Jump to content
koukouroukou

Καθαρισμος Εσωτερικου

Recommended Posts

Γιατι εχεις και τα 2 πατακια το ενα πανω στο αλλο? Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος?

Εγω τα έχω έτσι για να μην λερώνοντα τα μαμά πατάκια :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εγώ είμαι της άποψης του ότι πρέπει να το χαίρεσαι όσο το έχεις και να μην μιζεριάζεις. Έτσι σκέφτηκα "Τίστο διάολο, θα τα αφήσω έτσι και όσο αντέξουν, από το να είμαι με τα καραγκιόζικα after market πατάκια..."

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει ιδια, ολοιδια, και στο χρωμα της ταπετσαριας μου, με το σημα της volkswagen μαλιστα...Πανω απο τα μαμα, για να μεινουν ολοκαινουρια...Τα πηρα για ολο το αμαξι 50ευρω...Ειναι ακριβως, μα ακριβως το ιδιο σχεδιο

dpan κι ο παππους μου που εχει το ιδιο Α3 με σενα, και μαλιστα με μπεζ ταπετσαρια, εχει κι αυτος ιδια πατακια, σε μπεζ χρωμα, με το λογοτυπο Audi σε μαυρο χρωμα, και τα πηρε 50 ευρω...Πολυ καλη φαση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα πατακια τα εχει για να λερωνονται και οχι για να βαζουμε αλλα απο πανω.Πιστευω πως εναι υπερβολικο να αγοραζουμε και αλλα πατακια για να μενουν αθικτα τα μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολιστα τα δικα μου ειναι μπεζ , ειναι 100% σιγουρο οτι το φθινοπωρο με τις βροχες και τις λασπες θα λερωνονται καθε μερα οποτε θελω και ενα ζευγαρι μαυρα για να κανω τη δουλεια μου , Μικe θελω τη διευθυνση του μαγαζιου να παρω να ρωτησω , στειλε pm , thanks

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης του ότι πρέπει να το χαίρεσαι όσο το έχεις και να μην μιζεριάζεις. Έτσι σκέφτηκα "Τίστο διάολο, θα τα αφήσω έτσι και όσο αντέξουν, από το να είμαι με τα καραγκιόζικα after market πατάκια..."

έτσι μπράβο...και αν κάποια στιγμή γίνουν χάλια παίρνεις άλλα,σιγά

Link to comment
Share on other sites

έτσι μπράβο...και αν κάποια στιγμή γίνουν χάλια παίρνεις άλλα,σιγά

Αυτο ελεγα και εγω μεχρι που ακουσα τιμη για το original πατακια του Α3 (2003- )

110 ευρω η τετραδα! Χαραλα μωρε....

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το μαγαζι πρεπει να ειναι Θεσσαλονικη. Αν θελεις θα ρωτησω να μαθω τον παππου μου, που ξερει τα κολπα και απο το δικο του το Α3... :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο 9Ν3 μου μεσα εχω μπεζ σαλονι(υφασματινο). δυστηχως οταν φοραω μπλε/μαυρες μπλουζες κολλανε πολι μικρα χνουδακια επανω στο καθισμα που με το χερι δε φευγουν!!!

πως θα τα βγαλω;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Υπάρχουν στα Super market κάτι καθαριστικά ρολά με κόλλα που τα περνάς πάνω από το ύφασμα και μαζεύουν τα χνούδια. Δοκίμασέ το

Link to comment
Share on other sites

"Τίστο διάολο, θα τα αφήσω έτσι και όσο αντέξουν, από το να είμαι με τα καραγκιόζικα after market πατάκια..."

θα σου δείξω τα δικά μου που τα έκανα παραγγέλια από τον Ζώτα και μετά τα ξανασυζητάμε. Έτσι και αλλιώς τα ορίτζιναλ πατάκια κάποτε θα χαλάσουν ή θα φθαρούν. και σιγα μην δώσω 100€ και για πατάκια. :(:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εχω πάνω απο τα μαμα πατάκια, μπλε "λαστιχένια" για να μην τα λερώνω στις λάσπες. Εκτός απο μπλέ έχει και σε διαφανο απ οτι εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Σταμπα απο καφε σε μπεζ μοκετα...Ο καφες δεν εχει πεσει προσφατα.

Τα φωτα σας...

klasiki kolonia apo lemoni. to proto gia lekedes apo kafe

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
ρε παιδια εχει κανει κανεις βιολογικο καθαρισμο????στο σημειο που ειναι οι θεσεισ των ζωνων στην ενωση με τον ουρανο,,,,το υφασμα ειναι στην κυριολεξια μαυρο!!!!!λετε νε βγει????για πεστε?????????????????????????????

Καλημέρα παίδες!Μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ στο καθαρισμό ταπετσαρίας!Έχω πάθει και έχω μάθει!Πήγε ο πατέρας μου να καθαρίσει το αμάξι(Audi A4)σε 1 γνωστό του θείου μου,πως λένε πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος έτσι έγινε και στην προκειμένη περίπτωση!"Κρέμασε''ο ουρανός και πήγε για καινούργιο δεν συζητάω για τιμή,από την άλλη το πήγε και ο αδερφός μου το αμαξι του (Golf IV)σε1 γνωστό του και του το κανε τέλειο,εγώ(Polo6n) δεν τοχω πάει..

Γιατι...? tongue.gif

Απλά δεν καπνίζω

Δεν λέω σε όσους καπνίζουν να το κόψουν απλά να προσπαθήσουν να το περιορίσουν..

Γιατι..? :D

Κάνει καλό στην τσέπη και στις ταπετσαρίες!

Γεια Χαρά

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83

Γεια χαρά παίδες

Θέλω τις γνώμες σας και τις προτάσεις σας για κάθαριστικο ταμπλο!Ειδικά για το polo 6n το λέω αυτό γιατι ανάμεσα στα μοντέλα υπάρχουν διάφορες στην σύσταση του υλικού του ταμπλό στην ποιότητα κτλ, πχ δεν είναι ίδια τα ταμπλό του 6n 9n, άλλη ποιότητα άλλη τεχνογνώσια κτλ.

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εχω απαγορεψει το καπνισμα στο αμαξι.

Εκτος του οτι μαυριζουν ολα, μενει και η μυρωδια που δεν μπορει να φυγει ποτε και με τιποτα.

Δοκιμαστε τον αφρο της Armor All για ταπετσαριες και υφασματα καθισματων και θα με θυμηθειτε.

Επισης για ταμπλω τα μαντηλακια της ιδιας εταιριας, ή τα μωρομαντηλα του Michail tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανέις στα βόρεια προάστεια στην Αθήνα κάποιο κατάστημα το οποίο να κάνει καλή δουλειά στον καθαρισμό του σαλονιού. (ταπετσαρίες, καθίσματα, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Μωρομάντηλα!!!! κάνουν πολύ καλή δουλειά...Μου έδωσε τις προάλλες η κοπέλα μου (είχα πάει φυσικά για την ανάγκη μου) κ καθάρισα τις τζαμαρίες κ τους καθρέπτες!!! κορυφή.κ μετά με στεγνο πανί!μέσα επισης!

αφού είχες πρώτα κάνει την ανάγκη σου??? :):cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία τι θα προτείνατε για καθαριστικό για το εσωτερικό γύρω απο τις πόρτες για μαυρίλες σε ανοιχτόχρωμες περιοχές το οποιο δεν θα δημιουργεί πρόβληματα, σκασίματα και τέτοια εννοώ!ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω με τι καθαρίζεται και συντηρείται (αλοιφές, σπρέι, κρέμες κλπ) το ταμπλό του αυτοκινήτου και τα αλλά μέρη δερμάτινα / πλαστικά (δεν έχω ακόμη καταλάβει από τι υλικό είναι το ταμπλό) που είναι στις πόρτες του αυτοκινήτου.

Δεν θέλω να πάρω κάτι έτσι από ένα μαγαζί και να μου κάνει μετά ζημιά στο ταμπλό, οπότε καλώ θα ήταν να πάρω 2-3 προτάσεις από όσους έχουν δοκιμάσει κάποιο προϊόν και έχουν μείνει ευχαριστημένοι.

Να σημειώσω πως το σαλόνι στο αμάξι είναι δερμάτινο (γκρι/ανθρακι) και εκτός ταμπλό και πόρτες το σαλόνι και το τιμόνι το κάνω με LEATHER CLEANER & το LEATHER CARE CREAM της AUTOGLYM 2 φορες το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ταμπλω το κανω πρωτα με το Interior Shampoo της ΑutoGlym, και μετα, αν θελησω να δειξει λιγο παραπανω, μερικες φορες, οχι παντα, του βαζω και λιγο Rubber And Vinyl Care, παλι της ιδιας εταιρειας, με ενα σφουγγαρακι, αλλα λιγο για εν ωραιο ματ φινιρισμα...Κανε το ιδιο και στα μαρσπιε να μην λερωνονται ευκολα στο μπες βγες...Μετα, για τα πατακια μου, εχω το AutoFresh παλι της ιδιας εταιρειας, (πολυ χαμηλο κοστος) και το αμαξι μυριζει πανεμορφα...

Πανακι σου προτεινω να παρεις ενα μικροφιμπρες, να μην κανει καθολου γρατζουνιες. Πολυ καλο και φτηνο, ειναι της Guard που το βρισκεις στο Praktiker με κοστος περι τα 3 ευρο αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ταμπλω το κανω πρωτα με το Interior Shampoo της ΑutoGlym, και μετα, αν θελησω να δειξει λιγο παραπανω, μερικες φορες, οχι παντα, του βαζω και λιγο Rubber And Vinyl Care, παλι της ιδιας εταιρειας, με ενα σφουγγαρακι, αλλα λιγο για εν ωραιο ματ φινιρισμα...Κανε το ιδιο και στα μαρσπιε να μην λερωνονται ευκολα στο μπες βγες...Μετα, για τα πατακια μου, εχω το AutoFresh παλι της ιδιας εταιρειας, (πολυ χαμηλο κοστος) και το αμαξι μυριζει πανεμορφα...

Πανακι σου προτεινω να παρεις ενα μικροφιμπρες, να μην κανει καθολου γρατζουνιες. Πολυ καλο και φτηνο, ειναι της Guard που το βρισκεις στο Praktiker με κοστος περι τα 3 ευρο αν θυμαμαι καλα.

Ευχαριστω -Doctor-.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.