Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Χρήστο το ποσό ακριβώς δεν το θυμάμαι μιας και αυτό το χει ο κοσμάς που χει ενημερωθεί για να σου απαντήσει άμεσα όταν λασκάρει απότην δουλειά αλλά να σου πω ότι ακολουθείτε πάλι η διαδικασία της αποστολής στην εταιρία για εκτύπωση κάρτας, της παραλαβής της, της εκτύπωσης κάποιου συνοδευτικού χαρτιού, της αποστολής του φακέλου με την κάρτα σου μέσω ταχυδρομείου κανονικά.......απλά δεν λαμβάνεις τα δώρα....γιατί για την βάση δεδομένων το αμάξι που αλλάζει είναι νέο όχημα και εμείς δεν μπορούμε αν κάποιος τρελός αλλάζει τα αυτοκίνητα σαν τα πουκάμισα να μπαίνουμε συνέχεια στην διαδικασία αυτή (το παράδειγμα είναι γενικό και όχι προσωπικό).... είναι θέμα ότι ακολουθείτε η ίδια σειρά και δω σαν να είσαι νέο μέλος...απλά γλιτώνεις τα υπόλοιπα λεφτά και το σετ των δώρων....

Link to comment
Share on other sites

και υστερα λέμε γιατι γινεται σφαγη κάθε τόσο και λιγάκι εδω μέσα , γιατί ρε γιάννη να πληρώσει πάλι?? τόσο

ακριβή είναι η επανεκτύπωση?? ποιά¨"εταιρια" είναι αυτη που κάνει τις εκτυπώσεις??

το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ είναι ΜΕΛΟΣ? η ο χρήστος ??

ποια βάση δεδομένων ειναι αυτή που θέλει ΤΟΟΟΣΟΟΟΟΟ πολύ δουλεία για να αλλαξει μία πινακίδα??

και για να προλάβω κάποιον ακατανόμαστο που στέλνει Pm και δέν δεχεται ξέρει αυτός ποιος είναι!!!!!!

εχω ζητήσει μνημόνιο συνεργασίας για μένα και για ένα φίλο που έχει μάγαζι με αξεσουαρ δεν έχω λάβει κάτι ακόμα.. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θέλω να θίξω αυτόν που το ζήτησα , αλλα δέν είναι μόνος του στο ΔΣ

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε.

Τα μελη ... συγνωμη τα αυτοκινητα του VW club οσο πανε και αυξανονται...

Το ιδιο και τα VIP members ... συγνωμη cars!

Ωραια ... καλα παμε εν μεσω παγκοσμιας οικονομικης κρισης!

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι ακολουθείτε η διαδικασία για να κινηθεί ότι πρέπει να κινηθεί ώστε να βγει το τελικό αποτέλσμα (αποστολή κάρτας)...λες να είναι μία αλλαγή στην βάση π.χ. είχες golf πήρες scirocco το αλλάζεις και τέλος??? ....δεν νομίζω.....εξάλλου αυτή η απόφαση όπως είχε ανακοινωθεί και στην αρχή αφορά απόφαση του Δ.Σ. δλδ της πλειοψηφίας των μελών του Δ.Σ. που το απαρτίζουν(για το οικονομικό μέρος).....

όσο για αυτό που είπα ότι τα αμάξια είναι "μέλη" από ότι καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε εννοώ ότι τα αυτοκίνητα είναι αυτά που λαμβάνουν τα προνόμια.....δλδ αλλαγή ελαστικών δεν κάνει ο γιάννης αλλά το golf του ή το polo του.....το εξηγώ έτσι γιατί είδα ότι το παρερμηνεύσατε.....Και φυσικά μέλη είναι ο γιάννης ο τάκης ο μήτσος ο κώστας αλλά τα προνόμια της κάρτας αφορούν το αμάξι του καθενός ως επί το πλείστον...εκεί πάει αυτό που είπα για τα αμάξια "μέλη".....ότι κάνουμε το κάνουμε για να έχει προνόμια το αμάξι.....έτσι το απολαμβάνει και το μέλος.....είναι παράλληλα πράγματα αυτά μην το βλέπετε διαφορετικά και δημιοργούντε λάθος εντυπώσεις.....

και συ ρε αχιλλέα δλδ τώρα που είπε ο χρήστος κάτι σχετικά με τις κάρτες τώρα το θυμήθηκες και ανέφερες για το μνημόνιο? γιατί δεν νομίζω να είχες διαμαρτυρηθεί προσφάτως...λέω εγώ....ΜΗΝ ψάχνεστε ρε για αφορμές.....ο χρήστος εξέφρασε κάτι και απάντησα σε αυτό....εσύ αχιλλέα απάντησες και σε αυτό και σε άλλο άσχετο με το θέμα του χρήστου.....Δεν θέλω να στην πω προς θεού αλλά ρε παιδιά γιατί όταν κάποιος λέει κάτι για την πάρτη του άλοι εμφανίζονται από το πουθενά και λένε κάτι?? πολύ εντύπωση μου κάνει αυτό....εδώ και πολύ καιρό....

Link to comment
Share on other sites

και υστερα λέμε γιατι γινεται σφαγη κάθε τόσο και λιγάκι εδω μέσα , γιατί ρε γιάννη να πληρώσει πάλι?? τόσο

ακριβή είναι η επανεκτύπωση?? ποιά¨"εταιρια" είναι αυτη που κάνει τις εκτυπώσεις??

το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ είναι ΜΕΛΟΣ? η ο χρήστος ??

ποια βάση δεδομένων ειναι αυτή που θέλει ΤΟΟΟΣΟΟΟΟΟ πολύ δουλεία για να αλλαξει μία πινακίδα??

και για να προλάβω κάποιον ακατανόμαστο που στέλνει Pm και δέν δεχεται ξέρει αυτός ποιος είναι!!!!!!

εχω ζητήσει μνημόνιο συνεργασίας για μένα και για ένα φίλο που έχει μάγαζι με αξεσουαρ δεν έχω λάβει κάτι ακόμα.. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θέλω να θίξω αυτόν που το ζήτησα , αλλα δέν είναι μόνος του στο ΔΣ

παρομοιως ,εχω παρακαλεσει και εγω 2 φορες(και διαβεβαιωθηκα οτι θα γινει αμεσα) να ενδιαφερθει καποιος υπευθυνος για ενα μαγαζι που προτεινα ως αριστο επαγγελματια και που εχει ολη την καλη διαθεση να δωσει προσφορες για τα βιπ μελη του κλαμπ.ξερετε ποσοι μηνες εχουν περασει απο τοτε;χτες μαλιστα μιλαγα μαζι του και τον ρωτησα αν περασε κανεις και μου ειπε οτι ακομα δεν εμφανιστηκε ανθρωπος.τωρα εγω αυτο πως να το εκλαβω;οτι ειμαι κοροιδο που εσκασα τα 50 ή οι προτροπες των υπευθυνων στα μελη για προτασεις καινουργιων συνεργασιων ειναι μυθος;ή μηπως επειδη δεν ειμαι της ''παρεας'' η δικη μου προταση μετραει ελαχιστα εως καθολου σε σχεση με καποιον της ''παρεας'';

να απαντησει καποιος αμεσα και υπευθυνα χωρις δικαιολογιες και υπεκφυγες γι'αυτη την απαραδεκτη κατασταση.μην ακουσω τιποτα παπαρολογιες!

Link to comment
Share on other sites

Τα προνομια τα εχουν τα μελη και οχι τα αυτοκινητα.

Τα ¤ τα δινουν τα μελη και οχι τα συτοκινητα.

Τη συνδρομη μελους τη δωσανε τα μελη και οχι τα αυτοκινητα.

Αν εσεις θελετε να με αντιμετωπιζετε - και οχι μονο εμενα - ως Golf mk2 , scirocco ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο συγνωμη αλλα εγω δεν το δεχομαι.

Αυτη τη στιγμη νιωθω μελος του VW club ειτε εχω Golf , ειτε εχω Passat , ειτε εχω Scirocco.

Κι αν εχω δυο ή τρια ή τεσσερα αυτοκινητα , αυτο σημαινει οτι ειμαι αντιστοιχα 2 , 3 , 4 φορες μελος?

Ή μηπως εχω το δικαιωμα να βαζω στο ενα αυτοκινητο πραγματα που αγοραζω με τα προνομια που εχει?

Βεβαια υπαρχει και η λυση του αγοραζω θολομπαρα απο το ταδε μαγαζι για το Passat πηγαινοντας ομως εκει υποχρεωτικα με το Lupo γιατι αυτο εχει το προνομιο να ειναι μελος του VW club!

Link to comment
Share on other sites

ωραία....αφού θες υπεύθυνα.....νίκο σου απαντώ ότι έχω πει ότι θα πάω εγώ όπως και σε άλλα 3-4 μαγαζιά ακόμα.....γιατί δεν πήγα????

γιατί ήταν απόφαση όλων στο Δ.Σ. να το κάνω μετά την εκδρομή αφού ιανουάριο και φεβρουάριο είχαμε άλλες προτεραιότητες....

γιατί δεν πήγα μέσα στο μάρτιο?? γιατί έχω ένα σοβαρό θέμα οικογενειακό υγείας και πρέπει να μαι στο μαγα;ζί μου πολλές ώρες...

πότε θα πάω?? την δευτέρα ήδη το χω στο πρόγραμμα να πάω στα 4 μαγαζιά που προείπα και αυτό μπορεί να στο διαβεβαιώσει ο κοσμάς που χτες του τοπα από μόνος μου στην συνάντησημας στο ΣΕΦ.....

Σου είπα όλη την αλήθεια χωρίς παπαρολογίες και απλά σκέψου ότι και γω -και οι άλλοι του Δ.Σ.- ότι κάνουμε -όπως και μερικοί από σας και συ ακόμα που έτρεξες μέχρι εκεί να ρωτήσεις αν ενδιαφέρεται ο φίλος σου- το κάνουμε από χόμπυ....το κάνουμε επειδή θέλουμε με κάτι να ασχολιόμαστε....δεν ήμαστε υπάλληλοι κανενός και όλοι μας έχουμε τις δουλειές μας.....

όμως και γω δεν βγήκα να πω γιατί ο νίκος δεν έχει έρθει σε meeting...γιατί το ένα γιατί το άλλο....απλά ξέρω ότι θα πεις ότι στην θέση που ήμαστε - το Δ.Σ. -έχουμε αναλάβει ένα πόστο και θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά μην ξεχνάς ότι ήμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ.....

Στα πα όσο πιο ξεκάθαρα μπορούσα και ανέλαβα την ευθύνη.....φιλικά πάντα και δεν έχω στραβώσει μαζί σου απλά έχεις δίκιο στο θέμα που ανέφερες και στα πα αναλυτικά.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Κ.TasakosVR6

! και καθενας κανει το προγραμμα του!

ο χρηστης εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ!

και διαλεγει ποιο προγραμμα θελει να δει!

ο καθενας κανει τις επιλογες του! και βλεπει οποιο προγραμμα

θελει! μην κατηγορουμε το "καναλι" δεν μας φταει αυτο!

εμεις εχουμε την ευθυνη οταν διαλεγουμε να βλεπουμε λαθος προγραμμα!

οχι το καναλι!

Link to comment
Share on other sites

Τα προνομια τα εχουν τα μελη και οχι τα αυτοκινητα.

Τα ¤ τα δινουν τα μελη και οχι τα συτοκινητα.

Τη συνδρομη μελους τη δωσανε τα μελη και οχι τα αυτοκινητα.

Αν εσεις θελετε να με αντιμετωπιζετε - και οχι μονο εμενα - ως Golf mk2 , scirocco ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο συγνωμη αλλα εγω δεν το δεχομαι.

Αυτη τη στιγμη νιωθω μελος του VW club ειτε εχω Golf , ειτε εχω Passat , ειτε εχω Scirocco.

Κι αν εχω δυο ή τρια ή τεσσερα αυτοκινητα , αυτο σημαινει οτι ειμαι αντιστοιχα 2 , 3 , 4 φορες μελος?

Ή μηπως εχω το δικαιωμα να βαζω στο ενα αυτοκινητο πραγματα που αγοραζω με τα προνομια που εχει?

Βεβαια υπαρχει και η λυση του αγοραζω θολομπαρα απο το ταδε μαγαζι για το Passat πηγαινοντας ομως εκει υποχρεωτικα με το Lupo γιατι αυτο εχει το προνομιο να ειναι μελος του VW club!

επειδή δεν καταλαβαίνεις ακόμα τί θέλω να πω χρήστο δεν συνεχίζς άλλο αλλά θα αφήσω κάποιον άλλον από το Δ.Σ. να στο εξηγήσει γιατί ίοσως δεν γίνομαι κατανοητός....όσο για το άλλο που αναφέρεις τελευταία δεν γίνεται να συμβεί εκτός και αν ο έμπορος το επιτρέψει....εμείς έχουμε πάρει όλα τα απαραίτητα μέτρα για να μην συμβεί αυτό....

Link to comment
Share on other sites

και συ ρε αχιλλέα δλδ τώρα που είπε ο χρήστος κάτι σχετικά με τις κάρτες τώρα το θυμήθηκες και ανέφερες για το μνημόνιο? γιατί δεν νομίζω να είχες διαμαρτυρηθεί προσφάτως...λέω εγώ....ΜΗΝ ψάχνεστε ρε για αφορμές.....ο χρήστος εξέφρασε κάτι και απάντησα σε αυτό....εσύ αχιλλέα απάντησες και σε αυτό και σε άλλο άσχετο με το θέμα του χρήστου.....Δεν θέλω να στην πω προς θεού αλλά ρε παιδιά γιατί όταν κάποιος λέει κάτι για την πάρτη του άλοι εμφανίζονται από το πουθενά και λένε κάτι?? πολύ εντύπωση μου κάνει αυτό....εδώ και πολύ καιρό....

γιαννη δεν ερχομαι απο το πουθενα , απλωσ το οτι δεν ποστάρω δεν σημαινει οτι δεν κανω login στο site σχεδον καθε μάρα βλέπω τι γίνετε . να σου πω την αλήθεια?? ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ CHRISMK2 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΙΣΕΛΘΟΝΤΕΣ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ , ΟΥΤΕ ΥΠΗΡΧΕ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ GOLF 2 ! με ποιον να μιλησω ? να του λέω εγω για k-jetronic και εκεινος να μου λέει για TSI?? εχει χαθεί το οικογενειακό - φιλικο κλιμα που υπηρχε κάποτε ..... πλέον Υπαρχει συγκρουση συμφερόντων . γιατι?

τελοσπάντων δέν συνεχιζω άλλο βαρέθηκα

Link to comment
Share on other sites

! και καθενας κανει το προγραμμα του!

ο χρηστης εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ!

και διαλεγει ποιο προγραμμα θελει να δει!

ο καθενας κανει τις επιλογες του! και βλεπει οποιο προγραμμα

θελει! μην κατηγορουμε το "καναλι" δεν μας φταει αυτο!

εμεις εχουμε την ευθυνη οταν διαλεγουμε να βλεπουμε λαθος προγραμμα!

οχι το καναλι!

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις με το παραδειγμα σου αγαπητε μου αλλα αν εννοεις οτι το τηλεκοντρολ ειναι το 50αρικο που εδωσα και το προγραμμμα στην τηλεοραση ειναι το κλαμπ τοτε ναι θα συμφωνησω μαζι σου,θα βαλω το 50αρικο στην τσεπη και θα κλεισω την τηλεοραση την επομενη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε Γιαννη ειναι σαν να μου λες οτι πρεπει να δωσω κι αλλα 50αρικα για να μπορεσω να φτιαξω και τα αλλα αμαξια μου.

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το οφ τοπικ προκαταβολικα.

Ρε σεις χανετε την Πετρουλα ρεεεεεεεεεεεε. :lol:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

! και καθενας κανει το προγραμμα του!

ο χρηστης εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ!

και διαλεγει ποιο προγραμμα θελει να δει!

ο καθενας κανει τις επιλογες του! και βλεπει οποιο προγραμμα

θελει! μην κατηγορουμε το "καναλι" δεν μας φταει αυτο!

εμεις εχουμε την ευθυνη οταν διαλεγουμε να βλεπουμε λαθος προγραμμα!

οχι το καναλι!

Εσυ δεν ελεγες οτι δεν θα ξαναποσταρεις? Κοψε την πολλη τηλεοραση, δεν κανει καλο ή αλλαξε μια και καλη καναλι και παρατα το zapping, κουραζει τα δαχτυλα και τα δικα σου και τα δικα μας.......

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις με το παραδειγμα σου αγαπητε μου αλλα αν εννοεις οτι το τηλεκοντρολ ειναι το 50αρικο που εδωσα και το προγραμμμα στην τηλεοραση ειναι το κλαμπ τοτε ναι θα συμφωνησω μαζι σου,θα βαλω το 50αρικο στην τσεπη και θα κλεισω την τηλεοραση την επομενη σεζον.

Επιλογες ειναι αυτες. Οσο αφορα το προγραμμα της τηλεορασης, ρωτηστε οσους ηρθαν στην εκδρομη και οσους εχουν αρχισει να εκμεταλλευονται τις προσφορες.

Οποτε Γιαννη ειναι σαν να μου λες οτι πρεπει να δωσω κι αλλα 50αρικα για να μπορεσω να φτιαξω και τα αλλα αμαξια μου.

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Οχι ¤50 Χρηστο, ¤20! Και αν θες να φτιαξεις τα αμαξια σου, δεν νομιζω τα ¤20 να ειναι τρομερο ποσο, μπροστα στα ποσοστα επι τις εκατο που θα γλυτωσεις σε καθε "φτιαξιμο", γιατι δεν μιλαμε για ¤30 ή ¤100, αλλα για μεγαλα ποσα. Θες παραδειγμα? Μια αλλαγη ελαστικων να κανεις, εχεις παρει τα ¤20 πισω.

Σορυ για το οφ τοπικ προκαταβολικα.

Ρε σεις χανετε την Πετρουλα ρεεεεεεεεεεεε. :lol:

Εντελως offtopic ομως.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι και φίλες,

η αρχή που διέπει κάθε λέσχη μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα είναι να έχει πάντα διαθέσιμο ποσό στο ταμείο της για κάθε δραστηριότητα η οποία θα απαιτήσει την δημιουργία εξόδων. Είτε αυτές οι δραστηριότητες γίνουν είτε όχι το ποσό αυτό πρέπει να υπάρχει και να αυξάνεται. Εξάλλου υπάρχουν εν εξελίξει αλλά και προγραμματισμένα διάφορα μελλοντικά πλάνα δραστηριοτήτων της λέσχης που τυχόν απαιτήσουν την οικονομική επιβάρυνση του ταμείου της. Το οποίο τηρείται όπως προβλέπεται εκ του νόμου.

Το κόστος επανέκδοσης κάρτας είναι σαφώς μικρότερο από το ποσό των 20 ευρώ. Φυσικά μετά απο εκτίμηση των πλάνων και των εξόδων (τρεχουσών ή μελλοντικών) της λέσχης το Δ.Σ. αποφάσισε να επιβάλει πρόσθετη επιβάρυνση όταν συμβαίνει επανέκδοση.

Ομοίως το κόστος έκδοσης κάρτας για πρόσθετο όχημα είναι 20 ευρώ.

Το Δ.Σ. παρόλο που κατανοεί την οικονομική δυσπραγία ορισμένων φίλων που προτίθενται να υποστηρίξουν την οικονομική ανεξαρτησία της λέσχης θεωρεί το ποσό αυτό ως το ελάχιστο που παράλληλα ικανοποιεί το κόστος επανέκδοσης αλλά και προσθέτει ένα μικρό ποσό στο ταμείο της λέσχης. Το εκάστοτε Δ.Σ. διατηρεί το δικαίωμα ελέγχου των συνθηκών και τροποποίησης του ποσού, ανά πάσα στιγμή.

Τα προνόμοια που αφορούν το όχημα του μέλους συσχετίζεται για λόγους διασφάλισης των μελών με την κάρτα μέλους και όχι τα στοιχεία του μέλους. Αν δεν συνέβαινε αυτό θα μπορούσε γνωστός του κατόχου της κάρτας να κέρδιζε απο τα προνόμια. ¶ρα με αυτό τον τρόπο τα μέλη που υποστηρίζουν οικονομικά την λέσχη θα αδικούταν έναντι άλλων που θα επωφελούταν αλλά δεν θα είχαν δώσει κανένα χρηματικό ποσό.

Επίσης με την μέθοδο αυτή εξασφαλίζεται ότι το ταμείο της λέσχης θα λαμβάνει κάποια μικρή εισφορά.

Τα πλάνα της λέσχης για τις δραστηριότητες της και τα επόμενα βήματα της έχουν δημοσιευτεί κατά καιρούς. Επίσης θα συζητηθούν εκ νέου κατά την γενική συνέλευση από τα εγγεγραμμένα μέλη.

Όσο αφορά την διαδικασία επίτευξης νέων συμφωνιών αυτή είχε διακοπεί με απόφαση του Δ.Σ. λόγω της διεξαγωγής της Πανελλήνιας Εκδρομής, ενώ θα συνεχιζόταν κανονικά μετά απο αυτή. Δυστυχώς ο αρμόδιος για αυτή την διαδικασία αντιμετώπισε έκτακτες δυσκολίες στην ολοκλήρωση του στόχου. Η διαδικασία θα συνεχιστεί κανονικά. Λυπούμαστε που λόγω διοργάνωσης και άλλων δραστηριοτήτων (KARAOKE, VWFESTIVAL, ΕΚΛΟΓΕΣ) δεν έχει διατεθεί αναπληρωματικό μέλος για αυτή την διαδικασία.

Εκ του Δ.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ¤50 Χρηστο, ¤20! Και αν θες να φτιαξεις τα αμαξια σου, δεν νομιζω τα ¤20 να ειναι τρομερο ποσο, μπροστα στα ποσοστα επι τις εκατο που θα γλυτωσεις σε καθε "φτιαξιμο", γιατι δεν μιλαμε για ¤30 ή ¤100, αλλα για μεγαλα ποσα. Θες παραδειγμα? Μια αλλαγη ελαστικων να κανεις, εχεις παρει τα ¤20 πισω.

σχετικο ειναι αυτο Νικο και θα σου πω γιατι.

φιλος χρειαστηκε να αλλαξει ελαστικα σε διασταση 215/55/16 και βρηκε τα pirelli p7 στην τιμη των 570¤ σε τυχαιο λαστιχα που βρηκε στον δρομο του και ρωτησε.ασε,του λεω(ανετος εγω αφου βιπ μελος και εκπτωσεις και μπλα μπλα),θα ρωτησω σε ενα συνεργαζομενο για βιπ μελη λαστιχα να δω ποσο τα δινει.οντως,περνω τηλ την ιδια στιγμη (δεν θα πω σε ποιον)και του λεω δωσε μου μια τιμη για τα p7 σε διασταση 215/55/16.α!να μην ξεχασω να σου πω οτι εχω και εκπτωση χ της % οπως αναφερεται στι φυλλαδιο του κλαμπ γιατι ειμαι βιπ μλος.ενταξει,μου λεει,κλεισε να δω και σε περνω τηλ εγω σε λιγο.με πηρε μετα απο λιγο και ξερεις ποσο μου ειπε με την εκπτωση που εχω σαν μελος;;;;;

μπορεις να μαντεψεις μηπως;;;να μην σε κουραζω αδικα,570¤ μου ειπε!!!

για πες μου λοιπον φιλε μου εγω σαν βιπ μελος που εσκασα το 50αρι γιατι γουσταρα που εχω οφελος στην τελικη;λαστιχα στην ιδια τιμη με καποιον που δεν ειναι βιπ κλπ,;προταση γαι συνεργαζομενη εταιρια που δεν υλοποιηθηκε ποτε;τι να τα κανω εγω τα κομμωτηρια και τις φανελες/μπλουζακια εταιριων που υπαρχουν στο φυλλαδιο;ακομα και σε πανελληνιες εκδρομες να ερχομουν για να εχω οφελος 5¤ σε καθε μια θα επρεπε να παρεβρεθω σε ποσες;δεκα;

@κοσμα,ωραιο το ποστ που εγραψες ομολογω να πω ,καλογραμμενο και αρτιο.μονο που ξεχασες να αναφερεις οτι σε ενημερωσα 26/11/08 για το μαγαζι οπου με διαβεβαιωσες οτι αμεσα θα σταλει υπευθυνος.στις 26/01/09 μπαινω στον κοπο να στο θυμησω ξανα ευγενικα αφου περασαν 2 ολοκληροι μηνες και ουδεις ενδιαφερθηκε!με ξαναδιαβεβαιωνεις οτι θα γινει αμεσα αφου ''αυξημενος φορτος των πρωτων ημερων εκδοση της καρτας εδωσε προτεραιοτητα στα παλαιοτερα συνεργαζομενα καταστηματα''.

σημερα εχουμε 3/03/09 και ουδεις ακομα πατησε στο μαγαζι.σε λιγο καιρο η καρτα μου δεν θα ειναι σε ισχυ,θα χρειαζεται νομισμα των 50¤ για να δουλεψει παλι αλλα εγω που εβαλα στο αμαξι μου πολλα ¤ εξτρα στο μαγαζι που προτεινα ξερεις ποσο κερδος θα ειχα μονο στην εργασια εστω και με ενα 10%;ειναι τουλαχιστον λυπηρο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο κανάλι 1 θα βάλω το vwclub, στο 2 το golfclub, στο 3 το poloclub, στο 4 το eosclub, στο 5 το tiguanclub, στο 6 το scirroco club και στο 7 το Hellenic!

Αν κάτι δεν μου αρέσει στο 1 πχ θα πάω στο 2... και ούτο κάθε εξής. Επίσης λόγω των νεύρων που θα έχω αποκτήσει από το 1, θα το θάβω με τους φίλους μου και θα πάμε όλοι μαζί στο 2. Με αυτή τη σειρά, θα φτάσω στο 7. Τότε θα καταλάβω τι μ****α έκανα και ή θα σταματήσω να ασχολούμαι, ή θα γυρίσω στο 1.

Μία ευγενική προσφορά του 7 μέρες ΤΟΥΤΟΥ.

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο joop.

Και που να δεις τι εγινε σε αλλο καταστημα που ρωτησα για λαστιχα για το αυτοκινητο του πατερα μου με την εκπτωση του VIP μελους του vwclub και μου ειπανε ακριβως την ιδια τιμη που ειχανε πει κανα δυο ωρες νωριτερα στον πατερα μου που δεν εχει καμια σχεση με το vwclub (εκτος απο το αυτ/το url στο πισω μερος του Passat).

Τοοοοοσο μεγαλο ποσο θα μου γλιτωνε η καρτα μελους.

Τεσπα.

Σας ενημερωνω οτι τα πραγματακια που θελω να βαλω στα δυο καινουργια VWs της οικογενειας θα παω να τα παρω με το Golf mk2 που εχει τον αριθμο κυκλοφοριας που αναγραφεται στην καρτα μελους.

Και θα πει καποιος? Καλα , για 20¤?

Και θα του απαντησω:

1. για 120¤ (50¤ που εχω ηδη δωσει + 20¤ για αλλαγη καρτας + 50¤ για το αλλο αυτ/το)

2. Ναι , γιατι μελος ειναι ο Χρηστος και οχι τα οχηματα του κι ας εχει αντιθετη αποψη το Δ.Σ. του vw club.

3. αληθεια , λετε να γλιτωσω περισσοτερα απο 120¤?

Υ.Γ. @ nikkosnet : αν δεν κανω λαθος οι οροι χρησης του forum του vw club δινουν το ελευθερο στα εγγεγραμμενα μελη να δημοσιευουν τις αποψεις τους οποτε θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγω μήπως και διευκολύνω την συζήτηση. Αν ένα μέλος θέλει να αλλάξει της πινακίδες του αυτοκίνητου του όταν λήγει η κάρτα του θα πληρώσει ¤ 50 + ¤ 20 = ¤ 70? Δηλαδή αν ο ChrisMK2 δεν θέλει να δώσει τα ¤ 20 τώρα που άλλαξε αυτοκίνητο και σας πει 1 μήνα πριν την λήξη της κάρτας του να του τυπώσετε και να ανανεώσετε την συνδρομή του με άλλο αυτοκίνητο θα επιβαρυνθει με το ποσο των ¤ 20? Μιλάω για την περίπτωση που θέλει να μην βάλει το GOLF σαν "μέλος"

Όταν επιλέξαμε να γίνουμε μέλη τα ξέραμε αυτά. Τουλάχιστον εγώ τα είχα ρωτήσει και τα αποδέχτηκα. Δεν ξέρω αν είχαν γραφτεί στο forum ή αλλού γιατί τότε δεν έμπαινα στο forum αλλά όταν μου είπαν αν θέλω να γίνω μέλλος της λέσχης τα ρώτησα και τα αποδέχτηκα και ήταν ΕΠΙΛΟΓΗ μου να γίνω μέλος αν και δεν είναι στις προθέσεις μου να κάνω χρήση της κάρτας μέλους αφού αγοράζω αυτοκίνητο με leasing και όλα θα είναι πληρωμένα. Εσεις δεν ενημερωθήκατε. Σας ρωτάω με καλή πρόθεση γιατί απουσίαζα κάποιο διάστημα από το forum.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

ξεχασες το passat club και το beetle club tongue.gif

Για passat club δεν ξέρω. Το beetle club είναι καθαρό σκαθαροclub, με σκοπό την αγωνιστική παρουσία παλαιών αυτοκινήτων!

Link to comment
Share on other sites

@Joop,

Επιβεβαιώνω ότι 2 φορές σε επικοινωνία μας σου απάντησα ότι θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους. Σε κάθε περίπτωση ενημερωνόνταν ο αρμόδιος που είχε οριστεί για αυτή την διαδικασία. Δυστυχώς όταν ο όγκος των εργασιών που απαιτούνται είναι μεγάλος γίνεται προτεραιοποίηση μια και προς το παρόν υπάρχουν μόνο τα μέλη του Δ.Σ. που πραγματοποιούν όλες τις εργασίες.

Επίσης να αναφέρω ότι η επίτευξη μιας συμφωνίας με μια επιχείρηση δεν είναι δεδομένη αλλά απαιτεί κάποιο χρονικό διάστημα. Αφού πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 3 συναντήσεις. Μια για την προσέγγιση και την παράδοση του ενημερωτικού βιβλίου, μια για την επιβεβαίωση επιθυμίας του καταστήματος και καταγραφής των στοιχείων της προσφοράς. Ακολουθεί η τελική επικοινωνία - συνάντηση για την παραλαβή, αποδοχή και υπογραφή του σχετικού ιδιωτικού συμφωνητικού.

Όπως λοιπόν κατανοεί ο οποιοσδήποτε, δεδομένου ότι όλα αυτές οι συναντήσεις γίνονται στο ελεύθερο χρόνο του ορισμένου ατόμου, για κάθε νέα επιχείρηση που προστίθεται στον κατάλογο έχει απαιτηθεί ένα διάστημα περίπου 2 ή 3 εβδομάδων. Απο εκεί και πέρα να αναφέρω ότι υπήρξαν και αποτυχημένες συναντήσεις καθώς κάποιες εταιρείες δεν δέχτηκαν την ολοκλήρωση της συμφωνίας ή και η λέσχη δεν αποδέχτηκε άλλες λόγω αναξιοπιστίας τους.

Φαντάζομαι οτι μετά την παραπάνω εξήγηση γίνεται εύκολα κατανοητό ότι όταν παράλληλα συντρέχουν και άλλες δραστηριότητες το χρονικό διάστημα που αναφέρεις είναι μεγάλο αλλά δικαιολογημένο.

Όσο αφορά το δεύτερο θέμα που έθιξες για την τιμή, όταν λαμβάνουμε ένα ποσοστό έκπτωσης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν αυτό είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς. Απλά θα ήταν καλό να επιβεβαιώσεις ποια ήταν η τιμή καταλόγου που διέθετε το συγκεκριμένο κατάστημα και πόσο ήταν το ποσό της έκπτωσης. Αν υπάρχει διαφορά στα όσα αναφέρονται στον κατάλογο θα πρέπει να μας ενημερώσεις άμεσα για να επικοινωνήσει το Δ.Σ. με την επιχείρηση. Ακόμα να προσθέσω ότι εκτός απο την συγκεκριμένη εταιρεία πιθανό να υπάρχει και άλλη που να παρέχει καλύτερες τιμές. Στο σημείο αυτό μπορεί κάποιος να καταλάβει γιατί ακριβώς επιμένουμε να προταθούν και άλλες εταιρείες, εκτός απο αυτές που εμείς αναζητούμε.

Προσπάθεια του Δ.Σ. είναι να υπάρχουν σε κάθε περιοχή τουλάχιστον 2 εταιρείες σε μια σχετική μεγάλη απόσταση ώστε να υπάρχει και άλλη τιμή και παράλληλα να μην καταπατώνται τυχόν κανόνες αθέμιτου ανταγωνισμού. Εμπλουτίζοντας τον κατάλογο βγαίνουν όλοι κερδισμένοι. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι μπορεί να τυγχάνει κάποιο προϊόν μια επιχείρηση να το αγοράζει σε Χ κόστος ενώ μια μεγαλύτερη σε Χ-Υ και να αποδίδεται έτσι καλύτερη έκπτωση. ¶ρα ένα κατάστημα συμβεβλημένο να έχει με την έκπτωση στα VIP μέλη ίδια τιμή με το μεγαλύτερο κατάστημα.

Δεν μπορούμε λοιπόν να γνωρίζουμε εξαρχής και για το κάθε προϊόν τα περιθώρια κέρδους για το VIP μέλος.

Σε γενικές γραμμές υπάρχουν αρκετά σημεία που ένα μέλος κερδίζει απο την κάρτα μέλους.

Εξάλλου όπως έχει ειπωθεί η κάρτα μέλους υπάρχει για την οικονομική ενίσχυση της λέσχης και ως ανταπόδοση παρέχονται κάποια προνόμια.

Αν κάποιος χρησιμοποιεί την κάρτα για να κερδίσει και δει ότι δεν υπάρχει επιστροφή τέτοια που να δικαιολογεί το κόστος της τότε δεν κάνει ανανέωση. ¶λλος πάλι μπορεί να την πληρώσει απλά για την ενίσχυση και να μην επωφεληθεί καθόλου από τα προνόμια. Τέλος άλλος φίλος ίσως κερδίσει και έτσι να κάνει την ανανέωση της κάρτας.

Ο κάθε ένας πράττει ανάλογα. Τα σχόλια λοιπόν είναι αποδεκτά είτε αρνητικά είτε θετικά. Αν είναι αρνητικά με επιχειρηματική υπόσταση ίσως βοηθήσουν να τροποποιηθεί κάποια κατάσταση. Φαντάζομαι πως το εκάστοτε Δ.Σ. θα λάβει εις γνώση του όλα τα σχόλια.

Προσωπικά ως μέλος του Δ.Σ. θα ζητήσω στο επόμενο συμβούλιο την κατανομή τακτικών εργασιών και σε άτομα που επιθυμούν να βοηθήσουν και μπορούν να ικανοποιήσουν τις συνθήκες που τυχόν απαιτούνται. Γιατί τελικά μόνο η οικονομική ενίσχυση της λέσχης δεν βοηθάει στην εκπλήρωση των στόχων.

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση σου με καλυψε Κοσμα,δεν εχω να προσθεσω ή να αντιπαραθεσω κατι αλλο επ'αυτου.

σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη,

Σχετικά με την απόκτηση κάρτας πρόσθετου οχήματος ισχύουν τα ακόλουθα:

Όταν η αίτηση για απόκτηση κάρτας γίνεται εξ αρχής τότε είναι 10€ πρόσθετο κόστος για τον ίδιο κάτοχο οχήματος, χωρίς την λήψη 2ου σετ αναμνηστικών και του λοιπού υλικού που παραλαμβάνεται.

Όταν η πρόσθετη κάρτα ζητηθεί κατόπιν τότε το κόστος είναι 20 ευρώ για τον ίδιο κάτοχο οχήματος, χωρίς την λήψη 2ου σετ αναμνηστικών και του λοιπού συνοδευτικού υλικού. Η' 50 ευρώ για διαφορετικό ή ίδιο κάτοχο οχήματος και την λήψη αναμνηστικών και συνοδευτικού υλικού.

Στο σημείο αυτό να αναφερθεί ότι τα μέλη VIP που επιθυμούν την πρόσθετη κάρτα για άλλο όχημα έχουν ενημερωθεί από 5/11/2008 σχετικά με τα κόστη στην ειδική κατηγορία συζητήσεων σε επερώτηση του μέλους Σπύρος.

Εκ του Δ.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.