Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Κάποιοι εδώ νομίζουν πως κάνουν διάλογο, απαντώντας χωρίς να εναντιόνονται ή να συμφωνούν με τον προηγούμενο συγγραφέα, και επομένως χωρίς επιχειρήματα. Ωραία κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται...

Απο σενα ειδικα δεν περιμενα να πεις κατι πιο βαθυστοχαστο απο αυτο που ειπες... Η ειρωνια ειναι ο δεδομενος τροπος απαντησης που πρεπει να περιμενει καποιος οταν μιλαει μαζι σου. Αυτο για το οποιο εχω πραγματικα αρχισει να απορω ειναι αν εχεις αυτη την συμπεριφορα ολη την ωρα ειδικα οταν μιλας προσωπο με προσωπο με τον αλλον. Γιατι απ οτι εχω παρατηρησει ολοι αυτοι που μεσω net ειναι καμπόσοι, απο κοντα κανουν γαργαρα ολα αυτα που τους ερχετε να πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμώ το μπελά μου, θα σταματήσετε να ασχολείστε με προσωπικούς χαρακτηρισμούς ή θα πρέπει να το κλειδώσω και αυτό και μετά θα αρχίσουν τα κλασσικά παράπονα περί χούντας, ότι ο admin είναι καθίκι και άλλα πολλά που έχω βαρεθεί να ακούω;

Παραμείνετε εντός θέματος! Δεν είναι δύσκολο, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα(doggy) σχετικα με την μειωση της τιμης της καρτας μου εξηγησε ξεκαθαρα οτι δεν υπαρχουν περιθωρια αλλαγης ο Κοσμας(kouliss) σε προηγουμενο post.

το καταλαβα και τον ευχαριστω για την διευκρινηση του επι του θεματος.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

είπαμε οκ πρέπει να υπάρχει συνδρομή - οκ

θέλουμε να αναπτυχθούμε - οκ

ρε κωστα (doggy) πιστευω πως έχει γινει λάθος προσέγγιση - στο forum υπαρχουν εγγεγραμμένοι 6032 χρήστες οι μισοί απο

αυτούς είναι σίγουρα ενεργοί αν γραφτουν οι μισοι τι σημαίνει? 50 * 1500 = 75000 eura

τι περιμένετε???? να μην υπάρχουν διαφωνίες???

προταση 10 ευρω για να γραφτουν και οι 1500 που σημαινει ενα ποσό των 15000 euro που είναι απόλυτα λογικό για να καλυφθούν όλα τα έξοδα του σωματείου

δεν μπορώ να καταλάβω την τόση εμπάθεια στο να είναι υποχρεωτικά 50euro για να καλυφθύν οι ανάγκες

ποιες ανάγκες είναι αυτές που κοστίζουν παραπάνω ???

- ενοίκιο για την έδρα της λέσχης 300*12=3600- λογαριασμούς ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ για την έδρα της λέσχης 200* 3 τετραμηνα = 600

- 5 καρέκλες, 1 τραπέζι, 1 λάμπα (γιατί τα πολύφωτα κοστίζουν) 500

- κάποιο αυτοκόλλητο επιγραφή (γιατί φωτεινή επιγραφή έχει μεγάλο κόστος) 100

- Τηλέφωνο για επικοινωνία με συνεργαζόμενα καταστήματα, αποστολές φαξ 40 * 12 = 480 (forthnet 2play)

- Γραφική ύλη 200

- ¶λλα λειτουργικά έξοδα π.χ. αποστολές πακέτων προς συντονιστές πόλεων κλπ 200

συνολο 5680

απομένουν αλλα 9420 για το server και τα ρέστα του

λοιπον???

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

είπαμε οκ πρέπει να υπάρχει συνδρομή - οκ

θέλουμε να αναπτυχθούμε - οκ

ρε κωστα (doggy) πιστευω πως έχει γινει λάθος προσέγγιση - στο forum υπαρχουν εγγεγραμμένοι 6032 χρήστες οι μισοί απο

αυτούς είναι σίγουρα ενεργοί αν γραφτουν οι μισοι τι σημαίνει? 50 * 1500 = 75000 eura

τι περιμένετε???? να μην υπάρχουν διαφωνίες???

προταση 10 ευρω για να γραφτουν και οι 1500 που σημαινει ενα ποσό των 15000 euro που είναι απόλυτα λογικό για να καλυφθούν όλα τα έξοδα του σωματείου

δεν μπορώ να καταλάβω την τόση εμπάθεια στο να είναι υποχρεωτικά 50euro για να καλυφθύν οι ανάγκες

ποιες ανάγκες είναι αυτές που κοστίζουν παραπάνω ???

- ενοίκιο για την έδρα της λέσχης 300*12=3600

- λογαριασμούς ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ για την έδρα της λέσχης 200* 3 τετραμηνα = 600

- 5 καρέκλες, 1 τραπέζι, 1 λάμπα (γιατί τα πολύφωτα κοστίζουν) 500

- κάποιο αυτοκόλλητο επιγραφή (γιατί φωτεινή επιγραφή έχει μεγάλο κόστος) 100

- Τηλέφωνο για επικοινωνία με συνεργαζόμενα καταστήματα, αποστολές φαξ 40 * 12 = 480 (forthnet 2play)

- Γραφική ύλη 200

- ¶λλα λειτουργικά έξοδα π.χ. αποστολές πακέτων προς συντονιστές πόλεων κλπ 200

συνολο 5680

απομένουν αλλα 9420 για το server και τα ρέστα του

λοιπον???

Λοιπόν αυτό σημαίνει πως πρέπει να βρεθούν 568 χρήστες για να αγοράσουν την κάρτα μέλους για 10 ευρώ, κι άλλοι 942 ακόμα από πίσω για να έχουμε και πλεόνασμα!! Εγώ όμως, σου λέω πως πάνω από 300 άτομα, ακόμα και με 10 ευρώ, ΔΕΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ να την αγόραζαν, όπως ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να την αγοράσουν και τώρα που κοστίζει 50.... Αυτόματα λοιπόν, μας χρωστάς εσύ τα υπόλοιπα 2680 ευρώ που θα υπολείπονται για το χρόνο αν τη βάλουμε στα 10 ευρώ;;;; Και εννοείται πως θα καλύψεις και το server και τα λειτουργικά του έξοδα, και το Domain, και όσα ακόμα χρειάζονται, ε!

Edited by White V GTI
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό σημαίνει πως πρέπει να βρεθούν 568 χρήστες για να αγοράσουν την κάρτα μέλους για 10 ευρώ, κι άλλοι 942 ακόμα από πίσω για να έχουμε και πλεόνασμα!! Εγώ όμως, σου λέω πως πάνω από 300 άτομα, ακόμα και με 10 ευρώ, ΔΕΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ να την αγόραζαν, όπως ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να την αγοράσουν και τώρα που κοστίζει 50.... Αυτόματα λοιπόν, μας χρωστάς εσύ τα υπόλοιπα 2680 ευρώ που θα υπολείπονται για το χρόνο αν τη βάλουμε στα 10 ευρώ;;;; Και εννοείται πως θα καλύψεις και το server και τα λειτουργικά του έξοδα, και το Domain, και όσα ακόμα χρειάζονται, ε!

τι ασχετη απάντηση ήταν αυτη ???

η γλώσσα απο το μυαλό απεχει μόλις λιγα εκατοστά εγώ πριν μιλήσω την βουτάω παντα

γιατι ρε φιλαράκι να μην πληρωσουν 10 ευρω ? ε? ο σκοπός δεν είναι να αναπτυχθούμε?

βασική στρατηγική πώλησης ξέρεις τι λέει ? ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ κια τα 10 ευρω ειναι ασημαντο

ποσό και στην τελική ασ γίνει συνδρομητικό και το forum με 10 ευρω

επισης το πιο βασικο TI ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΣ????? MEMBER No 5239!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και στην τελική εκανα μία προταση !!!!!!! απαγορεύεται μήπως??

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

τι ασχετη απάντηση ήταν αυτη ???

η γλώσσα απο το μυαλό απεχει μόλις λιγα εκατοστά εγώ πριν μιλήσω την βουτάω παντα

γιατι ρε φιλαράκι να μην πληρωσουν 10 ευρω ? ε? ο σκοπός δεν είναι να αναπτυχθούμε?

βασική στρατηγική πώλησης ξέρεις τι λέει ? ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ κια τα 10 ευρω ελιναι ασημαντο

ποσό και στην τελική ασ γίνει συνδρομητικό και το forum με 10 ευρω

επισης το πιο βασικο TI ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΣ????? MEMBER No 5239!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Το "μας χρωστάς", το λέω σαν ομάδα διαχείρισης. Δε μετράει για μένα κι αν είσαι το 1ο ή το 8000ο μέλος...

Και εγώ σου λέω πως δεν θα πληρώσουν ούτε τα 10 ευρώ, γιατί πολύ απλά...

1. Δεν έχουμε 1500 ΕΝΕΡΓΑ μέλη σε έναν τέτοιο βαθμό που να ήθελαν και να τα πληρώσουν

2. Αν ο σκοπός είναι να αναπτυχθούμε, όπως είπε κι ο Κοσμάς, τα έξοδα παρουσιάζονται σε όλους ως έχουν...

3. Λίγα από τους πολλούς.. ΟΚ... Και οι 10 έξυπνοι θα μπαίνουν αό τον 1 φίλο τους για να μην πληρώσουν. Λες και δεν τα ξέρεις!!!!

4. Αν γίνει συνδρομητικό, οι εγγραφές θα σταματήσουν, και μέλη δε θα γράφονται πλέον.. Εδώ είσαι κι εδώ είμαι.

Αν βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό, κάνεις πολύ καλά, και μπράβο σου. Βούτα και τα δάχτυλα όμως, γιατί εδώ γράφουμε, και προφανώς αν το βλέπεις όπως το βλέπεις, δε βλέπεις κάτι καλά.... ΜΕΛΟΣ (απλά.....). Κατάλαβες τι εννοώ;

Με εκτίμηση,

Το μέλος 5239

προφάνως είσαι επηρεασμένος απο κατι για να δώσεις τέτοια απάντηση

να σου εξηγήσω λοιπόν τι εννοούσα απαντώντας στα λεγόμενα σου

..............

6. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ!!!!! ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ - ΕΧΩ ΔΙΕΤΕΛΕΣΕΙ ΣΕ ΔΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΗ

ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΜΑΣ!!!!!

και για να ολοκληρώσω ... περι λιτης συλλογιστικής ...... κανεις πολυ μεγάλο λάθος φίλε μου

εγω οτι εχω να πώ οπως απ οτι είδα και ολοι οι υπόλοιποι που έχουν κάποιες αντιρήσεις,

το λέω εδώ με ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν προσπάθησα ποτε να κρυφτω πισω απο φρασεις....

ουτε απο νομολογίες και καταστατικά...

Στο ΔΣ του ΜΚΧ Σωματίου όπου ήσουν, είχατε ρίξει τις τιμές για να προσελκύσετε μέλη;;;;; Γιατί αν το κάνατε αυτό, τότε μάλλον δεν θα υπάρχει το σωματίο αυτό πλέον τώρα που μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι είσαι εσύ ??

μηπως εχουμε καινούρια χούντα κυριε 5239

δεν λίγο την ιστορία του site κυριε 5239

και παλιοτερα forum και θα δεισ απο πότε ήμουν μέλος κυριε 5239

e?

e?

e?

και για να ξέρεις καλά τον ιδιο σκοπό έχουμε και οι δυο μας να ανπτυχθεί το site αλλα με τετοια αντιμετωπιση δεν θα δουμε προκοπή γιαυτο χαλάρωσε λίγο

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι είσαι εσύ ??

μηπως εχουμε καινούρια χούντα κυριε 5239

δεν λίγο την ιστορία του site κυριε 5329

και παλιοτερα forum και θα δεισ απο πότε ήμουν μέλος κυριε 5239

e?

e?

e?

Doggy, χώσε μου 10%, γιατί τώρα μάλλον θα το χρειαστώ...

Εχω ρίξει πολύ το επίπεδό μου, και μάλλον με μαλάκες κι ανώριμους μιλάω, οπότε δε μπορώ, θα το εκφράσω κι ας τη φάω......

Δεν παίζει... Εκθέτω κουβέντες του, λέω τι λέει, κι όταν εμείς τρέχουμε για να περάσει αυτός καλά (βλέπε πανελλήνια), αυτός ξύνει τα κάκαλά του. Και όταν οργανώουμε αυτό που είναι να οργανώσουμε σαν λέσχη, οχι μόνο δεν εμφανίζεται (πού ήσουν σε 3 πανελλήνιες που έχω πάει, και σε τουλάχιστον 3 συναντήσεις της Αθήναςπου εμφανίστηκα εγώ από Θεσσαλονίκη;;;;;:wacko:, αλλά μιλάει για παλαιότητες και μαλακίες, με αποκαλεί χουντικό, όταν ο στρατόκαυλος βασίζεται στο νόμο της παλαιότητας..... Ο ίδιος που πολύ απλά δεν υποστηρίζει τις συναντήσεις πρώτα απ' όλα, έχει κι απόψεις για τις κάρτες.... ο ίδιος που δεν έχει δώσει ούτε ένα ευρώ, και θα μας πει πως θα του φάμε και τα λεφτά...... Ο ίδιος που από την αρχή είχε το σπυρί στον κώλο, κι ακόμα να το σπάσει και τον τρώει και συνεχίζει.....

Ρε σαν πολύ σημασία δώσαμε.......

Αρης.

ΥΓ> Ενας νέος Στοϊλας γεννιέται... Θα τα λέω έξω από τα δόντια πια, γιατί δεν σας αντέχει άλλο η ψυχή μου πια μερικούς..... Ελεος...

Edited by White V GTI
εκτός από μαλάκες, συμπλήρωσα και ανώριμους...
Link to comment
Share on other sites

Doggy, χώσε μου 10%, γιατί τώρα μάλλον θα το χρειαστώ...

Εχω ρίξει πολύ το επίπεδό μου, και μάλλον με μαλάκες μιλάω, οπότε δε μπορώ, θα το εκφράσω κι ας τη φάω......

Δεν παίζει... Εκθέτω κουβέντες του, λέω τι λέει, όταν εμείς τρέχουμε για να περάσει αυτός καλά, ξύνει τα κάκαλά του, και όταν οργανώουμε αυτό που είναι να οργανώσουμε σαν λέσχη, οχι μόνο δεν εμφανίζεται, αλλά μιλάει για παλαιότητες και μαλακίες, με αποκαλεί χουντικό, όταν ο στρατόκαυλος βασίζεται στο νόμο της παλαιότητας.....

Ρε σαν πολύ σημασία δώσαμε.......

Αρης.

ΥΓ> Ενας νέος Στοϊλας γεννιέται... Θα τα λέω έξω από τα δόντια πια, γιατί δεν σας αντέχει άλλο η ψυχή μου πια μερικούς..... Ελεος...

δεν ξαναγράφω τίποτα επι του θέματος

εχεις πμ

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

Ρε Αχιλλέα (Jetring), όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο ¶ρης, δυστυχώς δεν έχουμε 1500 ενεργά μέλη αλλά αρκετά λιγότερα "περιστασιακά" μέλη και ακόμη λιγότερα "πορωμένα" μέλη που είναι κάθε μέρα Online και παρακολουθούν τα δρώμενα κλπ κλπ.

Οπότε αυτομάτως τα αστρονομικά ποσά που αναφέρεις ποιό πάνω, δεν πρόκειται να βρεθούν. Προσωπικά, χέστηκα για τα έσοδα, καθώς εγώ γουστάρω τη φάση εδώ. Αλλά δεν με ένοιαξε, δεδομένου ότι γίναμε επίσημοι όπως θέλαμε και εμείς αλλά και αρκετοί από εσάς είχατε "σκυλιάσει" για να γίνουμε, και έδωσα τα 50 ευρώ, δε γ@μιέται λέω, αφού φτάσαμε ως εδώ ας κάνουμε άλλο ένα βήμα για να "μεγαλώσει" η λέσχη και να αποκτήσει αυτά που χρειάζεται.

Το να γίνει συνδρομητικό το forum, δεν παίζει σαν σενάριο καθώς εγώ προσωπικά σαν Κώστας, δεν το δέχομαι να επικρατεί αυτή η χαζή λογική να ζητάμε χρήματα για κάτι το οποίο θεωρείται ως δωρεάν. Έτσι δεν έλκεις κόσμο για να ασχοληθεί με εμάς, αντιθέτως τον απωθείς.

Επίσης στα ποσά που αναφέρεις παραπάνω, μπορείς να μου πεις στη τιμή των 300 ευρώ τι χώρο βρίσκεις για ενοίκιο για έδρα; Και σε ποια περιοχή; Για να ξέρω να έχω στα υπόψιν να πάω να κοιτάξω κα από εκεί. Εδώ φυσικά είναι η φάση που υπονοείται πως θέλουμε να σας φάμε τα χρήματά σας κλπ. Ε επειδή έχω αρχίσει να κουράζομαι θα το πω χύμα και πλέον δεν με απασχολεί αν θα σας αρέσει το ύφος μου:

Ρε αχάριστοι, μακάρι να μου περίσσευα και να τα έδινα όλα από την τσέπη μου και να μην είχαμε κανέναν σας ανάγκη, αλλά δυστυχώς δε βγάζω 5-10 χιλιάρικα το μήνα για να μου περισσεύουν ώστε να τα δίνω για να περνάτε ΟΛΟΙ εσείς καλά.

Σας αναφέρουμε το τι πρόκειται να σας προσφέρουμε -άρα ουσιαστικά το τι πρόκειται να σας επιστρέψουμε πίσω από τα 50 ευρώ άμεσα με την εγγραφή-, ε τι άλλο να κάνουμε;

Όταν με το καλό θα γίνουν οι εκλογές, ελάτε, θέστε υποψηφιότητα και αναλάβετε το σωματείο να χαρεί το φυλλοκάρδι σας, να ησυχάσουμε και εμείς που τρέχουμε σαν μαλάκες τόσα χρόνια και πλέον να έχουμε το forumάκι μας και να τελειώνει το θέμα. Να ζήσετε λίγο και τα άγχη του doumasj να τρέχει νυχθημερόν για να προλάβει να παραλάβει από τους εμπόρους τα μπλουζάκια, να πάει να τα κεντήσει και να τα έχει έτοιμα όλα στην ώρα τους για να εξυπηρετήσει τους πάντες.

Ωπ! Είπα λέξη κλειδί το "κέντημα" για τις μπλούζες. Ναι το ακούσαμε και αυτό, πως η βιοτεχνία που -ευτυχώς- ανήκει στο πατέρα του doumasj, μας τρώει λεφτά κλπ. Ρε μάγκες, όταν ο Γιάννης και εγώ δώσαμε τα 100 ευρώ που χρειάζονται για να φτιαχτεί η μακέτα για το κέντημα και δε ζητήσαμε φράγκο -και δεν μας ενδιαφέρει να το πάρουμε- που ήσασταν εσείς; Πιστεύετε πως είναι εύκολο να βρείτε άλλον έμπορο που να μπορέσει να φτιάξει τη μακέτα, να μας φτιάχνει και customies στις παραγγελίες και ακόμη και σε ανακατεμένες / μικρές παραγγελίες (κάτω των 10 τεμαχίων) και να μας παίρνει τόσο λίγα χρήματα; Για βρείτε μας έναν να τα κάνει όλα αυτά, να είναι ίδιας ποιότητας η δουλειά και ας δίνουμε εκεί τις παραγγελίες μας.

..και συνεχίζω, να τρέχετε για τα αυτοκόλλητα, να ξενυχτάτε για να κάνετε συναντήσεις και msn conference με υπευθύνους άλλων περιοχών για να οργανώνετε events, να τρέχετε από εδώ και από εκεί για να πάρετε προσφορές για δώρα, να τρέχετε για τα κύπελλα των Kart day, τις βασιλόπιτες. Να τρέχετε όπως ο Λουκάς (golfiiigt) από έμπορο σε έμπορο για να μαζεύετε έγγραφες υπογεγραμμένες προσφορές, να ψάχνετε μέσα στη νύχτα σαν τον Κοσμά για ξενοδοχεία ή να κάθεστε μέσα στη νύχτα και να συντάσετε κείμενα για ανακοινώσεις εκδρομές κ.α.

Και το βασικότερο να κάνετε όλα τα παραπάνω αφιλοκερδώς.

Θα μου πείτε που κολλάνε όλα τα παραπάνω σε σχέση με το οικονομικό; Πουθενά!

Αλλά κάπου έχουμε αρχίσει να κουραζόμαστε όταν είμαστε 4-5 μαλάκες που καθόμαστε και αγχωνόμαστε για κάτι από το οποίο δε ζούμε, σπαταλάμε όμως για αυτό αρκετό από τον ελεύθερο χρόνο μας και όμως βλέπουμε πως υπάρχουν αχάριστοι.

Θέλετε και άλλη ανάλυση για το οικονομικό; Όποτε μέχρι τώρα υπήρξε πλεόνασμα στα χρήματα σκεφτήκατε ποτέ το που πηγαίνει ή απλά χωρίς 2η κουβέντα δώσατε στους εαυτούς σας την κλασσική εύκολη λύση; "Στη τσέπη του Κώστα, του Γιάννη κ.α." Εμ βέβαια, αυτό περιμέναμε για να λύσουμε τα προβλήματα της ζωής μας, τα 1-2 ευρώ τα δικά σας.

¶λλα λόγια να αγαπιόμαστε!!!

Σκεφτήκατε... μήηηηηπως πως μπορεί να πήγαν σε διάφορα πραγματάκια που πήρατε εσείς σε άνύποπτο χρόνο; Δηλαδή;

- Παννελήνια φέτος, πήρατε όλοι ένα αναμνηστικό δωράκι, σωστά; Το μπρελοκάκι το θυμάστε; Βέβαια σε αυτά ευτυχώς και πάλι ο "κλέφτης" κατ'εσάς doumasj μας χορήγησε το μεγαλύτερο μέρος τους, γιατί από τα χρήματα που υπήρχαν στην άκρη δε φτάνανε ούτε για τα κρικάκια.

- Κάτι κύπελα που δίνουμε στα kart days τα έχετε δει; Ε αυτά δεν τα γεννήσαμε, τα αγοράσαμε!

- Κάτι πανό και σημαιούλες που έχουμε βγάλει και έχουμε στείλει σε όλους τους υπευθύνους τα έχετε δει; Ίσως όχι όλα αλλά σίγουρα έχετε δει κάποια από αυτά.

- Την κλασσική τέντα που έχουμε;

- Τη νέα Τέντα μας... α θα την δείτε στο ATS 2008 αυτή.

- Δωρεάν καπελάκια σε διάφορες εκδρομές / events ...

- Πίτες που κόψαμε σε πανελλήνιες;

- Αίθουσα εκδηλώσεων στη περασμένη πανελλήνια και ενοικίαση οπτικοακουστικού εξοπλισμού.

- Διαφημιστικές καρτούλες μας;

- Αυτοκόλλητα μεγάλα για συμμετοχές σε αγώνες;

- Φυλλάδια που είναι χωρίς χορηγούς; Ωπ και αυτά θα τα δείτε στο ATS 2008 όπου δυστυχώς δεν μας επιτρέπουν χορηγούς.

- Βασιλόπιτες στις πανελλήνιες;

- Καπελάκια και μπλουζάκια που έχουμε κληρώσει σε διάφορα events;

- Μπαλόνια σε events;

- Κομφετί που είχαμε στο Kart Day (ξέρω αυτό και το προηγούμενο δεν σας ενδιαφέρουν αλλά σας άρεσαν)

..θέλετε και άλλα; Θα τα θυμηθώ σιγά σιγά ή μάλλον μόλις πάω σπίτι θα δω τα "τεφτέρια" μου που κρατάω από όλες τις συαντήσεις του Δ.Σ. & των Mods καθώς επίσης θα δω και τα πρακτικά που κρατάει ο Κοσμάς σε κάθε συνέλευση που γίνεται.

Α! Και τέλος επειδή βλέπω πως εξακολουθείτε να τσαμπουκαλεύεστε πίσω από το keyboard όλοι σας, ελάτε στη τελική ή την Κυριακή στο Kart Day μας ή στο ATS

2008 να μας τις βρέξετε να γουστάρουμε. Δεν μπορώ άλλο αυτό το λεκτικό / γραπτό πόλεμο. Τουλάχιστον ελάτε να μας πλακώσετε στο ξύλο να σας περάσει ο καημός και συνεχίστε εδώ τη πολιτισμένη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

8 σελιδες και λεμε τι τοση ωρα δεν μπορω να καταλαβω...

Δεν εχουμε συνδρομη,κραζετε και φωναζετε ποτε θα βαλετε κτλ.

Μπαινει συνδρομη,γιατι βαλατε ¤50 και οχι 5-10-15

Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη αυτη.

Οποιος εχει ενδιασμους στο αν θα φανε τα παιδια λεφτα κτλ,ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗ.

Οποιος ξερει τι ανθρωποι ειναι,ποσο εχουν συμβαλει σε αυτο εδω το δημιουργημα και ποσο εχουν τρεξει και ποσο το νοιαζονται,να δωσει τα ¤50 οπως θα κανω εγω και θα πω και ευχαριστω για ολο τους το τρεξιμο για να απολαμβανω εγω εκδρομες,βολτες,καφεδες,μπλουζακια,καπελακια σκατακια.

Οποιος παλι παιζεται,δεν πειραζει,ας μην δωσει φετος,να κανει ενα χρονο υπομονη και οταν κλεισει ο χρονος και δει τα αποτελεσματα αποφασιζει τοτε.

Ειναι απλα τα πραγματα.Μην τα κανουμε πολυπλοκα και χαλαμε τις καρδιες μας.

Αυτα εντελως φιλικα προς ολους.

ps:η συμπεριφορα που βγαινει απο αυτο το τοπικ απο συγκεκριμενα μελη την βλεπω σαν ''φτυσιμο'' προς τις φιλοδοξιες του Hellenic VW Club,και οταν λεω hellenic VW Club,δεν εννοω τα προσωπα,αλλα την ιδεα και την ΠΑΡΕΑ που εχει δημιουργηθει τοσα χρονια μεσα απο τα πληκτρολογια,τις συναντησεις και τις διαφορες εκδηλωσεις.

Εχουν αναπτυχθει απο τους περισσοτερους εδω μεσα δυνατες φιλιες και παρεες,ασχετες ή σχετικες μεταξυ τους και δεν βλεπω τον λογο να αμαυρωνουμε αυτο το πραγμα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι είσαι εσύ ??

μηπως εχουμε καινούρια χούντα κυριε 5239

δεν λίγο την ιστορία του site κυριε 5239

και παλιοτερα forum και θα δεισ απο πότε ήμουν μέλος κυριε 5239

e?

e?

e?

και για να ξέρεις καλά τον ιδιο σκοπό έχουμε και οι δυο μας να ανπτυχθεί το site αλλα με τετοια αντιμετωπιση δεν θα δουμε προκοπή γιαυτο χαλάρωσε λίγο

Doggy, χώσε μου 10%, γιατί τώρα μάλλον θα το χρειαστώ...

Εχω ρίξει πολύ το επίπεδό μου, και μάλλον με μαλάκες κι ανώριμους μιλάω, οπότε δε μπορώ, θα το εκφράσω κι ας τη φάω......

Δεν παίζει... Εκθέτω κουβέντες του, λέω τι λέει, κι όταν εμείς τρέχουμε για να περάσει αυτός καλά (βλέπε πανελλήνια), αυτός ξύνει τα κάκαλά του. Και όταν οργανώουμε αυτό που είναι να οργανώσουμε σαν λέσχη, οχι μόνο δεν εμφανίζεται (πού ήσουν σε 3 πανελλήνιες που έχω πάει, και σε τουλάχιστον 3 συναντήσεις της Αθήναςπου εμφανίστηκα εγώ από Θεσσαλονίκη;;;;;:lol:, αλλά μιλάει για παλαιότητες και μαλακίες, με αποκαλεί χουντικό, όταν ο στρατόκαυλος βασίζεται στο νόμο της παλαιότητας..... Ο ίδιος που πολύ απλά δεν υποστηρίζει τις συναντήσεις πρώτα απ' όλα, έχει κι απόψεις για τις κάρτες.... ο ίδιος που δεν έχει δώσει ούτε ένα ευρώ, και θα μας πει πως θα του φάμε και τα λεφτά...... Ο ίδιος που από την αρχή είχε το σπυρί στον κώλο, κι ακόμα να το σπάσει και τον τρώει και συνεχίζει.....

Ρε σαν πολύ σημασία δώσαμε.......

Αρης.

ΥΓ> Ενας νέος Στοϊλας γεννιέται... Θα τα λέω έξω από τα δόντια πια, γιατί δεν σας αντέχει άλλο η ψυχή μου πια μερικούς..... Ελεος...

Ρε Αχιλλέα (Jetring), όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο ¶ρης, δυστυχώς δεν έχουμε 1500 ενεργά μέλη αλλά αρκετά λιγότερα "περιστασιακά" μέλη και ακόμη λιγότερα "πορωμένα" μέλη που είναι κάθε μέρα Online και παρακολουθούν τα δρώμενα κλπ κλπ.

Οπότε αυτομάτως τα αστρονομικά ποσά που αναφέρεις ποιό πάνω, δεν πρόκειται να βρεθούν. Προσωπικά, χέστηκα για τα έσοδα, καθώς εγώ γουστάρω τη φάση εδώ. Αλλά δεν με ένοιαξε, δεδομένου ότι γίναμε επίσημοι όπως θέλαμε και εμείς αλλά και αρκετοί από εσάς είχατε "σκυλιάσει" για να γίνουμε, και έδωσα τα 50 ευρώ, δε γ@μιέται λέω, αφού φτάσαμε ως εδώ ας κάνουμε άλλο ένα βήμα για να "μεγαλώσει" η λέσχη και να αποκτήσει αυτά που χρειάζεται.

Το να γίνει συνδρομητικό το forum, δεν παίζει σαν σενάριο καθώς εγώ προσωπικά σαν Κώστας, δεν το δέχομαι να επικρατεί αυτή η χαζή λογική να ζητάμε χρήματα για κάτι το οποίο θεωρείται ως δωρεάν. Έτσι δεν έλκεις κόσμο για να ασχοληθεί με εμάς, αντιθέτως τον απωθείς.

Επίσης στα ποσά που αναφέρεις παραπάνω, μπορείς να μου πεις στη τιμή των 300 ευρώ τι χώρο βρίσκεις για ενοίκιο για έδρα; Και σε ποια περιοχή; Για να ξέρω να έχω στα υπόψιν να πάω να κοιτάξω κα από εκεί. Εδώ φυσικά είναι η φάση που υπονοείται πως θέλουμε να σας φάμε τα χρήματά σας κλπ. Ε επειδή έχω αρχίσει να κουράζομαι θα το πω χύμα και πλέον δεν με απασχολεί αν θα σας αρέσει το ύφος μου:

Ρε αχάριστοι, μακάρι να μου περίσσευα και να τα έδινα όλα από την τσέπη μου και να μην είχαμε κανέναν σας ανάγκη, αλλά δυστυχώς δε βγάζω 5-10 χιλιάρικα το μήνα για να μου περισσεύουν ώστε να τα δίνω για να περνάτε ΟΛΟΙ εσείς καλά.

Σας αναφέρουμε το τι πρόκειται να σας προσφέρουμε -άρα ουσιαστικά το τι πρόκειται να σας επιστρέψουμε πίσω από τα 50 ευρώ άμεσα με την εγγραφή-, ε τι άλλο να κάνουμε;

Όταν με το καλό θα γίνουν οι εκλογές, ελάτε, θέστε υποψηφιότητα και αναλάβετε το σωματείο να χαρεί το φυλλοκάρδι σας, να ησυχάσουμε και εμείς που τρέχουμε σαν μαλάκες τόσα χρόνια και πλέον να έχουμε το forumάκι μας και να τελειώνει το θέμα. Να ζήσετε λίγο και τα άγχη του doumasj να τρέχει νυχθημερόν για να προλάβει να παραλάβει από τους εμπόρους τα μπλουζάκια, να πάει να τα κεντήσει και να τα έχει έτοιμα όλα στην ώρα τους για να εξυπηρετήσει τους πάντες.

Ωπ! Είπα λέξη κλειδί το "κέντημα" για τις μπλούζες. Ναι το ακούσαμε και αυτό, πως η βιοτεχνία που -ευτυχώς- ανήκει στο πατέρα του doumasj, μας τρώει λεφτά κλπ. Ρε μάγκες, όταν ο Γιάννης και εγώ δώσαμε τα 100 ευρώ που χρειάζονται για να φτιαχτεί η μακέτα για το κέντημα και δε ζητήσαμε φράγκο -και δεν μας ενδιαφέρει να το πάρουμε- που ήσασταν εσείς; Πιστεύετε πως είναι εύκολο να βρείτε άλλον έμπορο που να μπορέσει να φτιάξει τη μακέτα, να μας φτιάχνει και customies στις παραγγελίες και ακόμη και σε ανακατεμένες / μικρές παραγγελίες (κάτω των 10 τεμαχίων) και να μας παίρνει τόσο λίγα χρήματα; Για βρείτε μας έναν να τα κάνει όλα αυτά, να είναι ίδιας ποιότητας η δουλειά και ας δίνουμε εκεί τις παραγγελίες μας.

..και συνεχίζω, να τρέχετε για τα αυτοκόλλητα, να ξενυχτάτε για να κάνετε συναντήσεις και msn conference με υπευθύνους άλλων περιοχών για να οργανώνετε events, να τρέχετε από εδώ και από εκεί για να πάρετε προσφορές για δώρα, να τρέχετε για τα κύπελλα των Kart day, τις βασιλόπιτες. Να τρέχετε όπως ο Λουκάς (golfiiigt) από έμπορο σε έμπορο για να μαζεύετε έγγραφες υπογεγραμμένες προσφορές, να ψάχνετε μέσα στη νύχτα σαν τον Κοσμά για ξενοδοχεία ή να κάθεστε μέσα στη νύχτα και να συντάσετε κείμενα για ανακοινώσεις εκδρομές κ.α.

Και το βασικότερο να κάνετε όλα τα παραπάνω αφιλοκερδώς.

Θα μου πείτε που κολλάνε όλα τα παραπάνω σε σχέση με το οικονομικό; Πουθενά!

Αλλά κάπου έχουμε αρχίσει να κουραζόμαστε όταν είμαστε 4-5 μαλάκες που καθόμαστε και αγχωνόμαστε για κάτι από το οποίο δε ζούμε, σπαταλάμε όμως για αυτό αρκετό από τον ελεύθερο χρόνο μας και όμως βλέπουμε πως υπάρχουν αχάριστοι.

Θέλετε και άλλη ανάλυση για το οικονομικό; Όποτε μέχρι τώρα υπήρξε πλεόνασμα στα χρήματα σκεφτήκατε ποτέ το που πηγαίνει ή απλά χωρίς 2η κουβέντα δώσατε στους εαυτούς σας την κλασσική εύκολη λύση; "Στη τσέπη του Κώστα, του Γιάννη κ.α." Εμ βέβαια, αυτό περιμέναμε για να λύσουμε τα προβλήματα της ζωής μας, τα 1-2 ευρώ τα δικά σας.

¶λλα λόγια να αγαπιόμαστε!!!

Σκεφτήκατε... μήηηηηπως πως μπορεί να πήγαν σε διάφορα πραγματάκια που πήρατε εσείς σε άνύποπτο χρόνο; Δηλαδή;

- Παννελήνια φέτος, πήρατε όλοι ένα αναμνηστικό δωράκι, σωστά; Το μπρελοκάκι το θυμάστε; Βέβαια σε αυτά ευτυχώς και πάλι ο "κλέφτης" κατ'εσάς doumasj μας χορήγησε το μεγαλύτερο μέρος τους, γιατί από τα χρήματα που υπήρχαν στην άκρη δε φτάνανε ούτε για τα κρικάκια.

- Κάτι κύπελα που δίνουμε στα kart days τα έχετε δει; Ε αυτά δεν τα γεννήσαμε, τα αγοράσαμε!

- Κάτι πανό και σημαιούλες που έχουμε βγάλει και έχουμε στείλει σε όλους τους υπευθύνους τα έχετε δει; Ίσως όχι όλα αλλά σίγουρα έχετε δει κάποια από αυτά.

- Την κλασσική τέντα που έχουμε;

- Τη νέα Τέντα μας... α θα την δείτε στο ATS 2008 αυτή.

- Δωρεάν καπελάκια σε διάφορες εκδρομές / events ...

- Πίτες που κόψαμε σε πανελλήνιες;

- Αίθουσα εκδηλώσεων στη περασμένη πανελλήνια και ενοικίαση οπτικοακουστικού εξοπλισμού.

- Διαφημιστικές καρτούλες μας;

- Αυτοκόλλητα μεγάλα για συμμετοχές σε αγώνες;

- Φυλλάδια που είναι χωρίς χορηγούς; Ωπ και αυτά θα τα δείτε στο ATS 2008 όπου δυστυχώς δεν μας επιτρέπουν χορηγούς.

- Βασιλόπιτες στις πανελλήνιες;

- Καπελάκια και μπλουζάκια που έχουμε κληρώσει σε διάφορα events;

- Μπαλόνια σε events;

- Κομφετί που είχαμε στο Kart Day (ξέρω αυτό και το προηγούμενο δεν σας ενδιαφέρουν αλλά σας άρεσαν)

..θέλετε και άλλα; Θα τα θυμηθώ σιγά σιγά ή μάλλον μόλις πάω σπίτι θα δω τα "τεφτέρια" μου που κρατάω από όλες τις συαντήσεις του Δ.Σ. & των Mods καθώς επίσης θα δω και τα πρακτικά που κρατάει ο Κοσμάς σε κάθε συνέλευση που γίνεται.

Α! Και τέλος επειδή βλέπω πως εξακολουθείτε να τσαμπουκαλεύεστε πίσω από το keyboard όλοι σας, ελάτε στη τελική ή την Κυριακή στο Kart Day μας ή στο ATS

2008 να μας τις βρέξετε να γουστάρουμε. Δεν μπορώ άλλο αυτό το λεκτικό / γραπτό πόλεμο. Τουλάχιστον ελάτε να μας πλακώσετε στο ξύλο να σας περάσει ο καημός και συνεχίστε εδώ τη πολιτισμένη κουβέντα.

ας φαω και εγω το 10% δεν με νοιαζει

εσυ μελος νουμερο 125 που εισαι σε τοσες συναντησεις που εχουν γινει????

e?

e?

e?

εγω που ειμαι το μελος 6,672 απο την μερα που γραφτηκα δεν εχω χασει καμια συναντηση εσυ πουθενα!

επισης φαντασου κατενηκε ο αρης απο την θεσσαλονικη και εσυ παλι πουθενα!

εισαι απλα απαραδεχτος που καθεσε και λες τετοια πραγματα μιας και εισαι και παλιο μελος οπως λες επρεπε να ηξερες τι εχουν κανει τα παιδια για το club και ποσες θυσιες εχουν κανει...φαντασου κ.Παλιε το εχω καταλαβει και εγω ο "ψαρας" αλλα η διαφορα μας ειναι οτι εγω δινω το παρων μ παντου και ξερεις τι στα παπα.... μ τα 50ευρο θα τα δωσω γιατι γουσταρω ολη την φαση σε αντιθεση με εσενα.

ο κωστας(doggy) μια χαρα τα λεει αλλα φαινεται οτι καποια ατομα απο εδω μεσα θελετε να γινεται προεδροι στην θεση του προεδρο(τον λογο μονο εσεις το ξερετε :lol: )απλα εχω πεσει απο τα συννεφα.ειπαμε οκ ειχαμε ολοι καποιες αποριες μας τις λυσανε τα παιδια αλλα φαινεται οτι εσεις ψαχνετε για κατι παραπανω(το τι ειναι αυτο το...???ο θεος και η ψυχη σας το ξερει)

και στην τελικη αν δεν θελετε να τα δωσετε ΜΗΝ γραφτητε και συνεχιστε σαν απλα μελη!δεν σημαινει οτι δεν θα ανηκετε στο vwclub!!!!απορω τη μυαλα κουβαλατε εδω μεσα μερικα ατομα....

:lol::lol:rocket.gifrocket.gif

αυτα ειχα να πω μεχρι στιγμης και δν το συνεχιζω παρα περα γιατι θα χρησιμοποιησω "γλωσσα" σκληρη και δεν αρμοζει στο club.

φιλικα παντα.............? :D

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν έχουν καταλάβει ότι τα λεφτά δεν είναι το θέμα. Το όλο "πακέτο" είναι που έχει προβληματίσει. Επίσης δεν νομίζω ότι όλα αυτά δημιουργούνται από το τίποτα. Κάποιοι εκφράζουν την αντίρηση τους, ίσως επειδή θέλουν να πάρουν τις κάρτες, αλλά δεν θέλουν να τους πιάσουν κορόιδα. Εγώ αυτό έχω καταλάβει τόσες μέρες που παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

Tα λεφτα μπορει να μην ειναι το θεμα αλλα ολο γυρω απο εκει γυριζουμε Γιωργο.

Τελος παντων,το θεμα πρεπει να ληξει καπου γιατι εχει κουρασει αρκετα.

Οποιον τον ενοχλει το ολο πακετο ή δεν βλεπει αδιαφανεια,ας μην παρει καρτα.Τι να κανουμε.

Προαιρετικο ειναι.

Κι εγω που πηρα,το ξερω οτι δεν θα εχω τις προσφορες στην Κορινθο και μπορει να μην τις χρησιμοποιησω και ποτε διοτι πετυχαινω καλυτερες τιμες λογω δικων μου γνωριμιων.

Δεν λεει κατι αυτο.

Την παιρνω για ενισχυση της ολης υποθεσης.

Link to comment
Share on other sites

...και επανέρχομαι!

Δεν κοίταξα ακόμη τα τεφτέρια μου καθότι τρέχω με τη δουλειά αλλά ήρθα για να δημοσιεύσω κάτι σε συνέχεια της προηγούμενης δημοσίευσής μου (στη πίσω σελίδα & thanks trelaras που την κάνεις quote)...

- Επισημοποίηση....

εδώ το ξεχάσαμε αυτό, έξοδα δικηγόρου + παράστασης + κάτι παράβολα κλπ αηδίες ...σύνολο 900 ευρώπουλα.

Και για μία ακόμη φορά δυστυχώς δε μου περίσσευαν (δε μου τρέχουν από τα μπατζάκια βλέπετε) αυτά τα χρήματα ώστε να τα δώσω.

Και αυτά καλύφθηκαν και από τα λίγα χρήματα που υπήρχαν στο ταμείο αλλά και από τη συλλογή χρημάτων από τους κλασσικούς 3-4 μαλάκες που κράζετε όλοι εσείς.

@Geopan:

Γιώργο δεκτό αυτό που λες αλλά όχι να γινόμαστε όλοι θεατές / ηθοποιοί στο θέατρο του παραλόγου. Λογικό είναι ο άλλος να έχει ένα άγχος για το αν θα πιάσουν τόπο τα χρήματά του αλλά εδώ δε συζητάμε πλέον αυτό, αλλά σιγά σιγά θα φτάσουμε στο να μας ζητάνε κοστολόγηση των δώρων και αν μέσα στο χρόνο δεν συμπληρώνουν τα 50 ευρώ σε ουσιαστικό κέρδος από εκπτώσεις κλπ, να μας ζητάνε να τους δώσουμε και ρέστα!

"Έλα Κώστα, είχα δώσει 50 ευρώ, μείον 20 τα δώρα και η αποστολή κλπ, 30. Ε όλο το χρόνο πήρα και ένα αρωματικό αυτοκινήτου από συνεργαζόμενο μαγαζί με έκπτωση και από 15 ευρώ το πήρα 10 οπότε μένουν 25 ευρώ. Ε θέλω τα ρέστα μου!"

...

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
η γλώσσα απο το μυαλό απεχει μόλις λιγα εκατοστά εγώ πριν μιλήσω την βουτάω παντα

+1 αν και εγω καποιες φορες μιλαω χυμα...

Εχω ρίξει πολύ το επίπεδό μου, και μάλλον με μαλάκες κι ανώριμους μιλάω, οπότε δε μπορώ, θα το εκφράσω κι ας τη φάω......

Δεν παίζει... Εκθέτω κουβέντες του, λέω τι λέει, κι όταν εμείς τρέχουμε για να περάσει αυτός καλά (βλέπε πανελλήνια), αυτός ξύνει τα κάκαλά του. Και όταν οργανώουμε αυτό που είναι να οργανώσουμε σαν λέσχη, οχι μόνο δεν εμφανίζεται (πού ήσουν σε 3 πανελλήνιες που έχω πάει, και σε τουλάχιστον 3 συναντήσεις της Αθήναςπου εμφανίστηκα εγώ από Θεσσαλονίκη;;;;;B), αλλά μιλάει για παλαιότητες και μαλακίες, με αποκαλεί χουντικό, όταν ο στρατόκαυλος βασίζεται στο νόμο της παλαιότητας..... Ο ίδιος που πολύ απλά δεν υποστηρίζει τις συναντήσεις πρώτα απ' όλα, έχει κι απόψεις για τις κάρτες.... ο ίδιος που δεν έχει δώσει ούτε ένα ευρώ, και θα μας πει πως θα του φάμε και τα λεφτά...... Ο ίδιος που από την αρχή είχε το σπυρί στον κώλο, κι ακόμα να το σπάσει και τον τρώει και συνεχίζει.....

Ρε σαν πολύ σημασία δώσαμε.......

Αρης.

ΥΓ> Ενας νέος Στοϊλας γεννιέται... Θα τα λέω έξω από τα δόντια πια, γιατί δεν σας αντέχει άλλο η ψυχή μου πια μερικούς..... Ελεος...

για ολο αυτο το post τι να πω...???

και αλλοι τρεξανε και αλλοι ιδρωσανε και στο τελος τους ειπαν και μαλακες.....πολυ πιθανο καποια στιγμη να πουνε ΚΑΙ εσενα....αν δεν σε λενε ηδη.... :blink:

Tα λεφτα μπορει να μην ειναι το θεμα αλλα ολο γυρω απο εκει γυριζουμε Γιωργο.

Τελος παντων,το θεμα πρεπει να ληξει καπου γιατι εχει κουρασει αρκετα.

Οποιον τον ενοχλει το ολο πακετο ή δεν βλεπει αδιαφανεια,ας μην παρει καρτα.Τι να κανουμε.

Προαιρετικο ειναι.

Κι εγω που πηρα,το ξερω οτι δεν θα εχω τις προσφορες στην Κορινθο και μπορει να μην τις χρησιμοποιησω και ποτε διοτι πετυχαινω καλυτερες τιμες λογω δικων μου γνωριμιων.

Δεν λεει κατι αυτο.

Την παιρνω για ενισχυση της ολης υποθεσης.

+1 ο πρωτος που μιλησε σωστα.

οποτε μαλλον εμενα η λεσχη παροτι μου αρεσει σαν ιδεα και γουσταρω απιστευτα την ολη κατασταση......

ο κοσμος που μαζευτικε σε αυτην με απομακρινε ..... γιατι???

π χ. οταν πας στο meeting και μετα απο 5 χρονια δεν σου μιλανε η καθονται 2 τραπεζια ποιο περα λες και βρωμανε τα ποδια σου....πως να το εκλαβεις???

το μονο που με στεναχωρει ειναι δυο παιδια που δεν βλεπω ποια τον σκαραβιεο και τον λαμπρο ειναι τα μονα δυο ατομα που πραγματικα μου λειπει η παρεα τους (αλλα υπαρχουν και τα τηλεφωνα)

ο μονος λογος που ασχολουμε ακομα με το forum ειναι οτι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια αλλα τωρα ειναι......ετοιμοθανατη.

Link to comment
Share on other sites

για ολο αυτο το post τι να πω...???

και αλλοι τρεξανε και αλλοι ιδρωσανε και στο τελος τους ειπαν και μαλακες.....πολυ πιθανο καποια στιγμη να πουνε ΚΑΙ εσενα....αν δεν σε λενε ηδη.... ;)

Ουυυυυυυυυ, κι αν δε με λένε.... Συγκεκριμένα, φράση που άκουσα από μέλος.... "Τι θέλεις και ασχολείσαι δηλαδή ρε μαλάκα; *μη επιτρεπόμενη λέξη* είσαι; Ε, μάλλον είσαι για να κάθεσαι να ενισχύεις ενα club με έδρα στην Αθήνα, και με μέλη που δεν πατάνε στη Θεσσαλονίκη, επειδή δε γουστάρουμε να είμαστε παιχνίδι τους. Εχουμε κι εμείς λαό και μας αρέσει... Τι θέλεις δηλαδή να μας πασάρεις το Αθηναϊκό vw club;;;"

Αντε τώρα, εξήγησε εσύ στους μπουρτζόβλαχους αυτούς, πως δεν μπαίνουν για το ότι είναι Θεσσαλονικιώτικο, Αθηναϊκό, Κρητικό, ότιδήποτε τοπικιστικό το club, αλλά επειδή έχουμε όλοι την ίδια τρέλα ρε πστ μου....

Αλλά ξέρουν αυτοί μετά, αν τους τύχει κάτι, να παίρνουν τηλ και να ρωτάνε "Αρη, πού να πάω για το τάδε πρόβλημα; Εχουμε καμιά έκπτωση σαν club;"

Οπότε μη νομίζεις... Τον τίτλο τον έχω αποκτήσει ήδη! ;)

Link to comment
Share on other sites

@Geopan:

Γιώργο δεκτό αυτό που λες αλλά όχι να γινόμαστε όλοι θεατές / ηθοποιοί στο θέατρο του παραλόγου. Λογικό είναι ο άλλος να έχει ένα άγχος για το αν θα πιάσουν τόπο τα χρήματά του αλλά εδώ δε συζητάμε πλέον αυτό, αλλά σιγά σιγά θα φτάσουμε στο να μας ζητάνε κοστολόγηση των δώρων και αν μέσα στο χρόνο δεν συμπληρώνουν τα 50 ευρώ σε ουσιαστικό κέρδος από εκπτώσεις κλπ, να μας ζητάνε να τους δώσουμε και ρέστα!

"Έλα Κώστα, είχα δώσει 50 ευρώ, μείον 20 τα δώρα και η αποστολή κλπ, 30. Ε όλο το χρόνο πήρα και ένα αρωματικό αυτοκινήτου από συνεργαζόμενο μαγαζί με έκπτωση και από 15 ευρώ το πήρα 10 οπότε μένουν 25 ευρώ. Ε θέλω τα ρέστα μου!"

...

Εμένα Κώστα δεν με απασχολεί το πως θα διαχειριστείτε τα χρήματα από τις κάρτες. Από την αρχή ξεκίνησε λάθος το όλο θέμα. Αντί να πει κάποιος ξεκάθαρα ότι τα 50€ προορίζονται για εκείνον και τον άλλον σκοπό και για να σας ευχαριστήσουμε θα σας δώσουμε κάποια συμβολικά δωράκια, έπρεπε να μεσολαβήσουν πόσες σελίδες φαγωμάρας για να μιλήσετε λίγο ανοιχτά. Και όλη αυτή η ιστορία με τα μαιλ, είναι εντελώς λάθος κατά την προσωπική μου άποψη. Στείλτε για να μάθετε. Λίγο σε τηλεμάρκετινγκ θυμίζει και σε pop up παράθυρο.

Με χαρά να ενισχύσουμε το club, για την ιδέα και για το ότι μέσα από την όλη παρέα, κάποια άτομα ανέπτυξαν καλές φιλίες. Αυτό είναι και το σημαντικότερο. Αλλά αν δεν γίνουν σωστές και προσεκτικές με διαφάνεια κινήσεις, δεν πρόκειται να γίνει τίποτα.

Και επιτέλους, σκεφτήτε και την ύπαρξη διαφημίσεων. Ο κερδοσκοπικός χαρακτήρας της λέσχης κινδυνεύει περισσότερο από κάρτες μέλους, παρά από μερικά banners που θα γεμίζουν το ταμείο της λέσχης με λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχουν αναφερει και αλλοι πριν απο μενα εχουν γινει κινησεις ολο το διαστημα της υπαρξης του club και περα απο προσωπικο ιδρωτα ,αγχος κτλ υπήρξε και απώλεια χρηματος!Χρηματα τα οποια ουδεποτε ζητήθηκαν πισω απο τις τσεπες των 4-5 που ετρεχαν! Δεν ξερω αν ειναι γνωστα τα γεγονοτα αυτα.

Το θεμα ειναι οτι η συνδρομη και οι καρτες ειναι απο τα πλεον σωστα και πρεποντα μετρα! με χρηματα που συγκεντρωνωνται θα μπορουμε πιστευω να συμμετέχουμε σε περισσοτερα πραγματα για την προώθηση της λεσχης(εκδρομές-συνεστιάσεις-διοργανώσεις αγωνων) και με κόστος για εμασ τα μελη απο πολύ μικρό ώς μηδαμηνο!

Στο τελος ειναι μια ευκαιρια να ξεκαθαρίσουμε τα πραγματα! Ποιοι θελουν να ειναι πραγματικά μελη με συμμετοχη στις διαφορες εκδηλώσεις , και ποιοι υπάρχουν μονο για να σχολιάζουν πίσω απο την οθονη του pc και να βάζουν αγγελίες!!!

Εγώ θα ήμουν ακομα πιο σκλήρός στα προνομια των μελών-συνδρομητών με το να υπάρχουν μερη του forum με προσβαση μονο σε αυτούς~~!!!!~~~

Να δουμε τωρα τι αντιδρασεις θα εχουμε!!!Το πιθανότερο ειναι ΟΛΟΙ να βρισκουμε και να προτεινουμε ιδεες για να περναμε καλα στη λεσχη και να καταφερουμε ενα club δυνατο και οχι να γινομαστε τσιρκουλο συχνα πυκνα!!!!

Edited by petrose Melissia
Link to comment
Share on other sites

Έχω να προσθέσω και το εξής, που λάθος δικό μου και του Παναγιώτη (trelaras582) που δεν το γράψαμε. Ο «*μη επιτρεπόμενη λέξη*» ο ¶ρης από τη Θεσσαλονίκη, όταν ανεβήκαμε ουσιαστικά για μισή μέρα, φιλοξένησε, χωρίς να μας ξέρει (ένα βράδυ μας είδε μόνο) εμένα και τον τρελάρα 3 και μία μέρα αντίστοιχα. Ναι είναι ότι του λες 125, aka JETRING.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.