Jump to content
Dark Angel

Seat Ibiza Cupra 1.4 Tsi 180ps

Recommended Posts

Καλά το cupra μόνο με DSG θα βγαίνει??? Αν ισχύει ε είναι και πολύ ζώα new_grrrr.gif

....και έχασαν πιθανό πελάτη τους....

δεν βλεπω καπυ τα αρνητικα ενος αυτοκινητου να εχει dsg.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι και να λεμε σαν το προιγουμενο δεν ειναι. Πολυ πιο ομορφο το παλιο μοντελο και πολυ πολυ πολυ πιο βελτιώσιμο. Γιατι κακα τα ψεματα ποσο να τον πειραξεις τον ριμαδι τον 1.4tsi? Τεσπα καθε περσι και καλυτερα με τα μοντελα του VW group μου φαινεται... :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
δεν βλεπω καπυ τα αρνητικα ενος αυτοκινητου να εχει dsg.....

Είναι αρνητικό να μην σου δίνει την επιλογή. Δεν με νοιάζει ας το βγάλει DSG το θέμα είναι χειροκίνητο θα υπάρχει?

Γιατί κάπου διάβασα ότι θα είναι αποκλειστικά με αυτό το κιβώτιο.

Εγώ προσωπικά δεν έχω οδηγήσει ,δεν θέλω να οδηγήσω και σαφώς δεν θέλω να οδηγάω αυτόματο. Όταν έρθουν τα ηλεκτροκίνητα βλέπουμε.......

Anyway έτσι κι αλλιώς από ότι βλέπω το cupra είναι υπερβολικό σε look οπότε δεν μου κάνει μάλλον. Προτιμώ το απλό 1600αράκι το SC Sport up με 17άρες μια χαρά θα είναι :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

μόνο DSG ??? No thanx δεν θα πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά οι υποψίες μου ότι θα είναι μόνο DSG μάλλον θα βγουν αληθινές.

http://www.seat.gr/models/cupra_ibiza/start/engines.php

Γαμάτο είναι σε άσπρο :o

ibizagc4.png

το ασπρο ειναι to good!

εμενα μ αρεσει και αλλο απο φωτο, αλλο απο κοντα...

επισης αυτοι δε φτιαχνουν ενα αυτοκινητο με σκοπο να το παρεις και να το βελτιωσεις,

αυτοι σκοπο εχουν να σου δωσουν ενα ετοιμο αυτοκινητο. αυτη τη φορα (ισως και λογο κρισης)

εδωσαν εμφαση στην οικονομια, γιατι ουτε το ιδιο θα καιει με το παλιο, ουτε το ιδιο σημα θα χει,

ουτε την ιδια ασφαλεια θα πληρωνεις. (σε σχεση παντα με το παλιο οταν ηταν καινουριο, για το τελευταιο...)

ελπιζω να εγινα κατανοητος

Edited by ΧΑΝΙΩΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ωραίο πολύ καλο είναι το μονο βεβαια που χαλάει και μένα είναι το dsg φυσικά. από τιμές έχετε ακούσει που θα κυμανθεί πάνω από 20?

θα υπάρχει και καμια αλλαγή σε αυτό το εσωτερικό που δεν μπορώ να χωνέψω με τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Απ'εξω μετριοτης θα επρεπε να ήταν πολύ πιο τολμηρό, απο μεσα αν παρουν αδεια απο τη vw για μαλακα πλαστικά και ποιο πολύ ποιοτητα τοτε θα ειναι στην κορυφή της κατηγορίας

:lol:

Link to comment
Share on other sites

εντάξει σίγουρα δεν είναι και τόσο τολμηρό, αν και από μπροστά είναι πολύ όμορφο κατά την άποψη μου και τα γούστα μου όπως και στα πλαγια. το πίσω δεν το πάω καθόλου δεν m αρέσει.

βεβαια κοίτα και αυτά τα οποια είναι παρα πολύ ωραία και σίγουρα πολύ πιο τολμηρά: :lol:

http://www.tuningnews.net/wallpaper/je-design-seat-ibiza-sc/

για το εσωτερικό θα πρέπει να αλλάξουν παρα πολλά γιατί το βρίσκω άθλιο. τουλάχιστον από το απλό ibiza που έχω δει.

άσχετο περίπου: fr θα βγεί;; tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εδωσαν εμφαση στην οικονομια, γιατι ουτε το ιδιο θα καιει με το παλιο, ουτε το ιδιο σημα θα χει,

ουτε την ιδια ασφαλεια θα πληρωνεις. (σε σχεση παντα με το παλιο οταν ηταν καινουριο, για το τελευταιο...)

ελπιζω να εγινα κατανοητος

σημα ιδιο εχει το 1.4 με το 1.8 και η ασφαλεια ειναι σχεδον ιδια.μακραν πιο μαχιμο και βελτιωσιμο το προηγουμενο τουμπανακι cupra

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, να σας λύσω μερικές απορίες.

1ον θα βγαίνει μόνο με DSG το cupra

2oν θα βγεί και fr χωρίς το DSG (μάλλον)

3ον τιμή εκκίνησης του cupra περίπου στα 20

και του fr περίπου στα 17,5

4ον το DSG θα είναι 7άρι και όχι 6άρι (καποιος έγραψε για 6άρι παραπάνω)

Η γνώμη μου δεν είναι αντικειμενική γιατι είμαι ibizakias :D

Το περιμένω πως και πως να έρθει ton Ιούνιο για test drive και πιθανή αλλαγή του τωρινού μου ibiza (1.4 sport)...

Link to comment
Share on other sites

ok... Οπότε με κάνει ποιο ενθουσιόδες στο ώστε να μην το αγοράσω :blink:

Link to comment
Share on other sites

2oν θα βγεί και fr χωρίς το DSG (μάλλον)

είσαι σίγουρος για αυτό δεν έχω ακούσει οτιδήποτε για fr όλο για cupra λένε και αυτό εδώ και ποσο καιρό έχουμε βαρεθεί να περιμένουμε να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

θα βγούνε λογικά μαζί με το Polo GTi ;)

Link to comment
Share on other sites

θα βγούνε λογικά μαζί με το Polo GTi ;)

μπα για απρίλη-μάη κάτι έχω ακούσει για το cupra δυστυχώς το gti πάει για 2010 ;)

Link to comment
Share on other sites

θα τους έπεφτε πολύ να το έβγαζαν ποιο νωρίς...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
θα τους έπεφτε πολύ να το έβγαζαν ποιο νωρίς...

Εσύ άσε τα μικρά.

Καιρός να πάρεις κανένα S3......αν και θα ήθελα να σε δω με Golf να δω πως θα το έφτιαχνες :baby:

Edit: Πάντως το ibizaki βγαίνει και με το 1.4 101 ps σε έκδοση sport up ;). Καλή φάση.......

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

γιατί raven?? δεν έχω οδηγήσει ποτέ με dsg. απ ότι έχω δει σε δοκιμές ίδιων αυτοκινήτων με και χωρίς dsg, το dsg πάντα κερδίζει σε χρόνους.

Τα αρνητικά του δεν ξέρω. Για πες....

Link to comment
Share on other sites

απλα ρε παιδια βλεπω πολλους που κεινουν οτι το dsg δεν τους κανει χωρις καν να καβαλησουν αμαξι με dsg...αρνητικα ε?το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι εχει οριο βελτιωσης το μοτερ για να μην σπασεις το σασμαν και σιγουρα αν παθει καποια χ-ψ ζημια οι καγκουρες εδω δεν μπορουν να το φτιαξουν κανενα αλλο αρνητικο στοιχειο δεν βλεπω και ξεκουραστα παω την βολτα μου και οταν μου την βιδωσει το γυρναω στο "tiptronic" και παιζω οπως θελω....launch control εχει αλλαγες δεν χανω ποτε τι αλλο να ζητησω απο ενα σασμαν..... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Πάμε πάλι.

Είναι άσχημο να μην σου δίνει την επιλογή. H Seat θα χάσει το 70% των πιθανών πελατών του Cupra για να μην πω παραπάνω με την κίνηση που κάνει. Αν και πιστεύω πως θα ξυπνήσει όπως ξύπνησε τώρα και το βγάζει πλέον και με 1.4 101. Όπως ξύπνησαν και φέρνουν και με DSG το 16αρι.

Όπως καταλαβαίνεις.....ούτε μόνο το ένα ούτε μόνο το άλλο. Από την στιγμή που υπάρχει DSG θα ήταν μ@κία να μην τροφοδοτούν όλα τα αυτόματα του group με αυτό που θα εξυπηρετεί και τους "γρήγορους". Και από την άλλη είναι ακόμα μεγαλύτερη μ@κία να σε υποχρεώνει να το πάρεις μόνο με DSG , έτσι γιατί γουστάρουν να το προωθήσουν ή για όποιον άλλον λόγο.

Και επειδή το θέμα αφορά το ibiza......γράψε εδώ τα παράπονά σου στους "Not Dsg Lovers" ώστε να είναι και πιο σίγουρο ότι θα το δούμε.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...4133&st=220

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Εσύ άσε τα μικρά.

Καιρός να πάρεις κανένα S3......αν και θα ήθελα να σε δω με Golf να δω πως θα το έφτιαχνες :angry:

Edit: Πάντως το ibizaki βγαίνει και με το 1.4 101 ps σε έκδοση sport up :D. Καλή φάση.......

Μην με μπριζώνεις και εσύ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.