Jump to content
asxetos1

Trip Team(tripotseris) Vs Revo Golf 1.6 V

Recommended Posts

Εχω το golfaki το V ,και μπηκα επιτελους στην φαση της ιδεας του 1ου σταδιου...πολλοι μου ειπαν πως το προγραμμα της revo δεν αξιζει...ελεγα να παω να βαλω το demo 5 ωρων που δινει για να δω ...τι λετε...εχετε εμπειρια...???η trip team βαζει προγραμματα ??σε τι τιμες???full συστημα εξατμισης???για πειτε μου...

Υ.Γ δεν προκειται να το πουλησω ,δεν προκειται να βαλω προγραμμα απο αντιπροσωπειες..,λεφτα υπαρχουν....

Υ.Γ 2) για να μην μπαινετε στο κοπο...

Link to comment
Share on other sites

αγορινα καλησπερα.εαν δεν κανω λαθος εχεις και συ ενα fsi.

δεν νομιζω να αξιζεις να ασχοληθεις.

εαν μπορεις παρε το gti φοβερο και αρκετα αξιοπιστο

σε σχεση με τα αλλα γρηγορα της εταιριας.

το δικο μας δεν νομιζω να αξιζει να ασχοληθουμε

filika panosss :(

Link to comment
Share on other sites

αγορινα καλησπερα.εαν δεν κανω λαθος εχεις και συ ενα fsi.

δεν νομιζω να αξιζεις να ασχοληθεις.

εαν μπορεις παρε το gti φοβερο και αρκετα αξιοπιστο

σε σχεση με τα αλλα γρηγορα της εταιριας.

το δικο μας δεν νομιζω να αξιζει να ασχοληθουμε

filika panosss :(

+1 (αν πρόκειται για FSI)

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να το πουλησω...ισως σε 2-3 χρονια..οντως fsi εχω..

Η αποψη μου ειναι οτι εχεις ενα καλο κινητηρα και με μια τετοια κινηση περισσοτερα θα χασεις παρα θα κερδισεις. Αν σου δινε το προγραμμα 30-40 αλογα (κινητηρες turbo) θα αξιζε..

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
αγορινα καλησπερα.εαν δεν κανω λαθος εχεις και συ ενα fsi.

δεν νομιζω να αξιζεις να ασχοληθεις.

εαν μπορεις παρε το gti φοβερο και αρκετα αξιοπιστο

σε σχεση με τα αλλα γρηγορα της εταιριας.

το δικο μας δεν νομιζω να αξιζει να ασχοληθουμε

filika panosss :(

Όχι ρε ,εγώ λέω καλύτερα να το πετάξει το αμάξι. :lol:;) .

Εσύ να έχεις το αξιόπιστο το ατμοσφαιρικό. Και όλοι εμείς να πάρουμε turbo να τρέχουμε ε???

Κόβεις τα φτερά του ανθρώπου. ¶ντε άντε........... new_killpc.gif

upyours.gifupyours.gifupyours.gif

Πριν βγουν οι TSi είχαν ασχοληθεί αρκετά κάποιοι.

Το αμάξι φτάνει πολύ εύκολα τα 135 άλογα.

Εγώ είμαι μαζί σου για το REVO. Θα πάρεις τα αλογάκια σου θα έχεις και καλύτερη απόκριση στο γκάζι!

Τα custom προγράμματα πρέπει να είναι γύρω στα 600-650 ευρώ...

Βάλε και ένα φιλτράκι ίδιο με το δικό σου απλά πιο ελεύθερο, αλλιώς έχουμε δει και μανιτάρια σε κάποια η ακόμα καλύτερα BMC......Περι ορέξεως....

Για το full σύστημα εξάτμισης δεν συμφωνώ γιατί αν εννοείς απο χταπόδι και πίσω θα φύγει 1000άρικο.

Ξεκίνα απο το μεσαίο να δώσεις γύρω στα 300-400 ευρώ.

Και νομίζω πως εδώ σταματάς γιατί δεν σε συμφέρει τίποτα παραπέρα.

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

revo για 1,6FSi δεν υπαρχει, ουτε υπηρξε ποτε.

Τι ξερεις μωρε απο Revo εσυ και μιλας...Ακου τον ..asxeto θα ρωτησει και θα σου πει..!!!!! :lol: :lol: :lol:tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Κωνσταντινε ετοιμασου σου ρχομαι για το stage 2.. ;)

Link to comment
Share on other sites

σε ατμοσφαιρικα δινουν τιποτα τα προγραμματα αν συνδυασθουν με ενα καλο φιλτρο και μια full εξατμιση.???...εγω δεν ζηταω πολλα γυρω στα +10 και +1 κιλο ροπης να ανεβει με 1ο σταδιο ειμαι ικανοποιημενος

Edited by asxetos1
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα μαθω!!!!για revo...

Το ιδιο πραγμα θα μαθεις, δυστυχως δεν υπαρχει τιποτα επωνυμο για 1,6FSi.

Τι ξερεις μωρε απο Revo εσυ και μιλας...Ακου τον ..asxeto θα ρωτησει και θα σου πει..!!!!! <_<:rolleyes::lol:tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Κωνσταντινε ετοιμασου σου ρχομαι για το stage 2.. ;)

Μην εισαι κακος μωρε, ρωταει ο ανθρωπος για να μαθει.

(πριν ερθεις παρε με τηλ. να εχω χρονο να πιουμε και καφε)

Link to comment
Share on other sites

το πιο ευκολο tuning που θα σου δωσει 30 αλογα και 8-9 κιλα ροπης ειναι να πουλησεις το golfaki και να παρεις ενα TSI...

14.000 χιλιαρικα λεμε το golfaki , ε το TSi εχει 19.000 , an βρεις ενα μεταχειρισμενο μπορεις και με 17.000 οποτε με 3000 εισαι πρωτος...και με 1000 ευρω ακομα εισαι και 200 αλογα και εκλεισες....

οι τιμες ειναι στο περιπου στο βιαστικο τις εγραψα....

Παντως ως κατοχος 1.6 FSi λεω....μην ασχολεισαι με αυτο....

(βεβαια εγω το μωρο μου το λατρευω και ας με περνανε και panta 1.4 100Hp)

Link to comment
Share on other sites

το πιο ευκολο tuning που θα σου δωσει 30 αλογα και 8-9 κιλα ροπης ειναι να πουλησεις το golfaki και να παρεις ενα TSI...

14.000 χιλιαρικα λεμε το golfaki , ε το TSi εχει 19.000 , an βρεις ενα μεταχειρισμενο μπορεις και με 17.000 οποτε με 3000 εισαι πρωτος...και με 1000 ευρω ακομα εισαι και 200 αλογα και εκλεισες....

οι τιμες ειναι στο περιπου στο βιαστικο τις εγραψα....

:oΠαντως ως κατοχος 1.6 FSi λεω....μην ασχολεισαι με αυτο....

(βεβαια εγω το μωρο μου το λατρευω και ας με περνανε και panta 1.4 100Hp)

:thumbsup::thumbsup: :thumbsup: και γω το λατρευω το fsi μου αλλα τα aurakia ta corolakia

kai ta pandakia ta παιρναω στην εθνικη!!!!!!!!! :thumbsup::D

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
  • Παντως ως κατοχος 1.6 FSi λεω....μην ασχολεισαι με αυτο....
  • (βεβαια εγω το μωρο μου το λατρευω και ας με περνανε και panta 1.4 100Hp)

  • Εσύ πάρε ΤSi αν έχεις όρεξη να τρέχεις και να τραβάς τα βυζιά σου μετά.Μην το προτείνεις σαν λύση όμως :D
  • Δεν νομίζω.

:o:thumbsup: :thumbsup: και γω το λατρευω το fsi μου αλλα τα aurakia ta corolakia

kai ta pandakia ta παιρναω στην εθνικη!!!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup:

Καλά εσύ είσαι άλλο φρούτο :lol: :lol: upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Εσύ πάρε ΤSi αν έχεις όρεξη να τρέχεις και να τραβάς τα βυζιά σου μετά.Μην το προτείνεις σαν λύση όμως :thumbsup:
  • Δεν νομίζω.

Καλά εσύ είσαι άλλο φρούτο :D:lol:upyours.gif

:o:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Εσύ πάρε ΤSi αν έχεις όρεξη να τρέχεις και να τραβάς τα βυζιά σου μετά.Μην το προτείνεις σαν λύση όμως :lol:
  • Δεν νομίζω.

....ε....πως??? ;):lol: ......έχεις δίκιο....και εγώ τώρα σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το fsi... ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το πρωτο σταδιο καθως ειναι και εκεινο που προσφερει το καλυτερο value for money για παραπανω δεν αξιζει να ασχοληθεις καν με αυτο το μοτερ. Εδω η ιδια η vw δεν ασχοληθηκε... και εβγαλε τα TSi. Ενα προγραμμα μια εξατμιση απο τον καταλυτη και πισω και ενα φιλτρο στο εργοστασιακο φιλτροκουτι ή ενα air intake kit και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάρε ΤSi αν έχεις όρεξη να τρέχεις και να τραβάς τα βυζιά σου μετά.Μην το προτείνεις σαν λύση όμως

Πιο σωστο το βλεπω να εχει ενα εργοστασιακο αμαξι παρα οποιοδηποτε φτιαγμενο απο το μπαρμπαμητσος tunning....

και σιγα αν θα παρει 10 αλογα το γκολφακι με προγραμμα, σπουδαια διαφορα θα δει....

τεσπα περι ορεξεως...

εδω βλεπεις κατι 1.4 FSI με κατι μπουρια σομπας απο πισω και λες καλα την παλευει ο τυπος ουτε η murcielago δεν εχει τετοιο τελικο....

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
....ε....πως??? :wub::lol: ......έχεις δίκιο....και εγώ τώρα σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το fsi... :wub:

Αν και έχω 1.6 FSi παρ'ολα αυτά δεν προτείνω σε κανέναν ούτε να πάρει TSi ούτε να πάρει FSi ειδικά μεταχειρισμένο.

Απλα το θεωρώ βλακεία να έχω το 1.6 και να πάω στο ΤSi γιατί πολύ απλά πάω απο το κακό στο χειρότερο (από την τύφλα στην μούζα που λένε στο χωριό μου). Και μην το παίρνεις προσωπικά εγώ το έχω πει ,το TSi και στις παρέες μου και στο forum θα δέχεται την χειρότερη δυσφήμιση μόνο και μόνο για το καλό αυτού που σκέφτεται να το αγοράσει και όχι για να την πω σε εσένα και στον κάθε Κώστα. :lol:

Υ.Γ. Σου είχα στείλει p.m. με τα τηλέφωνα της cargate. To προχώρησες τελικά??

..εδω βλεπεις κατι 1.4 FSI με κατι μπουρια σομπας απο πισω και λες καλα την παλευει ο τυπος ουτε η murcielago δεν εχει τετοιο τελικο....

:lol::lol: .Δεν πειράζει ότι έχει ο καθένας φτιάχνει. :lol:tongue.gif . Ακριβώς όπως το λες "περι ορεξέως..."

Link to comment
Share on other sites

λοιπον την βρηκα τη λυση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλαρακι asxete και grouper παμε να πεταξουμε ενα μοτερακι

πανω gti να γαζωνουμε ποπoυδακια!!!!!!!!!!!!

και να κανουμε πλακα στα tsakia!!!!!!!!exexex

τωρα που θα βρουμε τα φραγκα αλλο θεμα.

υπαρχει και η συγγρου αλλα εχει μεγαλο ανταγωνισμο αχχχαχαχαχαχαχαχα

:thumbsup::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

;):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω 1.6 FSi παρ'ολα αυτά δεν προτείνω σε κανέναν ούτε να πάρει TSi ούτε να πάρει FSi ειδικά μεταχειρισμένο.

Απλα το θεωρώ βλακεία να έχω το 1.6 και να πάω στο ΤSi γιατί πολύ απλά πάω απο το κακό στο χειρότερο (από την τύφλα στην μούζα που λένε στο χωριό μου). Και μην το παίρνεις προσωπικά εγώ το έχω πει ,το TSi και στις παρέες μου και στο forum θα δέχεται την χειρότερη δυσφήμιση μόνο και μόνο για το καλό αυτού που σκέφτεται να το αγοράσει και όχι για να την πω σε εσένα και στον κάθε Κώστα. :thumbsup:

Υ.Γ. Σου είχα στείλει p.m. με τα τηλέφωνα της cargate. To προχώρησες τελικά??

Αν και δεν το καταλαβαίνω γιατί είσαι έτσι αρνητικός....''επειδή εγώ ας πούμε σκέφτομαι πως μετά το golf θα δυσκολευτώ πολύ να οδηγήσω άλλο αυτοκίνητο''....και το θεωρώ πολύ καλή επιλογή..παρα τα προβληματάκια του....αλλά κάθε γνώμη σεβαστή...

Με την cargate το προχώρησα...έχω ραντεβουδάκι την Τρίτη για το προγραμματάκι...και θα αναφέρω εντυπώσεις ...που είμαι σίγουρος θα είναι πολύ καλές...

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.