Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

Να κανονισουμε (θα εχεις pm).

Το καλο ειναι οτι και το δικο μου εχει 17αρες μαμα ζαντες οποτε δεν θα εχουμε καμμια διαφορα.Εκτος

του +70-80 κιλα παραπανω (dsg,5πορτο, ηλιοροφη, + καποιο εξοπλισμο) αν και νομιζω οτι και τα gt εχουν καποια κιλα παραπανω.

Αν προλαβω το σου-κου θα σε παρω τηλ. γιατι ειμαι πνιγμενος αλλιως απο βδομαδα

5απορτος ειμαι και εγω +παιδικο καθισμα + 100 κιλα εγω οποτε παει μια η αλλη !!! -_-:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να μου πείτε οι κάτοχοι TSI με πρόγραμμα OVERLOAD εαν είστε ευχαρηστημένοι γιατί σκέφτομαι να πάω να το βάλω την Δευτέρα. Τα παιδιά που μίλησα μαζί τους φαίνονται πολύ καλα και εξυπηρετικά καθώς και γνώστες του θέματος, απλά ρωτάω για να δω και στην πράξη τι γίνεται. Έχει ακουστεί κανένα πρόβλημα? Ο κινητήρας μου είναι ο 1.4 122ps αλλά θέλω να ξέρω γενικά και στους 140/170 αν κάνουν καλή δουλειά, κυρίως με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και όχι το να πάρει 4-5 άλογα παραπάνω το αμάξι και να φοβάμει να το ανοίξω! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να μου πείτε οι κάτοχοι TSI με πρόγραμμα OVERLOAD εαν είστε ευχαρηστημένοι γιατί σκέφτομαι να πάω να το βάλω την Δευτέρα. Τα παιδιά που μίλησα μαζί τους φαίνονται πολύ καλα και εξυπηρετικά καθώς και γνώστες του θέματος, απλά ρωτάω για να δω και στην πράξη τι γίνεται. Έχει ακουστεί κανένα πρόβλημα? Ο κινητήρας μου είναι ο 1.4 122ps αλλά θέλω να ξέρω γενικά και στους 140/170 αν κάνουν καλή δουλειά, κυρίως με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και όχι το να πάρει 4-5 άλογα παραπάνω το αμάξι και να φοβάμει να το ανοίξω! Ευχαριστώ.

Κανε μια αναζητηση αν θες, υπαρχουν ανοιχτα σχετικα θεματα, απ οσο ξερω ομως εδω μεσα δεν εχει αναφερθει κατι αρνητικο τοσο για Overload, όσο και για E-Tuners, Revo κλπ. Προφανως προκειται για επαγγελματιες που κανουν σωστη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση αν θες, υπαρχουν ανοιχτα σχετικα θεματα, απ οσο ξερω ομως εδω μεσα δεν εχει αναφερθει κατι αρνητικο τοσο για Overload, όσο και για E-Tuners, Revo κλπ. Προφανως προκειται για επαγγελματιες που κανουν σωστη δουλεια.

Όλοι όσοι ασχολούνται σοβαρά με το θέμα της βελτίωσης δινουν τον καλύτερο εαυτό τους.

Τόσο στην εξυπηρέτηση πελατών όσο και στην εξέλιξη προγραμμάτων. Ειδικά εις ό,τι αφορά ανθρώπους που εκπροσωπούν οι ίδιοι τα προγράμματά τους (όπως κάνει ο Κύριλλος για την Overload ή εμείς για την εταιρεία μας) δεν υπάρχει περιθώριο παραπονεμένων πελατών ή μισοτελειωμένων αναβαθμίσεων και υποσχέσεων που δεν πραγματοποιήθηκαν.

Κάποτε ο χώρος είχε πολλούς καιροσκόπους που έψαχναν για μια αρπαχτή.

Ευτυχώς τα πράγματα βελτιώνονται, δεν είναι έτσι πλέον κι αυτό είναι για καλό όλων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω δυναμομετρηση. happy.gif happy.gif happy.gif

εβγαλε 207,5 αλογα και 29,5 ροπη.με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω και τις δυναμομετρησεις.

λογικα νουμερα για e-tuners???

ξερει κανεις σας που εχει προγραμμα απο e-tuners ποσες μοιρες αβανς δουλευει το αμαξι του???

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι ασχολούνται σοβαρά με το θέμα της βελτίωσης δινουν τον καλύτερο εαυτό τους.

Τόσο στην εξυπηρέτηση πελατών όσο και στην εξέλιξη προγραμμάτων. Ειδικά εις ό,τι αφορά ανθρώπους που εκπροσωπούν οι ίδιοι τα προγράμματά τους (όπως κάνει ο Κύριλλος για την Overload ή εμείς για την εταιρεία μας) δεν υπάρχει περιθώριο παραπονεμένων πελατών ή μισοτελειωμένων αναβαθμίσεων και υποσχέσεων που δεν πραγματοποιήθηκαν.

Κάποτε ο χώρος είχε πολλούς καιροσκόπους που έψαχναν για μια αρπαχτή.

Ευτυχώς τα πράγματα βελτιώνονται, δεν είναι έτσι πλέον κι αυτό είναι για καλό όλων.

Απλά RESPECT !!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι ασχολούνται σοβαρά με το θέμα της βελτίωσης δινουν τον καλύτερο εαυτό τους.

Τόσο στην εξυπηρέτηση πελατών όσο και στην εξέλιξη προγραμμάτων. Ειδικά εις ό,τι αφορά ανθρώπους που εκπροσωπούν οι ίδιοι τα προγράμματά τους (όπως κάνει ο Κύριλλος για την Overload ή εμείς για την εταιρεία μας) δεν υπάρχει περιθώριο παραπονεμένων πελατών ή μισοτελειωμένων αναβαθμίσεων και υποσχέσεων που δεν πραγματοποιήθηκαν.

Κάποτε ο χώρος είχε πολλούς καιροσκόπους που έψαχναν για μια αρπαχτή.

Ευτυχώς τα πράγματα βελτιώνονται, δεν είναι έτσι πλέον κι αυτό είναι για καλό όλων.

====

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα??? Τί να κάνω ρε Johny δυό πράγματα έχω μεγάλα την υπογραφή μου και το........ :lol:

Καλά δεν παιζεται μιλάμε.....τόσο μεγάλη???????? η υπογραφή εννοώ...... :lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Kωστα, το προγραμμα μου εχει 270Nm ροπη στις 6000 στο VAGCOM και εκει σε λογκαρισμα σε Revo γνωστος μου εχει δει 230Νm.

Eτσι δικαιολογουνται και οι 3,5 καροτσες που εφαγε το Revo οταν πατησε με etuners. Eπισης, λογω μεγεθους τουρμπινας , τα περιφερειακα εχουν περισσοτερο σχεση με την ποιοτητα λειτουργιας και την ασφαλεια (γι αυτο και τα προτεινω) και λιγοτερο με τις επιδοσεις. Aυτοκινητα με σκετο "καλο" προγραμμα πανε σχεδον το ιδιο.

Αυτα ολα για να μη συγκρινουμε ανακοινωσεις ισχυος απο αλλα δυναμομετρα και να μπαινουν ολα σε ενα τσουβαλι. Οταν λεω 205-210ΗΡ μονο με προγραμμα εννοω MAHA ΣΠΑΤΑ, τιποτα αλλο. Απο κει και περα, στο δρομο φαινεται το πραγματικα δυνατοτερο, αφου υπαρχουν και δυναμομετρα που μπορεις να το δειξεις 270...

Τελος, ο λογος που αφηνω ξεκλειδωτη την OBD ειναι καθαρα και μονο για λογους διαγνωσης, διατρεχονας και κινδυνο να κλαπει το software μου. Δεν γινεται διαφορετικα ομως, αν θελει καποιος να ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ undetectable και να ισχυει ΠΑΝΤΑ η εγγυηση!

Ρε παιδες το για το overload τη παιζη?

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα απο αντιπροσωπια ειναι καλο?παζαροπουλο...

Μάστορα, 34 σελίδες σε αυτο το Thread κ άλλα 2 Threads λένε για τα προγραμματα της αγοράς.

Κ ρωτάς τώρα εσύ αν είναι καλό. Διάβασε πρώτα. Υπαρχοθν παιδια με διαφορα προγράμματα στα TSi τους.

Δες, άκου, μετά ρώτα και τελικά αποφάσισε...

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα απο εδω.....

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry290687

και συνεχισε εδω.....

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26509

αν ειναι ρωτα και εκει γιατι ισως διαβαζουν αυτα τα 2 θεματα καποιοι που δεν κοιταν αυτο το θεμα.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

ακριβως δεν εχω τι πολυτελεια του χρονου να ψαχνω 150 και 50 σελιδες,200.Δεν εχω τη δυνατοτητα να ξυνομαι ολη μερα συγγνωμη.ουτε με το search εβγαλα ακρη ουτε νεο θεμα δημιουργησα απλα ρωταω.Ηδη το εχω βαλει το προγραμμα οπως και αλλα.Επισης με τοσα που γραψατε.θα μπορουσατε να απαντησετε.επισης για overload kai revo Λενε.Για pazaropoulo δεν λεει κανεις...

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ακριβως δεν εχω τι πολυτελεια του χρονου να ψαχνω 150 και 50 σελιδες,200.Δεν εχω τη δυνατοτητα να ξυνομαι ολη μερα συγγνωμη.ουτε με το search εβγαλα ακρη ουτε νεο θεμα δημιουργησα απλα ρωταω.Ηδη το εχω βαλει το προγραμμα οπως και αλλα.Επισης με τοσα που γραψατε.θα μπορουσατε να απαντησετε.επισης για overload kai revo Λενε.Για pazaropoulo δεν λεει κανεις...

για ποιο λογο θες να βαλεις προγραμμα στον πΠαζαροπουλο???υπαρχουν και αλλα προγραμματα εξω που εχουν το 1/4 της αξιας του προγραμματος απο Παζαροπουλο και ειναι και πιο "δυνατα".

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο θες να βαλεις προγραμμα στον πΠαζαροπουλο???υπαρχουν και αλλα προγραμματα εξω που εχουν το 1/4 της αξιας του προγραμματος απο Παζαροπουλο και ειναι και πιο "δυνατα".

το χω βαλει ηδη,Με miltek και simota kai i/c s3 229 aloga....gt οχι τσι.Σε gt ο pazaropoulos παιζει καλητερα απο tsi

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

το χω βαλει ηδη,Με miltek και simota kai i/c s3 229 aloga....gt οχι τσι.Σε gt ο pazaropoulos παιζει καλητερα απο tsi

Δυναμομετρημένο?

Σε ποιο δυναμόμετρο φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

το χω βαλει ηδη,Με miltek και simota kai i/c s3 229 aloga....gt οχι τσι.Σε gt ο pazaropoulos παιζει καλητερα απο tsi

αφου tsi=gt με αλλη χαρτογραφιση και δισκοφρενα, ολα τα αλλα ιδια(μηχανικα), εννοεις tsi 122 μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

αφου tsi=gt με αλλη χαρτογραφιση και δισκοφρενα, ολα τα αλλα ιδια(μηχανικα), εννοεις tsi 122 μαλλον...

oxi ο παζαροποπουλος αlλου φτανει τα tsi 140 και αλλοy τα gt το γιατι δεν χερω.Δυναμομετρηθηκε στα σπατα μιας και ειναι κοντα μου.και 10-15 αλογα κατv να ναι εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

τωρα δεν ξερω να βαλω navi εργοστασιακο i bilstein sprint οταν θα μπορω..!ακομα και σε ταξιδια πλεον δεν χρειαζομαι τις πολλες στροφες του κινητηρα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ποσο σου πηρε για το προγραμμα???

αφτο που θελω να σου πω ειναι οτι με αυτα τα περιφεριακα,αλλα με αλλο προγραμμα εκτος VW ,θα ειχες το ιδιο αποτελεσμα αλλα με λιγοτερα λεφτα.

σου εδωσε και εγγυηση στη μηχανη???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.