Jump to content
marlboro_636

Golf 5 (gt 170)

Recommended Posts

Παίδες πρόσφατα έκανα το γενικό των 30.000χλμ και ο μάστορας διαπίστωσε πως το λαστιχάκι αναθυμιάσεων είχε σκιστεί στο σημείο που συνδέεται στο φιλτροκούτι και ήταν έτοιμο να φύγει. Φυσικά αλλάχθηκε στην εγγύηση. Δεν πρόκειται για κάτι ουσιαστικό, απλά το αναφέρω γιατί είναι κάτι που μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε (στα καλά καθούμενα - στο δικό μου δεν το είχε ακουμπήσει ποτέ κανείς αλλα σκίστηκε), οπότε έχετέ το υπόψη σας και απλά τσεκάρετέ το.Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

ειχε σχιστει εκει που κουμπονει στο φιλτροκουτι??αν ναι ο μονος που μπορει να το εσκισε ειναι ο τεχνικος στην αντιπροσωπεια γιατι αυτος το βγαζει με πενσα.τους εχω δει και εγω να το κανουν.αν σκιστικε σε αλλο σημειο τοτε μπορει να ειναι απο ζεστη η κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

ειχε σχιστει εκει που κουμπονει στο φιλτροκουτι??αν ναι ο μονος που μπορει να το εσκισε ειναι ο τεχνικος στην αντιπροσωπεια γιατι αυτος το βγαζει με πενσα.τους εχω δει και εγω να το κανουν.αν σκιστικε σε αλλο σημειο τοτε μπορει να ειναι απο ζεστη η κατι αλλο

Είχε σκιστεί εκεί που κουμπώνει στο φιλτροκούτι. Αποκλείεται να σκίστηκε από "χέρι", πραγματικά δεν το έχει ακουμπήσει ποτέ κανείς και το σκίσιμο το είδαμε πριν καν αρχίσει να λύνει για αλλαγή φίλτρου αέρος. Όσο για την πένσα, γιατί...? Βγαίνει απλά με τράβηγμα. Διευκρινίζω ότι το σκίσιμο ξεκινούσε από την άκρη και ήταν τομή κατά μήκος του, γύρω στα 2 εκατοστά. Αποκλείεται να έγινε με πένσα - αλλιώς θα είχε μικρή τρύπα από την πίεση υποθέτω.

Edited by giannisGT
Link to comment
Share on other sites

το κανουν λιγο ατσαλα γι αυτο το ειπα.μπορει και να ηταν κατα την κατασκευη(λαστιχο να το τραβας με πενσα δεν ειναι και οτι πιο σωστο)

Link to comment
Share on other sites

το κανουν λιγο ατσαλα γι αυτο το ειπα.μπορει και να ηταν κατα την κατασκευη(λαστιχο να το τραβας με πενσα δεν ειναι και οτι πιο σωστο)

Σίγουρα φίλε. Τελοσπάντων, δε νομίζω να δημιουργεί ιδιαίτερο λειτουργικό πρόβλημα, φαντάσου όμως τι καυσαέριο θα τρώει ο χώρος του μοτέρ. Και αν ποτίσει η μοκέτα της ηχομόνωσης, χαιρετίσματα... Και εννοείται η μπόχα θα φτάνει στην καμπίνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.