Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

επισης(και χωρις παρεξηγηση),ξανασκεφτειτε λιγο την τιμη αν υπαρχουν περιθωρια μικροτερης συνδρομης των 50¤.

προσωπικα μου φαινονται αρκετα.... 8)

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση είναι ιδιαίτερα ακριβής απο την στιγμή που ανακοινώνεται η παροχή της κάρτας μέλους και το κόστος της. Εξάλλου τα βήματα για να γίνει κάτι σωστό και οργανωμένο είναι πολλά για αυτό και στο παρελθόν δεν είχαν γίνει ποτέ τέτοιες ανακοινώσεις.

Η τιμή της κάρτας επιλέχθηκε μετά απο ώριμη σκέψη και αναλύσεις εξόδων της λέσχης. Ευελπιστούμε να γίνει πολύτιμο βοήθημα σας με τις παροχές που φροντίζουμε να πετύχουμε για τους κατόχους.

Κάνουμε πράξεις μαζί σας!

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

εμενα κατι δεν μου αρεσει.....

δεν ξερω τι ακριβως .... αλλα σιγουρα κατι δεν μου αρεσει....

μαλλον δεν θα παρω καρτα.

Edited by stel-th
Link to comment
Share on other sites

@chris mk2: χρήστο οι λεπτομέρεις που αναφέρθηκαν από τον κώστα πάνε στις λεπτομέρειες του πώς θα γίνει κάποιος μέλος...τί πρέπει να κάνει και σε τπτ άλλο...δεν κρύβεται κάτι δλδ θέλω να πω το οποίο δεν αναφέρεται εδώ.....την διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί θα επισημαίνετε....

@stel-th: βρες πρώτα τί δεν σου αρέσει και μετά κάνε το ποστ....μην δημιουργείς εντυπώσεις....προσωπικό σχόλιο αυτό και ξέρεις αν το λέω με κακία ή όχι...για να μην παρεξηγηθώ...κάθε παρατήρησή σας δεκτή για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι θα λάβουν εντός ολίγου τις απαραίτητες πληροφορίες.

Εαν χρειαστείτε κάτι θα πρέπει να το στείλετε στο email info@vwclub.gr ως απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έλαβα το email σας, αλλά έχω να ρωτήσω το εξής: αν κάποιος έχει ή θα αποκτήσει 2ο αμάξι τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;;; Το δηλώνουμε κάπου στο έντυπο;;;

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ξεχασατε??? B) B) :(

εστειλα mail αλλα δεν μου απαντησατε.αναμενω.μηπως δεν ηρθε το mail???

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
@stel-th: βρες πρώτα τί δεν σου αρέσει και μετά κάνε το ποστ....μην δημιουργείς εντυπώσεις....προσωπικό σχόλιο αυτό και ξέρεις αν το λέω με κακία ή όχι...για να μην παρεξηγηθώ...κάθε παρατήρησή σας δεκτή για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα....

οκ closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

@chris mk2: χρήστο οι λεπτομέρεις που αναφέρθηκαν από τον κώστα πάνε στις λεπτομέρειες του πώς θα γίνει κάποιος μέλος...τί πρέπει να κάνει και σε τπτ άλλο...δεν κρύβεται κάτι δλδ θέλω να πω το οποίο δεν αναφέρεται εδώ.....την διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί θα επισημαίνετε....

Καλα τα λες ρε φιλε , αλλα το να εχουμε μια καρτα μελους που θα εχει καποια προνομια που δεν μας αφορουνε , π.χ. εκπτωση σε καταστηματα που ειναι 200 χλμ μακρια απο μας , και μαλιστα χωρις να το ξερουμε οταν διναμε τα 50¤ μαλλον μου κανει λιγο ... χαζο!

Ενημερωστε τα μελη για τις προσφορες που θα εχουν με λεπτομεριες (καταστημα-περιοχη-ειδος και υψος προσφορας).

Καρτα 50¤ για καποιον απο τα Χανια οταν δεν υπαρχει καμια προσφορα στα Χανια ειναι ΑΧΡΗΣΤΗ.

Καρτα 50¤ για καποιον με σκαραβαιο οταν δεν υπαρχουν προσφορες απο καταστηματα με ειδη για σκαραβαιο ειναι επισης ΑΧΡΗΣΤΗ.

Και να ξερετε οτι αν καποιος παρει καρτα που τελικα θα του ειναι αχρηστη , θα σας κατηγορησει οτι δεν τον ενημερωσατε επαρκως και οτι του φαγατε τα 50¤. Και κατι μεσα μου , μου λεει οτι θα εχει δικιο.

ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΑ ΜΕΛΗ!

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,

Το σκεπτικό μας είναι να παρέχουμε όπου μπορούμε κάποιες προσφορές. Είναι φυσικό μια μη κερδοσκοπική λέσχη να μην υπάρχει σε όλα τα σημεία της Ελλάδας. Εξάλλου η κάρτα μέλους δεν στηρίζεται μόνο στις προσφορές. Αν και έχουμε κάνει μεγάλο αγώνα για να συγκεντρώσουμε όσο περισσότερες εκπτώσεις μπορούμε. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι όλοι καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι μια Δωροκάρτα αλλά μια κάρτα που με την συμμετοχή όλων πετυχαίνουμε πολύ καλές τιμές.

Φυσικά η παροχή εκπτώσεων δεν είναι το μόνο προνόμιο για αυτό και υπάρχουν και άλλα που μπορείς να θεωρήσεις μια αρκετά επιτυχημένη χρήση της κάρτας. Για παράδειγμα χαμηλή τιμή στα διάφορα προωθητικά προϊόντα της λέσχης μας ανά τεμάχιο, ειδικά αναμνηστικά δώρα που δεν δίνονται στα μη μέλη, μειωμένη τιμή σε διάφορες εκδηλώσεις κλπ. Ακόμη και αυτά αν και μικρά είναι ένα καλό πλεονέκτημα για όσους ακολουθούν την λέσχη στο μεγαλύτερο μέρος των δραστηριοτήτων της.

Για αυτό και αλλάζουμε όσο μπορούμε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων μας. Προσπαθούμε να επιτύχουμε περισσότερα για όλη την παρέα. Χωρίς και την δική σας βοήθεια δεν θα επιτύχουμε του χρόνου να έχουμε ανταπόκριση σε ακόμα πιο πολλές πόλεις και για ακόμα πιο πολλά προϊόντα.

Ξεκινάς με πολύ δυνατή αντιμετώπιση για κάτι που δεν έχει ισχυρές οικονομικές βάσεις. Όμως αυτό αποτελεί καλό στόχο και θα το πετύχουμε! Έχει αποδειχτεί ότι όσα έχουν γραφεί έχουν γίνει την στιγμή και την ώρα που πρέπει. Η κάρτα μέλους είναι μεγάλο εγχείρημα και όχι κάτι απλό και η διαχείριση ενός μη κερδοσκοπικού σωματείου ακόμα πιο πολύπλοκο.

Προσωπικά περιμένω τα σχόλια σου σε ένα χρόνο από τώρα.

Πάντα φιλικά,

Κοσμάς.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχεις δίκιο, για μας με τα παλιά αυτοκίνητα, αλλά ίσως κάποιοι να το βλέπουμε και αλλιώς. Εγώ το θεωρώ και ηθική υποχρέωση για τη συνδρομή. Δεν είναι σωστό να δίνουν του κόσμου τα λεφτά κάθε χρόνο 2-3 άτομα για τη συντήρηση του site, να έχουν πληρώσει δικηγόρους για να αναγνωριστούμε, να τρέχουν σαν τα άλογα για να μαζέψουν τη χαρτούρα, που σε τελική δεν έχουν κανένα συμφέρον, αλλά μόνο και μόνο για την αγάπη και για την τρέλλα τους! Τουλάχιστον αυτό πιστεύω, μπορεί να είναι και μακακία. Επίσης έχεις και έκπτωση σε αξεσουάρ και εκδρομές.

Επίσης δεν είναι υποχρεωτικό. Αν θες δίνεις, αν δεν θες δεν δίνεις.

Φιλικά, Σωτήρης.

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη,

για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα οι εκπτώσεις στα προωθητικά ή άλλα προϊόντα της λέσχης αφορά στο πρώτο τεμάχιο σε κάθε είδος. Αυτό γίνεται ώστε να μην υπάρξει κάποιο μέλος που αγοράσει τέτοια είδη και τα μεταπωλήσει σε μη μέλη. Είναι μια προστασία για όλα τα μέλη και αναφέρεται στην αρχική δημοσίευση μας.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχεις δίκιο, για μας με τα παλιά αυτοκίνητα, αλλά ίσως κάποιοι να το βλέπουμε και αλλιώς. Εγώ το θεωρώ και ηθική υποχρέωση για τη συνδρομή. Δεν είναι σωστό να δίνουν του κόσμου τα λεφτά κάθε χρόνο 2-3 άτομα για τη συντήρηση του site, να έχουν πληρώσει δικηγόρους για να αναγνωριστούμε, να τρέχουν σαν τα άλογα για να μαζέψουν τη χαρτούρα, που σε τελική δεν έχουν κανένα συμφέρον, αλλά μόνο και μόνο για την αγάπη και για την τρέλλα τους! Τουλάχιστον αυτό πιστεύω, μπορεί να είναι και μακακία. Επίσης έχεις και έκπτωση σε αξεσουάρ και εκδρομές.

Επίσης δεν είναι υποχρεωτικό. Αν θες δίνεις, αν δεν θες δεν δίνεις.

συμφωνω απολυτα.αν εξαιρεσουμε τις εκπτωσεις απο τα μαγαζια ,εχεις καποιες "εκπτωσεις" απο το VWCLUB αλλα και βοηθας τα ατομα που μας εδωσαν αυτον τον χωρο για να μιλαμε,ενημερωνομαστε,περναμε την ωρα μας,διασκεδαζουμε και γιατι οχι μαλωνουμε tongue.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

βρηκα τι δεν μου αρεσει.

σε ανοιχτο forum....

θα υπαρξει καποιο αναλητικο post των προνομιων της καρτας και του τι ακριβως ειναι η ειναι κατι σαν.....Smurfs_Kinder_Surprise_Smurf.jpg

γιατι αν ειναι μονο ενα καπελο και ενα μπρελοκ μπορει καποιον να μην τον ενδιαφερουν

γενικοτερα ειναι κατι παραπανω απο το 1ο Post υπαρχουν καταστηματα που συμφωνουν με αυτη την κινηση

η ξεκιναει και βλεπουμε ...?????

Link to comment
Share on other sites

και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

στελνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ωωωω

emaillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

nowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το email!!!!!!

μου γραφει τα -ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ??????!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

stel-th,

υπάρχουν αρκετά και ήδη συμπεριλαμβάνονται στον κατάλογο μας κι άλλα. Η πλήρης λίστα θα σταλεί σε μορφή έντυπου καταλόγου μαζί με την κάρτα μέλους ώστε να περιλαμβάνει και τις τελευταίες συμφωνίες με τα συνεργαζόμενα καταστήματα. Επειδή γίνονται συνεχώς προσθήκες και αλλαγές (σε ποσοστά εκπτώσεων και προϊόντων) δεν ανακοινώνονται.

Εξάλλου ανακοινώσαμε, λόγω του μεγάλου όγκου υποχρεώσεων της λέσχης (δημιουργία καταλόγων, εκτυπώσεις καρτών, οργάνωση μαζικής αποστολής καρτών, KART DAY, Πανελλήνια Συνάντηση, ATS, κα), την παραλαβή της κάρτας μέλους από την 1η Νοεμβρίου. Εξαρτώμενο από την έγκαιρη αποπληρωμή και την ταχύτητα των ΕΛΤΑ.

Ίσως, χωρίς να αποτελεί τετελεσμένο γεγονός, πλησιάζοντας την ημερομηνία παραλαβής να δοθούν πληροφορίες αυτού του είδους. Καθώς όλα τα παραπάνω γίνονται με αφιέρωση προσωπικού χρόνου ορισμένων εθελοντών.

Περιμένουμε κι άλλα σχόλια σας :-)

Link to comment
Share on other sites

panosss,

το email μας είναι info@vwclub.gr αν θες κάνε αντιγραφή από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

stel-th το φόρουμ δεν θα αλλάξει μορφή! Και οι μη έχοντες κάρτα, θα βλέπουν τα πάντα αν κατάλαβα καλά. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο την εικόνα που έβαλες;;;

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι δεν μου αρεσει.

σε ανοιχτο forum....

θα υπαρξει καποιο αναλητικο post των προνομιων της καρτας και του τι ακριβως ειναι η ειναι κατι σαν.....Smurfs_Kinder_Surprise_Smurf.jpg

γιατι αν ειναι μονο ενα καπελο και ενα μπρελοκ μπορει καποιον να μην τον ενδιαφερουν

γενικοτερα ειναι κατι παραπανω απο το 1ο Post υπαρχουν καταστηματα που συμφωνουν με αυτη την κινηση

η ξεκιναει και βλεπουμε ...?????

ΦΙΛΕ stel-th,

απ'οτι καταλαβαινεις , αν θελεις δινεις τα 50¤ για αυτους που τρεχουν και αγοραζεις μια καρτα μελους την οποια πριν την αγορασεις δεν ξερεις σε ποιο καταστημα θα σου χρησιμευσει.

Ασε που εχεις και εκπτωση ΑΝ ποτε χρειαστεις να ξαναγορασεις ΕΝΑ μπλουζακι ή ΕNA καπελακι του club.

Και το σημαντικοτερο , θα εχεις "μειωμένη τιμή σε διάφορες εκδηλώσεις" που δεν ειναι κερδοσκοπικου χαρακτηρα , δλδ με τις καρτες μελους καποιοι θα μπαινουν μεσα οικονομικα!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει «φιλική» ειρωνία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.