Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

ας μιλησω για δυο πραγματα που δεν με αφορουν....

1ον

οταν ομως υπαρξει προβλημα με ενα προιον απο ενα μαγαζι ολοι πεφτουν πανω στο μαγαζι σαν τα κορακια αντι να σκεφτουνε ποιος μιλαει λογικα.... το μαγαζι η το μελος

οποτε φιλε skaraviaio πως να σε δει σοβαρα ο επαγγελματιας οταν δημιουργουντε προβληματα και του χαλας την καλη φημη που εχει... επειδη ενα μελος ξυπνησε στραβα ενα πρωι.....

2ον

καποτε ειχα ακουσει οτι τα δωρα αγοραζονται με τα εχτρα χρηματα απο εκδρομες κτλ....

και εχουμε τον εξης διαλογο......

-στελιο θελω καποια δωρα για το club

- οκ οτι θες ...ταδε... και θα κοιταξω να σου τα δωσω κοστος επειδη ειναι για το club

- ooxι θα μου δωσεις μια καρτα του μαγαζιου για διαφημηση και θα τα βρουμε ετσι...

- sorry ...ταδε... δεν μπορω να κανω κατι τετοιο.

Και, για να καταλάβω... Τι ακριβώς μας λες με αυτό το ποστ;

Για το 1ο σκέλος, ΟΚ κατάλαβα. Αλλά μην ξεχνάς πως κι εσύ αν πας και ψωνίσεις κάτι, και την ψωνίσεις από την ποιότητα ή το after sales, θα μπεις, θα τα χώσεις, και ως γνωστόν, θα επικαλεστείς το "Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ"... Αρα μην κατακρίνεις κάποιον που θα κατακρίνει μια επιχείρηση, γιατί όλα στο παιχνίδι είναι. Βλέπε Passatoumpas vs Peteformance... Αυτό δηλαδή θα σήμαινε πως ο Πητ έπρεπε να μας βρίζει πατόκορφα επειδή βγήκε ένας και είπε 3 πράγματα, ή να κόψει τη συνεργασία; Το πόσο σύντομα έγινε η δουλειά στο αμάξι το ξέρεις; Το τι λάθος έκανε ο Πητ το ξέρεις; Οπως και να έχει, ο πελάτης πάντα θα δικαιωθεί αν έχει δίκιο, και έχει πάντα δίκιο μέχρι αποδείξεως του εναντίου. ΑΓΡΑΦΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ. Τελεία και παύλα. Εταιρία έχω κι εγώ, και το γνωρίζω μια χαρά αυτό...

Για το 2ο σκέλος...... Ανέλυσέ τον λίγο αυτόν το διάλογο, γιατί δεν κατάλαβα Χριστό προς τα πού το πας, και τι υποννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζετε πως θα βρεθούν και στην Ελλάδα έμποροι οι οποίοι θα δώσουν τα χρήματά τους σε κάποιον άγνωστο, μόνο και μόνο για να μπει η φίρμα τους στο site μας, τότε επιτρέψτε μου να σας πω, πως την αγορά στο θέμα e-commerce δεν την κατέχετε. Και ποιο μαγαζί θα μπει; Θέλω κάποια επίσημη πρόταση. Επίσης να αναφέρω πως όποιο μαγαζί και να το έκανε, θα ήθελε «κομμάτι» από την πίττα της διοίκησης του club, με αποτέλεσμα να καταντήσουμε από ανεξάρτητο σε πλήρως κατευθυνόμενο και στηριζόμενο σε «ξένες» δυνάμεις.

Ρε συ Γιώργο τι νομίζεις; Όλα είναι σου δίνω μου δίνεις. Όπως είπα πριν θα γίνουμε πιονάκι στα χέρια της Karenta, και όλων αυτών που θέλουν να μπουν σε μία λέσχη, που πάνω απ'όλα κρατάει μια ουδέτερη και κριτική θέση απέναντι σε όλα τα μεγάλα ονόματα του χώρου.

Οκ... Βαρέθηκα να διαβάζω σπόντες, ανακρίβιες, γενικότητες κλπ. Τα πάντα ακολουθούν την θεωρία της εξέλιξης. Και να σου πω και την προσωπική μου άποψη για τη λίστα που διαβάζεις και δεν βρίσκεις μέσα την παλιά παρέα. Το 2004 τι είχαμε;;; vwclub. Το 2005 τι είχαμε;;; vwclub, hvwc. Το 2007 τι είχαμε;;; vwclub, hvwc, golfclub. To 2008 τι έχουμε;;;; vwclub, hvwc, golfclub, Poloclub, eosclub. Λογικό είναι να έχει διασπαστεί. Εφόσων αυτός ήταν ο στόχος κάποιων εξαρχής, να γίνουν doggy στη θέση του doggy!!! Αν κάποιος μπορεί να αποδείξει το αντίθετο εδώ είμαι να το συζητήσουμε.

Α και ανακοινώνω την ίδρυση του skaraviaiosclub!

Τώρα κατάλαβες Σωτήρη γιατί μερικοί μιλάνε μόνο με σπόντες και δέ λένε αυτό που έχουν να πούν ξεκάθαρα???

Την απάντηση στη δίνει ένα μέλος της διοίκησης αμέσως μετά:

Κανείς δεν χρωστάει στο club και τα προσωπικά κάποιων δεν πρέπει να βγαίνουν στην επιφάνεια.....

Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος.....

Και επειδή ήδη έλαβα και το ανάλογο pm απο κάποιον ( δέ λέω ποιόν γιατί είναι προσωπικό κάποιου....)

Δέν εννοώ ότι μιλάει ο Ντούμας με σπόντες, αλλά ότι αυτοί που γνωρίζουν κάτι μιλάνε με σπόντες γιατί εμπλέκονται μέσα και προσωπικά κάποιων...

ΟΚ?

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβες Σωτήρη γιατί μερικοί μιλάνε μόνο με σπόντες και δέ λένε αυτό που έχουν να πούν ξεκάθαρα???

Την απάντηση στη δίνει ένα μέλος της διοίκησης αμέσως μετά:

τί θες να πεις? ότι μίλησα ποτέ με σπόντα? είπα κάτι εγώ? μίλαγα,μιλάω & θα μιλάω ξεκάθαρα.....

μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν γιωργάκη γιατί όπως είπα κάτι προσωπικό μην το μεταφέρεται εδώ...επιτέλους μείνετε εντός θέματος και απαντήστε σε ότι θέλετε που να αφορούν τις κάρτες και μόνο...

Και μην μπλέκεις με τις προσωπικές μου διαφορές.....κατάλαβες? επίσης αν θες ρώτα τον ενδιαφερόμενο αν σε αυτά που σου λέω έχω δίκιο ή όχι.....και όπως σου πα....σε ξένα χωράφια μην κάνεις τον καμπόσο.....

ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΑΤΑΛΕΩ.......Μείνετε στο θέμα και αναπτύξτε ιδέες επ αυτού....

Link to comment
Share on other sites

τί θες να πεις? ότι μίλησα ποτέ με σπόντα? είπα κάτι εγώ? μίλαγα,μιλάω & θα μιλάω ξεκάθαρα.....

μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν γιωργάκη γιατί όπως είπα κάτι προσωπικό μην το μεταφέρεται εδώ...επιτέλους μείνετε εντός θέματος και απαντήστε σε ότι θέλετε που να αφορούν τις κάρτες και μόνο...

Και μην μπλέκεις με τις προσωπικές μου διαφορές.....κατάλαβες? επίσης αν θες ρώτα τον ενδιαφερόμενο αν σε αυτά που σου λέω έχω δίκιο ή όχι.....και όπως σου πα....σε ξένα χωράφια μην κάνεις τον καμπόσο.....

ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΑΤΑΛΕΩ.......Μείνετε στο θέμα και αναπτύξτε ιδέες επ αυτού....

γιαννη ο γιωργος(phantom) αλλιως το εννουσε και δες και το edit στο ποστ του

τωρα που λες να μεινουν εντος θεματος και να αναπτυξουν ιδεες....

χμ...

οταν υπηρχαν οι ευλογες ερωτησεις δοθηκε η απαντηση και μαλιστα τα ατομα που τις κανανε πιστευω οτι τους καλυψανε οι απαντησεις μιας και δεν εχουν ρωτησει κατι αλλο.

βεβαια υπαρχουν και μερικοι που τρωγονται με τα ρουχα τους και γιαυτο μιλανε με σποντες video ασχετα( η σχετικα για αυτους μιας και απαντηση στο τι εννοει ο ποιητης δν εχουν δωσει) και δν μπορω να καταλαβω τι προσπαθουν να αποδειξουν...

τι να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταστρώναν σχέδια καταστροφής του club, καίγαν σημαίες της VW στο σύνταγμα και γράφαν συνθήματα στους τοίχους. ¶σε μας ρε φίλε..

Και αν κάποιοι θέλουν να γίνουν doggy, εσύ τι θέλεις να γίνεις; Το δεκανίκι του; Sorry κιόλας αλλά έχεις γίνει γραφικός απαντώντας σε όλους και σε όλα λες και γνωρίζεις κάθε πτυχή των προβλημάτων.

Για δες λίγο ποιοι ξεκίνησαν τα προαναφερθέντα clubs, και μετά τα ξαναλέμε. Δεν ήμουν και ούτε πρόκειτε να γίνω το δεκανίκι κανενός. Το ότι απαντάω σε όλα είναι για να μην υπάρχουν διφορούμενες δηλώσεις και να μην δημιουργούνται άσχημες εντυπώσεις στα παιδιά που δεν έχουν ασχοληθεί τόσο με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

¶στο τότε. Αν δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

τί θες να πεις? ότι μίλησα ποτέ με σπόντα? είπα κάτι εγώ? μίλαγα,μιλάω & θα μιλάω ξεκάθαρα.....

μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν γιωργάκη γιατί όπως είπα κάτι προσωπικό μην το μεταφέρεται εδώ...επιτέλους μείνετε εντός θέματος και απαντήστε σε ότι θέλετε που να αφορούν τις κάρτες και μόνο...

Και μην μπλέκεις με τις προσωπικές μου διαφορές.....κατάλαβες? επίσης αν θες ρώτα τον ενδιαφερόμενο αν σε αυτά που σου λέω έχω δίκιο ή όχι.....και όπως σου πα....σε ξένα χωράφια μην κάνεις τον καμπόσο.....

ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΑΤΑΛΕΩ.......Μείνετε στο θέμα και αναπτύξτε ιδέες επ αυτού....

Δέν εννοώ ότι μιλάει ο Ντούμας με σπόντες, αλλά ότι αυτοί που γνωρίζουν κάτι μιλάνε με σπόντες γιατί εμπλέκονται μέσα και προσωπικά κάποιων...

ΟΚ? Τώρα που το εξηγήσαμε το κατάλαβες?

Επίσης εννοώ ότι όταν κάποιος πάει να μιλήσει ευθέως του το κόβουμε μιλόντας για προσωπικά του καθένα.

Τώρα βέβαια όποιος έχει καμιά σφίγγα μπορεί και να σφίγγεται... Εσύ γιατί χαλάστηκες?

Καί όσον αφορά τον τρόπο που μιλάς πρόσεξέ τον λίγο, τί είναι αυτό το "μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν γιωργάκη" που αραδιάζεις?

Δέν αρμόζει σε μέλη της διοίκησης να μιλούν με αυτόν τον τρόπο, ειδικά δέ όταν αυτός στον οποίο απευθύνεσαι δέ σου μίλησε με αυτόν τον τρόπο.

Όσο για το άν κάνω τον καμπόσο ειλικρινά δέ το περίμενα να ξεστομίσεις κάτι τέτοιο γιατί ποτέ δέν έκανα το ζόρικο και το ξέρεις καλά καί εσύ όπως και όλοι εδω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δέν εννοώ ότι μιλάει ο Ντούμας με σπόντες, αλλά ότι αυτοί που γνωρίζουν κάτι μιλάνε με σπόντες γιατί εμπλέκονται μέσα και προσωπικά κάποιων...

ΟΚ? Τώρα που το εξηγήσαμε το κατάλαβες?

Επίσης εννοώ ότι όταν κάποιος πάει να μιλήσει ευθέως του το κόβουμε μιλόντας για προσωπικά του καθένα.

Τώρα βέβαια όποιος έχει καμιά σφίγγα μπορεί και να σφίγγεται... Εσύ γιατί χαλάστηκες?

Καί όσον αφορά τον τρόπο που μιλάς πρόσεξέ τον λίγο, τί είναι αυτό το "μην φυτρώνεις εκεί που δεν σε σπέρνουν γιωργάκη" που αραδιάζεις?

Δέν αρμόζει σε μέλη της διοίκησης να μιλούν με αυτόν τον τρόπο, ειδικά δέ όταν αυτός στον οποίο απευθύνεσαι δέ σου μίλησε με αυτόν τον τρόπο.

Όσο για το άν κάνω τον καμπόσο ειλικρινά δέ το περίμενα να ξεστομίσεις κάτι τέτοιο γιατί ποτέ δέν έκανα το ζόρικο και το ξέρεις καλά καί εσύ όπως και όλοι εδω μέσα.

Το ζόρικο πάει ή στο αμάξι σου, ή σε σένα, σαν την τύπισσα από το Hyundai (όμορφο, αλλά ζόρικο!!).. tongue.gif

Από εκεί και μετά, ας αφήσουμε καλύτερα τις μύγες και το σφίξιμο, γιατί όσοι σφίγγονται, μιλάνε, και ξεπετάγονται από το πουθενά! Τα ρέστα με ΡΜ αν θέλεις και δεν κατάλαβες! :o

Link to comment
Share on other sites

Και, για να καταλάβω... Τι ακριβώς μας λες με αυτό το ποστ;

Για το 2ο σκέλος...... Ανέλυσέ τον λίγο αυτόν το διάλογο, γιατί δεν κατάλαβα Χριστό προς τα πού το πας, και τι υποννοείς...

αμα δεν καταλαβες δεν πειραζει

να το εξιγησω δεν κανει θα γινουμε ρομπες...

οσοι επρεπε να το καταλαβουν το καταλαβαν

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχετε καταλάβει ότι έχετε .... το θέμα εντελώς.

Λοιπόν...

Καταρχήν Γιώργο ο Γιάννης ενδεχομένως να σε παρεξήγησε μιας και δεν είχες βάλει το σχόλιο ότι δεν αναφέρεσαι σε αυτόν. Την έντασή του ενδεχομένως να την δικαιολογήσουμε δεδομένου ότι θεώρησε πως πήγες να δώσεις συνέχεια σε κάτι που εξήγησε πριν. Βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί και το ύφος του αλλά σαφώς δεν θα ήθελα να προσπαθείς και εσύ να δώσεις συνέχεια (με τα σφιξίματα κλπ.).

Όσον αφορά αυτό που αναφέρθηκε πριν περί χρωστούμενων δεν υφίσταται εδώ και καιρό.

Οπότε θα παρακαλέσω ΑΠΑΝΤΕΣ -για μία ακόμη φορά- να ασχοληθείτε αποκλειστικά με και μόνο με το θέμα των Καρτών και τις παροχές τους κλπ. και φυσικά πάντα χωρίς σπόντες και εξυπνάδες (Στέλιο επιτέλους ξεκίνα να μιλάς δομημένα).

Όσον αφορά τα 2 θέματα που έθεσε ο Στέλιος, θα κάνω μια γενική αναφορά καθώς δε θέλω να ασχοληθώ με κάποιους προσωπικά.

στο 1. Λογικό να πέσουν να τον φάνε, πάντα -όπως και εδώ- όλοι θυμούνται τα κακά και όχι τα καλά. Ο καταστηματάρχης οφείλει να ασχοληθεί με το πρόβλημα του πελάτη του και να δείξει το αναμενόμενο ενδιαφέρον για αυτόν (το λεγόμενο after sales support). Δεν είναι ότι ο άλλος πήρε μια τσίχλα, την έφαγε, την πέταξε & τέλος. Με το σωστό after sales, το κατάστημα εκτιμάται ακόμη περισσότερο.

στο 2. Τα δώρα που δώθηκαν με δικά μας έξοδα δεν ήταν όλα, δεν είπα ότι τα πάντα γίνανε αγορά. Το πλήθος των δώρων είναι προσφορές -γι'αυτό και όταν τα κληρώνουμε αναφέρουμε τον άνθρωπο που μας τα προσέφερε- και όσα είναι με δικά μας έξοδα τα δίνουμε ως προσφορά από το VWClub.

Αναμένω και άλλα σχόλια / απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

τιποτα σε αυτην την ζωη δεν ειναι τσαμπα! ! ! !παρτε το χαμπαρι!

το vwclub παντα εβγαζε , βγαζει και θα βγαζει λευτα

απο extra χρεωσεις σε εκδρομες (δωματια)για λογους που εχουν αναφερθει ,απο accessories, τωρα οι καρτες μελους κτλ κτλ

απλα τα πραγματα!

ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει...θελεις καρτα? παρτην! δεν θελεις μην παρεις!

θελεις να πας εκδρομη? τραβα! δεν θελεις μην πας! θελεις καπελακι? παρε δεν θελεις μην παρεις!

ειναι τοσο απλο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το resume Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει...θελεις καρτα? παρτην! δεν θελεις μην παρεις!

θελεις να πας εκδρομη? τραβα! δεν θελεις μην πας! θελεις καπελακι? παρε δεν θελεις μην παρεις!

ειναι τοσο απλο!

:o:thumbsup::thumbsup::thumbsup: Ελα ομως που δεν βλεπω να το καταλαβαιινουν Κωστα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχετε καταλάβει ότι έχετε .... το θέμα εντελώς.

Λοιπόν...

Καταρχήν Γιώργο ο Γιάννης ενδεχομένως να σε παρεξήγησε μιας και δεν είχες βάλει το σχόλιο ότι δεν αναφέρεσαι σε αυτόν. Την έντασή του ενδεχομένως να την δικαιολογήσουμε δεδομένου ότι θεώρησε πως πήγες να δώσεις συνέχεια σε κάτι που εξήγησε πριν. Βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί και το ύφος του αλλά σαφώς δεν θα ήθελα να προσπαθείς και εσύ να δώσεις συνέχεια (με τα σφιξίματα κλπ.).

Όσον αφορά αυτό που αναφέρθηκε πριν περί χρωστούμενων δεν υφίσταται εδώ και καιρό.

Οπότε θα παρακαλέσω ΑΠΑΝΤΕΣ -για μία ακόμη φορά- να ασχοληθείτε αποκλειστικά με και μόνο με το θέμα των Καρτών και τις παροχές τους κλπ. και φυσικά πάντα χωρίς σπόντες και εξυπνάδες (Στέλιο επιτέλους ξεκίνα να μιλάς δομημένα).

Όσον αφορά τα 2 θέματα που έθεσε ο Στέλιος, θα κάνω μια γενική αναφορά καθώς δε θέλω να ασχοληθώ με κάποιους προσωπικά.

στο 1. Λογικό να πέσουν να τον φάνε, πάντα -όπως και εδώ- όλοι θυμούνται τα κακά και όχι τα καλά. Ο καταστηματάρχης οφείλει να ασχοληθεί με το πρόβλημα του πελάτη του και να δείξει το αναμενόμενο ενδιαφέρον για αυτόν (το λεγόμενο after sales support). Δεν είναι ότι ο άλλος πήρε μια τσίχλα, την έφαγε, την πέταξε & τέλος. Με το σωστό after sales, το κατάστημα εκτιμάται ακόμη περισσότερο.

στο 2. Τα δώρα που δώθηκαν με δικά μας έξοδα δεν ήταν όλα, δεν είπα ότι τα πάντα γίνανε αγορά. Το πλήθος των δώρων είναι προσφορές -γι'αυτό και όταν τα κληρώνουμε αναφέρουμε τον άνθρωπο που μας τα προσέφερε- και όσα είναι με δικά μας έξοδα τα δίνουμε ως προσφορά από το VWClub.

Αναμένω και άλλα σχόλια / απορίες.

Κώστα με το Γιάννη τα είπαμε με pm και το λύσαμε το όποιο θέμα.

Όσον αφορά τα σφιξίματα έ, δέ θυμώνει μόνο η μία πλευρά να πεί κάτι παραπάνω, και οι δύο πλευρές έχουν αντίστοιχες αντιδράσεις. Τέλοσπάντων, όπως προείπα μιλήσαμε πριβέ και λύθηκε το θέμα οπότε ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. Εδώ υπάρχει δέσιμο λέμε... Πόσα άτομα ΔΕΝ ήξερα, και τους είπα "ελατε μείνετε σε μένα... Μην πληρώνετε σαν μα..κες τσάμπα και βερεσέ ξενοδοχεία στη Θεσσαλονίκη!". Αν αρχίσουμε, θα αρχίσω από τον Θανασάκη τον ψαρά (aka BAD BOY), για να συνεχίσω σε πόσα άτομα δεν ξέρω κι εγώ που τους έχω πει να μείνουν. Βέβαια, ρωτήστε και το Σωτήρη και τον Παναγιώτη και το Θανάση (trelaras, skaraviaios, bad boy), τι τους είχα πει, όταν έλεγαν πως θα μας ξεβολέψουν! Αν θέλουν, ας πάνε να μείνουν σε ξενοδοχείο. Εγώ θα τους το πλήρωνα όμως!

Αθήνα έχω πει σε πόσο κόσμο να μείνει σπίτι μου, αν έχουμε κάποια υποχρέωση, ή έκδρομή ή κάτι και είναι να κατέβουμε από Θεσσαλονίκη άτομα! Και πόσοι (που δεν ξέρουν πως έχω κάτω σπίτι) μου έχουν πει να πάω να μείνω σ' αυτούς!

Δημιουργούνται άλλα δεσίματα. Και εννοείται πως είναι καλοπροέραιτα και χωρίς δόλο...

Αντε, κι όταν πάω σπίτι, θα σας σηκώσω μια φωτό από την παραμονή πρωτοχρονιάς, με τον Θανάση αγουροξυπνημένο στις 7 το πρωί, να προσπαθεί να φτιάξει καφέ μαζί με τη γυναίκα μου και τα ξαδέρφια του!!!!

+++++++!!!!! B)

Λαμψη καταντησαμε...........

[/quote

Και 'καλημερα ζωη΄'' και γενικά Φωσκολος!!!

;)B)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ΦοσΚΩΛΟΣ γίναμε...

Link to comment
Share on other sites

Και αφου βρηκαμε τι εγινε με τις μου@@ψειρες της Γιουλας να πω και εγω Χρονια Πολλα στην ωραια μου Πεταλουδιτσα που εχουμε Επαιτειο ... ετσι για το ΓΑΜΩΤΟ τσ τσ τσ μην το σβησει κανεις το ποστ αυτο του σπασα το pc επιτοπου !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.