Όταν ομως το όλο θεμα ξεκινησε στραβα απο την αρχη γιατι παραπονιέστε που κάποιοι "αντιδραστικοι μαλακες" ρωτανε και ζητανε διευκρινισεις για τα αυτονόητα? Δεν μπορεί οταν ρωταμε για τις παροχές να παίρνουμε απαντήσεις του στυλ "οποιος θέλει ας δώσει" και "τι μιζέρια εινα αυτη ρε γαμώτο". Όπως ποτε δεν ειχα απαιτηση απο αυτη την λεσχη να μου δωσει τιποτα δωρεαν και δεν ειπα ποτέ "τι μιζερο club ειναι αυτο ρε γαμωτο δεν μου εχουν δωσει ποτε τιποτα τζαμπα" περιμένω τουλαχιστον την ίδια αντιμετωπιση απο τους διαχειριστές του club και οχι να με λενω μιζερο επειδή ρωταω πριν δωσω? Στις συναντήσεις δεν πατάω ουτε και θα πατησω παρολα αυτα ειχα και εχω την καλή διαθεση να ειμαι μερος αυτης της προτοβουλιας. Αναγνωρίζω το γεγονός οτι αυτο το site και η όλη ιδεα στηρίζεται στις πλατες (οικονομικές) και όχι μονο καποιων αυτό ομως δεν σημαινει οτι ειμαστε αχαριστοι επειδή 3-4 ατομα πληρώνουν για να υπαρχει αυτο το μερος. Πατησα το κουμπί που λεει αποδεχομαι τους ορους χρησης και μπήκα. Εκει μεσα δεν ελεγε πουθενα οτι χρωσταω αιώνια ευγνωμοσύνη στους ιδρυτες του club που μου εδωσαν την ευκαιρία να ειμαι μέρος της κοινότητας ουτε και οτι πρεπει να ανεχομαι την ειρωνια του stoila και του καθε stoila. Δεν πιστευω οτι θα με ριξει καποιος πως θα μου φαει τα λεφτα και αλλα τετοια. Ξερω οτι πως οτι δικαιουμε θα το εχω αλλα καλουμε να πληρωσω χωρις καλα καλα να ξερω τι Θα δικαιουμε. Τεσπα πιστευω πως αδικα κραζεται αυτους που ρωτάνε δυο πραγματα παραπανω, τους ονομαζεται αντιδραστικούς και μιζερους λες και το μονο που θελουν ειναι να θαψουν αυτη την πρωτοβουλια.

PS: Το ξυλο δεν λυνει τιποτα, οπως δεν λυνει τιποτα η ειρωνια και ο χλευασμος. Αυτο που ειπα ειναι οτι η ειρωνία και ο χλευασμος ειναι ευκολα οταν δεν υπαρχει η προοπτική του ξυλου (πισω απο το pc δηλαδη). Οταν εχεις τον αλλον μπροστα σου τα σκεφτεσαι ολα δυο φορες πριν τα ξεστομισεις.

Link to comment
Share on other sites

εχμμ, συγγνώμη που το ξαναπάω on topic, αλλά στην τυπωμένη αίτηση χρειάζεται γνήσιο υπογραφής?

Ναι. :D

Link to comment
Share on other sites

εχμμ, συγγνώμη που το ξαναπάω on topic, αλλά στην τυπωμένη αίτηση χρειάζεται γνήσιο υπογραφής?

Δεν χρειάζεσαι γνήσιο με την έννοια, να πας σε κάποιο τμήμα αστυνομικό να στο θεωρήσουν, αλλά να είναι το πρωτότυπο, ούτε φαξ, ούτε φωτυπία.

Ναι. :D

svouras, σε λίγο θα μας πεις πως θέλουμε και αντίγραφο φορολογικής δήλωσης, για να φαίνεται πως μας ανήκει το τουτούνι. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι γνήσιο με την έννοια, να πας σε κάποιο τμήμα αστυνομικό να στο θεωρήσουν, αλλά να είναι το πρωτότυπο, ούτε φαξ, ούτε φωτυπία.

svouras, σε λίγο θα μας πεις πως θέλουμε και αντίγραφο φορολογικής δήλωσης, για να φαίνεται πως μας ανήκει το τουτούνι. tongue.gif

Αλλο εννοουσα αλλο εγραψα. :D Ηθελα να πω οπως ειπες και εσυ ,να είναι το πρωτότυπο. Γραψε λαθος. Δεν λες που εφερα αιτησεις και τις εδωσα στον douma και την συμπληρωσες? Ακομα θα <κατεβαζες>. Αντε καθαρισα για παρτη σου. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Την είχα συμπληρώσει, αλλά την είχα αφήσει σπίτι ο μακάκας... btw ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρει καποιος ford για να διαπιστωσει οτι οι καρτες μελους στο συγκεκριμενο club ειναι ΔΩΡΕΑΝ?

Προφανως πλακα κανω γιαυτο και εβαλα το εικονιδιο.

Το τι κανουν αλλα κλαμπ δεν νομιζω οτι θα μας υποδειξει τι θα κανουμε και στο δικο μας.

Το καθε κλαμπ εχει την δικη του γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο club αναφέρει πως για κάθε διαφωνία και πρόβλημα, αρμόδια είναι τα δικαστήρια της Ελλάδας, ή οι Διαχειριστές;!

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν κάρτες μέλους... μάλιστα... Σε πρώτη φάση. Μήπως παρατηρήσατε το πόσα άλογα έχει το site; Πάει πιο αργά και από το σκαθάρι.

Δεύτερον, μήπως στο starletclub η συνδρομή είναι 144 ¤ τον χρόνο; Μήπως οι «απέναντι» που δεν έχουν κάν την βούλα πριν από 1 χρόνο ζητούσαν 50 ¤ συνδρομή; Τι θέλετε να αποδείξετε με αυτό; Πείτε το, γιατί τελικά είμαστε ηλίθιοι απ' ότι φαίνεται. Αν για οποιοδήποτε λόγο υπάρχει δυσπιστία εδώ είναι τα παιδιά να την λύσουν. Αν υπάρχει δυσπιστία, ή δεν υπάρχει εμπιστοσύνη, αφήστε να περάσει ο χρόνος και βλέπετε αν πρέπει να κράξετε ή όχι.

Edit: Για το clubfocus απλά μια παρατήρηση έκανα για την ταχύτητα του site

Για τα άλλα club είναι πράγματα που έχω μάθει από μέλη τους.

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά, όπως είπε κι ο Σωτήρης... ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ.... ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΑ ΖΗΤΑΜΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!

Δε γουστάρετε; Μην πάρετε! Δείτε πρώτα από όσους παρουν την κάρτα, και μετά αποφασίστε, αν τίθεται θέμα αμφισβήτησης...

Σκεφτείτε όμως, πως με όσους κλείσουμε συνεργασίες, θα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σας ζητάνε, κι εσείς να παρουσιάζετε την κάρτα για να λάβετε την έκπτωση... Και δε θα μπορείτε να δανείζεστε άλλου μέλους, καθώς η κάρτες "δένονται" με το ονομ/μο του κατόχου, και την πινακίδα του αυτοκινήτου του! Εκτός του ότι φαίνεται και στην άδεια του οχήματος ποιος είναι ο κάτοχος και τι όνομα λέει η κάρτα! Συνεπώς όσοι σκεφτείτε και την απατεωνιά, ξεχάστε το!

Η σταματάτε να το ψειρίζετε τόσο, περιμένετε να το δείτε, ακούσετε, να δείτε τους βλάκες που πληρώνουν τώρα τι θα απολαύσουν, ή αλλιώς συνεχίστε και να δούμε τι θα καταλάβετε!

Και Το Focus Club μετράει 1 έτος λιγότερο από εμάς, δικτυακά πάντα.... Μήπως να περιμένατε μέχρι του χρόνου;!

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε Σωτηρη,

Κατ'αρχην ΔΕΝ κραζω, απλα αναφερω!

Εν συνεχεια , το οτι καποιοι εχουν συνδρομη 144 ¤ το χρονο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους αντιγραψουμε - χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να αντιγραψουμε και το τσαμπα!

Εγραψες (1) : "Τι θέλετε να αποδείξετε με αυτό;"

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ! Αλλοι προσπαθουν να το κανουν και ομολογω οτι δεν καταλαβαινω το λογο. Εκτος αν αυτοι οι "αλλοι" εχουν τη μυγα!

Εγραψες (2) : "Πείτε το, γιατί τελικά είμαστε ηλίθιοι απ' ότι φαίνεται." ΗΛΙΘΙΟΙ? Δικα σου λογια ειναι αυτα και με βρισκουν καθετα αντιθετο!

Εγραψες (3) : "Δυσπιστια". Και θα εβγαζα τα ματια μου μπροστα σε μια οθονη για το vwclub? Φευ!

Ο χρονος θα περασει και θα δειξει (συνεχιζω το γραφομενο σου).

Edited by chrismk2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. Εδώ υπάρχει δέσιμο λέμε... Πόσα άτομα ΔΕΝ ήξερα, και τους είπα "ελατε μείνετε σε μένα... Μην πληρώνετε σαν μα..κες τσάμπα και βερεσέ ξενοδοχεία στη Θεσσαλονίκη!". Αν αρχίσουμε, θα αρχίσω από τον Θανασάκη τον ψαρά (aka BAD BOY), για να συνεχίσω σε πόσα άτομα δεν ξέρω κι εγώ που τους έχω πει να μείνουν. Βέβαια, ρωτήστε και το Σωτήρη και τον Παναγιώτη και το Θανάση (trelaras, skaraviaios, bad boy), τι τους είχα πει, όταν έλεγαν πως θα μας ξεβολέψουν! Αν θέλουν, ας πάνε να μείνουν σε ξενοδοχείο. Εγώ θα τους το πλήρωνα όμως!

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες Αρη,δεν λες που δεχτηκε και η ΧΡΥΣΑ (αγυριστο κεφαλι) tongue.gif γιατι 8α επρεπε να γυρισω στο χωριο με τετοια παγωνια!

Αθήνα έχω πει σε πόσο κόσμο να μείνει σπίτι μου, αν έχουμε κάποια υποχρέωση, ή έκδρομή ή κάτι και είναι να κατέβουμε από Θεσσαλονίκη άτομα! Και πόσοι (που δεν ξέρουν πως έχω κάτω σπίτι) μου έχουν πει να πάω να μείνω σ' αυτούς!

οποτε 8ες βλάσταρι μου... :lol:

ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΩ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες Αρη,δεν λες που δεχτηκε και η ΧΡΥΣΑ (αγυριστο κεφαλι) tongue.gif γιατι 8α επρεπε να γυρισω στο χωριο με τετοια παγωνια!

οποτε 8ες βλάσταρι μου... :lol:

ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΩ

Για πες και γαι Παραμονή πρωτοχρονιάς, αξημέρωτα, να με τρέχεις για να σας βγάλω Εθνική Οδό που μπερδευτήκατε και πήρατε την Εγνατία ανάποδα (για Εβρο...), κι αντί για Γιάννενα, θα βλέπατε Τουρκία με το 2008 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.