Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Για αλλη μια φορα γραφονται διαφορα χωρις να φαινονται τα πραγματα ως εχουν.

Στο forum των VIP δεν γινεται καμμια σφαγη, οσο και αν δεν σας αρεσει αυτο.

ΠΡΟΚΑΛΩ λοιπον οποιον θελει να ερθει να ριξει μια ματια με το δικο μου log in, για το τι συζητιεται μεσα στο VIP forum, ή ας παει σε καποιο γνωστο του που ειναι ηδη εγγεγραμενο μελος, να διαβασει απο το δικο του PC.

Αν δειτε εστω και.....μια σταγονα αιμα, θα κατσω να με βρισετε δημοσιως!!!

Εως τοτε, μην κατηγορειτε αν δεν εχετε πραγματικη αποψη επι του θεματος.

To ειπα για χαβαλε γιαυτο εβαλα και τη φατσουλα ----> ^_^ διπλα....Δεν ξερω τι παιζει στο VIP και ουτε θα μαθω ποτε! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την δικη μου αποψη,

Πηρα μονο και μονο την καρτα μελους γιατι το η8ελα,οχι για να την χρησιμοποιησω,αλλα για ενα ενθυμιο και μονο!!!

να θυμαμαι κατι απο το παρελ8ον.

Η καρτα μου δεν εχει χρησιμοποιηθει καθολου γιατι δεν με νοιαζουν οι εκπτωσεις γιατι μην ξεχνατε πως βρισκομαστε στο Ελλαδισταν και ο κα8ενας πουλαει οτι 8ελει και οσο 8ελει....και απο κομπινες τπτ αλλο,αν υπηρχε καταλογος σε κα8ε καταστημα με αρχικη τιμη και τιμη μετα εκπτωσης πολυ ευχαριστως 8α την χρησιμοποιουσα!!!!

απο την στιγμη που δεν ξερω αρχικη τιμη δεν ξερω και την εκπτωση.

αυτο το ξερω εδω και χρονια απο το ψαξιμο που κανω παντα πριν αγορασω κατι και απο αν8ρωπους που δουλευουν σε καποια πχ εταιρια.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ.....απλα ετσι γινετε στο ELLADA

Και να πω πως δεν έχουν φύγει όλα τα παλιά μέλη. Υπάρχουν και συμμετέχουν στις εκδηλώσεις. Όποιος έχει πάψει να ασχολείται με το club, δεν κάνει κακό στο club, μάλλον στον εαυτό του κάνει κακό.

Φιλε Σωτηρη εισαι απο τα ατομα που εκτιμω αλλα σαν πιο παλιο μελος εχω δει περισσοτερα εδω και πιστεψεμε εχεις αδικο.....ΕΠΙΣΕΙΣ μπορεις να θυμηθεις τι ΠΑΡΕΑ ειμασταν και τι ΠΑΡΕΕΕΕΣ ειναι τωρα και 8α καταλαβεις την διαφορα πριν και μετα!!!!!!!!!!

και φυσικα ο κα8ενας φευγει για τον δικο του λογο και δικαιωμα του!!!

και επειδη ολα ειναι αλυσιδα δεν ειναι καλο να σπαει ο κρικος οποτε το κακο γινετε στο ονομα του πχ CLUB και οχι στο πχ ονομα ΜΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6
Το οτι κάποιος αποφασίζει να γραφτεί σε ένα club, είναι λόγω αγάπης για το περιεχόμενο του club, και λόγω ενημέρωσης. Επομένως το να σταματήσει να ασχολείται, χάνει ένα κομμάτι της ενημέρωσης που έχει. Επίσης όταν το club γίνεται λέσχη, τότε με τη δυνατότητα του να γίνει μέλος (εκπτώσεις κτλ) πληρώνει κάτι ποιο ακριβά, απ' ότι αν έπαιρνε τη κάρτα.

Από τι στιγμή που υπάρχει θέμα στο κλειστό φόρουμ θα έπρεπε να γράψει εκεί την ανυσηχία του, μιας και είναι θέμα λέσχης και όχι club. Εδώ είναι για τα μη εγγεγραμμένα μέλη.

στο θεμα αν κανει καλο το club η κακο σου απαντησε ο Νικος απο κατω

το που κανει ο κανεις τα ποστ νομιζω οτι ειναι δικαιωμα του!

αν σε ενοχλει για τον Α-Β λογο οτι ο Χρηστος το ειπε εδω και οχι

στο "κλειστο" φορουμ .....τα παραπονα σου σε αυτον εξαλου

δεν νομιζω να αναφερει πουθενα στους ορους χρησης

οτι οποιος ειναι "ενεργο" μελος ποσταρει μονο εκει η μονο εδω κτλ κτλ

διαφορετικα οι MODS θα ειχαν πραξει αναλογα....κατι που δεν εγινε

αλλα ξαναλεω ειναι θεμε του Χρηστου

στο θεμα εγραφης τωρα.....αν γραφομουν στα ενεργα μελοι

θα το εκανα οχι για τις εκπωσεις αλλα για την "αγάπης για το περιεχόμενο του club"

οπως ειπες! κατι που δεν εκανα γιατι ειχα και εχω τις αμφιβολιες μου!

Συγκεντρωνω τις σκεψεις μου και ξεκιναω:

Κωστα μονο ειρωνικα δεν ειναι τα οσα λεω.

Ο καθενας αποχωρει για δικους του λογους.

Αλλος εφυγε επειδη νομιζε οτι θα υποχρεωθει να πληρωσει!!!!???

Αλλος εφυγε γιατι του εταξαν αλλα forums λαγους με πετραχιλια! Με γεια τους.

Αλλος εφυγε γιατι ηθελε να γινει χαλιφης στην θεση του χαλιφη!

Υπηρξαν και οι ελαφρομυαλοι που μας εβγαζαν κλεφτες (οχι για τις καρτες μελους), ειδαν οτι ειχαν αδικο, εφυγαν και δεν ζητησαν και ουτε ενα συγνωμη τα ζωα!

Αλλοςγιατι τσακωθηκε με αλλους.

Τελος παντων ο καθενας αποχωρει οπως ειπα για δικους του, προσωπικους λογους. Δεν με ενδιεφερε ποτε και ουτε προκειται. Ελευθερια εχουμε και στο κατω κατω αν θελαμε να κραταμε τους παλιους, θα ημασταν μια πολυ κλειστη ομαδα λιγων ατομων, κατι σαν μυστικη οργανωση ισως....

Εσυ γιατι εφυγες αν επιτρεπεται?

Σωτηρη, μην εμπλεκεις στην συζητηση δηλωσεις και ανθρωπους που 1ον και κυριο εχουν αποχωρησει και 2ον δεν εισπραξαμε κατι ουσιαστικο απο τα επιχειρηματα τους.

Επισης το να λες οτι το club "κανει καλο" δεν νομιζω οτι στεκει. Το club υπαρχει απλα για ενημερωση, εξυπηρετηση και για να συσπειρωνει οσους αγαπουν το VW τους.

Για τα υπολοιπα περι "μεροκαματου" δεν θα απαντησω διοτι προσωπικα με προσβαλλει ως ανθρωπο.

Τα ¤20 δεν εισπρατωνται επειδη καποιος καιει ρευμα για να κανει μια ενημερωση στην βαση ή για την προσωπικη του εργασια. Το ειπαμε αλλη μια φορα μπας και το καταλαβουμε ολοι, πραγμα που δεν βλεπω. Οι λογοι αναφερθηκαν απο τον Κοσμα και δεν τους ξαναεξηγω.

Οποιος πιστευει οτι μπορει να βελτιωσει την οποια κατασταση, ας γινονταν μελος εως 31/3 για να εβαζε ψηφο για μελος του ΔΣ σε εναν μηνα και απο εμενα +1!!!

Νικο η 1τη σου απαντηση αν οχι ειρωνικη ηταν επιθετικη.....αστο... ασ μην κολαμε αλλο εκει δεν εχει νοημα εξαλου ειμαστε ενα βημα μπροστα...

αν θες την γνωμη μου θα πρεπει να ενδιαφερεσε για το αν φευγουν μελοι και για ποιο λογο! μιας και εισαι στην ομαδα διαχειρισης...

ειναι μια λεχση αυτοκινητου....τα μελοι ειναι η "ψηχη" της λεσχης θα επρεπε να σε ενδιαφερει γιατι φευγουν!

ετσι ωστε να κανεις την αυτοκριτηκη σου και να γενετε καλυτερη η λεσχη!...ετσι το βλεπω....

ετσι το εβλεπα οταν ειμουν εγω moderator αν θυμασε....

"εφυγα" γιατι δεν πηρα απαντηση (οχι προσωπικα αλλα απο τα λεγομενα των mods-admin ktl)

για το ταμειο του club!

εισαστε μια "μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα λεσχη" ΑΛΛΑ υπαρχουν εσοδα απο ...καρτες(τους τελευταιους μηνες)-εκδρομες-αξεσουαρ κτλ κτλ

για εμενα θα επρεπε να υπαρχει αναφορα στα μελοι του club της καταστασης που υπαρχει!

αγαπητα μελοι! τα εξοδα μας ειναι "χ" ποσο για τον σερβερ για παραδειγμα... "Χ" ποσο για εξοδα....δεν ξερω και εγω τι κτλ κτλ

να υπαρχει μια αναφορα εσοδων (εξαλου απο λευτα των μελων ειναι "εμεις " τα πληρονουμε ) και αναφορα εξοδων!

να ξερει ο καθενας που δινει τα 50 -20-15-35 ευρω για καρτα-συμετοχη στην εκδρομη- αξεσουαρ κτλ κτλ

που πανε! και αν υπαρχουν ρεστα? που πανε τα ρεστα?

εν μερη το κανατε αυτο (ως λεσχη αναφερομαι παντα και οχι προσωπικα σε εσενα)

αλλα αφησατε και πολλα "κενα" ..εγω δεν ειδα πουθενα μια αναφορα εσοδων-εξοδων...

υπηρχαν και extra χρεωσεις στα δωματια στι εκδρομες παλαια χωρις καν να ξερουν

τα μελοι οτι εχουν δοσει επιπλεον ποσα...

νομιζω οτι θα επρεπε να υπαρχει μαι αναφορα μιας ειναι ΜΗ κερδοσκοπικου χαρακτηρα η λεσχη!

εχουμε τοσα εξοδα φετος η αυτο το 6 μηνο τα εσοδα μας ηταν τοσα .....αν υπαρχει πλεονασμα

ειναι αυτο! το πλεονασμα του ταμειου θα διατεθει στα μελοι ως δωρα ας πουμε!

η το κρατας το πλεονασμα για τα μελλοντικα σου εξοδα κτλ κτλ

αντι αυτου υπηρχαν καποιες απαντησεις σωστες οπως ειπα...αλλα και απαντησεις

του αερα....ειχα διαβασει "εξοδα εδρας" ετσι απλα ενα "εξοδα εδρας" οπου δεν υπαχει καν εδρα

τοτε τουλαχιστον δεν ξερω τωρα αν εχετε καποιο χωρο...

Νικο αυτος ειναι και ο(οι) λογος οπου και σταματησα ! απλα!

πιστευω οτι και οι περισσοτεροι για αυτο σταματισαν αλλα μαλον διαλεξαν

λαθος τροπο να το εκφρασουν! ... ας μηλησουν αυτοι για τον εαυτο τους!

Edited by Κωστας VR6
Link to comment
Share on other sites

@Golf MK2

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω το ποσό της επανέκδοσης κάρτας μέλους είναι 20 ευρώ με απόφαση του τωρινού Δ.Σ. και αφορά τα έξοδα της επανέκδοσης και το κέρδος που αποδίδεται στο ταμείο της λέσχης.

Πρόσθετα όπως στην έκδοση κάρτας όμοια και σε πρόσθετες κάρτες το μέλος παραλαμβάνει νόμιμη απόδειξη και τα έσοδο καταχωρείται στα βιβλία της λέσχης.

Δηλαδή δεν πρόκειται για μεροκάματο κανενός. Το αναγράφω γιατί όσο και αν το είπες για πλάκα αυτό προσβάλει την λειτουργία της λέσχης και τους νόμιμους προσωρινούς εκπρόσωπους αυτής.

Επίσης σε καμία περίπτωση δεν είναι καλό να υποθέτουμε ή να αναφέρουμε διάφορα σενάρια περί καταστάσεων στο VIP φόρουμ. Πρώτα απο όλα γιατί δεν γίνονται και κατά δεύτερο γιατί υπάρχει δυσφήμιση της λέσχης. Γιατί λοιπόν νέοι φίλοι της κοινότητας να διαβάζουν τέτοια κείμενα όταν δεν ισχύουν. Για αυτό

παρακαλώ να εκφράζουμε απόψεις τεκμηριωμένες όταν αφορούν άλλα θέματα που δεν έχουμε μέρος σε αυτά.

Ακόμα να σου αναφέρω ότι το ποσό των 20 ευρώ δεν αφορά το προγραμματιστικό μέρος καθώς η λέσχη την δεδομένη στιγμή διαθέτει άτομα στο Δ.Σ. με αρκετές γνώσεις που βοηθούν σε αυτό το τομέα. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει στο μέλλον να απαιτηθεί η πληρωμή ανθρώπου για την εξυπηρέτηση ενός τέτοιου σκοπού αν τα άτομα που πιθανόν εκλεκτούν να μην μπορούν να πραγματοποιήσουν τέτοιες ενέργειες. Ας βλέπουμε τα πράγματα σφαιρικά και μελλοντικά και όχι μονόπλευρα. Χαβαλές σε τόσο σοβαρά θέματα δεν χωράει.

Τέλος να σου επιστήσω την προσοχή σε αυτό που λες σχετικά με εταιρείες που δεν έχουν ούτε φαξ ούτε email.

Καθώς δυστυχώς υπάρχουν 6 εταιρείες που είναι συμβεβλημένες και δεν διαθέτουν ούτε Internet ούτε φαξ. Επίσης το φαξ είναι έξοδο της λέσχης καθώς απαιτείται χρηματικό ποσό για να πραγματοποιηθεί η κλήση και εκτύπωση της λίστας μια τουλάχιστον φορά για να σταλθεί σε 7 καταστήματα που ενημερώνονται με φαξ.

Κατά συνέπεια τα 5 ευρώ που αναφέρθηκαν ότι κοστίζει η εγγραφή ή τροποποίηση αυξάνονται. Οπότε πραγματικά η καλύτερη λύση πριν γράψει κάποιος τι μπορεί να γίνει είναι να κάνει κοστολογική ανάλυση και όχι να αναγράφει εύκολα την άποψη του.

@polotsik

Όλοι οι φίλοι που εγγράφονται στο φόρουμ αποτελούν μέλη της ανοικτής κοινότητας. Η εγγραφή στην λέσχη είναι προαιρετική και βοηθά στην οικονομική ανεξαρτησία της λέσχης. Ως αποτέλεσμα αυτής της ενίσχυσης υπάρχει η απόδοση κάποιων προνομίων. Μεταξύ αυτών είναι και η πρόσβαση σε ειδική κατηγορία του φόρουμ.

Εκεί τα εγγεγραμμένα μέλη της Λέσχης μπορούν να εκφράζουν τυχόν απορίες που έχουν για ότι αφορά την λέσχη. Εξάλλου όπως ισχύει γενικά στο φόρουμ πριν αναρτήσουμε κάτι ελέγχουμε αν υπάρχει ήδη πρώτα σε κάποια άλλη κατηγορία. Παρόλα αυτά το σχόλιο του Χρήστου απαντήθηκε.

@Kώστας VR6

Κώστα η λέσχη στην προηγούμενη πανελλήνια έκανε εκτενή αναφορά και ανακοίνωσε δημόσια την παρουσίαση που ανέλυε αρκετά πράγματα σχετικά με τα έσοδα έξοδα της κοινότητας πριν την δημιουργία της λέσχης. Πλέον ως επίσημη λέσχη την οικονομική ανάλυση της την κοινοποιεί στην γενική συνέλευση εγγεγραμμένων μελών στην επιτροπή Ελέγχου οικονομικών, η οποία θα απαρτίζεται απο απλά μέλη και μπορεί να επιβεβαιώσει ή να καταθέσει ένορκα τυχόν ατασθαλίες. Επίσης κοινοποιείται στην εφορία με την υποβολή φορολογικής δήλωσης.

Όσο αφορά τα έσοδα που λες από τα πρόσθετα ποσά που λαμβάνει η λέσχη αυτά κατατίθενται στο ταμείο της με αποδείξεις είσπραξης ως ενίσχυσης της λέσχης. Όμοια με αποδείξεις και εγγραφές στο βιβλίο εσόδων εξόδων τα χρηματικά ποσά βγαίνουν για να πληρωθούν οι όποιες υποχρεώσεις της. Φυσικά υπάρχει οικονομικό πλεόνασμα και αυτός άλλωστε είναι ο σκοπός της λέσχης, η οικονομική ανεξαρτησία της.

Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι να μάθεις και να λάβεις απαντήσεις μπορείς αφού έχεις χάσει το δικαίωμα ψήφου, να εγγραφείς έστω και τώρα και να παρακαλουθήσεις όλη την διαδικασία της γενικής συνέλευσης. Οπότε θα λάβεις όλες τις απαραίτητες απαντήσεις. Το φόρουμ δεν υπάρχει για να δημοσιεύονται τα οικονομικά στοιχεία της λέσχης. ¶λλος είναι ο σκοπός του. Κατόπιν τούτου θεωρώ ότι έλαβες απάντηση και το θέμα αυτό ολοκληρώθηκε. Αν έχεις κάποια πρόσθετη απορία εσύ ή όποιο άλλο μέλος (της λέσχης ή της κοινότητας) παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου. Αν πάλι έχεις κάποια τεκμηριωμένη κατηγορία να επισυνάψεις τότε παρακαλώ διενέργησε τις νόμιμες διαδικασίες. Εναλλακτικά θεωρώ ότι υπάρχει δυσφήμιση και αν συνεχιστεί αυτό υπάρχει πιθανότητα να εξασφαλίσουμε τα δικαιώματα μας.

@ all

Η παλαιότητα των μελών ουδεμία σχέση έχει με το θέμα αυτό. Αν κάποιο μέλος επιθυμεί να δραστηριοποιείται ή να παύει να συμμετάσχει αφορά δικές του προσωπικές επιλογές. Η λέσχη δεν κάνει διαχωρισμό σε νέα και παλιά μέλη. Όλοι είναι εδώ για κάποιον δικό τους λόγο που πιθανό να είναι σχετικός με τον σκοπό ύπαρξης αυτής της κοινότητας.

Αν κάποιος επιθυμεί να φύγει γιατί θεωρεί ότι κάποιος τον αδίκησε ή πιστεύει ότι υπάρχει κέρδος απο κάποιους ή συντρέχει κάποιο άλλο σκεπτικό τότε είναι δική του απόφαση. Η ομάδα διαχείρισης προσπαθεί σε κάθε περίπτωση να ενημερωθεί για τους λόγους αποχώρησης ενός μέλους αν αυτό είναι δυνατό και το μέλος επιθυμεί να επικοινωνήσει με αυτήν. Όταν τύχει να υπάρξει ενημέρωση τότε το θέμα συζητείται και προσπαθεί να αντιμετωπιστεί. Φυσικά πρέπει όλες οι πλευρές να δεχτούν να συμμετάσχουν στην λύση του προβλήματος.

Το τρέχων Δ.Σ. προσπαθεί να είναι κοντά στα μέλη της λέσχης, όμοια και η ομάδα διαχείρισης της ανοικτής κοινότητας προσπαθεί να αφουγκράζεται τις επιθυμίες των φίλων της. Για αυτό και όλα τα δρώμενα γίνονται με στόχο την ευχαρίστηση αυτών. Είτε συμμετέχουν είτε όχι καθώς γίνονται συνεχείς προσπάθειες ώστε να ενεργοποιηθούν και άλλα μέλη που τυχόν δεν καλύπτονται απο υπάρχουσες εκδηλώσεις.

Για τον λόγο αυτό και στην Πανελλήνια των Ιωαννίνων για μια ακόμη φορά το Δ.Σ. ζήτησε από τα μέλη να καταγράψουν στο Δελτίο Αξιολόγησης την άποψη τους και τις προτάσεις τους.

Έτσι γίνεται εμφανές ότι οι εκπρόσωποι της λέσχης προσπαθούν να βελτιώσουν και να ικανοποιήσουν κάθε συνθήκη. Αλλά αυτό γίνεται μόνο με την συμμετοχή και την συνεργασία όλων. Ακόμα και αυτών που διατηρούν τις επιφυλάξεις τους.

Επειδή κάποιοι φίλοι θα αναρωτηθούν γιατί το Δελτίο Αξιολόγησης δεν αναρτήθηκε εδώ να αναφέρω ότι αν αυτό συνέβαινε τότε δεν θα ήταν ανώνυμο και πιθανό το μέλος να μην έγραφε τις πραγματικές του απόψεις. Για αυτό έγινε στην εκδρομή ώστε να είναι ανώνυμο και να συμπεριλάβουμε την πραγματική γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

1ον το μεροκαματο το ειπα σοβαρα και δν εκανα χαβαλε.....2ον χαβαλε εκανα στο θεμα για το τι γινετε στο VIP section... Η κουβεντα δν βγαζει πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, καινούριο αμάξι πήρες, τόσα λεφτά έδωσες, σταμάτα τις γκρίνιες και δώσε τα 20¤ να ηρεμήσουμε! Πω πω πληγές που ανοίγεις πάλι ρε φίλε. Και τι κατάλαβες τώρα με τα όσα έχουν γραφτεί; Τα ίδια παντελάκη μου, τα ίδια παντελή μου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο δεν εχεις αδικο.

Τοσα λεφτα εδωσα στην VW ...

ισως ειναι (?) καλη ιδεα τελικα να δωσω και καποια λεφτα στο vw club για κατι που εχω ηδη ξαναπληρωσει.

Ελπιζω να μη θεωρηθει αυτο ειρωνεια και προσβλητικο προς το vw club και να μην ερθω αντιμετωπος με τη δικαιοσυνη...

Κατι αναφερθηκε πιο πανω για "ΠΑΡΕΕΣ"... Κατι σαν αυτο που λεγαμε πριν απο κανα δυο χρονια (οταν πρωτοπαρουσιαστηκε το φαινομενο) "ΚΛΙΚΕΣ"?

Οι της "κυβερνησεως" πιστευω καταλαβαινουν.

Αυτα απο εμενα.

Ελπιζω να μη με θαψετε πισω απο την πλατη μου και να μην αρχισετε να αναφερεστε στα λεγομενα μου χωρις πρωτα να με ενημερωσετε-ρωτησετε (απο τους ορους χρησης: "Με την συμμετοχή τους στο Φόρουμ οι επισκέπτες ή τα μέλη μπορούν να διατυπώσουν τις προσωπικές απόψεις τους μέσω γραπτών μηνυμάτων, για τις οποίες διατηρούν την πνευματική ιδιοκτησία, εφόσον δεν αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία τρίτων").

Θα επανελθω καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι και εμεις οι απεξω να βλεπουμε τα χαλια σας.... :huh::rolleyes:

Φιλικα Νικος!

Και θα σου πω το γτ...Οταν μου λετε οτι για να αλλαξεις τη βαση δεδομενως για 1 ΑΤΟΜΟ ειναι τοσο "μανουρα" δν ισχυει....Με βασεις δεδομενων ασχολουμαι και ξερω οτι το πολυ σε 1?2? λεπτα θα το εχω αλλαξει...Οσο για την ενημερωση που λετε οτι χρειαζονται τα καταστηματα αυτο ειναι αλλο...Δν νομιζω πλεον να υπαρχει μαγαζι χωρις pc ή εστω χωρις Φαξ...Τα 20 ευρω για την αλλαγη ειναι υπερβολικα πολλα!Αν ο ανθρωπος που σας αλλαζει τη βαση δεδομενων σας ζηταει τοσα χρηματα για να τυπωσει και να περασει τα καινουργια στοιχεια και για να ενημερωσετε τα καταστηματα τοτε παω πασο....αλλα αν τα 20 ευρω ειναι ενα συμβολικο "μεροκαματο" για τον κοπο σας τοτε...... -_-

Eμεις φιλε πρεπει να βλεπουμε μονο την καλη μερια του club....μεσα στα VIP γινοντε σφαγες! :lol: :lol:

Για να δεις τα χάλια κάποιου πρέπει να συμμετέχεις κιόλας! Εμείς τουλάχιστον δεν ζητάμε προσωπικά στοιχεία για να διαβάσεις τη γνωσιακή βάση δεδομένων του club! Δεν έχουμε να κρύψουμε τίποτα. Για άλλη μια φορά: ΑΛΛΟ CLUB, ΑΛΛΟ ΛΕΣΧΗ. Τα χρήματα πάνε στη ΛΕΣΧΗ και όχι στο CLUB!!! Επίσης: ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ!!! Νίκο, το χρηματικό ποσό είναι επιλογή του ΔΣ, όπως είπε και ο kouliss. Αν τα μέλη ήταν περισσότερα ίσως το ποσό αυτό να μην υπήρχε, ή να ήταν πολύ μικρότερο. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουμε να λέμε.

1ον το μεροκαματο το ειπα σοβαρα και δν εκανα χαβαλε.....2ον χαβαλε εκανα στο θεμα για το τι γινετε στο VIP section... Η κουβεντα δν βγαζει πουθενα....

Αφού το θεωρείς μεροκάματο γίνε μέλος, μπες στο ΔΣ και γίνε και εσύ πλούσιος!!! Να μια ευκαιρία που δεν πρέπει να χάσεις!!!!

Κώστα, πιστεύω πως αυτό που έκανε ο Χρήστος, το να γράψει δηλαδή εδώ ήταν ατυχές. Δεν αφορά το club, αλλά τη λέσχη. Και ρε συ Κώστα, αφού έχεις μόνο αμφιβολίες για το χρηματικό θέμα γιατί εξαφανίστηκες περίπου 1 μήνα πριν την ανακοίνωση για τις κάρτες μέλους;;; Για ποιο λόγο σταμάτησες να ποστάρεις εντελώς εδώ; Για ποιό λόγο δεν έρχεσαι έστω μια Κυριακή, ή μια Πέμπτη, που δεν έχανες ούτε μισή συνάντηση;;; Δεν τα γράφω αυτά θέλοντας να σε εκθιάσω, αλλά ούτε περιμένω και απάντηση... Αλλά να μην λέμε και ανακρίβιες!

Φιλε Γιωργο δεν εχεις αδικο.

Τοσα λεφτα εδωσα στην VW ...

ισως ειναι (?) καλη ιδεα τελικα να δωσω και καποια λεφτα στο vw club για κατι που εχω ηδη ξαναπληρωσει.

Ελπιζω να μη θεωρηθει αυτο ειρωνεια και προσβλητικο προς το vw club και να μην ερθω αντιμετωπος με τη δικαιοσυνη...

Κατι αναφερθηκε πιο πανω για "ΠΑΡΕΕΣ"... Κατι σαν αυτο που λεγαμε πριν απο κανα δυο χρονια (οταν πρωτοπαρουσιαστηκε το φαινομενο) "ΚΛΙΚΕΣ"?

Οι της "κυβερνησεως" πιστευω καταλαβαινουν.

Αυτα απο εμενα.

Ελπιζω να μη με θαψετε πισω απο την πλατη μου και να μην αρχισετε να αναφερεστε στα λεγομενα μου χωρις πρωτα να με ενημερωσετε-ρωτησετε (απο τους ορους χρησης: "Με την συμμετοχή τους στο Φόρουμ οι επισκέπτες ή τα μέλη μπορούν να διατυπώσουν τις προσωπικές απόψεις τους μέσω γραπτών μηνυμάτων, για τις οποίες διατηρούν την πνευματική ιδιοκτησία, εφόσον δεν αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία τρίτων").

Θα επανελθω καποια στιγμη...

Χρήστο, για ποιο λόγο μιλάς για θάψιμο και πίσω από την πλάτη;;; Το να δημιουργηθούν «παρέες», «κλίκες», «συμπάθειες», είναι απολύτως λογικό και αναμενόμενο. Δεν είμαι υποχρεωμένος να μιλάω, ούτε να συμπαθώ τους πάντες. Αν το θεωρείς κακό, πάω πάσο.

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

¶ργησα λίγο καθώς βλέπετε με 2 δουλειές είναι δύσκολο να κ*λοβαράω και να κάθομαι πάνω από το forum με το F5 (refresh) για να δω τι παίζει... αλλά ετοιμαστείτε, γιατί καλά τα είπε ο Κοσμάς ευγενικά αλλά έχω αρχίσει να κουράζομαι...

και υστερα λέμε γιατι γινεται σφαγη κάθε τόσο και λιγάκι εδω μέσα , γιατί ρε γιάννη να πληρώσει πάλι?? τόσο

ακριβή είναι η επανεκτύπωση?? ποιά¨"εταιρια" είναι αυτη που κάνει τις εκτυπώσεις??

το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ είναι ΜΕΛΟΣ? η ο χρήστος ??

ποια βάση δεδομένων ειναι αυτή που θέλει ΤΟΟΟΣΟΟΟΟΟ πολύ δουλεία για να αλλαξει μία πινακίδα??

και για να προλάβω κάποιον ακατανόμαστο που στέλνει Pm και δέν δεχεται ξέρει αυτός ποιος είναι!!!!!!

εχω ζητήσει μνημόνιο συνεργασίας για μένα και για ένα φίλο που έχει μάγαζι με αξεσουαρ δεν έχω λάβει κάτι ακόμα.. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θέλω να θίξω αυτόν που το ζήτησα , αλλα δέν είναι μόνος του στο ΔΣ

Αχιλλέα, σε πρόλαβαν παραπάνω αρκετοί και σου εξήγησαν πως και το ποσό είναι μεν σημαντικό για πολλούς (και ειδικά με την κρίση) αλλά δυστυχώς υπάρχουν κάποια έξοδα και πάλι και πρέπει να καλυφθούν. Σίγουρα πάλι υπάρχει πλεόνασμα για την λέσχη αλλά αυτό είναι για το καλό της. Μπας και μπορέσουμε να νοικιάσουμε έδρα ποτέ... Τώρα για τα π.μ. δεν ξέρω κατά πόσο είμαι εγώ αλλά αυτός που σε ξέχασε για τα μνημόνια, ε είμαι εγώ. Όπως είπα παραπάνω όμως, με 2 δουλειές και 1 μυαλό ε δεν γίνεται, μπορούσες κάλλιστα να μου κάνεις ένα "ping" και να μου το θυμήσεις. Δεν νομίζω να ήταν τόσο μεγάλος κόπος.

Εχουμε και λεμε.

Τα μελη ... συγνωμη τα αυτοκινητα του VW club οσο πανε και αυξανονται...

Το ιδιο και τα VIP members ... συγνωμη cars!

Ωραια ... καλα παμε εν μεσω παγκοσμιας οικονομικης κρισης!

Όπως έχουν ήδη απαντήσει και αρκετοί προλαλήσαντες, το "δέσιμο" του αυτοκινήτου με τον ιδιοκτήτη έχει γίνει και για να διασφαλιστούν με κάποιο τρόπο οι έμποροι από μαϊμουδιές. Οπότε με βάση αυτά τα δεδομένα κάνουμε την όλη κουβέντα. Δυστυχώς θα πρέπει να εκτυπωθεί μια νέα κάρτα οπότε θα πρέπει να ακολουθηθεί η διαδικασία που έχει οριστεί και να καταβληθεί το ποσό που αναφέρεται σε αυτήν.

παρομοιως ,εχω παρακαλεσει και εγω 2 φορες(και διαβεβαιωθηκα οτι θα γινει αμεσα) να ενδιαφερθει καποιος υπευθυνος για ενα μαγαζι που προτεινα ως αριστο επαγγελματια και που εχει ολη την καλη διαθεση να δωσει προσφορες για τα βιπ μελη του κλαμπ.ξερετε ποσοι μηνες εχουν περασει απο τοτε;χτες μαλιστα μιλαγα μαζι του και τον ρωτησα αν περασε κανεις και μου ειπε οτι ακομα δεν εμφανιστηκε ανθρωπος.τωρα εγω αυτο πως να το εκλαβω;οτι ειμαι κοροιδο που εσκασα τα 50 ή οι προτροπες των υπευθυνων στα μελη για προτασεις καινουργιων συνεργασιων ειναι μυθος;ή μηπως επειδη δεν ειμαι της ''παρεας'' η δικη μου προταση μετραει ελαχιστα εως καθολου σε σχεση με καποιον της ''παρεας'';

να απαντησει καποιος αμεσα και υπευθυνα χωρις δικαιολογιες και υπεκφυγες γι'αυτη την απαραδεκτη κατασταση.μην ακουσω τιποτα παπαρολογιες!

Δεν υπάρχουν "παρέες" σε αυτά τα θέματα και ήδη σου απάντησε και ο Κοσμάς σε αυτό αλλά έτσι καθαρά ενημερωτικά, μπορούσες να ενημερώσεις και εμένα ή π.χ. blackadder, nikkosnet, golfIIIgt που είναι επίσης μέλη του Δ.Σ.

! και καθενας κανει το προγραμμα του!

ο χρηστης εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ!

και διαλεγει ποιο προγραμμα θελει να δει!

ο καθενας κανει τις επιλογες του! και βλεπει οποιο προγραμμα

θελει! μην κατηγορουμε το "καναλι" δεν μας φταει αυτο!

εμεις εχουμε την ευθυνη οταν διαλεγουμε να βλεπουμε λαθος προγραμμα!

οχι το καναλι!

Από την μία σωστό αυτό καθώς δεν υποχρεώσαμε ουδέποτε κανέναν να παραμείνει εδώ, ούτε βάλαμε το μαχαίρι στο λαιμό για να γίνει κάποιος μέλος της λέσχης από την άλλη πως και μας θυμήθηκες εσύ; (Αν και απάντησες πιο κάτω ήθελα απλά να το θέσω ως ερώτημα)

γιαννη δεν ερχομαι απο το πουθενα , απλωσ το οτι δεν ποστάρω δεν σημαινει οτι δεν κανω login στο site σχεδον καθε μάρα βλέπω τι γίνετε . να σου πω την αλήθεια?? ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ CHRISMK2 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΙΣΕΛΘΟΝΤΕΣ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ , ΟΥΤΕ ΥΠΗΡΧΕ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ GOLF 2 ! με ποιον να μιλησω ? να του λέω εγω για k-jetronic και εκεινος να μου λέει για TSI?? εχει χαθεί το οικογενειακό - φιλικο κλιμα που υπηρχε κάποτε ..... πλέον Υπαρχει συγκρουση συμφερόντων . γιατι?

τελοσπάντων δέν συνεχιζω άλλο βαρέθηκα

No comment επ'αυτού. Υπάρχουν αρκετοί από τους πρωτοεισελθέντες απλά άλλοι ασχολούνται περισσότερο και άλλοι λιγότερο. Παντού γίνεται αυτό, ο καθένας κάνει τον κύκλο του. Θες ζωντανό παράδειγμα; Ο polotsik που ενώ δεν είχε ιντερνετ μιλούσαμε τηλεφωνικά και ήταν πάντα μαζί μας, τώρα που έβαλε είναι μαζί μας και online.

σχετικο ειναι αυτο Νικο και θα σου πω γιατι.

φιλος χρειαστηκε να αλλαξει ελαστικα σε διασταση 215/55/16 και βρηκε τα pirelli p7 στην τιμη των 570¤ σε τυχαιο λαστιχα που βρηκε στον δρομο του και ρωτησε.ασε,του λεω(ανετος εγω αφου βιπ μελος και εκπτωσεις και μπλα μπλα),θα ρωτησω σε ενα συνεργαζομενο για βιπ μελη λαστιχα να δω ποσο τα δινει.οντως,περνω τηλ την ιδια στιγμη (δεν θα πω σε ποιον)και του λεω δωσε μου μια τιμη για τα p7 σε διασταση 215/55/16.α!να μην ξεχασω να σου πω οτι εχω και εκπτωση χ της % οπως αναφερεται στι φυλλαδιο του κλαμπ γιατι ειμαι βιπ μλος.ενταξει,μου λεει,κλεισε να δω και σε περνω τηλ εγω σε λιγο.με πηρε μετα απο λιγο και ξερεις ποσο μου ειπε με την εκπτωση που εχω σαν μελος;;;;;

μπορεις να μαντεψεις μηπως;;;να μην σε κουραζω αδικα,570¤ μου ειπε!!!

για πες μου λοιπον φιλε μου εγω σαν βιπ μελος που εσκασα το 50αρι γιατι γουσταρα που εχω οφελος στην τελικη;λαστιχα στην ιδια τιμη με καποιον που δεν ειναι βιπ κλπ,;προταση γαι συνεργαζομενη εταιρια που δεν υλοποιηθηκε ποτε;τι να τα κανω εγω τα κομμωτηρια και τις φανελες/μπλουζακια εταιριων που υπαρχουν στο φυλλαδιο;ακομα και σε πανελληνιες εκδρομες να ερχομουν για να εχω οφελος 5¤ σε καθε μια θα επρεπε να παρεβρεθω σε ποσες;δεκα;

@κοσμα,ωραιο το ποστ που εγραψες ομολογω να πω ,καλογραμμενο και αρτιο.μονο που ξεχασες να αναφερεις οτι σε ενημερωσα 26/11/08 για το μαγαζι οπου με διαβεβαιωσες οτι αμεσα θα σταλει υπευθυνος.στις 26/01/09 μπαινω στον κοπο να στο θυμησω ξανα ευγενικα αφου περασαν 2 ολοκληροι μηνες και ουδεις ενδιαφερθηκε!με ξαναδιαβεβαιωνεις οτι θα γινει αμεσα αφου ''αυξημενος φορτος των πρωτων ημερων εκδοση της καρτας εδωσε προτεραιοτητα στα παλαιοτερα συνεργαζομενα καταστηματα''.

σημερα εχουμε 3/03/09 και ουδεις ακομα πατησε στο μαγαζι.σε λιγο καιρο η καρτα μου δεν θα ειναι σε ισχυ,θα χρειαζεται νομισμα των 50¤ για να δουλεψει παλι αλλα εγω που εβαλα στο αμαξι μου πολλα ¤ εξτρα στο μαγαζι που προτεινα ξερεις ποσο κερδος θα ειχα μονο στην εργασια εστω και με ενα 10%;ειναι τουλαχιστον λυπηρο...

Όπως αναφέρθηκε ήδη ο Κοσμάς θα το πω και εγώ, σε περιπτώσεις που αντιλαμβάνεστε κάτι το οποίο δείχνει πως η έκπτωση κάπου δεν ισχύει ή φαίνεται να εξαπατά την λέσχη (γιατί προφανώς αυτό κάνει), θα πρέπει να μας το κοινοποιείτε είτε μέσω κάποιου email ή στο forum των VIP μελών, ώστε να μπορούμε να έλθουμε σε επικοινωνία με τον έμπορο και αν ισχύει κάτι τέτοιο θα διακόπτουμε την συνεργασία μαζί του. Θα μου πείτε πως μπορεί και να χέστηκε, έστω και 1-2 μέλη που θα ψωνίζανε από αυτόν, θα τα χάσει και εσείς δεν θα γίνετε κορόιδα, αυτό μας ενδιαφέρει.

Να ρωτήσω κάτι και εγω μήπως και διευκολύνω την συζήτηση. Αν ένα μέλος θέλει να αλλάξει της πινακίδες του αυτοκίνητου του όταν λήγει η κάρτα του θα πληρώσει ¤ 50 + ¤ 20 = ¤ 70? Δηλαδή αν ο ChrisMK2 δεν θέλει να δώσει τα ¤ 20 τώρα που άλλαξε αυτοκίνητο και σας πει 1 μήνα πριν την λήξη της κάρτας του να του τυπώσετε και να ανανεώσετε την συνδρομή του με άλλο αυτοκίνητο θα επιβαρυνθει με το ποσο των ¤ 20? Μιλάω για την περίπτωση που θέλει να μην βάλει το GOLF σαν "μέλος"

Όταν επιλέξαμε να γίνουμε μέλη τα ξέραμε αυτά. Τουλάχιστον εγώ τα είχα ρωτήσει και τα αποδέχτηκα. Δεν ξέρω αν είχαν γραφτεί στο forum ή αλλού γιατί τότε δεν έμπαινα στο forum αλλά όταν μου είπαν αν θέλω να γίνω μέλλος της λέσχης τα ρώτησα και τα αποδέχτηκα και ήταν ΕΠΙΛΟΓΗ μου να γίνω μέλος αν και δεν είναι στις προθέσεις μου να κάνω χρήση της κάρτας μέλους αφού αγοράζω αυτοκίνητο με leasing και όλα θα είναι πληρωμένα. Εσεις δεν ενημερωθήκατε. Σας ρωτάω με καλή πρόθεση γιατί απουσίαζα κάποιο διάστημα από το forum.

Σπύρο αν 1 μήνα πριν λήξει η κάρτα του ζητήσει ανανέωση, θα πληρώσει μόνο το ποσό της ανανέωσης / το ποσό της ετήσιας συνδρομής (στην προκειμένη περίπτωση 50 ευρώ) και στην αίτηση συνδρομής θα συμπληρώσει απλά το καινούριο του αυτοκίνητο. Δεν χρειάζεται για 1 μήνα να βγάλει νέα κάρτα απλά θα το κάνει στην ανανέωση.

γιατι Νικο εχουν φυγει ολα τα παλαια μελοι? ? ? μαζι και εγω?

γιατι εχουν παψει να ασχολουντε με το club?? ? απαντησε μου σε αυτο

θελω να ακουσω την δικια σου προσωπικη αποψη

και εννοειται οτι θα λαβεις και απαντησεις απο εμενα..!

και για να μην ειμαστε off topic μιας και εδω ειναι για τις καρτες του club βαλε το ποστ μου σε ενα new θεμα

μιας και δεν ειμαι moderator εδω και καιρο και δεν μπορω να το κανω εγω....

Με τα off topic το έχουμε πάρει το κολάι (τα ξέρεις αυτά και εσύ και από όταν ήσουν στην ομάδα) οπότε συνεχίστε άφοβα.

Όπως είπα όλοι κάνουν τον κύκλο τους, αλλά ακόμα έχω την απορία πως και χάθηκες απλά και ξαφνικά χωρίς να μιλήσεις σε κανέναν, και χωρίς να εκφράσεις καν κάποιο παράπονο. Απλά άλλαξες κανάλι...

@ all

Η παλαιότητα των μελών ουδεμία σχέση έχει με το θέμα αυτό. Αν κάποιο μέλος επιθυμεί να δραστηριοποιείται ή να παύει να συμμετάσχει αφορά δικές του προσωπικές επιλογές. Η λέσχη δεν κάνει διαχωρισμό σε νέα και παλιά μέλη. Όλοι είναι εδώ για κάποιον δικό τους λόγο που πιθανό να είναι σχετικός με τον σκοπό ύπαρξης αυτής της κοινότητας.

Αν κάποιος επιθυμεί να φύγει γιατί θεωρεί ότι κάποιος τον αδίκησε ή πιστεύει ότι υπάρχει κέρδος απο κάποιους ή συντρέχει κάποιο άλλο σκεπτικό τότε είναι δική του απόφαση. Η ομάδα διαχείρισης προσπαθεί σε κάθε περίπτωση να ενημερωθεί για τους λόγους αποχώρησης ενός μέλους αν αυτό είναι δυνατό και το μέλος επιθυμεί να επικοινωνήσει με αυτήν. Όταν τύχει να υπάρξει ενημέρωση τότε το θέμα συζητείται και προσπαθεί να αντιμετωπιστεί. Φυσικά πρέπει όλες οι πλευρές να δεχτούν να συμμετάσχουν στην λύση του προβλήματος.

Να πω την αμαρτία μου, ορισμένους που με είχαν τσιτώσει όταν ζήτησαν διαγραφή, την έκανα χωρίς καν να μπω στη διαδικασία του να ρωτήσω... ε μου ρίχνω άλλο ένα 10% για αυτό και μάνι μάνι είμαι στο 50%.

Τώρα για δούμε το θέμα λίγο γενικότερα γενικότερα.

Όπως είπα και παραπάνω έχει οριστεί από την προσωρινή διοικούσα επιτροπή ένα συγκεκριμένο ποσό για το κάθε τι (συνδρομή, ποσά ανανέωσης, ποσά συμμετοχής κ.α.).

Ορισμένοι από εσάς κρίνετε πως έχουμε κάνει κακούς υπολογισμούς / λάθος εκτιμήσεις και θα έπρεπε να είναι μικρότερο το ποσό κλπ. Δεκτόν, αλλά δυστυχώς αυτά ισχύουν στην παρούσα φάση.

Τα εγγεγραμένα μέλη της λέσχης θα έχουν την δυνατότητα και να συνομιλήσουν με τα μέλη του Δ.Σ. στην γενική συνέλευση αλλά επίσης θα μπορούν να θέσουν υποψηφιότητα στις ερχόμενες εκλογές που θα πραγματοποιηθούν και όταν με το καλό αναλάβουν την λέσχη, να κάνουν τις όποιες απαραίτητες τροποποιήσεις και τους εύχομαι ολόψυχα να τα πάνε καλύτερα από εμάς και να μην έχουν να αντιμετωπίσουν τα όσα τραβάμε εμείς.

Αλλά για να τα χώσω και λίγο...

Ειλικρινά έχω βαρεθεί να βλέπω ορισμένους να τους τρώει ο κώλος τους και να περιμένουν πως και πως να σκάσει μια μικρή σπίθα και να θυμηθούν όοοοτι τους καπνίσει. Έθεσε ένα ερώτημα ο Χρήστος, οκ δεκτόν, του απαντήσαμε και πήγε να ξεκινήσει ένας υγιής διάλογος.. ε αρχίδια αφού δυστυχώς γουστάρετε ορισμένοι να ρίχνετε το επίπεδο της κουβέντας -εκτός αν το κάνετε χωρίς να το θέλετε, οπότε μάθετε να μιλάτε και να κάνετε συζήτηση-.

Να δούμε ως πότε θα σας τρώει και θα σας βαράει αυτό που σας βαράει στο κεφάλι και θα γαμάτε όλες τις συζητήσεις εδώ μέσα.

¶ντε γειά τώρα -με κάνω ban για 1 εβδομάδα- αλλά θα σας παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τα χάλια κάποιου πρέπει να συμμετέχεις κιόλας! Εμείς τουλάχιστον δεν ζητάμε προσωπικά στοιχεία για να διαβάσεις τη γνωσιακή βάση δεδομένων του club! Δεν έχουμε να κρύψουμε τίποτα. Για άλλη μια φορά: ΑΛΛΟ CLUB, ΑΛΛΟ ΛΕΣΧΗ. Τα χρήματα πάνε στη ΛΕΣΧΗ και όχι στο CLUB!!! Επίσης: ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ!!! Αχιλλέα, το χρηματικό ποσό είναι επιλογή του ΔΣ, όπως είπε και ο kouliss. Αν τα μέλη ήταν περισσότερα ίσως το ποσό αυτό να μην υπήρχε, ή να ήταν πολύ μικρότερο. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουμε να λέμε.

Αφού το θεωρείς μεροκάματο γίνε μέλος, μπες στο ΔΣ και γίνε και εσύ πλούσιος!!! Να μια ευκαιρία που δεν πρέπει να χάσεις!!!!

Δοξα το θεο λευτα εχω και τη δουλεια μου εχω και δν θελω να "τρωω" του κοσμακι(χωρις να υπονοω κατι απλα που λεει ο λογος) που αλλος για να βγαλει 20 ευρω μπορει να πρεπει να δουλεψει και 1 ή 2 μερες(δν ειναι ολοι των 30 και 50 ευρω)!Στα ελληνικα club=λεσχη οποτε αυτο που λες ειναι ατοπο οτι εδω ειναι λεσχη και οχι club...Ειναι σαν να λες οτι με λενε Νικο και οχι Nick! :huh: Οσο για να δω τα χαλια καποιου νομιζω ειναι αρκετο απο ολους μας να καταλαβει μεσα απο τα λεγομενα καποιων ατομων εδω μεσα τι παιζει..Δεν χρειαζετε κατι παραπανω!Βγαζω γρηγορα συμπερασματα?Ισως...Εχω συζητηση με καποια ατομα που ηταν παλιοτερα μεσα στο Δ.Σ και καποια συμπερασματα εβγαλα..Αν τωρα μεσα απο τα λεγομενα σας προσπαθειται να "κλεισετε στοματα" λεγοντας συνεχεια τα ιδια και τα ιδια επιχειρηματα δν το πετυχαινετε προφανως για να επιμενουν καποιοι... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοξα το θεο λευτα εχω και τη δουλεια μου εχω και δν θελω να "τρωω" του κοσμακι(χωρις να υπονοω κατι απλα που λεει ο λογος) που αλλος για να βγαλει 20 ευρω μπορει να πρεπει να δουλεψει και 1 ή 2 μερες(δν ειναι ολοι των 30 και 50 ευρω)!Στα ελληνικα club=λεσχη οποτε αυτο που λες ειναι ατοπο οτι εδω ειναι λεσχη και οχι club...Ειναι σαν να λες οτι με λενε Νικο και οχι Nick! :huh: Οσο για να δω τα χαλια καποιου νομιζω ειναι αρκετο απο ολους μας να καταλαβει μεσα απο τα λεγομενα καποιων ατομων εδω μεσα τι παιζει..Δεν χρειαζετε κατι παραπανω!Βγαζω γρηγορα συμπερασματα?Ισως...Εχω συζητηση με καποια ατομα που ηταν παλιοτερα μεσα στο Δ.Σ και καποια συμπερασματα εβγαλα..Αν τωρα μεσα απο τα λεγομενα σας προσπαθειται να "κλεισετε στοματα" λεγοντας συνεχεια τα ιδια και τα ιδια επιχειρηματα δν το πετυχαινετε προφανως για να επιμενουν καποιοι... :rolleyes:

Δηλαδή, εσύ όταν βγαίνεις πας για να κάνεις λέσχη (clubing);;; Τι λες ρε Νίκο τώρα;;; Το θέμα είναι η έννοια, και όχι η ετοιμολογία. Και ποια είναι τα παλαιότερα άτομα του ΔΣ??? Το ΔΣ είναι ούτε ένα χρόνο, ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ. Και απ' ότι φαίνεται οι πηγές σου δεν σε έχουν ενημερώσει αρκετά καλά. Τα παιδιά που αποτελούν το ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΔΣ δεν έχουν ανάγκη το 20άρικο και το 50άρικο, όπως και εσύ! Καταλάβετε, πως δεν πάνε τσέπη τα χρήματα, αλλά σε ταμείο, που κατά τα λεγόμενα των ατόμων του ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΔΣ είναι τα πάντα λεπτομερέστατα γραμμένα. Δεν καταλαβαίνω αυτό το digging που κάνετε.

Και το φόρουμ είναι του club, και όχι της λέσχης! Απλά το club, έχει παραχωρήσει χώρο στη λέσχη, για να είναι πιο γρήγορη και ανέξοδη η επικοινωνία των εγγεγραμμένων μελών της λέσχης (οι έχοντες κάρτα) και όχι των γραμμένων στο club, δηλαδή όλος αυτός ο κόσμος που μπαίνει εδώ απλά με ένα mail και ένα nickname! <- Για να σε προλάβω, αυτό το έγραψα μπας και νιώσετε τη διαφορά μεταξύ γραμμένων ατόμων του club, και ατόμων-μελών της λέσχης. Το φόρουμ καλύπτει κατά 99% τις ανάγκες του club και κατά 1% τις ανάγκες της λέσχης!

Πολύ γκρίνια και φαγωμάρα για το τίποτα!

Edit: Πάω να περάσω καλά σε μία λέσχη τώρα... Θα είμαι στο Vitrine στη Ν. Σμύρνη!

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

Aγορια ας μην παιζουμε με τις λεξεις, αλλου αφου ετσι το θελετε:

Το VWClub (www.vwclub.gr) ειναι απλα μια ομπρελα που αγκαλιαζει δυο σημαντικα πραγματα:

1) Μια ανοιχτη κοινοτητα επικονωνιας και ανταλλαγης αποψεων που λεγεται forum και

2) Ενα νομικο προσωπο με νομιμη υποσταση, εσοδα, εξοδα, προσωρινο Δοιηκητικο Συμβουλιο (για ενα μηνα ακομα) και εγγεγραμενα μελη, απαρτιζοντας ετσι την Λεσχη.

Απλη κατανοητη νεοελληνικη γλωσσα, παρεα με αγγλικους ορους. Μην τσακωθουμε λοιπον και για αυτο.

Απο ολα αυτα ας κρατησουμε την ουσια:

Απο την μιαυ παρχουν παραπονα για τις τιμες που εχει ορισει το Δ.Σ. και υπαρχουν και αποψεις οτι γινονται "καταχρησεις", δεν δινονται επαρκεις εξηγησεις και αλλα "ομορφα".

Απο την αλλη δινονται σχεδον αμεσως εξηγησεις για μερικα γεγονοτα, δωθηκε αναλυτικη παρουσιαση των εξοδων και των εσοδων της Λεσχης, οχι μεσω διαδυκτιου αλλα σε εκδηλωση παρουσια πολλων ανθρωπων.

Δοθηκε η απλη και κατανοητη εξηγηση οτι για ολα τα εξοδα και ειδικα τα ΕΣΟΔΑ υπαρχουν οι σχετικες αποδειξεις, αρα δεν γινεται να καταχραστουν χρηματα. Ρωτηστε οποιο εγγεγραμενο μελος θελετε, αν εχει λαβει αποδειξη. Και μην πει κανεις οχι, γιατι οι αποδειξεις ειναι διπλοτυπες και υπαρχουν τα μπλοκ με τα στελεχη που αναγραφουν ημερομηνιες, ονοματα και ποσα.

Στις εκδρομες εχουν δοθει πολλες φορες αναλυτικες εξηγησεις για τα χρηματικα ποσα, αλλα παντα μα παντα επιμενουν στις ανοητες αποριες, οσοι ΔΕΝ εχουν ερθει σε αυτες.

Οποτε σταματηστε αυτες τις ανοητες και επαναλαμβανομενες αποριες, γιατι θα απαντωνται με τα ιδια επιχειρηματα που λετε οτι αραδιαζουμε.

Οταν θα αποφασισετε να συμμετασχετε στα δρωμενα της Λεσχης, θα αποκτησετε μια σαφη και ξεκαθαρη αποψη του τι συμβαινει.

Αραδιαζετε ενα σωρο αποψεις βασισμενες στο "Τι μου ειπε ενα πρωην μελος του ΔΣ", στο τι δεν διαβαζετε ή δεν θελετε να διαβασετε και να κρατησετε μερικα πραγματα ουσιας.

Πρωτα λοιπον δειτε, συμμετεχετε και μετα κρινετε εκ του ασφαλους.

Εχετε σκεφτει ποτε οτι ολες αυτες οι παπαρολογιες και οι απολογιες που λεμε ΤΣΑΜΠΑ απο την ανεση του καναπε μας, φιλοξενουνται σε εναν server που κοστισε καποια χρηματα μιας και δεν εχει ανακαλυφθει ακομα δεντρο που να βγαζει servers. Aυτα λοιπον τα χρηματα τα οποια ειναι πολλα και δεν ειναι σωστο να τα μαθετε απο εμενα, τα εβαλε ο doggy απο την τσεπη του και ποτε δεν τα ζητησε πισω. Απλα τα εδωσε για να κανει την κ@υλ@ του. Συνεπως δεν νομιζω ΚΑΝΕΙΣ μα ΚΑΝΕΙΣ μας να νοιαζεται περισσοτερο απο αυτον. Απορω λοιπον πως καθεται και ανεχεται αποψεις απο ανθρωπους που δεν εχουν δωσει ουτε ενα ¤ και μιλανε για αδιαφανης διαδικασιες.

Πιστευετε οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να βρισκομαστε 24/7 μεσα στο forum, να αστυνομευουμε τον καθενα και να κανουμε νταντα τον εμπορο που υπεγραψε μια συμφωνια και μετα την αθετησε! Δεν ειμαστε αστυνομια παιδες, ουτε ο big brother.

Aληθεια στα Ιωαννινα ποσοι απο εσας ηρθαν να δουν τι ειχαμε ετοιμασει?

Εγω προσωπικα εφτασα 12 στα Ιωαννινα, ισα ισα προλαβα ηπια εναν καφε και μετα στρωθηκα στην δουλεια εως αργα το βραδυ για να ειναι ολα ετοιμα για την Κυριακη, παρατωντας ετσι και την ξεκουραση μου που τοσο ηθελα, και την περιηγηση μου στα Ιωαννινα που δεν ευχαριστηθηκα αλλα πανω απο ολα την αρραβωνιαστικια μου που εμεινε μονη της για πολλες ωρες.

Δεν ζητησα χρηματα για αυτο, ουτε παραπονεθηκα. Το εκανα εθελοντικα επειδη γουσταρα και μονο.

Το ιδιο επραξαν και τα υπολοιπα παιδια και ευτυχως ακουσαμε ενα ζεστο μπραβο.

Για αυτο δεν ανεχομαι την βλακεια του καθενος και το δηθεν υφακι.

Και για να τελειωνουμε, πειτε, υποστηριξτε και πιστεψτε ο,τι θελετε. Ολοι αυτοι που κατηγορειτε ομως εχουν καθαρη συνειδηση και το βραδυ κοιμουνται ησυχοι. Οπως και τα μελη που εχουν δει 2-3 πραγματα παραπανω και εχουν κρινει.

Καλη σας νυχτα και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6
Κώστα, πιστεύω πως αυτό που έκανε ο Χρήστος, το να γράψει δηλαδή εδώ ήταν ατυχές. Δεν αφορά το club, αλλά τη λέσχη. Και ρε συ Κώστα, αφού έχεις μόνο αμφιβολίες για το χρηματικό θέμα γιατί εξαφανίστηκες περίπου 1 μήνα πριν την ανακοίνωση για τις κάρτες μέλους;;; Για ποιο λόγο σταμάτησες να ποστάρεις εντελώς εδώ; Για ποιό λόγο δεν έρχεσαι έστω μια Κυριακή, ή μια Πέμπτη, που δεν έχανες ούτε μισή συνάντηση;;; Δεν τα γράφω αυτά θέλοντας να σε εκθιάσω, αλλά ούτε περιμένω και απάντηση... Αλλά να μην λέμε και ανακρίβιες!

ξεχνας καποα πραγματα.....ειμουν μοντερατορ και κουραστηκα να τρεχω

+ προσωπικα προβληματα που ειχα ο Doggy τα ηξερε μηνες πριν!

τωρα γιατι δεν ερχομαι το ειπα στα ποστ μου!

Από την μία σωστό αυτό καθώς δεν υποχρεώσαμε ουδέποτε κανέναν να παραμείνει εδώ, ούτε βάλαμε το μαχαίρι στο λαιμό για να γίνει κάποιος μέλος της λέσχης από την άλλη πως και μας θυμήθηκες εσύ; (Αν και απάντησες πιο κάτω ήθελα απλά να το θέσω ως ερώτημα)

οταν κατι το αγαπας δεν το ξεχνας τοσο ευκολα...φανταζομαι το ξερεις αυτο!

και ξερεις ΕΣΥ ποσο αγαπουσα το club αυτο! αλλα για τους λογους

που ειπα στα ποστ μου εφυγα ....και ειχα εκφρασει και τις αποριες μου τοτε! κανενας δεν απαντησε...

αλλα υπηρχε ενας πολεμος εντυπωσεων και τσακωμοι στο φορουμ! ετσι χαθηκε η ουσια....

οσο για τα off! τοπικ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ να μεταφερει καποιος mod! το 1το ποστ μου που

εκανα ως απαντηση στον Νικο (nikosnet)

σε αλλο θεμα! σε ενα new θεμα να τα πουμε εκει! αλλα αυτο δεν εγινε....

δεν εγινε για να σβηστουν ως off topik? ? ?και να μην υπαρχουν? ? ?μετα? ? ? δεν ξερω!

απλα απορω και ρωταω......

μπραβω σας που πλεον εχετε βαλει μια ταξη στο club οπως ειπε και ο Κοσμας στο ποστ του

μπορει καποιος να δει τα εσοδα και τα εξοδα κτλ κτλ και υπαρχει διαφανια! και αυτο σας τιμα!

αλλα αγαπητε μου Κοσμα αλλο το τωρα! και αλλο το ΤΟΤΕ! δεν αναφερομαι για το τωρα Κοσμα!

για οτι εγινε στο παρελθον αναφερομουν...και απαντησα στον Νικο (Nikosnet) τον λογο που

σταματησα μηνες πριν αλλο το ΤΩΡΑ! και αλλο το ΤΟΤΕ! και καλος η κακος ο χρονος πισω δεν γυρνα

οσο Κοσμα περι νομικων ενεργειων για δυσφημιση κτλ κτλ απλα αφηνει αδιαφορο....

με το να εκφρασει καποιος την απορια του η να κανει ερωτησεις δεν νομιζω οτι ειναι Δυσφημηση....

αυτα ειχα να πω!

καλο βραδυ

Edited by Κωστας VR6
Link to comment
Share on other sites

@Κώστας VR6

Κώστα δεν έχουμε βάλει καμιά τάξη στο club γιατί και παλιότερα λειτουργούσε εξίσου με πλήρη διαφάνεια. Απλά άλλαξε η οργάνωση καθώς εξελίχθηκε και μεγάλωσε. Αν εσύ θεωρείς ότι κάποιος εκπρόσωπος της ομάδας διαχείρισης καταχράστηκε κάποιο ποσό, γιατί σε αυτό οδηγούν τα σχόλια σου, τότε είσαι εξίσου υπεύθυνος που δεν αναφέρεις τα στοιχεία που έχεις και τις πράξεις που έγιναν. Ώστε να γίνει όποια διερεύνηση. Αν όμως δεν βοηθάς ώστε να καθαρίσει το κλίμα σε αυτό που αναφέρεις ότι αγαπούσες τότε δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι.

Τέλος όπως έγραψα παραπάνω η εκτενή παρουσίαση που έγινε στην εκδρομή του Γαλαξιδίου μπροστά σε 120 άτομα αφορούσε τα έξοδα και έσοδα πριν την δημιουργία της λέσχης. Η ανάλυση κράτησε σχεδόν 3 ώρες και ο οποιοσδήποτε μπορούσε να εκφράσει τις απορίες του αλλά και να δει όλες τις αποδείξεις που είχαν μαζευτεί όλο αυτό τον καιρό.

Δυστυχώς εσύ αλλά και αρκετοί άλλοι δεν ήσασταν εκεί για να τα δείτε απο κοντά. Ο βασικός λόγος που έγιντε τότε η ανάλυση ήταν για να απαντήσουμε απο κοντά και όχι με λόγια του αέρα σε όσους συμμετέχουν για αυτά που λέγονται απο κάποιους. Σε αυτούς συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ γιατί ποτέ δεν ήρθες να συζητήσεις. Απλά εμφανίζεσαι κάθε φορά στο φόρουμ και γράφεις τα σχόλια σου.

Αν επιθυμείς εσύ ή όποιος άλλος να συνεχίζει να γράφει και να λέει διάφορα τότε πραγματικά θα έρθουμε σε δύσκολη θέση προκειμένου να εξασφαλίσουμε τα δικαιώματα μας. Καθώς δεν μπορεί ο καθέ ένας να εκθέτει την υπόληψη μας. Αν πάλι έχετε οτιδήποτε στοιχείο ή απλά ενδείξεις προσωπικά είμαι ανοικτός και περιμένω την πρόσκληση σας για να ενημερωθώ.

Διαφορετικά το θέμα αυτό τελειώνει εδώ οριστικά και αμετάκλητα, με την έννοια ότι εφεξής θα μιλήσουμε μέσω δικηγόρων και θα εκτελεστούν όλες οι νομικές διαδικασίες για την εξακρίβωση και ταυτοποίηση των χρηστών που αναφέρουν αρνητικά σχόλια γενικά προς το σύνολο της ομάδας διαχείρισης και συνάπτουν το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά το θέμα αυτό τελειώνει εδώ οριστικά και αμετάκλητα, με την έννοια ότι εφεξής θα μιλήσουμε μέσω δικηγόρων και θα εκτελεστούν όλες οι νομικές διαδικασίες για την εξακρίβωση και ταυτοποίηση των χρηστών που αναφέρουν αρνητικά σχόλια γενικά προς το σύνολο της ομάδας διαχείρισης και συνάπτουν το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης.

Ελπίζω μόνο να μην έρθει κανένα τεθωρακισμένο και μου ρίξει την γκαραζόπορτα! Είναι και καινούρια, το κέρατο μου...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην έρθει κανένα τεθωρακισμένο και μου ρίξει την γκαραζόπορτα! Είναι και καινούρια, το κέρατο μου...

Οχι βρε, ακομα δεν εχουμε γινει Βαγδατη, αν ειναι θα το καταλαβεις tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα και διάβαζα πάλι 2 σελίδες (έχω 40 δημοσιεύσεις στη σελίδα...), και λέω.....

Μια χαρά ζεστούλα έχει έξω, είναι χαρά Θεού, όλα είναι καλά, δεν έχουμε λεφτά, έρχεται το καλοκαίρι και μας συμφέρει να μην υπάρχουν λεφτά, καθώς οι κοπέλες δε θα μπορούν να επενδύσουν πολλά σε ρούχα και θα τις βλέπουμε πιο γυμνές... Και 5-6 θερμόαιμοι εδώ μέσα, κάθονται και ξύνουν τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια θέματα..... ΑΝΤΕ να δούμε τι θα βγει..

Get a fucking life.. βγείτε να μαζέψετε λίγο ήλιο, μπας και στρώσετε, κι αφήστε τις μαλακίες και τα τετριμμένα. Το vw club είναι αγάπη, κι όπως στα μπουζούκια θα δίνατε 200 ευρώ, εδώ σας λένε να δώσετε 20. Τι κρίμα.... έπρεπε να το είχαμε κι εδώ σαν τα μπουζούκια, κάρτα και 200 ευρώ στα 4 άτομα μάλλον... ΟΠΟΙΑ έκδοση κάρτας κι αν είναι, όχι μόνο στην πρώτη.... Γιατί δεν πιστεύω πως στα μπουζούκια σου λένε το 1ο μπουκάλι 200, το 2ο μπουκάλι 80 ευρώ!!!

Αλλά ο καθένας τα ξοδεύει όπου θέλει! Κι όποιοι δε θέλουν να τα ξοδέψουν, τότε ας είναι καλά, κι ας μη βλέπουν το μαλλιοτράβηγμα που ρίχνουμε εμείς στο δεύτερο φόρουμ των εγγεγραμμένων. Ετσι αφήνουμε κι ένα πέπλο μυστηρίου για το τι κάνουμε εκεί μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά το θέμα αυτό τελειώνει εδώ οριστικά και αμετάκλητα, με την έννοια ότι εφεξής θα μιλήσουμε μέσω δικηγόρων και θα εκτελεστούν όλες οι νομικές διαδικασίες για την εξακρίβωση και ταυτοποίηση των χρηστών που αναφέρουν αρνητικά σχόλια γενικά προς το σύνολο της ομάδας διαχείρισης και συνάπτουν το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης.

Ρε παιδια τι ειναι αυτα?

Σοβαρολογουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτα?

Σοβαρολογουμε?

Για να δεις πως κόβονται τα πολλά πολλά. Για να μπορέσεις να θίξεις κάτι από εδώ και πέρα, θα πρέπει να έχεις καλό δικηγόρο! Ρε που φτάσαμε... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσο πάμε και το μαλακίζουμε παραπάνω, κι έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι κι εγώ. Αυτό έχω να πω εγώ... Και δεν αναφέρομαι στο Γιώργο ή το Χρήστο.

Παρεπιπτόντως.. Ως ηλεκτρονικό είδος (vw club), που αφορά πώληση σε φυσική μορφή προϊόντος (κάρτα μέλους), είτε στην έδρα (με την απ' ευθείας επαφή πωλητή/αγοραστή), είτε ηλεκτρονικά μέσω εμβάσματος ή PayPal, οι κανόνες της ΕΕ μας διασφαλίζουν πως για τους πρώτους 2 μήνες, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ο πωλητής να επικοινωνήσει με τον αγοραστή και να μάθει αν και κατά πόσο ικανοποιημένος είναι με την αγορά του προϊόντος, και στους πρώτους 6 μήνες, αν για τον οποιοδήποτε λόγο δυσαρέσκειας του αγοραστή, που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τον παραθέσει στον πωλητή, δε μείνει ικανοποιημένος από το προϊόν, έχει το δικαίωμα της υπαναχώρησης και της επιστροφής του ποσού που καταβλήθηκε για την αγορά του προϊόντος στο ΑΚΕΡΑΙΟ. Εξαιρούνται τα έξοδα των συνοδευτικών, σε περίπτωση που έχουν χρησιμοποιηθεί, και στην οποία περίπτωση, αφαιρείται το κόστος από το συνολικό ποσό.

Οπότε, βάσει αυτής της νομοθεσίας, όποιος θέλει μπορεί σε 6 μήνες από την παραλαβή της κάρτας του, να δηλώσει δυσαρέσκεια, να την επιστρέψει, να ζητήσει τα λεφτά του πίσω, και να επιστρέψει ο,τι ακριβώς παρέλαβε. Κοινώς αχρησιμοποίητο στυλό, σουβερ, mouse pad, κτλ κτλ κτλ. Σε περίπτωση που τα έχει χρησιμοποιήσει, θα αφαιρούνται από το σύνολο της επιστροφής, από το οποίο θα αφαιρείται και το κόστος της κάρτας (0.30 λεπτά), και της εκτύπωσης. πράγματα τα οποία δε μπορούν κοινώς να αλλαχτούν ή να πάνε στον επόμενο, και τα οποία βαρύνουν τη λέσχη σε περίπτωση επιστροφής (δεν είναι κανένας χαζός να πληρώσει ακόμα και τα 30 λεπτά της κάρτας). Τα τηλεφωνήματα και τα λοιπά συναφή, περιλαμβάνονται στα διαχειριστικά έξοδα της λέσχης. Αλλά αν κάποιοι δεν δώσουν κάτι, δεν πρόκειται να βγούνε αυτά τα διαχειριστικά ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πως κόβονται τα πολλά πολλά. Για να μπορέσεις να θίξεις κάτι από εδώ και πέρα, θα πρέπει να έχεις καλό δικηγόρο! Ρε που φτάσαμε... <_< <_< <_<

Γιώργο, από τι στιγμή που η ΛΕΣΧΗ έχει φυσική και νομική υπόσταση, τότε αυτό που γράφεις είναι το πιο λογικό βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κουγιας και ο Αλεβιζατος ειναι 1ος και 2ος αντοιστιχα ξαδερφος του μπατζανακη της μανας του πατερα της μανας του πατερα μου...Αν χρειαστει κανεις για το VW ας μου πει! new_killother.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα, σε πρόλαβαν παραπάνω αρκετοί και σου εξήγησαν πως και το ποσό είναι μεν σημαντικό για πολλούς (και ειδικά με την κρίση) αλλά δυστυχώς υπάρχουν κάποια έξοδα και πάλι και πρέπει να καλυφθούν. Σίγουρα πάλι υπάρχει πλεόνασμα για την λέσχη αλλά αυτό είναι για το καλό της. Μπας και μπορέσουμε να νοικιάσουμε έδρα ποτέ... Τώρα για τα π.μ. δεν ξέρω κατά πόσο είμαι εγώ αλλά αυτός που σε ξέχασε για τα μνημόνια, ε είμαι εγώ. Όπως είπα παραπάνω όμως, με 2 δουλειές και 1 μυαλό ε δεν γίνεται, μπορούσες κάλλιστα να μου κάνεις ένα "ping" και να μου το θυμήσεις. Δεν νομίζω να ήταν τόσο μεγάλος κόπος.

κωστα δεν σου ζητάω καμμία ευθύνη το ανέφερα και στο post μου - δεν είσαι μόνος σου στο ΔΣ , οσον αφορά τα πμ δεν θέλω να ξύσω πληγές ξέρει αυτός ποιος είναι.

Διαφορετικά το θέμα αυτό τελειώνει εδώ οριστικά και αμετάκλητα, με την έννοια ότι εφεξής θα μιλήσουμε μέσω δικηγόρων και θα εκτελεστούν όλες οι νομικές διαδικασίες για την εξακρίβωση και ταυτοποίηση των χρηστών που αναφέρουν αρνητικά σχόλια γενικά προς το σύνολο της ομάδας διαχείρισης και συνάπτουν το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης.

κοσμά προσωπικά νομίζω δεν εχουμε μιλήσει ποτέ , αλλα παρόλα αυτά παρακολουθώ τα γραφόμενα σου όπως και πολλών άλλων παρόλο που δέν ποστάρω συχνά

έχω 2 απορίες και μία επισήμανση

απορία νο 1. γιατί σε όλα σου τα post γράφεις με ένα τόσο "σοβαρό" τρόπο? μήπως είσαι δικήγόρος?

απορία νο 2. εχεις σκεφτεί οτι πολλοι (μέσα σε αυτούς και εγω) θεωρούν οτι με τον τρόπο που γράφεις , είναι σαν

να μας βλέπεις "αφ υψηλού" ?? (club αυτοκινήτων είμαστε οχι ο ΔΣΑ)

επισήμανση

αργησες αλλά ακουλούθησες τον "ακατανόμαστο" στην αυταρχική συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

@jetring

Αγαπητέ δεν πετάω στα ουράνια ούτε κοιτάζω τον κόσμο απο ψηλά. Απλά έχω αναλάβει, προσωρινά, να αποτελώ μέρος του Δ.Σ. μιας μεγάλης οντότητας που λέγεται VWClub. Τα πράγματα είναι αρκετά σοβαρά και δεν θα λειτουργήσω ανεύθυνα και χωρίς λογική. Οι καλοί και σωστοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

¶ρα μην περιμένεις απο εμένα όταν εδώ μέσα αναφέρονται κατηγορίες να πράξω με την εύκολη λογική.

Επίσης γράφω έτσι για να εξηγήσω σε όλους, κάθε φορά, την λογική πορεία που έχει ακολουθηθεί προκειμένου να οδηγηθεί το Δ.Σ. στις διάφορες αποφάσεις του.

Ακόμα έχει διαπιστωθεί ότι όταν ο γραπτός λόγος δεν περιγράφει επακριβώς την σημασία του τότε είναι εύκολο να γίνονται μεγαλύτερες παρεξηγήσεις.

Τέλος σχετικά με την επισήμανση να αναφέρω ότι η συζήτηση αυτή δεν σταματά ποτέ αφού κανείς δεν έρχεται σε άμεση επικοινωνία ώστε να ελέγξουμε τα όποια παράπονα. Επειδή είναι κουραστικό για όλους τους άλλους επισκέπτες θεωρώ πως κάπως πρέπει να λήξει αυτή η υπόθεση. Είτε να αποδειχθεί αν κάποιος καταχράστηκε κάτι είτε να αποδειχθεί το αντίθετο. Όμως αντίθετα ουδείς (μέχρι εχτές) δεν ήρθε να μιλήσει και να εξεφράσει κάποια στοιχεία-ενδείξεις με αποτέλεσμα να διατηρούν τα ίδια άτομα ένα κλίμα που θίγει κατ' εμένα τις υπολήψεις κάποιων ατόμων. Μεταξύ αυτών των ατόμων είμαι και εγώ. ¶ρα ουδείς δεν μπορεί να διασύρει το όνομα μου χωρίς να λαμβάνει και την συνέπεια των λεγόμενων του. Οπότε αν απαιτηθεί, μια και ήδη αρκετές φορές έχει πραχθεί στο παρελθόν η έμμεση δυσφήμιση, θα προχωρήσω στο επόμενο νόμιμο βήμα.

ΥΓ.

1. Όποτε επιθυμείς εσύ ή όποιος άλλος μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου προκειμένου να γίνει συνάντηση και να μια πραγματικά σοβαρή συζήτηση - διάλογος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.