Jump to content
agelos

Πρόβλημα βεντιλατερ

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που μου έχει παρουσιαστή εδώ και λίγο καιρό και με έχει προβληματίσει.

Όταν κάνω καμιά μεγάλη βόλτα με το αμάξι και ζεσταθεί με αποτέλεσμα να κομπλάρει το βεντιλατερ δεν ξεμπλοκάρει με τίποτα. Δηλ. το αφήνω να κρυώσει και μετά το βάζω πάλι μπροστά και το βεντιλατερ δουλεύει κανονικά ακόμα και στης 6 η ώρα το πρωί με το που βάλω το αμάξι μπροστά παίρνει αμέσως και το βεντιλατερ.

Στην αντιπροσωπία τους βγάζει βλάβη αισθητήρα εξωτερικής θερμοκρασίας των αλλάζουν, η βλάβη θα σταματήσει για λίγο καιρό και μετά πάλι τα ίδια. Αν έχει κάποιος καμία ιδέα θα με βοηθούσε πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων.Α εχω το GOLG το gt.

Edited by agelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που μου έχει παρουσιαστή εδώ και λίγο καιρό και με έχει προβληματίσει.

Όταν κάνω καμιά μεγάλη βόλτα με το αμάξι και ζεσταθεί με αποτέλεσμα να κομπλάρει το βεντιλατερ δεν ξεμπλοκάρει με τίποτα. Δηλ. το αφήνω να κρυώσει και μετά το βάζω πάλι μπροστά και το βεντιλατερ δουλεύει κανονικά ακόμα και στης 6 η ώρα το πρωί με το που βάλω το αμάξι μπροστά παίρνει αμέσως και το βεντιλατερ.

Στην αντιπροσωπία τους βγάζει βλάβη αισθητήρα εξωτερικής θερμοκρασίας των αλλάζουν, η βλάβη θα σταματήσει για λίγο καιρό και μετά πάλι τα ίδια. Αν έχει κάποιος καμία ιδέα θα με βοηθούσε πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων.Α εχω το GOLG το gt.

κοιτα κατι βησματα που κουμπονουν οι αισθητηρες...φουσκες τις λενε αν θυμαμε καλα...μετρανε την θερμοκρασια του αντιψυκτικου στον κινητηρα...ειχα αλλαξει μια στο gti γιατι και κρυο που ηταν το βεντιλατερ δεν ελεγε να σβησει με τιποτα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να επανέλθω στο πρόβλημα μου μετά απο 3 επισκέψεις στο εξουσιοδοτημένο που πήγαινα άκρη δεν βρήκα.

Τελικά βρήκα άκρη στην Βουλιαγμένης στην καρεντα οπου μου είπαν οτι την εχει ακούσει μια πλακέτα που ειναι στο ταμπλό

και γι αυτο κάνει ολα αυτά τα κουλά θα γίνει παραγγελία και απο την αλλη εβδομάδα θα παρά το αμάξι άντε να δούμε και

ελπίζω να τελειώσει εδω η ταλαιπωρία μου.

worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.